Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Eld napisał:

Wschodu jeszcze tak dogłębnie nie przeanalizowałem, ale tam raczej na pewno Cavs kończą przygodę i jadą na zasłużone wakacje po bardzo dobrym wyniku jaki osiągnęli w tym roku, a drugą parę PHI - ORL przeczytam sobie na spokojnie wieczorem, choć ( no offense Tecu ) tam powinna być para MIL - ORL.

W sumie taki luźny pomysł na przyszłość, że może można by zawsze zaczynać u nas głosowanie 1rundy, dopiero jak w real nba się skończy 3runda, 2runda jak 3runda, etc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, człowiek...morza napisał:

widze @karpik leci na opinii i fame.

radze przemyslec jednak glosy, jokic to bierze easy

 

young jest swietny ale nie az tak

Seria Lakers - Wolves przykryła temat. LBS trzeci sezon z rzędu moim zdaniem skrzywdzony. Teraz nawet dał opis, ale zabrakło chyba punktowania słabości rywala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MarcusCamby napisał:

Seria Lakers - Wolves przykryła temat. LBS trzeci sezon z rzędu moim zdaniem skrzywdzony. Teraz nawet dał opis, ale zabrakło chyba punktowania słabości rywala. 

Ale sama seria była świetna i oba zespoły zasłużyły na awans. Zadecydował tie breaker a tym okazał się nie tyle opis a świetne rozwiniecie @karpik z odnośnikami do słabości przeciwnika. Jak sam piszesz „ teraz nawet dał opis” to w tym przypadku było za mało. 
to gra internetowa i są co ostatnio ładnie rodzinny @Tecu wskazał inne priorytety lub wydarzenia losowe odciągające od zabawy. 

ale trudno nie zauważyć z LBS był w tym sezonie mocno poza gra. 
 

w ocenie gry nie można teoretycznie brać pod uwagę innych nieistotnych aspektów ale przy tak wyrównanej stawce jakos trzeba to rozstrzygnąć. 
 

jednym podoba się stoicyzm i klasa w opisie swojego przeciwnika innym pomysłowość dwóch gm w walce o swoje innym produktywność ale bierność moim zdaniem nie powinna w tej grze decydować o wyniku. Tym bardziej ze w przeszłości mieliśmy wygrywane serie z zerowym udziałem gm i bez opisu. 
 

czas zmodyfikować trochę gre i odejść od tego błędnego schematu wygrania bez pisania. 
 

idzie nowe. Gra ewoluuje i czas się dostosować. 
 

znakiem tych czasów są fantastyczne bogate i pełne opisy pozostałych w grze gm 

albo się wszyscy dostosują albo nie 

nie rozstrzygam czy brak pełnego opisu musi skutkować porażka bo to 1/30 głosu tylko ale zamierzeniem gry jako menadżera jest jednak opisywanie swojej koncepcji gry a nie robienie roto wyników ze zliczeniem statystyk tego co się ma w kolekcji 

mi zabrakło tej staranności u jednego z gm gdzie drugi odrobił świetnie zadanie domowe. Przy tak równej serii jakby gm wymienić zespołami możliwe ze DEN inaczej i pełniej argumentowane wyszarpało by serie. 
 

ps. Marcus twoje zdanie mnie nie dziwi bo o ile kojarzę zawsze byłeś w opozycji do gm który wygrał serie. Zawsze mnie ta taka minimalna niechęć zastanawiała ale chyba geneza tego to czasy rady i nie ma tam złej krwi oczywiście 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MarcusCamby napisał:

Seria Lakers - Wolves przykryła temat. LBS trzeci sezon z rzędu moim zdaniem skrzywdzony. Teraz nawet dał opis, ale zabrakło chyba punktowania słabości rywala. 

G prawda, a nie skrzywdzony. Jak bym nie pisał z telefonu to wstawił bym tutaj ten obrazek jak jedzie kolo na rowerze po czym wkłada sobie patyk w przednie koło, zalicza glebę i płacz. Ze mną w ogóle nie dał opisu  - przeszedł dalej. Tu dał opis, miał serię do wyciągnięcia, wystarczyło punktować Karpila ale jedyną osobą która pokrzywdziła Denver jest sam LBS.

Semi CF to już warto się trochę więcej postarać niż samym opisem, a zrobić jakąś dyskusję czyli przynajmniej odpowiedzieć raptem na dwa pytania przeciwnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Eld napisał:

G prawda, a nie skrzywdzony. Jak bym nie pisał z telefonu to wstawił bym tutaj ten obrazek jak jedzie kolo na rowerze po czym wkłada sobie patyk w przednie koło, zalicza glebę i płacz. Ze mną w ogóle nie dał opisu  - przeszedł dalej. Tu dał opis, miał serię do wyciągnięcia, wystarczyło punktować Karpila ale jedyną osobą która pokrzywdziła Denver jest sam LBS.

Semi CF to już warto się trochę więcej postarać niż samym opisem, a zrobić jakąś dyskusję czyli przynajmniej odpowiedzieć raptem na dwa pytania przeciwnika.

Ale sam sobie nie możesz odpowiedzieć na te pytania? Wyobrazić jakby Denver rozwiązywało ten problem? 

Nie każdy ma tyle czasu na grę, są wakacje itd, wiec jeśli ktoś wstawi tylko opis, bo na tyle pozwala mu czas, to chyba powinno być ok. W końcu każdy sam powinien krytycznie oceniać argumenty, które są podawane, a nie działać na zasadzie „x więcej napisał, wiec x ma racje”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

mnie zastanawia tez jaim cudem young zostal uznanylepszym graczem od currego

ogolnie ten wynik mavs to gruba beka xd

2 serie wygrane, ktore nie powinny byc wygrane

Zgadzam się, że powinno być tu GSW, ale w serii z Denver to Mavs ma więcej argumentów, skoro zostało już przepchnięte przez GSW ;)

3 minuty temu, MMM2121 napisał:

Ale sam sobie nie możesz odpowiedzieć na te pytania? Wyobrazić jakby Denver rozwiązywało ten problem? 

Nie każdy ma tyle czasu na grę, są wakacje itd, wiec jeśli ktoś wstawi tylko opis, bo na tyle pozwala mu czas, to chyba powinno być ok. 

Bardziej chyba chodzi o to, że LBS napisał "zapraszam do zadawania pytań, przez weekend mam dla Was czas" a później nie odpowiedział na jedyne dwa pytania. Coś może wypaść, wiadomo, ale u LBS to akurat notoryczne :) Ja przed serią miałem Denver, po argumentach Karpika, zmieniłem na Dallas i nie wiem czy LBS dałby radę to przechylić na swoją korzyść nawet będąc mega aktywnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał:


czas zmodyfikować trochę gre i odejść od tego błędnego schematu wygrania bez pisania. 
 

a ja myslalem, ze wygrywa po prostu lepszy

serio nikt nie widzi jaki dallas ma problem w obronie przy youngu bojanie i zionie??!!!

ślepcy

spojrzalem na opis @karpik wedlug ktorego bojan gra 44 minuty xddd

no cyborg k****

jedyna slaboscia denver jest w tej serii jokic na picku w obronie.  i z tego powodu ma byc przegran seria lol

1 godzinę temu, MarcusCamby napisał:

Seria Lakers - Wolves przykryła temat. LBS trzeci sezon z rzędu moim zdaniem skrzywdzony. Teraz nawet dał opis, ale zabrakło chyba punktowania słabości rywala. 

brakuje trzezwego rozeznania u innych 🤷‍♂️

no ale widocznie niektorzy potrzebuja na tacy napisane wszystko (opis, i pierdoly typu kto jak broni pick lolol, jakby tu ktokolwiek ogarnial fachowo takie kwestie to spoko, mialoby sens, a tak to pi****lenie o szopenie). nie wiem, mzoe nie ogladaja i nie znaja graczy 

co jest bardziej prawdopodobne? to czy zestaw holiday caruso morris powstryzma younga, czy to ze lopez/gasol powstrzymaja najlepszego gracza ligi?

w jaki sposob dallas powstzymalo duo curry/lavine majac do tego absolutnie c***owy zestaw w obroneie?

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, cvbe napisał:

Zgadzam się, że powinno być tu GSW, ale w serii z Denver to Mavs ma więcej argumentów, skoro zostało już przepchnięte przez GSW ;)

Bardziej chyba chodzi o to, że LBS napisał "zapraszam do zadawania pytań, przez weekend mam dla Was czas" a później nie odpowiedział na jedyne dwa pytania. Coś może wypaść, wiadomo, ale u LBS to akurat notoryczne :) Ja przed serią miałem Denver, po argumentach Karpika, zmieniłem na Dallas i nie wiem czy LBS dałby radę to przechylić na swoją korzyść nawet będąc mega aktywnym ;)

Gsw przekręcone wiadomo, ale co poradzić.

A to teoche zwracam honor. Ale dalej mam wrażenie, ze opisy są strasznie przehajpowane, bo imho nie ważne jak dobry jest opis, to przecież ty jako randomowy obserwator serii możesz wyciągać własne wnioski/sam krytycznie poddawać argumenty, którejkolwiek z stron, a nie działać na zasadzie. Mi się nie chce analizować wiec biorę tylko argumenty jednej z stron. 
 

Bo teraz, to dla niektórych są bardziej pojedynki copywriterów zamiast BeGm, gdzie faktycznie chodzi o skonstruowanie najlepszego składu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego rozwiązanie środka jest optymalne. 
tymczasem gra czasem zmierzała w dwie skrajne. Albo masywny opis który średnio można zweryfikować jak jest rozbudowany jak tyłek Kardiashianki lub totalnie bezopisowo jakbyśmy grali w pokera i ktoś bez komentarza chce wygrać bo rzucił na stół 5 asów. 

Patrząc na obecne serie ( chyba ze @człowiek...morza nie oglądasz dalej) to nie wiem czy to Trae na dziś nie jest najlepszym graczem ligii ( PO) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MMM2121 napisał:

Ale sam sobie nie możesz odpowiedzieć na te pytania? Wyobrazić jakby Denver rozwiązywało ten problem? 

Nie, nie mogę, a nawet nie powinienem bo to nie ja prowadzę Denver. Moja odpowiedź może być zgoła inna niż samego GMa. Nie mam najmniejszego zamiaru myśleć za innych. Po to są opisy, dyskusja i po to są stawiane pytania.

2 godziny temu, MMM2121 napisał:

Nie każdy ma tyle czasu na grę, są wakacje itd, wiec jeśli ktoś wstawi tylko opis, bo na tyle pozwala mu czas, to chyba powinno być ok. 

3 rok z rzędu? No proszę Cię...LBS easy przez te 3 lata powinien mieć przynajmniej 2 finały konfy i może Tobie opis wystarczy, ale jest gro GMów którzy czytają pytania, odpowiedzi, dyskusje i pod ich wpływem mogą zmienić zdanie. 

2 godziny temu, cvbe napisał:

Ja przed serią miałem Denver, po argumentach Karpika, zmieniłem na Dallas

Otóż to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Eld napisał:

Nie, nie mogę, a nawet nie powinienem bo to nie ja prowadzę Denver. Moja odpowiedź może być zgoła inna niż samego GMa. Nie mam najmniejszego zamiaru myśleć za innych. Po to są opisy, dyskusja i po to są stawiane pytania.

3 rok z rzędu? No proszę Cię...LBS easy przez te 3 lata powinien mieć przynajmniej 2 finały konfy i może Tobie opis wystarczy, ale jest gro GMów którzy czytają pytania, odpowiedzi, dyskusje i pod ich wpływem mogą zmienić zdanie. 

Otóż to.

Czyli skupiasz się tylko na swojej osobie.

Czy można działać w drugą stronę?

Np, czy ja mogę kogoś karać, za brak szacunku do mojej wyobraźni, wiedzy za rozpisywanie banialuków?

Rozumiem, że jak są wybory, to tez dla Ciebie ma znaczenie co politycy obiecują, niż np własna ocena, poparta np doświadczenie, jak będą ewentualnie rządzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mac napisał:

 

Rozumiem, że jak są wybory, to tez dla Ciebie ma znaczenie co politycy obiecują, niż np własna ocena, poparta np doświadczenie, jak będą ewentualnie rządzić ?

@Alonzo mistrzem?

Karpiu populista, 

a wiadomo jakiego rodzaju elektorat wyborczy glosuje na populistow

daje papke playbookowa, ktorej nikt z czytajacych nie rozumie i ktora jest ograniczna, ale ze madrze napisane, to kupuja xdddd

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mac napisał:

Czyli skupiasz się tylko na swojej osobie.

Czy można działać w drugą stronę?

Np, czy ja mogę kogoś karać, za brak szacunku do mojej wyobraźni, wiedzy za rozpisywanie banialuków?

Rozumiem, że jak są wybory, to tez dla Ciebie ma znaczenie co politycy obiecują, niż np własna ocena, poparta np doświadczenie, jak będą ewentualnie rządzić ?

Porównanie polityki do beGM imo ma się ni jak. 

Jak bym się skupiał tylko na swojej osobie to bym nie ogarniał tej całej wesołej zabawy zwanej beGM. 

Wyobraźnie mam, ale nie mam zamiaru notorycznie jej używać bo: 1. Sam zostałem w I rundzie totalnie zlekceważony przez przeciwnika. 2. To nie zdarza się pierwszy raz, że GM nie podejmuje dyskusji. 3. Na conference finals TRZEBA zasłużyć, czego najlepszym przykładem jesteś właśnie Ty i opis jaki stworzyłeś. Mam dawać głosy na team ale muszę zamknąć oczy i sobie coś wyobrazić, czy mam podejść do pracy GMa i jego opisów oraz argumentów obiektywnie? 

Ja nie wymierzam kary w ten sposób, ale w moim głosie w serii mam pełen obraz i gameplan Dallas, za to czuję mocny niedosyt jeśli chodzi o informacje na temat Denver. A jeszcze dodam to, że gdybym się kierował jakimiś osobistymi pobudkami to LBS by miał ode mnie 4:2, bo mam go na fejsie, bo się znamy osobiście, a z Karpikiem ze dwa miesiące temu mieliśmy naprawdę nieprzyjemną dyskusję i grubą kosę, co nie oznacza, że szacunek dla jego projektu i pracy mu się nie należy czym mnie przekonał. 

Istotą i podstawą beGM jest dyskusja, nie wyobraźnia, czy suche liczby albo losowanie przez bota wyników. To nie simbasket czy roto. To beGM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ignazz napisał:

No i dyskutujemy o tym jaka jest metodologia wyboru lepszego

lepszy to ten co zbuduje lepszy team i potrafi te lepszosc wyeksponować w opisie

no tylko problem jest taki, ze sami sie ograniczacie.

fakt jest taki, jedyny niewygodny match-up dla denver to jokic na pcku, co eksponuje Karpik.

Fakt drugi, skoro to jedyny niewygodny match-up to jest to zaleta denver.

fakt trzeci, skoro mam tylko jeden problem, to latwo wprowadzic adjustments.

fakt czwarty, den ma zespol, ktory przez swoje ustawienia moze eksponowac bez problemu wady w obronie younga, czy za wolno reagujacych w team d na zmiany krycia itd. ziona, bojana, lopeza. Karpik ogranicz ato jedynie do teog, ze younga mzoe ukryc na x, a ziona na y co jest totalnym uproszczeniem w dobie aktualnej koszykowki gdzie mamy tone mismaszy, tym bardziej gdy lbs ma najlepszego kreatora w lidze, ktory te wady jeszdze bardziej wyeksponuje

seria jest zywa, a nie zerojedynkowa. denver ma duzo wiecej miejsca na dokonanie usprawnien i pod tym katem powinno sie oceniac. 

a nie do c***a na tych brednaich ktore. wyczytalem w opisie lol ktore oczywiscie sa ladnie ubrane, ale nie szata zdobi czlowieka

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.