Skocz do zawartości

Czy pula talentu w NBA jest większa niż była w 2005 lub 1995?


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie cwaniakuj, bo skąd nagle teza o TOP10 all-time, skoro padały takie nazwiska jak Brand, Billups czy Webber?

 

No ja pierwszy powiedziałem o bezsensowności top 10 all-time odnosząc się do wyliczanek graczy per epoka z poprzedniej strony:

 

Poza tym porównywanie skrajnych outlierów (ilość graczy z danej epoki w top 10) to trochę gwałt na metodologii.

 

Na co ty zacytowałeś powyższe i odpowiedziałeś:

 

Ja tak nie uważam, bo epokę tworzą najwięksi

 

A jak odpisałem po raz drugi, to teraz nagle coś mówisz, że cwaniakuję z top 10, weź przestań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu dochodzimy do kwestii klasycznej w takich dyskusjach "co jakby inaczej trenowali, przecież pewnie daliby radę!"

Nie wiadomo.

To zawsze było oczywiste akurat :P

Dawaj meczyk w 2k19 (swoją drogą hejtuje tę serie, 2k18 to patologia). Biorę Bulls 98 a Ty Hawks 19. Tylko, ze ja nie znam trików wiec grasz z zawiązanymi oczami. A tak serio, to chcesz mi wmówić, że jakiś Kelly Oubre tej ligi cokolwiek by znaczył w rywalizacji z Larry Birdem? C`mon. Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uz. kcp będzie teraz w każdym temacie rzucał kocopola, a później nie odpowiadał na argumenty/pytania? :P

Samo otwarcie na inne strony świata i rozwój skautingu to dobry argument za większa ilością talentu. Szkoda, ze taki Sabonis trafił do NBA dość późno etc

Kcp dostał bana od Matka więc nie odpisze przynajmniej przez dobę. Czy słusznie? Nie mi to oceniać, ale ktoś tu gwiazdorzy. ;) Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile się zwiększyła liczba czarnych w USA? 5-6 milionów dzielone na 2 w tym kontekście? No, nawet mniej, uwzględniając poziom imprisonment. :] Już nie wygląda tak efektownie. 

W 1980 było w USA 26,5 mln czarnych. W tym roku jest to 46 mln czarnych. Wzrost o 73%. Sam zdecyduj czy to jest efektowne, czy nie. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie znaczenie ma 1980 rok? 

 

Zbiorowość NBA-graczy jest tak elitarnym gronem (340 zawodników około), a liczba allstarów jest tak cholernie elitarnym gronem, że to 'tylko' 20% większej liczby kandydatów.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na życzenie flubera, który wygłosił hipotezę jakoby nikt nie mógł zrobić lepszego bilansu z Thunder 16/17 niż RW :smile:

Roster Lakers oprócz Kobego, który grał wymierne minuty:

Lamar Odom

Smush Parker
Kwame Brown
Chris Mihm
Devean George
Luke Walton
Brian Cook
Sasha vujacic


a teraz spójrz na roster Thunder:

Victor Oladipo

Andre Roberson
Steven Adams
Enes Kanter
Taj Gibson
Ersan Ilyasova
Domantas Sabonis

 

a podobno Thunder 16/17 to szrot support :smile:

 

 

W samym temacie wypowiem się w ten sposób. Liga znacząco się zmieniła, warunki fizyczne coraz rzadziej są skillem/assetem, które wyróżniają zawodników. Atletyczne freaki to dla tej ligi już norma. Kiedyś Jordan był kimś niezwykłym pod względem atletyzmu. Spójrzcie teraz na takiego LBJ'a, Duranta czy Giannisa.

 

Pamiętacie Grega Ostertaga? w dzisiejszej lidze nie miałby dla siebie miejsca.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kcp dostał bana od Matka więc nie odpisze przynajmniej przez dobę. Czy słusznie? Nie mi to oceniać, ale ktoś tu gwiazdorzy. ;)

To zależy za jaki wpis pojawił się ban, ale mam wrażenie że pula talentu na naszym forum do dostawania banów ostatnio wzrosła, nawiązujac do nazwy tematu;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na życzenie flubera, który wygłosił hipotezę jakoby nikt nie mógł zrobić lepszego bilansu z Thunder 16/17 niż RW :smile:

Roster Lakers oprócz Kobego, który grał wymierne minuty:

 

Lamar Odom

 

Smush Parker

Kwame Brown

Chris Mihm

Devean George

Luke Walton

Brian Cook

Sasha vujacic

 

 

a teraz spójrz na roster Thunder:

 

Victor Oladipo

 

Andre Roberson

Steven Adams

Enes Kanter

Taj Gibson

Ersan Ilyasova

Domantas Sabonis

 

a podobno Thunder 16/17 to szrot support :smile:

 

 

W samym temacie wypowiem się w ten sposób. Liga znacząco się zmieniła, warunki fizyczne coraz rzadziej są skillem/assetem, które wyróżniają zawodników. Atletyczne freaki to dla tej ligi już norma. Kiedyś Jordan był kimś niezwykłym pod względem atletyzmu. Spójrzcie teraz na takiego LBJ'a, Duranta czy Giannisa.

 

Pamiętacie Grega Ostertaga? w dzisiejszej lidze nie miałby dla siebie miejsca.

 

Odom był lepszy niż ktokolwiek z drugiej opcji Westbrooka.

 

Ilyasova zagrał zawrotne 62 minuty podczas całego sezonu.

 

Gibson, a zwłaszcza Sabonis grali kiepskie sezony.

 

Tak to szrot role playerzy, ale jak umniejszać Carmelo czy Iversona to ciągle słyszę jakie to super wsparcie mieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to szrot role playerzy, ale jak umniejszać Carmelo czy Iversona to ciągle słyszę jakie to super wsparcie mieli :smile:

Jeśli Nene, Billups, Martin, J.R. Smith, Andersen i Kleiza to słabe wsparcie, to naprawdę chcę się dowiedzieć kto jest super wsparciem. 

Bez Melo zrobili 9-7, pace na 46 winów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na życzenie flubera, który wygłosił hipotezę jakoby nikt nie mógł zrobić lepszego bilansu z Thunder 16/17 niż RW :smile:

Roster Lakers oprócz Kobego, który grał wymierne minuty:

 

Tylko zachód 16/17 > zachód 05/06

 

Lepszy wynik robili w 2006:

 

Nash, któremu na cały rok wypadł Amare

Dirk, u którego klasycznie drugą opcją był Terry

Elton Brand jako g2g Clippers

Pau Gasol z Battierem i szrotem

 

Kuwa jak tak patrzę to tam do PO weszli nawet Kings prowadzeni przez Bibby'ego :grin: (mając 1 W mniej od Lakers)

 

Uwielbiam przyglądać się argumentom "kobiarzy" 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odom był lepszy niż ktokolwiek z drugiej opcji Westbrooka.

 

Ilyasova zagrał zawrotne 62 minuty podczas całego sezonu.

 

Gibson, a zwłaszcza Sabonis grali kiepskie sezony.

 

 

Gibson dolaczyl tam pod koniec sezonu, zagral chyba 400 minut, sabonis gral rookie season, oladipo w playoffs rzucal 10ppg. Ten roster dopiero teraz wyglada dobrze, jak sie blizej czlowiek nie przyjrzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Nene, Billups, Martin, J.R. Smith, Andersen i Kleiza to słabe wsparcie, to naprawdę chcę się dowiedzieć kto jest super wsparciem. 

Bez Melo zrobili 9-7, pace na 46 winów. 

 

Czyli jednak nie tak najgorzej było z tym talentem w składach? :P

 

Wiem, że miał dobre. To była odpowiedź na PM, który wymienia Ilyasovę, a nie wymienia już w Lakers Bynuma. Tak grał mało, ale więcej niż Turek. Po prostu PM chciał oszukać, by podbić status Kobasa, a Fluber podchwycił narracje do drugiego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie tak najgorzej było z tym talentem w składach? :tongue:

 

Wiem, że miał dobre. To była odpowiedź na PM, który wymienia Ilyasovę, a nie wymienia już w Lakers Bynuma. Tak grał mało, ale więcej niż Turek. Po prostu PM chciał oszukać, by podbić status Kobasa, a Fluber podchwycił narracje do drugiego tematu :smile:

No nie wiem czy nie było najgorzej z tym talentem, bo to skład drugiego teamu Zachodu w RS.

W tym sezonie drugi skład Zachodu w RS ma Curry'ego, Duranta, Klaya, Greena i Igoudalę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odom był lepszy niż ktokolwiek z drugiej opcji Westbrooka.

 

Ilyasova zagrał zawrotne 62 minuty podczas całego sezonu.

 

Gibson, a zwłaszcza Sabonis grali kiepskie sezony.

 

Tak to szrot role playerzy, ale jak umniejszać Carmelo czy Iversona to ciągle słyszę jakie to super wsparcie mieli :smile:

wstaw sobie tam Jerami Granta i Alexa Abrinesa, spojrzalem na bref na pierwszą tabelkę i nie popatrzylem nawet na ilość minut.

 

A Odom wtedy robił per 36 chimeryczne 13,3 punkta na mecz.

 

Gibson dolaczyl tam pod koniec sezonu, zagral chyba 400 minut, sabonis gral rookie season, oladipo w playoffs rzucal 10ppg. Ten roster dopiero teraz wyglada dobrze, jak sie blizej czlowiek nie przyjrzy.

Nawet ówczesny Oladipo kręcił lepsze staty niż Odom. Odom był szalenie chimeryczny i potrafił znikać na wiele spotkań.

 

 

 

Czyli jednak nie tak najgorzej było z tym talentem w składach? :tongue:

 

Wiem, że miał dobre. To była odpowiedź na PM, który wymienia Ilyasovę, a nie wymienia już w Lakers Bynuma. Tak grał mało, ale więcej niż Turek. Po prostu PM chciał oszukać, by podbić status Kobasa, a Fluber podchwycił narracje do drugiego tematu :smile:

 

Nie chcialem oszukać, źle spojrzalem na tabelkę. Bynum grał wtedy 338 minut i podobnie jak Ilyasowa nie powinien byc brany pod uwagę.

 

Teraz już poprawne rostery z rozegranymi minutami +1000 :)

Steven Adams

Andre Roberson

Victor Oladipo

Domantas Sabonis

Enes Kanter

Jerami Grant

Alex Abrines

 

Lamar Odom

Smush Parker

Kwame Brown

Devean George

Chris Mihm

Brian Cook

Sasha Vujacic

Luke Walton

 

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odpowiedzi pytania o obronę Bradleya, obronę Drummonda, rzut za 3 u centrów i inteligencje Jokicia się już się pewnie nie doczekam

Mogę odpowiedzieć jeśli chcesz. Bradley to leszcz, Nikola to przyszły HOF i MVP kaliber, a Drummond? Drummond mnie zawodzi i to bardzo. Zagra jeden kozacki mecz by w następnym być parówką ze statoil. Już nie mam siły go bronić. Nadal w niego wierze, ale to takie złudne nadzieje (chyba). Dre, Johnson, Kennard za Jokicia i Vanderbilta, deal? Heheszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.