Skocz do zawartości

Wyjaśnienie


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie kumuluje się kilka tematów, które doprowadziły do rezygnacji Matka

Pozwolę sobie na kilka słów wyjaśnienia

 

Po1 Nie ingeruje w prywatne rozmowy a tym bardziej nie będziemy karać. Proszę więc nie wysyłać prosb do nas o kary bo ktoś był chamski w prywatnej rozmowie. Nie będziemy ich spełniać

Po 2 Be GM to zabawa pełna emocji. Pozytywnych i negatywnych ale od pewnego jej uczestnicy robią ekspansję na całe forum. Od dziś każdy wpis na temat Be GM poza działem Fantasy będzie usuwany. Za dużo jest skarg , że wpisy NT tej gry uniemożliwiają czytanie innych wątków

Żadna inna gra fantasy nie wychodzi poza dział do tego przeznaczony

Po 3 ostatnio do łapu- capu są wrzucone chamskie i obraźliwe teksty np słynne ataki pg13 na Baptizie za każdym razem były cytowane. Nie mam pojęcia co może w tym smieszyc ale od dziś jak ktoś wrzuci taki tekst to dostanie 1 dobowy zakaz pisania. PG 13 za każdym razem dostał bana za te wpisy a było dwóch co notorycznie je cytowało w łapu capu

Po 4 Każdy kto tworzy offtop naraża się na usunięcie lub wydzielenie takich wpisów wiec pretensje potem do siebie , że nie chciało się wam tworzyć osobnego tematu. Albo pisać we właściwym .

W miarę możliwości będziemy podawać w pw powody decyzji ale offtop i tak będą usuwane lub przesuwane

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie usuwać solidne rozmowy tylko dlatego, że są offtopami, to po prostu ich nie ruszajcie, już kilka razy wycięliście kilka stron dobrych dyskusji. 

 

i jak bedziesz wartosciowal ktory offtop jest "solidny" , dodasz jakas formule do silnika forum? a moze bedziemy glosowac?

 

moderator wlasnie robi sobie petle po kilku wiadomoscicach typu:

 

 - dlaczego moj offtop jest mniej wazny i zostal usuniety?

-  czemu musze czytac 5 stron o barkleyu ktorego nigdy nie ogladalem nie interesuje mnie , w temacie swojej ulubionej druzyny?

- itd   kmbinacji multum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak bedziesz wartosciowal ktory offtop jest "solidny" , dodasz jakas formule do silnika forum? a moze bedziemy glosowac?

 

moderator wlasnie robi sobie petle po kilku wiadomoscicach typu:

 

- dlaczego moj offtop jest mniej wazny i zostal usuniety?

- czemu musze czytac 5 stron o barkleyu ktorego nigdy nie ogladalem nie interesuje mnie , w temacie swojej ulubionej druzyny?

- itd kmbinacji multum

a jak bedziesz wartosciowal co juz jest offtopem a co jeszcze nie?

 

Wprowadzajac jakiekolwiek zasady odnosnie offtopu moderator i tak "robi sobie petle"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś na pięć stron dyskutuje o Barkleyu, rzuca statsy i opinie, to jest quality offtop.

Jak ktoś na pięć stron dyskutuje o potencjalnym rozmiarze biustonosza Nikoli Jokicia, to jest słaby offtop.

 

Różnica nie jest taka niezauważalna i mocno subiektywna. :]

 

Zamiast tego kilka razy mieliśmy sytuację, że stworzył się offtop wysokiej jakości, forumowi gerontowie walnęli wysokiej jakości posty, a potem ktoś to usunął w niebyt przed pójściem do pracy, bo nie chciało się nikomu wydzielać tematu i przenieść postów [czego przeciętni userzy nie mogą]. I wiadomo, nikomu nie zwrócę tych czterech minut życia (tak przypuszczam) zmarnowanych na wydzielenie tematu na e-nba, więc trochę przypał, ale pamiętam, że raz się wkurzyłem, bo napisałem ze trzy długie posty, i moje 20-kilka minut życia poszło w niebyt. Więc to też marnowanie naszego czasu.

 

Dlatego jak się Wam nie chce wydzielać tych postów, to je po prostu zostawcie. To moje jedyne zastrzeżenie do moderacji, więc no hard feelings, ale jak czytam ostrzeżenia "offtopy będą usuwane albo przenoszone'' to pozwalam sobie prewencyjnie napisać. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak bedziesz wartosciowal co juz jest offtopem a co jeszcze nie?

 

 

wiem do czego dazysz .kompletnie inna sprawa.

 

 

Jak ktoś na pięć stron dyskutuje o Barkleyu, rzuca statsy i opinie, to jest quality offtop.

Jak ktoś na pięć stron dyskutuje o potencjalnym rozmiarze biustonosza Nikoli Jokicia, to jest słaby offtop.

 

Różnica nie jest taka niezauważalna i mocno subiektywna. :]

 

 

czyli wszystko zalezy od punktu siedzenia.

 

teoretyczny 16 letni syn smoka moze  cenic  bardziej temat biustonosza nikoli i BEDZIE mial do tego PRAWO  poniewaz nigdy nie ogladal barkleya i on go kompletnie nie interesuje. nie jest to tylko forum dla starych tetrykow.

 

 

kompletnie was nie rozumiem, dla wlasnej wygody chciecie obnizac poziom forum, zamist walczyc aby moderatorzy wydzielali tematy , latwiej isc  na latwizne i byle jakosc.

 

na forum mamy lekka samowolke, moderatorzy sa regularnie atakowani , wsparcie od userow maja znikome i dodatkowo w takich okolicznosciach proponujecie zmniejszanie standardow.  

 

to jest prosta droga aby za pol roku byly wszedzier offtopy na kazdy mozliwy okolokoszykarski temat. 

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletnie was nie rozumiem, dla wlasnej wygody chciecie obnizac poziom forum, zamist walczyc aby moderatorzy wydzielali tematy , latwiej isc  na latwizne i byle jakosc.   

Problem w tym, że ja nie jestem przeciwnikiem wydzielania tematów - a usuwania postów bo moderator nie ma ochoty wydzielić osobnego tematu, co kilka razy miało miejsce, i to w przypadku sensownych dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ja nie jestem przeciwnikiem wydzielania tematów - a usuwania postów bo moderator nie ma ochoty wydzielić osobnego tematu, co kilka razy miało miejsce, i to w przypadku sensownych dyskusji. 

nie nie  przeciwnikiem nie jestes , natomiast napewno jestes zwolennikiem zostawiania "solidnych" offtopow co zaproponowales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ montana

 

A ja nie rozumiem jak mozna gardzić drugim człowiekiem

 

@ BMF

 

To miejska legenda ,że kasowane są świetne wartościowe offtopy. Większość offtopów , które wydzieliłem zbierały opinie, że najlepsze w nich są wymyślone przeze mnie tytuły.

Te dobre offtopy to zazwyczaj to ,że w temacie Jazz ktoś pisze o 76ers albo odwrotnie i takie wątki nie są kasowane tylko przerzucane

Większość offtopu to powtarzanie w kółko haseł o Le Bronie oparte na emocjach ,albo setnie raz wspominki o tych jak cudowne mamy lata albo jak twarde były lata 90te

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "miejsca legenda", tylko kilka razy to zrobiliście, bo wiem to na swoim przykładzie. I nie jestem pierwszą osobą, która to podnosi. Jak będziecie wydzielać takie tematy, i usuwać marne offtopy, i to miałeś na myśli w 1. poście, to spoks.

 

nie nie  przeciwnikiem nie jestes , natomiast napewno jestes zwolennikiem zostawiania "solidnych" offtopow co zaproponowales.

Nie zrozumiałeś, sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kompletnie was nie rozumiem, dla wlasnej wygody chciecie obnizac poziom forum, zamist walczyc aby moderatorzy wydzielali tematy , latwiej isc  na latwizne i byle jakosc.

 

na forum mamy lekka samowolke, moderatorzy sa regularnie atakowani , wsparcie od userow maja znikome i dodatkowo w takich okolicznosciach proponujecie zmniejszanie standardow.  

 

 

offtopy były częścią każdego forum, a tu nagle chce się z nimi walczyć jakby były spamem. dodatkowo usuwane są też wartościowe posty (vide BMF), co na pewno nie poprawia jakości e-nba. jaki to problem wydzielać oddzielne tematy w przypadku tych lepszych jakościowo, a pozostałe wrzucać do jednego zbiorczego pt. "offtop nie będący spamem" lub coś w tym stylu? rozumiem, że łatwiej pójść na łatwiznę i kliknąć "usuń", ale takie podejście na pewno tej społeczności nie pomoże.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 4 i 5 strona tematu [NBA 2000-2019] Build your team to quality offtop czy słaby offtop czy w ogóle to nie jest off top ?? Bo aż czasem oczy krwawią od czytania tego typu "wypowiedzi". 

 

Gdzie tam offtop?

 

Dyskusja cały czas dotyczy tematu.

 

Do czasu jak dapunk, BMF czy dannygd nie wpadnie z no-brainer statami - "tak było, nie ma miejsca na polemikę" to można sobie w starym stylu podyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

offtopy były częścią każdego forum, a tu nagle chce się z nimi walczyć jakby były spamem. dodatkowo usuwane są też wartościowe posty (vide BMF), co na pewno nie poprawia jakości e-nba. jaki to problem wydzielać oddzielne tematy w przypadku tych lepszych jakościowo, a pozostałe wrzucać do jednego zbiorczego pt. "offtop nie będący spamem" lub coś w tym stylu? rozumiem, że łatwiej pójść na łatwiznę i kliknąć "usuń", ale takie podejście na pewno tej społeczności nie pomoże.

 

co mam ci napisac  + 1. ??? przeciez to oczywiste

 

ale wy zamiast wywierac na moderatorach wieksza presje aby wydzielali tematy wolicie wprowadzic jeszcze wieksza anarchie:

 

Jak macie usuwać solidne rozmowy tylko dlatego, że są offtopami, to po prostu ich nie ruszajcie,

 

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.