Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Eld napisał:

Co do Irvinga argumenty @Tecu mnie przekonały. Po prostu miło by było z jego strony aby przy opisach jeśli gra w miastach gdzie konieczne jest szczepienie aby mógł wejść na halę podał to jako jego nieobecność.

Ale dlaczego? Niezaszczepieni gracze klubów przyjezdnych mogą przecież normalnie grać. Absurd, ale tak jest. Ja mam tylko z Irvingiem taki problem, że on co roku coś odwala, uwielbia zwracać na siebie uwagę ekscentrycznym zachowaniem i pewnie gdyby był dopuszczony do gry, to i tak by coś opuszczał, bo np jechałby na urodziny kuzola na tydzień albo robił inne kyriethings. Także Irving dla mnie jest najtrudniejszy do oceny.

2 godziny temu, człowiek...morza napisał:

kurde kochałem go jak syna jak wjeżdżał do NBA. Szkoda, że się to tak potoczyło. To samo Landry Fields.

Shump najlepszy tancerz, a Fields piosenkarz. Obaj wielki potencjał, na miarę wielkich Knicks!

 

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, karpik napisał:

Ale dlaczego? Niezaszczepieni gracze klubów przyjezdnych mogą przecież normalnie grać. Absurd, ale tak jest. Ja mam tylko z Irvingiem taki problem, że on co roku coś odwala, uwielbia zwracać na siebie uwagę ekscentrycznym zachowaniem i pewnie gdyby był dopuszczony do gry, to i tak by coś opuszczał, bo np jechałby na urodziny kuzola na tydzień albo robił inne kyriethings. Także Irving dla mnie jest najtrudniejszy do oceny.

Shump najlepszy tancerz, a Fields piosenkarz. Obaj wielki potencjał, na miarę wielkich Knicks!

 

Fields to chyba wgl człowiek renesansu, inteligent (Stanford i tam chyba porządnie się kształcił, a nie tylko sport), koszykarz, tera jak widać spiewak.

Raczej człowiek nie zdziwi się jak kiedyś zostanie gm'em (scout w Spurs). 

edit: teraz bezpośredni asystent gm'a Hawks. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

Ja mam tylko z Irvingiem taki problem, że on co roku coś odwala, uwielbia zwracać na siebie uwagę ekscentrycznym zachowaniem i pewnie gdyby był dopuszczony do gry, to i tak by coś opuszczał, bo np jechałby na urodziny kuzola na tydzień albo robił inne kyriethings. Także Irving dla mnie jest najtrudniejszy do oceny.

 

Dokładnie. Nawet względnie zdrowy Irving w zeszłym sezonie opuścił 1/4 meczów w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sylvinho. napisał:

Dokładnie. Nawet względnie zdrowy Irving w zeszłym sezonie opuścił 1/4 meczów w sezonie.

no dla mnie uczciwym rozwiazaniem jest branie np sredniej liczby rozegranych spotkan z 3 ostatnich sezonow (nie wliczając season-ending ijnury).

1 godzinę temu, karpik napisał:

Ale dlaczego? Niezaszczepieni gracze klubów przyjezdnych mogą przecież normalnie grać. Absurd, ale tak jest. Ja mam tylko z Irvingiem taki problem, że on co roku coś odwala, uwielbia zwracać na siebie uwagę ekscentrycznym zachowaniem i pewnie gdyby był dopuszczony do gry, to i tak by coś opuszczał, bo np jechałby na urodziny kuzola na tydzień albo robił inne kyriethings. Także Irving dla mnie jest najtrudniejszy do oceny.

 

no dla mnie uczciwym rozwiazaniem jest branie np sredniej liczby rozegranych spotkan z 3 ostatnich sezonow (nie wliczając season-ending ijnury).

 
Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, człowiek...morza napisał:

no dla mnie uczciwym rozwiazaniem jest branie np sredniej liczby rozegranych spotkan z 3 ostatnich sezonow (nie wliczając season-ending ijnury).

 

no dla mnie uczciwym rozwiazaniem jest branie np sredniej liczby rozegranych spotkan z 3 ostatnich sezonow (nie wliczając season-ending ijnury).

 

a dlaczego nie uwzględniać takich kontuzji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, karpik napisał:

Ale dlaczego? Niezaszczepieni gracze klubów przyjezdnych mogą przecież normalnie grać. Absurd, ale tak jest. Ja mam tylko z Irvingiem taki problem, że on co roku coś odwala, uwielbia zwracać na siebie uwagę ekscentrycznym zachowaniem i pewnie gdyby był dopuszczony do gry, to i tak by coś opuszczał, bo np jechałby na urodziny kuzola na tydzień albo robił inne kyriethings. Także Irving dla mnie jest najtrudniejszy do oceny.

W sumie masz rację. Na pewno nie będzie mu można policzyć 100% obecności minus mecze w halach gdzie wymagane są szczepienia. Trzeba będzie mocno to przemyśleć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2021 o 21:38, january napisał:

Stefek się jeszcze polepszył jak chodzi o impact w ataku. Aktualnie gra przy jeszcze gorszym spacingu w s5 niż rok temu (tak karpiu o tym <30% za 3 Poole'a mówię), ale on w tym swoim bieganiu offball jest choć brzmi to jak abstrakcja jeszcze lepszy. Dodatkowo nie przeszkodziły mu nowe przepisy w ofensywie (w przeciwieństwie do wielu zawodników, więc też plus). Natomiast największa zmiana to duży progres w defensywie, pozwolenie na fizyczną grę bardzo służy Kurze po tej stronie boiska i gra zdecydowanie najlepszy sezon w obronie w karierze. Tzn wszyscy tu wiedzą, że on nie był od lat już słabym defensorem, ale obecnie jest jako point guard po prostu bardzo, bardzo dobry w obronie, co potwierdza nie tylko eye-test, ale i absolutnie wszystkie staty. O propozycjach fanów GSW chcących go wrzucać do all-def nie będę wspominał, ale nie biorą się totalnie od czapy;)

Warriors w tym sezonie trafiają średnio 0.6 trójki więcej na bardzo zbliżonej skuteczności (raptem 1% skuteczności różnicy 36.5 3P% vs 37.6 3P%). W odniesieniu do średniej ligowej to jednak ten rok jest lepszy. Sam Stefek ogólnie ma nieco gorsze % na bardzo zbliżonej próbce względem poprzedniego sezonu. Dla mnie mogą mieć wpływ na to właśnie nowe przepisy pozwalające na bardziej agresywną obronę (które nawet w niego lekko uderzają), a niekoniecznie gorszy spacing. Zresztą spójrzmy też od innej strony. Warriors notują jak dotąd spory progres, jeśli chodzi o zdobywanie punktów blisko kosza (odległość mniejsza niż 5ft). +1.7FGM oraz +2.6%! A to wszystko biorąc pod uwagę nowe przepisy, które jednak pomagają trochę obrońcom. Wymuszają zbliżoną liczbę FT (są powyżej średniej ligowej, w zeszłym roku byli poniżej), mimo że Stefek notuje regres FTA (może jednak nowe przepisy mają lekki wpływ nawet na niego? ;)). Ale już Poole czy Wiggins notują lekki progres w tym aspekcie i generalnie bardzo, bardzo efektywnie atakują kosz. Oczywiście jest w tym też zasługa ofensywnego geniusza, który daje mega gravity, ale to tak naprawdę działa w dwie strony. Większość rzutów Stefka to trójki. Im lepiej koledzy atakują kosz, tym też więcej miejsca się tworzy wyżej. 

Co do obrony. Ciężko mi się odnieść czy najlepszy sezon gra po tej stronie (być może tak jest, ale jeszcze wczesny etap sezonu, a ogólnie całe GSW imponuje obroną). Trzeba by wrócić pamięcią do lat 2014-2017 (jak pamiętasz każdy z tych sezonów w odniesieniu akurat do obrony Stefka to jestem w szoku ;)). Niemniej ja go nigdy za jakiegoś słabego nie uważałem. Szybkie ręce i stopy, ustawienie na linii podań, bbiq, zaangażowanie, system i potencjał defensywny GSW (!!!) pozwalały nadrabiać kiepskie parametry fizyczne (wzrost, długość, siła). All-def to jednak przesada, nawet mimo tej obrony na Hardenie w kilku posiadaniach. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Eld napisał:

W sumie masz rację. Na pewno nie będzie mu można policzyć 100% obecności minus mecze w halach gdzie wymagane są szczepienia. Trzeba będzie mocno to przemyśleć. 

Nie ma na razie takich hal. 

Przykład Beala,który się nie szczepił, gra w stanie który nie ma takich restrykcji jak Nowy York i może grać wszędzie. Także na wyjeździe w Nowym Yorku, San Francisco. 

Ten absurdalny przepis dotyczy tylko miejscowej drużyny, przyjezdni mogą grać nawet mimo braku szczepienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pewne. Mam sobie wyobrazic, ze Irving gra sobie jak wczesniej, Simmons tak samo. Jak przychodza PO czy koniec trymestru zaczynam czytac opinie, ze opisy sa jednak niewazne, bo komus nie chce sie sklecic krotkiego opisu. Dalej promujmy pierdyliard tradow i robmy lache contenderom. Daleko zajedziemy. Odechciewa sie grac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tangiers napisał:

Tak, pewne. Mam sobie wyobrazic, ze Irving gra sobie jak wczesniej, Simmons tak samo. Jak przychodza PO czy koniec trymestru zaczynam czytac opinie, ze opisy sa jednak niewazne, bo komus nie chce sie sklecic krotkiego opisu. Dalej promujmy pierdyliard tradow i robmy lache contenderom. Daleko zajedziemy. Odechciewa sie grac.

nicy try 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tangiers napisał:

Tak, pewne. Mam sobie wyobrazic, ze Irving gra sobie jak wczesniej, Simmons tak samo. Jak przychodza PO czy koniec trymestru zaczynam czytac opinie, ze opisy sa jednak niewazne, bo komus nie chce sie sklecic krotkiego opisu. Dalej promujmy pierdyliard tradow i robmy lache contenderom. Daleko zajedziemy. Odechciewa sie grac.

w końcu głos rozsądku w tej debacie, a nie lizanie po jajach by nikogo nie urazić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw @Tecu tak mi teraz na mysl przyszedł jeden argument apropo Irvinga - skoro mamy uznać ze gra, (wiem ze tego nikomu nie narzucasz co szanuje, ale pewnie byś chciał tego) to nie uważasz że bedzie to trochę nie fair wobec graczy którzy opuszczają mecze z powodu zakażenia/pójścia na kwarantannę przez kontakt z zakażonym? My point is, to jest patowa sytuacja i skoro mamy uznawać ze Irving gra bo gra u nas w Philly to czemu musimy trzymać się tez nieobecności poprzez contact tracing i health and safety protocols… ?

Tu wychodzi mi że ani w tę ani w tamtą stronę nie jest to nijak sprawiedliwe i szkoda ze nie bardzo można tez w regulaminie jakos jasno określić co i jak. Jedynym wyjściem byłby zapis ze nieobecność to nieobecność i wyjątkiem jest udowodnienie ze to tankowanie na koniec sezonu jest przyczyna czyjejś nieobecności. Ale takie coś trzeba by było wprowadzić od nowego sezonu, a nie od teraz. 

 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Btw @Tecu tak mi teraz na mysl przyszedł jeden argument apropo Irvinga - skoro mamy uznać ze gra, (wiem ze tego nikomu nie narzucasz co szanuje, ale pewnie byś chciał tego) to nie uważasz że bedzie to trochę nie fair wobec graczy którzy opuszczają mecze z powodu zakażenia/pójścia na kwarantannę przez kontakt z zakażonym? My point is, to jest patowa sytuacja i skoro mamy uznawać ze Irving gra bo gra u nas w Philly to czemu musimy trzymać się tez nieobecności poprzez contact tracing i health and safety protocols… ?

 

 

Mi chodziło tylko o to by zwrócić uwagę na to, że sytuacja Irvinga w Phili jest inna niż w Nowym Yorku. 

Zdaję sobię sprawę z tego co napisałeś, nie będę miał żadnych pretensji gdy ktoś stwierdzi, że u niego Irving miał covida i nie zagrał w połowie meczów czy jak ktoś chce nawet we wszystkich. 

Jestem po prostu przeciwny narzucaniu tego odgórnie, bo to powoduje paradoks play offowy. 

W dniu 24.11.2021 o 14:22, tangiers napisał:

Tak, pewne. Mam sobie wyobrazic, ze Irving gra sobie jak wczesniej, Simmons tak samo.

Nie musisz, tak jak ja nie musiałem wyobrażać sobie Doncica i Vucevica grających w innej niż pierwsza runda PO. 

Ale chciałem. Taka gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.