Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Szulim napisał:

poza tym, dlaczego od razu trzeba uważać że tanker to źle zarządzana drużyna? czuje się tu trochę wywołany do tablicy bo zrobiłem grubą rewolucję, ale nie uważam że to złe zarządzanie (wciąż będę się odwoływał do przykładu Philli przez ostatnie lata)

2waya którzy są lepsi będą mieli więcej szans na grę u mnie niż np u ciebie w Orlando @Alonzo ;) 

poza tym - jeśli się wybije a u mnie nie będzie miejsca to na tym polega zbieranie assetów które można później wymienić (niekoniecznie na future pick)

Dostałeś ode mnie Gabriela (kolejny, którego @Eld się nie doliczył), który w ostatnich meczach wreszcie zaczął dostawać minuty od Van Gundyego i nawet nie wspomniałeś o nim w opisie pomimo, ze masz chyba max 7-8 graczy, którzy w ogóle mogli wejść u Ciebie w 3T na boisko :P 

Teraz, Braveheart22 napisał:

@Alonzo

Tankerzy już i tak są wystarczająco karani tym, że nie zarabiają. Wyższy wybór w wężyku to dla takiego zespołu jakaś szansa złapania ciekawego gracza, który będzie miał szansę się przebić. Przynajmniej ja tak do tego podchodzę. Idealny przykład Dean Wade w tym sezonie.

Co do handlowania graczami na 2way kontrakcie. Rayjon Tucker pozdrawia ;)

Btw, jak contenderom zależy na jakimś 2way graczu, który jest u tankera to proszę płacić!

Ciebie nigdy nie zaliczałem do tankerów, bo walczysz tym co masz od początku i zamierzasz się wzmacniać ;) 

Ale Rayjon słusznie - @Eld - odnotuj :P 

A Za Silve Cheathama na 2way oddałem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Alonzo napisał:

Której byś części nie wybrał - to tylko część. 

A później - @january podpisuje jakieś kasztany i pisze że są one elitarne, bo nie ma ławki, a @Sylvinho. gra w 3, czy 4 podczas gdy gracze 2way i tak wolą siedzieć u @kolader który pisze, że nie ma kim grać pomimo że ma 2x więcej graczy od Sylwka.. 

No.. jeszcze Wanamaker z

I to by było najlepsze. Podpisuje pierwszy, który się zgłosi po gracza od tzw. godz. ZERO.

Nie o to mi chodziło 😀

Lista na początek w kolejności od najgorszego do najlepszego. 

Wysyłamy listę przykładowo 5ciu do kogoś i jeżeli się po kogoś zgłosi więcej niż jeden klub to bierze go ten, który ma wyższy priorytet a ten zespół spada na koniec kolejki. 

Proste i uczciwe. Bez głosowań i kolejności, bo po jakimś czasie ta lista będzie się zupełnie różniła od tabeli. 

 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szulim napisał:

2waya którzy są lepsi będą mieli więcej szans na grę u mnie niż np u ciebie w Orlando @Alonzo ;) 

 

I poczytaj z poprzedniego sezonu jak mi wyśmiewali - Pelle, Silve i McKinniego - wszyscy gracze z 2way (choć McKinniego juz na normalnym kontrakcie pozyskiwałem) ;) 

1 minutę temu, Tecu napisał:

Nie o to mi chodziło 😀

Lista na początek w kolejności od najgorszego do najlepszego. 

Wysyłamy listę przykładowo 5ciu do kogoś i jeżeli się po kogoś zgłosi więcej niż jeden klub to bierze go ten, który ma wyższy priorytet a ten zespół spada na koniec kolejki. 

Proste i uczciwe. 

 

.. ale mi właśnie chodzi o to żeby zacząć od najlepszych a nie najgorszych ;) 

Reszta może być :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Alonzo napisał:

Dostałeś ode mnie Gabriela (kolejny, którego @Eld się nie doliczył), który w ostatnich meczach wreszcie zaczął dostawać minuty od Van Gundyego i nawet nie wspomniałeś o nim w opisie pomimo, ze masz chyba max 7-8 graczy, którzy w ogóle mogli wejść u Ciebie w 3T na boisko :P 

Masz rację i czytając wcześniejsze posty przypomniałem sobie o nim i pomyślałem że dobrze byłoby go dodać do opisu, a zapomniałem :D ale ja też dopiero uczę się tego formatu, więc można mi taki błąd wybaczyć jeszcze na tym etapie

Natomiast w kolejnych sezonach już nie - tym bardziej że już mam listę potencjalnych 2way które fajnie by było sprawdzić, nie mówiąc już o przeszukiwaniu talentów które będą dostępne w drafcie poza 1 rundą ;) 

Okeyh @Alonzo trafiłeś z Quckley - ale popatrz na to że on zyskał spoko minut w RL NBA - taki Gabriel o którym przyznaję że zapomnaiełm i powinienem go wrzucić na kilka minut na koniec sezonu, u ciebie byłby bench warmerem :D 

Edytowane przez Szulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Braveheart22 napisał:

Przynajmniej ja tak do tego podchodzę. Idealny przykład Dean Wade w tym sezonie.

Btw, jak contenderom zależy na jakimś 2way graczu, który jest u tankera to proszę płacić!

Dean Wade to kolejny gracz, który jako 2way zmieniał klub - @january go oddał za Connaughtona chyba do Golden St.

No właśnie o to płacenie mi chodzi :P - widzisz @karpik - nasi się nawet z tym nie kryją 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eld zagłosowane - sprawdź czy wszystko się wyświetla poprawnie

ogólnie po oddanych głosach sprawdziłem w każdym przypadku bilans jaki sobie proponowaliście i chyba nawet trafiłem w widełki

przy dyskusji widzę pole do manewru jeszcze bo jest parę ekip które możliwe że widzę mimo wszystko wyżej

głosowanie jest tajne ale nie złamię zasady że wysoko rozstawiłem 76ers & Denver

zapas wygranych do dania extra tradycyjnie zacznę od CHAR bo mam ich pick i jeżeli gawiedź ( wątpię) zagłosuje wyżej niż mój dobry typ to tu na pewno uczciwie zmienię

z innych ekip z możliwym bonusem są Knicks i Bucks 

ogólnie nigdzie nie zauważyłem post factum rozstrzału pomiędzy "chcę bilans" a "dostałem'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szulim napisał:

still 2way dla mnie to taki dodatek do draftu - jak mi się uda trafić kogoś ciekawego, to podpisuje kontrakt i mam rolesa do rotacji 

 

 

Drużyny z dołu tabeli mają z reguły od groma picków, a teamy walczące o wyższe cele tych picków nie dosyć że nie maja, albo mają niższe i dużo mniej, to jeszcze mają zapchane salary, bo u nas trzeba przepłacać graczy. 

Tankerom wolne salary jest potrzebne po to, żeby mogli przejąć jakiś niechciany kontrakt z kolejnymi pickami.. 🙃 Przeciez to zaden problem podpisać za minimum jakichs graczy, których widzisz jako steale i chcesz ich na 2way. Myślisz, ze ja bym kisił Quckleya na 2way zamiast na normalnym kontrakcie, gdyby nie mus? Mam zaje%#$ne salary, a słyszę, że jak chce fajnego gracza na 2way to.. musze dopłacać 🤑

@człowiek...morza też by chętnie podpisał Deana Wadea lub innego Lamara Stevensa, ale zanim dojdzie do naszej kolejki, to zostaje sam szrot, albo trzeba naprawdę przyfarcić lub szukać w Europie z nadzieją, ze gracz podpisze w NBA jak Gabriel Deck. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alonzo ja rozumiem ten problem - dlatego nie jestem całkowicie przeciwny zrobieniu jakiś zmian

tylko zmiana polegająca tylko na odwróceniu wężyka żeby teraz lepsze drużyny miały lepiej to nie jest rozwiązanie ;) trzeba wypośrodkować 

można zrobić coś na wzór waiver wire - można kolejność ustawić robiąc np średni nr picku z ostatnich 3 draftów i wtedy rozpisać numerki które spadają na koniec kolejki po pobraniu gracza

proponuję średnią z picków za ostatnie 3 sezony bo to niekoniecznie oznacza że najgorsze będą najwyżej, tylko gdzieś to się uśredni wedle ich miejsc w drafcie

wtedy i tankerzy nadal pozostaną z największą szansą, ale też lepsze zespoły niekoniecznie będą na samym końcu - bo mogły mieć jakiś gorszy sezon wcześniej

a w kolejnych sezonach już pozostawiamy kolejność jaka została z zakończonego sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alonzo

Ale co mnie może obchodzić Twoje salary? Uwierz, że chciałbym być na Twoim miejscu i walczyć w PO. Macie w składach wielkie gwiazdy, a wg Twojej teorii jeszcze chcecie kosić potencjalnie najlepszych 2way'ów (których w trakcie sezonu jeszcze wymienicie na Connaughton'ów czy Zeller'ów tej ligi)?

Przepłacać graczy, serio Alonzo? Zobacz na kontrakty np. Plumlee w NYK, Doziera w Lakers. To właśnie tanker musi przepłacać, żeby kogoś ciekawego zgarnąć z FA. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no @Braveheart22 to trochę się zgodzę z Alonzo - jakby częściej kontuzjuje się gwiazda niż roles i to ma większy impakt więc rozumiem sens posiadania niezłego 2waya

chodzi tylko o to aby jakoś rozsądnie rozplanować zmianę tego wężyka bo nie podoba mi się odwrócenie kolejności w drugą stronę kosztem gorszych drużyn. Jednak one powinny mieć większą szansę na pobranie dobrego 2waya ale też wypadałoby jakoś kolejność uśrednić nie patrząc tylko na jeden sezon do tyłu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szulim napisał:

@Alonzo ja rozumiem ten problem - dlatego nie jestem całkowicie przeciwny zrobieniu jakiś zmian

tylko zmiana polegająca tylko na odwróceniu wężyka żeby teraz lepsze drużyny miały lepiej to nie jest rozwiązanie ;) trzeba wypośrodkować 

można zrobić coś na wzór waiver wire - można kolejność ustawić robiąc np średni nr picku z ostatnich 3 draftów i wtedy rozpisać numerki które spadają na koniec kolejki po pobraniu gracza

proponuję średnią z picków za ostatnie 3 sezony bo to niekoniecznie oznacza że najgorsze będą najwyżej, tylko gdzieś to się uśredni wedle ich miejsc w drafcie

wtedy i tankerzy nadal pozostaną z największą szansą, ale też lepsze zespoły niekoniecznie będą na samym końcu - bo mogły mieć jakiś gorszy sezon wcześniej

a w kolejnych sezonach już pozostawiamy kolejność jaka została z zakończonego sezonu

I tu już wreszcie rozmawiamy z Tobą i @Tecu o jakimś rozwiązaniu - czy się zgadzamy, czy nie - ale jest podjęcie dyskusji w przeciwieństwie do NIE @Eld 

Można by zrobić losowanie - @january miał jakiś system numerków jak swojego czasu było jakies czarowanie z draftem w chyba jeszcze 2 sezony temu. Każdy by miał wtedy równe szanse. I wtedy wg tego Waiver Wire - w zależności kto i kiedy wybiera to trafia na koniec kolejki. 

Przykładowo ja dałem 2 graczom 2way normalne kontrakty - Pelle i Silvie przekonwertowując je. Podczas kolejnego sezonu to samo zrobię z Quickleyem - raczej z taka średnią gracze by chyba chętnie ze mna podpisywali :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alonzo

Myślę że każdy przy przekonwertował - ale to jest właśnie ta magia 2waya 

stąd jestem otwarty na zmianę, ale w rozsądny sposób - w teorii idąc za moją sugestią zamiast wybrać 2waya gdzieś na samym początku (jakieś np top5 kolejki) to uśredniając nr draftu Utah za 3 sezony pewnie byłbym w okolicach 10 miejsca 

i to już jest jakiś kompromis 

@Eld pamiętaj że kto się nie rozwija ten stoi w miejscu :D także rozwijajmy szanowne beGM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Braveheart22 napisał:

@Alonzo

Ale co mnie może obchodzić Twoje salary? Uwierz, że chciałbym być na Twoim miejscu i walczyć w PO. Macie w składach wielkie gwiazdy, a wg Twojej teorii jeszcze chcecie kosić potencjalnie najlepszych 2way'ów (których w trakcie sezonu jeszcze wymienicie na Connaughton'ów czy Zeller'ów tej ligi)?

Przepłacać graczy, serio Alonzo? Zobacz na kontrakty np. Plumlee w NYK, Doziera w Lakers. To właśnie tanker musi przepłacać, żeby kogoś ciekawego zgarnąć z FA. 

.. ale właśnie od tego wyrównywania jest draft, gdzie to te słabsze teamy mają pierwszeństwo. 

Wężyk 2way to coś zupełnie innego - rozumiem, że Ciebie może nie obchodzić moje salary, ale idąc tym tokiem rozumowania  to mnie nie obchodzi to, ze masz słabszy team :P A gracza podpisującego kontrakt 2way nie obchodzi ani to, ani to - on chce się przebić do ligi i grać podpisując normalny kontrakt. U mnie widzi, że takie kontrakty podpisali Silva i Pelle, a u Ciebie mam nadzieję, ze podpiszą Jones i Wade ;) 

8 minut temu, Szulim napisał:

@Alonzo

Myślę że każdy przy przekonwertował - ale to jest właśnie ta magia 2waya 

stąd jestem otwarty na zmianę, ale w rozsądny sposób - w teorii idąc za moją sugestią zamiast wybrać 2waya gdzieś na samym początku (jakieś np top5 kolejki) to uśredniając nr draftu Utah za 3 sezony pewnie byłbym w okolicach 10 miejsca 

i to już jest jakiś kompromis 

@Eld pamiętaj że kto się nie rozwija ten stoi w miejscu :D także rozwijajmy szanowne beGM

Ogólnie to jak to zostanie na początku ustalone kto pierwszy wybiera, to kwestia dogadania - podoba mi się za to idea, ze jak wybrałeś gracza, to automatycznie lądujesz na 30 miejscu, a jak przez jakiś czas nie wybierasz, to cały czas jesteś na tym, na którym byłeś - jak w Simce w Waiver Wire - tzn. idziesz do góry w kolejce. Byłeś 27, ale 15 przed Toba wybrało, a Ty nadal nie, to jesteś już 12 przy kolejnym rozdaniu. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Wężyk 2way to coś zupełnie innego - rozumiem, że Ciebie może nie obchodzić moje salary, ale idąc tym tokiem rozumowania  to mnie nie obchodzi to, ze masz słabszy team :P

I mogę znowu odbić piłeczkę - to jak widzisz jakiegoś ciekawego gracza to złóż mu ofertę minimum lub jakiś nie w pełni gwarantowany kontrakt w ostatniej rundzie FA :P

4 minuty temu, Alonzo napisał:

on chce się przebić do ligi

No i jeśli będzie dobry to w słabym zespole będzie miał znacznie większe szanse się pokazać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Alonzo napisał:

Ogólnie to jak to zostanie na początku ustalone kto pierwszy wybiera, to kwestia dogadania - podoba mi się za to idea, ze jak wybrałeś gracza, to automatycznie lądujesz na 30 miejscu, a jak przez jakiś czas nie wybierasz, to cały czas jesteś na tym, na którym byłeś - jak w Simce w Waiver Wire.

też mi się to podoba bo promuje aktywność poszukiwaczy ;) ale daje szanse też innym zespołom które byłyby skazane na totalny szrot 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Braveheart22 napisał:

I mogę znowu odbić piłeczkę - to jak widzisz jakiegoś ciekawego gracza to złóż mu ofertę minimum lub jakiś nie w pełni gwarantowany kontrakt w ostatniej rundzie FA :P

Znajdź nieco wyżej fragment o Quickleyu - tam to wyjaśniłem ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Alonzo napisał:

Znajdź nieco wyżej fragment o Quickleyu - tam to wyjaśniłem ;) 

 

A czemu liczysz Quickleya? Przecież to był Twój wybór draftowy, a nie z wężyka, w dodatku gracz, który stracił prawie bańkę dolarów za pierwszy rok gry ;)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Braveheart22 napisał:

A czemu liczysz Quickleya? Przecież to był Twój wybór draftowy, a nie z wężyka, w dodatku gracz, który stracił prawie bańkę dolarów za pierwszy rok gry ;)

Przeczytaj a nie cytuj bez czytania - tam wszystko jest napisane :P 

Quickley stracił bańkę przez takie podejście jak Twoje - a w przyszłym sezonie straci kolejną.. 

Jak zaczniesz budować drużynę na lata to wtedy inaczej spojrzysz na te argumenty. Gracze 2way dla takich teamów mają dużo większą wartość niż się może wydawać na pierwszy rzut oka . :) 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.