Skocz do zawartości

Playoffs 2019 1st round: (1) Milwaukee Bucks vs Detroit Pistons (8)


Gość eF.

Playoffs  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Bucks vs Pistons

    • Bucks w 4
    • Bucks w 5
    • Bucks w 6
    • Bucks w 7
      0
    • no dobra... Pistons w 4
    • Pistons w 5
      0
    • Pistons w 6
      0
    • Pistons w 7
      0

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Playoffs bejbe!

RS zakończony, zaczyna się prawdziwa gra. Na pierwszy ogień idą Milwaukee Bucks i Detroit Pistons. Postanowiłem, że zabiorę się za to i w miarę sensownie opiszę tę parę. Milwaukee ma za sobą rewelacyjny sezon, natomiast Detroit? Krótko - meh. Przyznajmy to otwarcie, wynik końcowy tej rywalizacji jest łatwy do przewidzenia, no ale dobra, nie zrobię tematu z jednym zdaniem. Lecim!

 

S5

Brook Lopez (12.5p/4.9r/2.2b) vs Andre Drummond (17.3p/15.6r/1.7s/1.7b)

Lepszym graczem jest Drummond, ale styl gry Lopeza wyjątkowo mu nie leży. Brook gra w tym sezonie niczym sg w ciele centra (ponad 6 trójek na mecz) i to może być duży problem dla Dre. Mimo wszystko w tym matchupie przewagę mają Pistons. Czy to wiele zmieni? 0:1

Giannis Antentokunmpo (27.7p/12.5r/5.9a/1.3s/1.5b) vs Blake Griffin (24.5p/7.5r/5.4a)

Giannis to przyszły MVP tej ligi i tutaj mimo bardzo dobrego sezonu Griffina (35% za trzy, przy 7 próbach) Bucks mają przewagę. Druga kwestia jest taka - czy Blake zagra na jednej nodze? Jeśli tak będzie, to 4:0 i na ryby. Nadzieją Pistons na walkę jest właśnie zdrowy Griffin. Imo ciekawy matchup. 1:1

Khris Middleton (18.3p/6.0r/4.3a) vs Bruce Brown (4.3p/2.5r) 

Liczby nie kłamią, mniej więcej tyle dzieli obu graczy. Tak, Bruce Brown to naprawdę dobry obrońca, taki pitbull w obronie, ale Middleton to Allstar player i tutaj przewaga Bucks jest aż nadto widoczna. 2:1

Malcolm Brogdon (15.6p/4.5r/3.2a) vs Wayne Ellington (12.0p/2.1r)

W moim odczuciu Brogdon jest underrated, a to znakomity roles. Choć Ellington potrafi rzucać seriami, to Brogdon jest po prostu lepszym graczem. 50/43/93 kontra 42/37/76. Widać różnicę? 3:1

Eric Bledsoe (15.9p/4.6r/5.5a/1.5s) vs Reggie Jackson (15.4p/2.6r/4.2a)

Eric Bledsoe jest świetny, Reggie Jackson bywa świetny. W tym matchupie ponownie widzę przewagę Bucks. Szczerze mówiąc, im więcej o nich piszę tym większe WOW, kiedy patrzę na ich roster. Niesamowicie mocny team. 4:1

BENCH

Mirotić, Ilyasova, Hill, Conaughton, Wilson, Snell vs Smith, Kennard, Pachulia, Galloway, Maker

Wbrew pozorom Detroit ma paru graczy, którzy potrafią zrobić różnicę z ławki. Smith, Kennard i czasami Galloway, ale i to takie duże ALE, Bucks mają wiekszą moc. Może inaczej, może inne słowo - GŁĘBIA. Zważywszy na S5, głębia tej drużyny jest porażająca. 5:1

COACH

Budenholzer vs Casey

Mike Budenholzer to jak dla mnie COTY. Z dobrej drużyny zrobił drużynę świetną, która ma wszystko aby zameldować się w finałach. Top3 w lidze, fo' sure. Z drugiej strony mamy COTY18' (walka tytanów? hehe). Casey, Casey, Casey. Jak bym miał ocenić jego pracę w Detroit w paru słowach, to napisałbym - no tak średnio bym powiedział. Zrobił PO, a to był cel na ten sezon. No i tyle, no i się udało. 6:1

 

SUMUJĄC:

Jestem fanem Pistons, ale zdaję sobie sprawę z tego, że gramy z czołową drużyną w lidze. Nie widzę żadnych przewag Detroit (no może poza Lopez vs Drummond). A jeśli jedyną Twoją przewagą jest - Andre Drummond, którego będą wyciągać poza trumnę, to wiedz że jesteś w dupie. Szczerze? Nie mam z tym wielkiego problemu, bo lubię Bucks więc ta seria będzie dla mnie całkiem fajna. Nie ważne jak się skończy (równie dobrze może być 2:4 heheszki). Jednakże jeśli miałbym typować, to nie zostaje mi nic innego jak soczyste 4:0

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdrowym (i w formie) Blejkiem mogłoby być 4-1 (a może i 4-2 - Bucks też mają swoje problemy ze zdrowiem), obecnie to gładkie 4-0 bo Pistons wyglądają ostatnio słabiutko (poza Drummondem w formie, ale to żaden game changer na poziomie PO + imho Dre i Brook to overall bardzo porównywalny poziom grajków, po prostu Dre ma większy USG + stat-padduje zbiórki :smile: ).

 

Zgoda z tym, że Brogdon jest underrated - skoro zakładający temat nawet nie wie, że raczej nie zagra w 1st round :P

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdrowym (i w formie) Blejkiem mogłoby być 4-1 (a może i 4-2 - Bucks też mają swoje problemy ze zdrowiem), obecnie to gładkie 4-0 bo Pistons wyglądają ostatnio słabiutko (poza Drummondem w formie, ale to żaden game changer na poziomie PO + imho Dre i Brook to overall bardzo porównywalny poziom grajków, po prostu Dre ma większy USG + stat-padduje zbiórki :smile: ).

 

Zgoda z tym, że Brogdon jest underrated - skoro zakładający temat nawet nie wie, że raczej nie zagra w 1st round :P

Coś mi się ubzdurało, że wróci na 1st round, ale faktycznie ma być gotowy do gry trochę później.

Nie będę tego już zmieniał, jego absencja i tak nie wiele zmieni. Może dzięki temu Pistons wyrwą ten jeden mecz.

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thon Maker revenge game nadchodzi ;)

 

a tak serio to jestem mentalnie przygotowany na baty, wyrwanie 1 meczu będzie powodem do dumy i radości


 

S5

Brook Lopez (12.5p/4.9r/2.2b) vs Andre Drummond (17.3p/15.6r/1.7s/1.7b)

Lepszym graczem jest Drummond, ale styl gry Lopeza wyjątkowo mu nie leży. Brook gra w tym sezonie niczym sg w ciele centra (ponad 6 trójek na mecz) i to może być duży problem dla Dre. Mimo wszystko w tym matchupie przewagę mają Pistons. Czy to wiele zmieni? 0:1

 

 

no dokładnie BroLo nigdy nie leżał Drummondowi, a od czasu gdy zaczął rzucać trójki to już w ogóle był zawsze podłym matchupem - ja tu nie widzę przewagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię całkiem Drummonda. 

To sympatyczny chłopak. 

Pewnie jeszcze parę lat temu mógłby w miarę realnie stanowić o sile zespołu.
Dzisiaj jednak z jego mobilnością/zwrotnoscią, niewybitnym IQ jest niestety bardziej statfillerem niż allstarem. 

 

Albo będzie biegał za Brookiem po obwodzie, albo mu Giannis będzie strzelał postery na głowie - jesli w paint zostanie. Obie opcje słabe dla jego psychy, ale zawsze mógł trafić na Embiida więc nie ma co narzekać. 

 

Nie wiem na ile legitni są Bucks, ale nie wydaje mi się, aby Pistons to był zespół, który to zweryfikuje. Chyba że trafi się jakis godmode mecz Griffina i niezły Jacksona. Dla mnie to takie 4-1 na zachętę dla Pistons.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się rozpisywać. Wynik 4-0/4-1 i nic innego nie wchodzi w rachubę. Jeśli mam być szczery to mam obawy przed tymi playoffami, ale nie dotyczą one tej serii. Po awansie rozpiszę się nie co bardziej w kolejnym poście. Osobiście obstawiam 4-1, gdzie Bucks przegrywają w Detroit po jakimś kosmicznym meczu Griffina i ... Thona Makera :).



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się rozpisywać. Wynik 4-0/4-1 i nic innego nie wchodzi w rachubę. Jeśli mam być szczery to mam obawy przed tymi playoffami, ale nie dotyczą one tej serii. Po awansie rozpiszę się nie co bardziej w kolejnym poście. Osobiście obstawiam 4-1, gdzie Bucks przegrywają w Detroit po jakimś kosmicznym meczu Griffina i ... Thona Makera :).

 

Thor Maker zagra kosmiczny mecz, ale jak go zatrudnią w świecie Marvela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thor Maker zagra kosmiczny mecz, ale jak go zatrudnią w świecie Marvela.

Thon w ważnych meczach lubi czasami odpalić.

 

PS. Zapomniałem dodać w wcześniejszym poście, że Brogdon nie zagra w tej serii, więc w pojedynku SG Bucks vs Ellington można uznać gracza Pistons za wygranego bo w miejsce Brogdona prawdopodobnie będzie grać Sterling Brown lub Pat Connaughton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brogdon nie zagra w tej serii, więc w pojedynku SG Bucks vs Ellington można uznać gracza Pistons za wygranego bo w miejsce Brogdona prawdopodobnie będzie grać Sterling Brown lub Pat Connaughton.

Wiem, wiem. @julekstep mnie już uświadomił, ale umówmy się - to nie wiele zmieni.

Okej, gdyby zamiast Ellingtona był Bradley Beal... wtedy byłoby ciekawie.

Ps. Czytacie te posty pod tematem w ogóle? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.