Skocz do zawartości

Preferencje kulinarne użytkowników


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

A macie jakieś fajne patenty na jajecznicę?

 

ja np. uwielbiam na pieczarkach albo kurkach, do tego koniecznie z dodatkiem śmietany

 

Tylko, że z jajecznicą najwiekszy majstersztyk to samo smażenie, liczy się dobra patelnia i czujność/refleks, żeby wyszła taka idealnie ścięta, lekko wilgotna i nie przyjarana

Jajecznica tylko z solą i pieprzem. Sam sobie odpowiedziałeś na czym polega sztuka. Trza cały czas przy niej stać i mieszać. Ja lubię "dość mokrą" z żółtkiem na granicy pełnego ściecia, ale jeszcze nie ściętym.

 

PS Make this thread great again!

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też przewidywałem. No Twoje zdanie i tak to zostawię.

 

Nie moje zdanie, tylko używanie słów zgodnie z ich znaczeniem:

 

https://sjp.pl/dziwol%C4%85g

 

Jeśli, przykładowo, 99% społeczeństwa nie ma włosów pofarbowanych na niebiesko to te 1%, które ma zalicza się (na własne życzenie!) do zbioru osób nietypowych:

 

https://sjp.pwn.pl/sjp/nietypowy;2490009.html

 

Nie ma to żadnej negatywnej konotacji, ale widzę że już ludzie są językowo wytresowani do tego stopnia że 'lampka alarmowa' zapala im się co chwilę - bez sensownego powodu. Trochę przykre imho (to już moje zdanie - bo może być tak, że ta tresura jest jednak czymś pozytywnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwadło mi się niestety kojarzy negatywnie i taką ma raczej konotacje tego typu, takie mam poczucie. Jeśli Cię uraziłem to sorry.

 

To proponuję się otworzyć na prawdziwe znaczenia słów :smile:

 

Dziwne rzeczy/osoby nie są immanentnie złe. Przecież świat bez dziwadeł byłby nudny. No i same osoby decydujące się na specyficzne wybory 'modowe' często chyba oczekują takiego postrzegania (chęć wywołania 'szoku', bunt, manifest itp).

 

z tej okazji, na zgodę, filmik na podobny temat z jednego z lepszych filmów ever!

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle są to osoby bardzo modne i nowocześnie ubrane, zgodnie z wszystkimi trendami

 

https://www.instagram.com/juszes/

To takie hipstery, co są veganami bo to modne. Właściciele i obsługa w Vege Bistro to ludzie z tzw klimatu. Większość klienteli to ludzie których spotykam na koncertach hc punk. Tacy też się zdarzają jako klienci, ale na szczęście nie są większością. Ja takich veganska jak ta pani nie znam.

Dlaczego nikt czerniny nie skomentował? Jadł to ktoś kiedyś? To dość radykalne danie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierogi: na słodko czy na słono? 

 

Na słono, słodkim się nie najadam, obojetnie czy racuchy, pierogi, bułka słodka, zapcham dziurę, minie 30min i jestem głodny

 

no z serem czy jagodami to raczej na słodko.

Czernina na słodko czy na kwaśno?

 

Nigdy nie próbowałem, blokada w głowie i już

 

i #Nowość

 

Śledź w śmietanie czy w oleju? 

 

*olej ofkors :] 

 

Olej ofkors

 

Nie zacytowałem jajecznicy, ale patelnia cyk, na patelnie oliwa z chili, potem szyneczka z indyka, pomidor w kostkę, wtedy jajo, mieszane na patelni a nie w misce, nie za sucha oczywiście.

 

Kolejna porcja

 

Bigos z chlebem/ziemniakami?

 

Gołąbki z chlebem/ziemniakami?

 

Bułki parowane/pampuchy na słodko czy słono?

 

Kiełbasa - surowa z łodóweczki hyc do buzi, smażona czy gotowana?

 

Flaki - tak czy nie?

 

Pomidorowa z makaronem czy z ryżem?

 

Pizza sztućcami czy rękoma? Z sosem czostkowym, bez niczego czy z oliwą?

 

#teamhawajska czy #teampojebanyananasnapizzekladzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pizza rękami (jak pokroisz sobie) i polana passatą. Pizza margarita. Jakie ziemniaki do bigosu czy gołąbków? Tylko chlebek. Śledzie w occie ewentualnie w śmietanie. Jaki olej. To przecież jest na poziomie rzutu za 3 Simmonsa.

Tak w ogóle dzięki Gortatowi ciekawy temat powstał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pocieszenie powiem ci że zapewne jego też wkurwia jak jesz :)

nie pocieszyłeś mnie bo nie wiesz czy go wkurwia :)

Dlaczego nikt czerniny nie skomentował? Jadł to ktoś kiedyś? To dość radykalne danie

czarnina z kluskami ziemniaczanymi to najlepsza zupa szczególnie że je się ją rzadko czyli w święta :) na kaca to nektar :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wierzyć mi na słowo, jakbyś go nie wkurwiał by nie sapał :P

on sapie bo jest w pomieszczeniu zamkniętym lub tym paskudztwem z małymi nóżkami co wygląda jak świnia i ślina mu leci chyba z chin. u mnie w pracy koleś przeszedł na weganizm i kot zaczął go atakować . wyczytał że to z tego powodu że kot nie wyczuwał zapachu mięsa jak wydziela z jego ciała( podobno to wyczywuwaj , ten smród padliny :P ) i stał się do niego agresywny. nie wyczuwał u niego drapieżnika czy coś w tym stylu, pokazywał mi nawet www w necie i są takie akcje, ktoś z Was to miał ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on sapie bo jest w pomieszczeniu zamkniętym lub tym paskudztwem z małymi nóżkami co wygląda jak świnia i ślina mu leci chyba z chin. u mnie w pracy koleś przeszedł na weganizm i kot zaczął go atakować . wyczytał że to z tego powodu że kot nie wyczuwał zapachu mięsa jak wydziela z jego ciała( podobno to wyczywuwaj , ten smród padliny :tongue: ) i stał się do niego agresywny. nie wyczuwał u niego drapieżnika czy coś w tym stylu, pokazywał mi nawet www w necie i są takie akcje, ktoś z Was to miał ?

 

 

ja z moją byłą, przy czym nie odstawiłem mięsa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się ludziom którzy jedzą placki ziemniaczane (i ruskie pierogi) z czymkolwiek innym niż ketchup .

 

Jak ketchupu nie lubię na co dzien, tak do tostów, placków ziemniaczanych i ruskich pierogów to najlepszy z dodatków .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się ludziom którzy jedzą placki ziemniaczane (i ruskie pierogi) z czymkolwiek innym niż ketchup .

 

Jak ketchupu nie lubię na co dzien, tak do tostów, placków ziemniaczanych i ruskich pierogów to najlepszy z dodatków .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przeciez pierogi to tylko ze śmietaną. Ketchup do twarogu???

 

Placki jak z ketchupem to i z serem zoltym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się ludziom którzy jedzą placki ziemniaczane (i ruskie pierogi) z czymkolwiek innym niż ketchup .

 

Jak ketchupu nie lubię na co dzien, tak do tostów, placków ziemniaczanych i ruskich pierogów to najlepszy z dodatków .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

potwierdzam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza jajecznica jest jak rozpoczniesz ją robić jakbyś chcial usmażyć sadzone. Czyli rozbijasz je i zostawiasz na patelni, aby sie ścięły od spodu. jak sie juz zetna to łopatką zbierasz je do środka i spokojnymi ruchami dzielisz, aby reszta sie sciela. delikatnie, bo najlepsza jak jest wlasnie taka "mokra". wychodzi idealna, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.