Skocz do zawartości

Marcin Gortat - życie i twórczość


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przełączając się po kanałach muzycznych natknąłem się na wywiad-przesłuchanie Marcina. Nie widziałem tego wcześniej i z tego co widzę nie było wrzucane w tym temacie. I tak mnie to zainspirowało do przemyśleń: czy można być idolem dla samego siebie? Ten fragment zaczyna się około 2-giej minuty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już włączyłem od drugiej minuty to mi się jeszcze coś w przeglądarce przycięło i musiałem posłuchać więcej. Bardziej mnie rozwalił odpowiedzią na pytanie "Czy masz hejterów": "Bardzo wielu". Nie Marcinku. W mediach jesteś przedstawiany jako zbawca koszykówki. Jak kiedyś Beenkakker dla piłki - przyjechał światowy człowiek i pokazuje małym Polaczkom, czym jest ten sport od podstaw. Tylko w przypadku Leo to było bardziej budujące poszczególnych zawodników, a nie skupianie się na swojej osobie. Ale do rzeczy - Gortat nie ma hejterów w sumie. Ma ludzi, którzy są wobec niego krytycznie nastawieni z powodu jego nieprawdziwych tez odnośnie swojego znaczenia w koszykówce i ci ludzie go po prostu nie lubią, bo jest bucem. Ale żeby hejtować? Hejtują to Lewandowskiego, że Piątek go może zastąpić, a on sam nic nie znaczy. Gortata to ogólnie media i opinia publiczna lubią do przesady. Jest tylko garstka pasjonatów, którzy wiedzą, że TOP5 centrów to on nigdy nie był i mówią o tym wprost. Czy to "hejting"? Tylko wg niego tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, spabloo napisał:

Wczoraj przełączając się po kanałach muzycznych natknąłem się na wywiad-przesłuchanie Marcina. Nie widziałem tego wcześniej i z tego co widzę nie było wrzucane w tym temacie. I tak mnie to zainspirowało do przemyśleń: czy można być idolem dla samego siebie? Ten fragment zaczyna się około 2-giej minuty.

 

 

wszystkie sporty ❤️ 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

już w pierwszym pytaniu odkręcił mu się lekko kurek, nie o to chyba chodziło ;]

 

faktycznie, troche wyszło że jest sfazowany i wszedzie widzi hejterów. Też mi się wydawało że zupełnie nie zrozumiał o co chodziło w tym pytaniu. A właściwie to mi się nie wydawało. 

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bogut napisał:

Gortat ma hejterów a czy wielu? Pojęcie względne.

Koszykówka czy ta krajowa czy NBA jest w Polsce sportem niszowym. Mimo tego rozpoznawalność Gortata w społeczeństwie jest duża.

Jest parę ludzi bardziej obeznanych w temacie (na przykład na tym forum) którzy Gortata nie lubią i tyle.

Jednak w opinii mediów czy przeciętnego Kowalskiego odbiór Gortata jest pozytywny - Prosty chłopak z Bałut któremu sodówka nie uderzyła do głowy i który dzięki ciężkiej pracy dużo osiągnął no i robi campy i inne rzeczy dla lokalnych społeczności. Większość nie analizuje wnikliwie to co robi czy to co mówi Gortat.

Jak Gortat powie że był w top5 centrów to większość uwierzy. No przecież w głosowaniu do all star był w top5 centrów raz.

Na pewno w pozytywnym odbiorze Gortata pomaga ta niszowość koszykówki w Polsce. Nigdy nie było jakiś specjalnych oczekiwań co do reprezentacji także granie piachu w reprezentacji jakoś na odbiór Gortata specjalnie mocno nie wpływało. Przeciwnie niż np do piłki nożnej, która jest sportem numer jeden, gdzie oczekiwania są wygórowane dużo bardziej niż poziom naszej piłki, gdzie ludzie żyją sukcesami sprzed 40 lat i zawsze występuje efekt dmuchania balonika oczekiwań po czym następuje blamaż i wszyscy są wkurwieni na Lewandowskiego i spółkę

Gortatowi sprzyja jeszcze czynnik rodzynka jedynaka. To jedyny polski gracz który coś tam osiągnął w NBA a na jedynaka to się dmucha i chucha bo innego nie ma i pewnie długo jeszcze nie będzie. Jakby było wielu to by miał gorzej. Tak samo jak z Kubicą który swoją karierę spierdolił koncertowo na własne życzenie ale sympatia dla niego w społeczeństwie jest bardzo duża.

No i jak się ma tyle kasy co Gortat to może warto by zatrudnić jakiegoś specjalistę od wizerunku który skoryguje tekst zanim go się opublikuje.

 

 

Edytowane przez Swiety_76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

Tutaj w sumie spoko wywiad z gortatem zrobiony z ludzmi z obozu magic... O jego poczatkach karierze itp... Nawet niezle sie slucha... Ta czesc o treningach przeciw Howardowi... Zeby Bamba chociaz mial troche takiego podejscia jak Gortat. Przypomnialo mi sie jak w jakims polskim sportowym pismie byla wzmianka ze trenerzy mowia o nim ze jest niewiele gorszy od howarda w defensywie co pamietam wysmialem a potem tak milo zaskakiwal podczas PO 2009... 

 

Listen to Orlando Magic Pod Squad With Marcin Gortat 11-12-19 by Orlando Magic Pod Squad on #SoundCloud

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jack napisał:

 

rozumiem ze pewnie puscil tego twitta zeby troche te pudelki sobie o nim przypomnialy i napisaly cos, anyway, mogl sie postarac o troszke lepszy kontent (albo chociaz jakas solidno małpę) biorac pod uwage ze sie lansuje jako fan militariow i ogolnie armii. 

36 minut temu, PH#1 napisał:

 

Tutaj w sumie spoko wywiad z gortatem zrobiony z ludzmi z obozu magic... O jego poczatkach karierze itp... Nawet niezle sie slucha... Ta czesc o treningach przeciw Howardowi... Zeby Bamba chociaz mial troche takiego podejscia jak Gortat. Przypomnialo mi sie jak w jakims polskim sportowym pismie byla wzmianka ze trenerzy mowia o nim ze jest niewiele gorszy od howarda w defensywie co pamietam wysmialem a potem tak milo zaskakiwal podczas PO 2009... 

 

Listen to Orlando Magic Pod Squad With Marcin Gortat 11-12-19 by Orlando Magic Pod Squad on #SoundCloud

 

 

 

 

kiedyś to było!!!

anyway, pośmiać się teraz można z głupich twittów i wywiadów, ale kto w 2007 czy 08 się spodziewał tak, all-in-all, dobrej i długiej kariery Gortiego w NBA? przyznajcie się

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.