Skocz do zawartości

PlayOffs RACE 2019 - EASTERN CONFERENCE


kcp78

Rekomendowane odpowiedzi

4/5 sezonu za nami i wiekszosc ekip juz sposobi sie do powaznego grania/urlopow. przyjrzyjmy sie tym nielicznym,ktorzy wciaz nie sa pewni wakacji. aktualna tabela:

 

6 Detroit Pistons 34 31 

7 Brooklyn Nets 35 33  

8 Miami Heat 31 35   

9 Orlando Magic 31 37 

10 Charlotte Hornets 30 36  

11 Washington Wizards 27 39 

 

majac na uwadze bilans,dyspozycje sportowa i stosunkowo latwy terminarz,pewniakiem wydaja sie byc pistons; 

 

brooklyn [14 spotkan do rozegrania] az 9 meczow grac bedzie w gosciach,a 13 (!) razy mierzyc sie bedzie z druzynami,ktore wciaz o cos graja; 

 

heat,sposrod 16 meczow [7 u siebie] do rozegrania,maja jeno 3 przeciw druzynom grajacym o pietruszke [dal,ny,sota];

 

orlando [14 spotkan,7 u siebie] maja 5 potyczek z ekipami z ujemnym rekordem i bez szans na po;

 

'szerszenie' na 16 spotkan do rozegrania 6 maja u siebie,a 4 przeciw lottery teams;

 

wizards 10 sposrod ostatnich 16 spotkan grac beda u siebie [5 spotkan z lottery teams];

 

oczywista,decydujace beda spotkania miedzy bezposrednio zainteresowanymi,niemniej wydaje sie,ze terminarze nieco faworyzuja ekipy z orlando i z waszyngtonu. wizards maja 4 spotkania do odrobienia [malo realne],zatem w grze o pozycje 7-8 zdaja sie pozostawac 3 ekipy: orlando,nets i heat... 

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detroit wydaja się miec najprostszy kalendarz i powinni zrobić jakieś 9-7, co raczej da im 6 seed na Wschodzie. I pomimo, że w nich nie wierzyłem, to ciesze się bardzo, że playoffy zagoszczą w końcu w MoTown i trade po Griffina pomimo jego gigantycznego kontraktu wychodzi im na +. Dobrze, że Wayne Ellington znalazł klub, który daje mu spore minuty i to w pierwszej piątce, bo szkoda było obserwować jak marnuję się z ławce Heat z powodu braku minut. 

 

Brooklyn są kolejna niespodzianką. Dobrze, że wrócili po kontuzji Dinwiddie i LeVert, gdyż teraz czeka ich mordercza trasa wyjazdowa po Zachodnim Wybrzeżu, a później nie będzie wcale łatwiej i wg mnie pomimo fajnego bilansu teraz mogą skończyć z ujemnym i nie dojść nawet do 40 łinuff, co otwiera furtkę nie tylko Miami, ale jeszcze jednemu teamowi. 

 

Miami mają szanse na bilans 41-41 i o ile mogą jeszcze wyprzedzić Brooklyn, to Detroit już raczej będzie im trudno. Zdrowi są wszyscy, jest mobilizacja i możliwy jest cały czas 7 seed. Co ciekawe ostatni mecz sezonu grają z Brokklyem i ciekawe, czy ten mecz będzie jeszcze o czymś decydował. 

 

Schedule Orlando analizowałem nawet skądinąd doładniej niz Heat i wychodzi mi bilans 7-7, co dało by 38 łinuff i to może być tyle ile będa mieli Brooklyn Nets - wg mnie pomiędzy tymi dwoma drużynami może rozstrzygnąć się, kto awansuje z 8 miejsca. Licze na to, ze Heat będą przed nimi (choć dla Heat wolałbym Bucks niz Raptors).

 

Charlotte - w najlepszym przypadku wychodzi mi jakies 8-7 i 10 miejsce tuz za Nets/Magic. Do tego ostatni mecz sezonu grają z Magic i tu też jest szansa na to, że pary Nets - Heat i Magic - Hornets rozstrzygną nam w ostatnim dniu o awansie do playoffs. 

 

Wizards - maja niby najłatwiejszy grafik i większość meczy u siebie, ale czy stać ich na 12-3 lub 11-4 w rune po playoffs? Margines błędów jakie mogą popełnić jest naprawdę minimalny.

 

wg mnie:

6. Detroit

7. Miami

8. Orlando/Brooklyn

10. Charlotte

11. Washington

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chcę, żeby Pistons trafili na Raptors, bo moze 1-2 mecze urwiemy na farcie, dlatego proszę o 7. seed dla nas. Z Bucks i Sixers nie chce grać, bo dostaniemy ostro po dupie, no a Indiana i Boston już w zasadzie lock jako 4-5 matchup.

 

Co do reszty to chciałbym Nets i Magic na pozostałych spotach, bo ostatnie lata oba teamy szorowały dno i fajnie zobaczyć, że coś się ruszyło do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu Pistonsom zapeszył ;-)

 

Nets też pechowo, nie dość że Brick nie został zawieszony, to jeszcze w nagrodę za użycie racial card dostał wraz z OKC gratis wsparcie sędziów na jakimś mocarnym poziomie.

Srsly? A może by tak docenić jego skuteczność po allstar brake?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualnie:

 

6. Detroit 39-37

Teraz dwumecz z Indianą, wyjazd do Thunder, u siebie Charlotte i dwa mecze z tankerami na zakończenie sezonu. Mają najlepszą teoretycznie sytuację. Powinni zrobić przynajmniej 3-3 i z 42-40 są w playoffs.

 

7. Brooklyn 39-38

Czeka ich jeszcze dwumecz z Milwaukee, mecze z Toronto, w Indianie i u siebie ten z Miami może być decydujący. Potrzebują zrobić bilans 3-2. 

 

8. Miami 38-38

Wreszcie weszli na 50%. Szkoda tego meczu u siebie z Orlando - oby nie okazał się decydujący dla Heat.. Zanosi się na to, że stracili Richardsona - możliwe, że nawet do końca sezonu (regularnego?), nadal do gry nie są gotowi Winslow i McGruder. Przed nami ostatnie mecze DWadea, dobrze, że do formy wraca Dragic i wreszcie nieźle zaczęli grać JJ i Waiters. Spore minuty zaczął dostawać nawet Duncan Robinson - gdyz ktoś z tej ławki na skrzydle musi jednak grać. Czeka ich teraz dwumecz z Celtics, wyjazdy do Minnesoty i Toronto oraz u siebie 76ers i na zakończenie możliwe, że decydujący mecz na Brooklynie. 3-3 to minimum i cały czas nie daje do pewności, że awansują do playoffs. Przydałoby się 4-2.

 

9. Orlando 38-39

Wygrali ostatnio przynajmniej 3 mecze, gdzie widziałem u nich porażkę - 76ers, Heat i Pacers. Mają rewelacyjną końcówkę sezonu i szkoda by było, gdyby nie awansowali do playoffs. Teraz te ostatnie ich mecze nie wyglądają aż tak źle i jakby zrobili 3-2, to moga awansować. Czeka ich teraz wyjazd do Toronto, u siebie Knicks i Hawks oraz wyjazdy do Bostonu i Charlotte i właśnie mecz z Charlotte może być dla nich decydujący. 

 

10. Charlotte 35-40

Mają zdecydowanie najtrudniejszą sytuację. Najbliższe wyjazdy do Łorjorz, Jazz i Pels raczej pozbawią ich szans na awans do playoffs i ostatnie mecze - w tym te z Detroit i Orlando mogą być już dla nich nieistotne. 

 

Wizards już od jakiegoś tygodnia nie maja nawet teoretycznych szans na awans do playoffs. 

 

Wygląda więc na to, że wszystko rozegra sie o dwa miejsca pomiędzy 3 teamami: Brooklyn, Miami i Orlando. 

Stawiam na awans drużyn z Florydy i wypadnięcie poza playoffs Broolynu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wszystkie teamy walczące o playoffs na Wschodzie solidarnie przegrały.

 

Charllote już na pewno kończą sezon z bilansem na minusie i mają już tylko matematyczne szanse na awans do playoffs. Choć jak wygrają w Nowym Orleanie, to mogą jeszcze chcieć powalczyć z Detroit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej wejdą Magic, Pistons i Nets. Skoro gracze z Miami nie potrafią wygrać na wyjeździe z Minnesotą, to ja nie widzę ich w play-offach zwłaszcza, że przeciwników mają trudnych do samego końca.

 

Pistons mają dwa łatwe ostatnie mecze, Nets podejmują Miami u siebie, Orlando powinno wejść przy jednym zwycięstwie. Najtrudniejszą sytuację mają Hornets, chociaż gdyby udało im się teraz wygrać z Pistons to jakaś nadzieja dla nich się tli.

Szkoda porażki Miami, bo oczami wyobraźni widziałem scenariusz, że spotkanie Nets-Miami jest decydujące i Wade zdobywa 50 punktów i wprowadza swoj zespół do play-offów:) Niby dalej jest na to szansa, ale już dużo mniejsza.

Edytowane przez shadowy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlando powinno wejść przy jednym zwycięstwie

Zamiast "powinno wejść" powinno być "wchodzi". W tej sytuacji nie ma możliwości, żeby Magic spadli poniżej Heat, bo mają tiebreakera i wygrywają dywizję. A zwycięsca dywizji wygrywa złożonego (wiele drużyn) tiebreakera bez względu na bilans bezpośrednich spotkań.

 

Do awansu Magic wystarczy też 1 porażka Heat i 1 porażka Hornets. Wtedy mogą przegrać nawet dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ciekawego jest w tej parze?
jka dla mnie magic to najtrudniejszy z dostępnych rywali dla 76-ers w 1 rundzie. Nie mówię ze pokonaliby ich ale sprawiłoby najwiecej problemów.

Od jakiegoś czasu magic to jakieś top5 defensyw w lidze. Philly to jeden z najlepszych ataków w lidzie. Matchup embiid vucevic. Isaac próbujący zamknąć kogoś w serii. No i kolejny sprawdzian dla bretta.

Wyglada to ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to hornets maja 38-42 i tiebreakera z każdym z przeciwników jak wygrają wszystko do konca.

 

Z Miami i Brooklynem maja 2-2 ale wtedy z Miami decyduje bilans w dywizji a z Brooklynem bilans w konferencji, lub hornets maja wciąż jeszcze szanse wygrać dywizje i wtedy tez maja tiebreakera vs BKN.

 

Mega ciekawie się zrobiło na tym wschodzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to hornets maja 38-42 i tiebreakera z każdym z przeciwników jak wygrają wszystko do konca.

 

 

Jak hornets awansuja to moze byc to jedna z lepszych historii sezonu biorac pod uwage w jaki sposob pokonali toronto dwa razy.

 

Nastepny mecz powinni wygrac a orlando moze byc juz pewne awansu przed meczem z hornets. Jakies szanse sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.