Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę wracam do siebie po ciężkich ostatnich dniach i widzę, że moi miło mnie przywitali z powrotem:

DeRozan 38/3/6

Porzingis 29/11/3

THT 28/6/2

Haliburton 17/2/10

Kemba 16 pkt w 20 minut

Barrett 12/6/1 + nadal fajny def

Gallinari 10/8/3

Chyba Bulls-Lakers to będę musiał wcisnąć gdzieś w kalendarz do obejrzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cvbe napisał:

Trochę wracam do siebie po ciężkich ostatnich dniach i widzę, że moi miło mnie przywitali z powrotem:

DeRozan 38/3/6

Porzingis 29/11/3

THT 28/6/2

Haliburton 17/2/10

Kemba 16 pkt w 20 minut

Barrett 12/6/1 + nadal fajny def

Gallinari 10/8/3

Chyba Bulls-Lakers to będę musiał wcisnąć gdzieś w kalendarz do obejrzenia :)

E tam słabe cyferki. Moi to takie tabelki robią na co dzień 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

@Eld a patrzysz na składy? Ja mam czterech lepszych pg-sg niż ten twój Neto wiec akurat mi jest on najbardziej zbedny ze wszystkich; pisz do człowieka morza, u niego Neto bedzie grał w s5 po 36 minut :)

A jak tak to ok. Zasugerowałem się, że masz CP3, a nie patrzyłem na resztę.

To nie było tematu.

@człowiek...morza moża Ty chciał byś Raula Neto? Szczegóły w Trade Blocku. Przyda Ci się rozgrywający, a dużo nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

1. Wymień Ingrama na Curryego
2. Oglądaj każdy mecz GS z przyjemnością
3. Nie samobiczuj się oglądając wszystko co gra Pelicans.

Wpływ beGM na samopoczucie.ogólne - całkiem spory :D 

  1. Bądź jedynym aktywnym kibicem Thunder na tym forum.
  2. Oglądaj Shaia jak dwa razy klepie Lakersów i jak cudownie się rozwija w każdym aspekcie.
  3. Oglądaj w kółko jego trójkę z połowy na minutę przed końcem.

Tak. Zgadzam się z ostatnim zdaniem. Wpływ beGM na samopoczucie ogólne - całkiem spory :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Bardzo mało Thunder widziałem, ale Shai statystycznie wygląda znaaaaaacznie gorzej niż sezon temu jak dotąd, więc musiałbyś mnie tu długo przekonywać do tej tezy;)

Zmienili mu pozycję to raz ( zaczyna na PG ), a dwa rewelacyjny Giddey pojawił się w s5 i zabiera trochę touches. Co do trójki to 4/5 ligi ma aktualnie z tym problem, ale wciąż jest wysoce efektywnym dryblerem oraz liderem ligi w drives i akcjach iso. Przerobię pewne powiedzenie - dajcie mi człowieka, a znajdę na niego statystykę ;). Shai zresztą jest również dzięki sporemu wingspanowi dobrym obrońcą. No i na ten moment aby nie tracił zbytnio touches jak to ma miejsce w RL OKC, chcę startować Brownem obok niego, a na trójce standardowo OG który to sezon zaczął no rewelacyjnie. Backcourt w obronie zapowiada mi się świetnie, natomiast frontcourt pod względem zbiórki chyba nie przesadzę, że jest najlepszy w lidze?

Do tego mam mocny firepunch z ławki w postaci Nowella i Millsa oraz dziś dogadanego Mr. X. No i Lopez jest day-to-day.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eld

Sga ma prawie taki sam usg jak rok temu i więcej rzutów niż rok temu, także nikt mu nic nie zabiera. Nie jest tez dobrym obronca, raczej przeciętnym na swojej pozycji, same długie łapy to nie wszystko. 
 

Po prostu gra c***owo, ale jak masz słaby team (albo raczej słaby moment w sezonie) wrzucaj dużo hajlajtow, to może ludzie się nie zczaja. 

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MMM2121 napisał:

@Eld

Sga ma prawie taki sam usg jak rok temu i więcej rzutów niż rok temu, także nikt mu nic nie zabiera. Nie jest tez dobrym obronca, raczej przeciętnym na swojej pozycji, same długie łapy to nie wszystko. 
 

Po prostu gra c***owo, ale jak masz słaby team (albo raczej słaby moment w sezonie) wrzucaj dużo hajlajtow, to może ludzie się nie zczaja. 

No to, że gra w c***owej drużynie to raczej wszyscy widzą. Dort nawet trochę zjechał, a rokujący jeszcze w zeszłym sezonie Bazley stanął w miejscu. Logicznym jest, że Shai w lepszej drużynie ( np. beGM Thunder ) miał by o wiele większe pole do pokazania swoich umiejętności. 

Czy jest przeciętnym obrońcą? Nie zgodzę się. Kiedy w zeszłym roku grał na pozycjach guardów z Dortem wyglądało to naprawdę świetnie. Zresztą nadal wygląda nieźle mają 14 ranking w lidze drtg. Niestety Dort poleciał na SF, a obok wstawili mu 19 latka Giddeya na którym to Shai mocno traci w obronie. U mnie obok siebie w s5 najprawdopodobniej będzie startował obok Bruce'a Browna który jest bdb obrońcą, nie przetrzymuje piłki co dla SGA jest bardzo znaczące, a na niskim skrzydle wspomaga go jeszcze OG. Przyznać więc należy, że ta obrona u mnie wyglądać będzie o wiele lepiej. 

A skoro Lud się domaga highlajtów to proszę bardzo :).

 

 

Z akcji obronnych:

  • pierwsza akcja i praca nóg oraz contestowanie RW0 które kończy się airballem - 40 sekunda 
  • wbijający się Davis w pomalowane, a tu cyk, długie łapska wygarniają mu piłkę i leci kontra - 1 min, 19 sekunda

Tyle na tym filmiku choć znalazł bym o wiele więcej. Najbardziej mi się podobają jego wejścia pod kosz. Nie są takie "Westrbrookwe" ale Shai przed wejściem sprawia wrażenie, że dokładnie wie co chce zrobić. Jest taki smooth w tych wejściach. Jeśli dodamy do tego fakt, że chłopak naprawdę dużo widzi ( na przykład ostatnia akcja filmiku, wyjście do piłki z autu po urwaniu się obrońcy i piękne podanie do Dorta ), trójka, first step to otrzymujemy naprawdę full package gracza w ataku. 

32 minuty temu, MMM2121 napisał:

Po prostu gra c***owo

No tu jest lekka przesada, ale taki urok jak się gra w tankerze. Casus Wooda w Houston, czy Granta w Pistons.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eld

Po kolei. 
 

1. Dort gra swój najefektywniejszy basket w karierze, Ts% na poziomie 0.558 to naprawdę niezły wynik.

2. To właśnie Dort na siebie bierze ciężkie matchupy, a SGA jest raczej stawiany do obrony tych mniej umiejętnie ofensywnych graczy, wiec nie wiem na ile ten 14 ranking można przypisywać mi jako zasługę. 
 

3. Z hajlajtow to można wyciągnąć, ze Zach LaVine to super obronca, bo czasem komuś da czapę, a czasem zaliczy jakiś przechwyt, wiec tak se mnie to przekonuje. Patrząc również po zaawansowanych statsach, Sga nie wyróżnia się na swojej pozycji. Co jest oczywiście zrozumiałe, w końcu to 1 opcja drużyny, a one zazwyczaj maja taryfę ulgowa, jeśli chodzi o broniona stronę. 
 

4. No może ma pełen pakiet, ale na razie jest po prostu średnio efektywny, jak na 1 opcje w ataku. Ogólnie dla mnie gra dość rozczarowujące bo im lepszy Sga(zwłaszcza, jeśli chodzi o kreacje) tym lepiej dla Dorta. 
 

5. Gra c***owo jak na oczekiwania, jeśli w tankerze nie robi statsow (niektórzy by nazwali „pustych”) to nie wiem, czy miałby lepsze stasy w mocniejszej drużynie. Pewnie się poprawi, tak średni nie jest, ale sadze, ze nie będzie mil statsow na poziomie sprzed roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MMM2121 napisał:

@Eld

Po kolei. 
 

1. Dort gra swój najefektywniejszy basket w karierze, Ts% na poziomie 0.558 to naprawdę niezły wynik.

2. To właśnie Dort na siebie bierze ciężkie matchupy, a SGA jest raczej stawiany do obrony tych mniej umiejętnie ofensywnych graczy, wiec nie wiem na ile ten 14 ranking można przypisywać mi jako zasługę. 
 

3. Z hajlajtow to można wyciągnąć, ze Zach LaVine to super obronca, bo czasem komuś da czapę, a czasem zaliczy jakiś przechwyt, wiec tak se mnie to przekonuje. Patrząc również po zaawansowanych statsach, Sga nie wyróżnia się na swojej pozycji. Co jest oczywiście zrozumiałe, w końcu to 1 opcja drużyny, a one zazwyczaj maja taryfę ulgowa, jeśli chodzi o broniona stronę. 
 

4. No może ma pełen pakiet, ale na razie jest po prostu średnio efektywny, jak na 1 opcje w ataku. Ogólnie dla mnie gra dość rozczarowujące bo im lepszy Sga(zwłaszcza, jeśli chodzi o kreacje) tym lepiej dla Dorta. 
 

5. Gra c***owo jak na oczekiwania, jeśli w tankerze nie robi statsow (niektórzy by nazwali „pustych”) to nie wiem, czy miałby lepsze stasy w mocniejszej drużynie. Pewnie się poprawi, tak średni nie jest, ale sadze, ze nie będzie mil statsow na poziomie sprzed roku. 

Ad. 1. Chyba nasz czytał wczoraj wieczorem bo dziś zagrał piękne zawody :). Gratuluję.

Ad. 2. Tu nie można się nie zgodzić. Dort zawsze brał i bierze na siebie cieżkie matchupy. Tutaj pełna zgoda. Natomiast to, że Shai obstawia mniej umiejętnego gracza wynika zapewne z dwóch rzeczy. Raz, że jest on główną opcją ofensywną, a dwa - Dort w obronie jest po prostu lepszy od niego.

Ad. 3. Wczoraj trafiłem jeszcze na filmik SGA z Kentuchy o jego obronie i powiem Ci, że skok jakościowy w obronie zaliczył naprawdę spory. Miał olbrzymie problemy z trzema rzeczami: 1. Ustawianie się, 2. Krył swojego na radar ( zostawiał mu naprawdę sporo miejsca, 3. Bronił praktycznie na prostych nogach. Teraz jak go oglądam punkt 2 i 3 ma jak by za sobą, choć zawsze może i zapewne będzie lepiej bo on ma dopiero 23 lata. Ustawianie się ma do poprawy ale mam nadzieję, że obaj jesteśmy dalecy od tego aby nazwać go dziurą w obronie. Nie jest wybitny, nie jest bardzo dobry, ale też nie jest przeciętny czy słaby. Dał bym mu taką -4 w ocenie szkolnej.

Ad.4. Trudno być mega efektywnym jak jego zagrywkami są iso lub wejścia pod kosz gdzie praktycznie w każdej akcji ściąga na siebie dwóch, a czasami nawet i trzech obrońców. No ale na szczęście zdobywanie punktów po odbiciu o tablice na wysokiej paraboli po wejściu ma opanowane perfekcyjnie, że obrońcy tego nie sięgają. Co do rozgrywania - dajmy mu czas tak samo jak Dortowi. Obaj mają naprawdę ogromny potencjał.

Ad.5. Nie przesadzajmy z tym "c***owo" bo jak masz obok siebie 19 letniego Giddeya, Kennricha którego nie cierpię i nie wiem dlaczego go trzymają, Poku który skilla ma, ale ramy nie i coś się wstrzelić nie może, Robinsona-Earla 2nd roundera który niczym się nie wyszczególnia to jak możemy oczekiwać od niego, że będzie bandę scrubów ciągnął za uszy jak obron skupia się albo na nim, albo na Dorcie. Czy będzie robił staty z zeszłego roku? Gwiazdy tej ligi nie robią statów z zeszłego roku, więc nie możesz wymagać, że SGA mając podwórkowych grajków obok siebie będzie trzaskał 30 ppg. Z biegiem sezonu będzie tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarcusCamby napisał:

@Eld Skoro masz uprawnienia to może zrób aktualizacje na stash playerach?

Zrobiłbym sam, ale zostały mi zabrane.

Jak bym miał listę to z miłą chęcią. Akurat luźny weekend mi się szykuje więc mogę co nie co uporządkować. Również z wpisaniem Wam składów do arkusza ale to poproszę na PM.

No i generalnie chcę dziś lub jutro zaproponować do akceptacji Rady terminarz zakończenia T1 i pozakładać już odpowiednie tematy aby było z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.