Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ozzy110 napisał:

Przecież ostatni sezon Freda % to najgorszy sezon w karierze. Niestety większy usage wiele psuje

no do tego nawiazalem

a u Ronniego do teog bedzie robil za pierwsza opcje w ataku.

imo nie nadaje sie do tego powazny problem

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, człowiek...morza napisał:

co rozumiesz przez spoko procenty?

jest jeszcze jakis gracz w lidze, ktory przy tylu rzutach mial tak niska skutecznosc?

na czuja bym powiedzial anthony edwards jedynie

40% z gry jak się oddaje ponad polowe rzutów za trzy to jest właśnie spoko wynik. Dodaj mocne ft i ts% wychodzi około 55% - czyli przyzwoity raczej wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, człowiek...morza napisał:

a cavs w rakingu wschodu? xd

Tu się nie wypowiadam jakoś szczególnie - wiadomo że Knicks i Wizards to kolosy na słomianych nogach, gdzie ja już teraz mam 11 ludzi do gry - sufit mam niżej ale podłogę dużo wyżej niż choćby te 2 zespoły, więc tak jak planowałem - walka o top 6 dzięki szerokości składu i 1st round exit :)

Nie wiem co mogłem zrobić więcej, zważywszy na to po ilu graczy się odzywałem i zostawałem odrzucony, ale priorytetem było utrzymanie Barretta i Haliburtona w składzie i mimo wszystko wzmocnienie się "na teraz". Udało się to zrobić moim zdaniem bez problemu bo skład jest mocniejszy, i bez oddawania przyszłych assetów :) Ale oczywiście szanuję Twoje zdanie - nie mam z nim problemu - kwestia wiary w Kembę i Porzingisa - ja wierzę że teraz był low point ich karier i będą tylko lepsi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, człowiek...morza napisał:

WEST:

1. Lakers
2. Mavs
3. Wolves
4. Nuggets

5. Rockets
6. Thunder
7. Warriors

8. Kings
9. Suns


10. Clippers
11. Spurs
12. Grizzlies

13. Pelicans
14. Blazers
15. Jazz

 

CM dał mnie na #6. Nie wierzę. Widzę, że nawet mimo bana na III turę FA podskoczyłem w rankingach u takich sceptyków jak on.

Fajnie to wygląda:

2019 - #11 seed

2020 - #7 seed

2021 - #6 seed (*) spora szansa na uniknięcie playin i dawać mi Denver w I rundzie.

* - predykszon.

----------

O podsumowanie działań OKC po FA pokuszę się po V turze jeśli ktokolwiek będzie zainteresowany lekturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cvbe napisał:

Tu się nie wypowiadam jakoś szczególnie - wiadomo że Knicks i Wizards to kolosy na słomianych nogach, gdzie ja już teraz mam 11 ludzi do gry - sufit mam niżej ale podłogę dużo wyżej niż choćby te 2 zespoły, więc tak jak planowałem - walka o top 6 dzięki szerokości składu i 1st round exit :)

Nie wiem co mogłem zrobić więcej, zważywszy na to po ilu graczy się odzywałem i zostawałem odrzucony, ale priorytetem było utrzymanie Barretta i Haliburtona w składzie i mimo wszystko wzmocnienie się "na teraz". Udało się to zrobić moim zdaniem bez problemu bo skład jest mocniejszy, i bez oddawania przyszłych assetów :) Ale oczywiście szanuję Twoje zdanie - nie mam z nim problemu - kwestia wiary w Kembę i Porzingisa - ja wierzę że teraz był low point ich karier i będą tylko lepsi :)

ja uważam, że nie jestes lepszy.

dokonałeś zupełnie niepotrzebnej przebudowy.

trza bylo sie wstrzymac z dealami i czekac na pojawienie sie na rynku hardena/duranta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cvbe napisał:

Clippers bym tylko wrzucił gdzieś do tiera z Kings i Suns i Grizzlies nad Spurs, a poza tym pełna zgoda.

Ja też.

7 minut temu, człowiek...morza napisał:

co rozumiesz przez spoko procenty?

jest jeszcze jakis gracz w lidze, ktory przy tylu rzutach mial tak niska skutecznosc?

Oubre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

ja uważam, że nie jestes lepszy.

dokonałeś zupełnie niepotrzebnej przebudowy.

trza bylo sie wstrzymac z dealami i czekac na pojawienie sie na rynku hardena/duranta.

Rozier-Barrett-DDR-DFS-Horford/Poeltl zmienione na Kemba-Barrett-DDR-Porzingis-Poeltl, gdzie dodatkowo doszło wzmocnienie ławki, future 1sty i swapy - moim zdaniem sufit tej ekipy jest sporo wyżej niż tej zeszłosezonowej :)

Harden/Durant byliby nie do wyciągnięcia bez oddania Barretta i Haliburtona a to od razu mnie od takiego pomysłu odrzucało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Eld napisał:

CM dał mnie na #6. Nie wierzę. Widzę, że nawet mimo bana na III turę FA podskoczyłem w rankingach u takich sceptyków jak on.

nie wykorzystałeś potencjału, który drzemał w potencjale kadrowym i finansowym. szkoda. ale to nie oznacza, iż masz zły skład.

fajna druzyna, fajnie fituje. duo SGA-Randle to fajny trzon. Co do tego drugiego to jestem ogolnie mocno zdziwiony brakiem zainteresowania na rynku. Rzadko się zdarza, zeby gracz, ktory wskoczyl na poziom all-star z niego spadał. W zeszłym sezonie był top15 ligi. Sfrajerzyliście co poniektórzy. Także umowa steal, ona Ci sie udało.

Handlowałbym Capelą w pierwszym okienku. zupełnie niepotrzebny. Lopez będzie u Ciebie bardziej efektywny, chyba że nagle się zestarzeje.

7 minut temu, cvbe napisał:

Rozier-Barrett-DDR-DFS-Horford/Poeltl zmienione na Kemba-Barrett-DDR-Porzingis-Poeltl, gdzie dodatkowo doszło wzmocnienie ławki, future 1sty i swapy - moim zdaniem sufit tej ekipy jest sporo wyżej niż tej zeszłosezonowej :)

rozier i kemba to myślę podobny tier w przyszłym sezonie, z czego drugi zarabia 3 razy wiecej xd

7 minut temu, cvbe napisał:

Harden/Durant byliby nie do wyciągnięcia bez oddania Barretta i Haliburtona a to od razu mnie od takiego pomysłu odrzucało :)

haliburton jest bez problemu wart tego by wrzucic go w deal po gwiazde. wiadomo, ze bedzie bdb graczem, ale sufit ograniczony.  typowy przykład buy low and sell high. zabłysnał, to wykorzystac okazję.

11 minut temu, tangiers napisał:

Panowie, Simmons rozumiem, ze nie gra?

jak slask z anwilem? xd

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, człowiek...morza napisał:

rozier i kemba to myślę podobny tier w przyszłym sezonie, z czego drugi zarabia 3 razy wiecej xd

Względy finansowe nie miały znaczenia - jestem na tyle dużo na plusie że machnę sobie w razie czego reset :) U nas Rozier nie jest lubiany na forum, więc raczej wiele mi nie dawał w kwestii bilansów - liczę, że Kemba postrzegany nie przez pryzmat kontraktu (wtedy wiadomo, że będzie miał negatywny wpływ na linii wynik-finanse) będzie dawał bardzo dobre minuty w Knicks :)

6 minut temu, człowiek...morza napisał:

haliburton jest bez problemu wart tego by wrzucic go w deal po gwiazde. wiadomo, ze bedzie bdb graczem, ale sufit ograniczony.  typowy przykład sell high. zabłysnał, to wykorzystac okazję.

Zgadzam się, jednak po pierwsze sam Haliburton by nie wystarczył, musieliby iść pewnie obaj, a po drugie za bardzo go lubię żeby go oddać - on i Barrett to ma być przyszłość drużyny na 10 lat do przodu (lub do upadku tej gry) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cvbe napisał:

(lub do upadku tej gry) :)

gra sie ustabilizowala, gm'owie w lwiej wiekszosci godni zaufania (kazdy ma wzloty i upadki, ale checi do gry pozostaja).

takze nie przewiduje

8 minut temu, cvbe napisał:

Względy finansowe nie miały znaczenia - jestem na tyle dużo na plusie że machnę sobie w razie czego reset :) U nas Rozier nie jest lubiany na forum, więc raczej wiele mi nie dawał w kwestii bilansów - liczę, że Kemba postrzegany nie przez pryzmat kontraktu (wtedy wiadomo, że będzie miał negatywny wpływ na linii wynik-finanse) będzie dawał bardzo dobre minuty w Knicks :)

Zgadzam się, jednak po pierwsze sam Haliburton by nie wystarczył, musieliby iść pewnie obaj, a po drugie za bardzo go lubię żeby go oddać - on i Barrett to ma być przyszłość drużyny na 10 lat do przodu (lub do upadku tej gry) :)

z twoich postow wedlug mnie wysuwa się błędna ocena sytuacji,

chodzi mi o takie kwestie, jak "rozier nie jest lubiany na forum". 

rozier był najlepszym graczem druzyny, ktora osiagnela duzo lepszy bilans niz sie spodziewano (hornets w realu). to są fakty. fakt, iz malo kto o nim pisze, czy, że nikt nie pisze, ze jest all-starem zaburza CI obraz.

niewiele wskazuje na to by jego rola miała ulec zmianie. kemba z grubsza robil wczesniej to samo

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, człowiek...morza napisał:

WEST:

1. Lakers
2. Mavs
3. Wolves
4. Nuggets

5. Rockets
6. Thunder
7. Warriors

8. Kings
9. Suns


10. Clippers
11. Spurs
12. Grizzlies

13. Pelicans
14. Blazers
15. Jazz

 

Golden oczywiście zaniżone, ale już rok temu bodajże @Lucas przewidywał, ze Golden to okolice 8-9 miejsca. 

A bezpośredni rywale tak piszą 

W dniu 28.09.2021 o 13:31, Eld napisał:

GSW ma na tyle świetnie rozbudowany rooster, że bla bla bla

A tak na poważnie rok temu udało mi się nieźle przewidzieć rozwój niektórych graczy (Zach) i zobaczymy, czy to był fart, czy dobre oko, ale mam nadzieję powalczę o top 5. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utah Jazz

Jako, że dla Utah ten offseason się już raczej zakończył to również przedstawię krótkie podsumowanie.

 

  1. Podsumowanie sezonu i plany na przyszłość.

Jako nowy GM Utah postanowiłem wrzucić mocny reset, aby móc wyłapać assety na przyszłość i zbudować drużynę od podstaw. Zespół który dostałem miał dość mocno napięty budżet i to jeszcze przed przedłużeniami Isaaca, Lonzo czy przyszłościowym Aytonem. Szybka analiza dała jednoznaczne wnioski - płacenie za zespół średniej klasy walczący w granicach play-in kwoty ok 140-150mln totalnie się mi nie widziało.

Dlatego zdecydowałem się na lekko mówiąc niepopularny ruch czyli tankowanie.

Próba obrony picku już w tym roku niestety nie wyszła, choć i tak głównie szykowałem się pod draft 2023. Jednakowoż jestem bardzo zadowolony bo dzięki aktywności transferowej udało się zdobyć odpowiednie picki i podebrać z draftu Cam Thomasa i Treya Murphy III, który póki co pokazują, że warto było na nich postawić.

Zaangażowanie w offseason skupiało się przede wszystkim na tym, aby utrzymać na dłuższych umowach core zespołu, co udało się w 100%.

Nie licząc TO i PO pod kontraktami na najbliższe 3-4 lata mam Isaaca, Lonzo i Bryanta. Fakt, że wracając po kontuzji nie będą pewnie od razu prezentować wysokiego poziomu nie przeszkadza mi w tym roku, ale będę oczekiwał skoku jakościowego w kolejnym sezonie.

Nadal głównym celem zespołu jest rozwijanie młodzieży i budowanie tożsamości przede wszystkim w oparciu o twardą defensywę.

Jak ktoś kiedyś powiedział:

„Offense sells tickets, defense wins games, rebounding wins championships.”

To myślę, że będzie hasło przewodnie tego zespołu.

 

Plany na przyszłość?

Wysoki pick w 2023 i jeśli młodzież rozwinie się zgodnie z oczekiwaniami to atak na poziom play-in w 2024 ;)

 

  1. Offseason

Poza w/w przedłużeniami kluczowych zawodników dość aktywnie starałem się obracać cap space, aby uzyskać ciekawe assety na przyszłe lata. Zaowocowało to uzyskaniem 3x1st picki na najbliższe lata z czego tylko CHA jest z protekcją na kilka lat. Daje to nadzieję na dalszy wzrost jakości poprzez talenty z draftu - a taki plan rozwoju jest wpisany.

Samo offseason oceniam pozytywnie - nie startowałem osobiście po wolnych agentów poza dwoma: Brunsonem którego widziałbym u siebie, choć na pewno dobrze będzie mu grać nadal dla Minnesoty oraz Payne którego osobiście uważam za cichy steal tego offseason. Dzięki transferom natomiast zyskałem kilku weteranów którzy mimo iż nie wpisują się może w długoterminowy plan rozwoju, to na pewno będą służyć radą i pomocą dla młodziaków podczas sezonu.

// JJ Redick został już zatrudniony jako spec od treningów rzutów trzypunktowych :D

Payne, Saric, Osman, Len, WCS czy House pomogą w kwestiach budowania defensywnych formacji w naszym zespole. Oczywiście jeśli którymś z nich zainteresują się w trakcie sezonu kontenderzy nie będziemy ich na siłę trzymać - nie będę ukrywać, że walka o wysokie cele to nie jest cel na przyszły sezon.

 

  1. Przegląd zespołu

PG: Lonzo / Payne / Preston / Terry

SG: Thomas / House

SF: Murphy / Osman / Mulder

PF: Isaac / WCS / Saric

C : Bryant / Garza / Len

out of season: Sumner, Redick (w sztabie)

 

Ogólnie jak wszyscy wrócą do zdrowia to starting five wygląda całkiem nienajgorzej - mieszanka młodości i już lekkiego doświadczenia. Na pewno brakuje scoringu, ale w obronie powinniśmy być niewygodnym rywalem na przestrzeni całego meczu. Nie sądzę aby Utah zdobyła dużo W w tym sezonie, ale postaramy się sprawić kilka niespodzianek :D

 

  1. Podsumowanie

Na koniec - osobiście uważam, że kierunek jaki obrałem jako GM jest słuszny i realizuję plan prawie w 100%. Przyszłe offseason może również zaskoczyć, Utah może nie będzie rekruterem nr 1, ale będę się starać pozyskać kogoś kto zwiększy potencjał zespołu. Jednakże draft i rozwój młodych to priorytet.

 

Chętnie wysłucham opinii innych GMów jak oceniają de facto pół roku mojej pracy jako GMa ;)

Edytowane przez Szulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, człowiek...morza napisał:

nie wykorzystałeś potencjału, który drzemał w potencjale kadrowym i finansowym. szkoda. ale to nie oznacza, iż masz zły skład.

fajna druzyna, fajnie fituje. duo SGA-Randle to fajny trzon. Co do tego drugiego to jestem ogolnie mocno zdziwiony brakiem zainteresowania na rynku. Rzadko się zdarza, zeby gracz, ktory wskoczyl na poziom all-star z niego spadał. W zeszłym sezonie był top15 ligi. Sfrajerzyliście co poniektórzy. Także umowa steal, ona Ci sie udało.

Założeniem było utrzymanie core, a nie rzucanie zawodnikami na lewo i prawo. Jak przez chwilę z powodu własnego kombinatorstwa OG wylądował na tablicy to dostawałem oferty jak za broder allstara/allstara. 

Ranlde GMowie wiedzieli, że go nie odpuszczę. Nie wydałem na niego dużo i wraz z Rose za LMA został nazwany stealem roku. Jedyne czego się boję to efektu Siakama, ale w tym roku w RL Knicks chyba wiedzą co robią więc może nie zjedzie i dopiero wchodzi w prime. TT tylko mógł by nim takich minut nie grać.

Na każdej pozycji jest przynajmniej po dwóch bdb w swoim fachu graczy:

  • PG - SGA, Mills - SGA nadal jest elitarnym znacznie above avarage podającym, choć raczej nie będzie tam startował. Do tego wsparcie Browna i Neto który wpadł mi naprawdę niespodziewanie. Jest jeszcze Aaron Holiday.
  • SG - tutaj klęska urodzaju - Powell, znów SGA, Burks, OG też może zejść na SG, Lou, Bruce Brown.
  • SF - OG, Burks, SGA- multiplay player, Powell to też typowy SG/SF
  • PF - Randle i na ten moment póki z V tury nie wygrzebię czegoś fajnego na tej pozycji albo on, albo OG będą tam biegać na zmianę. Roby się przyucza - jego rozwój jeszcze nie wiadomo w jaką stronę pójdzie. Jest jeszcze Naz Reid który może zejść na czwórkę, choć by z powodu rzutu za 3 ( weak but still ).
  • C - no tu jest bonanza - w końcu chciało by się rzecz. Capela i Lopez + garbage Reid z Robym? Główną słabością OKC było pomalowane i rim protection bo Nurek się leczył i leczył. Teraz wygląda to porządny frontcourt.

Popełniłem dwa błędy w to FA, ale wydaje mi się, że dość skutecznie z nich wybrnąłem. III tura ban więc skupiłem się na RFA których utrzymałem, a tak to: Randle ( średnio jakieś 2,5M taniej rocznie niż w RL ), OG, Powell podpisani taniej niż w RL.

No i IV tura gdzie optymistycznie zakładałem dwóch graczy. Jeden to był minimum. Wpadło trzech: Mills, Lou, Neto. Jestem więcej niż zadowolony.

Głębia jest utrzymana, core składu też. Nurka do core składu nie liczę bo jak można liczyć kogoś do core kiedy w dwa lata rozegrał 37 meczów...zresztą wymienić Nurka na Lopeza i Capelę? Dla mnie brzmi wow.

Capela raczej nie pójdzie na handel. Robi się zbyt hot. Lopez jest za stary do timeline drużyny aby opierać na nim przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.