Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

U nas chyba jest twardsza gra niż rl nba. 
jeżeli ktoś ma tylko miękkie faje w składzie T3 dostanie minus 2. 
Tak buduje się pewność młodszych graczy ze gra z nami Charles Oakley. 
 

gm którzy potrzebują zwycięstw musza mi tu zaraz wstawić swojego twardziela ( jeżeli takowego maja) bo inaczej będzie krucho z bilansem 

coś takiego wystarczy 

Plus beef potem na tweet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tangiers napisał:

Dlatego beGM Heat juz dawno temu odcieli sie od takiego zachowania. 
 

Dochodza mnie rowniez glosy, ze Haslem znowu zamierza wykorzystac swoj obecny klub do zatrudnienia go na kolejny sezon. @Alonzo jesli Haslem cie szantazuje, daj znac. Tylko wtedy mozemy ci pomoc. 

Jeżeli Udonis zdecyduje się nadal pełnić rolę asystenta trenera w szatni graczy to oczywiście 15ty slot i miejsce w drużynie zawsze na niego czekają :) Właśnie takie niewidoczne na pierwszy rzut oka niuanse nadają charakteru BeGMowym Orlando Magic. 

Dla tych, którzy nie oglądali tego meczu w całości wyjaśnię, że ten konflikt Udonisa z Howardem to była kontynuacja tego, że Embiid prawie doprowadził do kontuzji kostki Arizy w 1qw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora co nie co wyjaśnić o SGA. @january napisał gdzieś w którymś temacie, że SGA jest kontuzjowany. Otóż ja twierdzę, że nie i zamierzam to udowodnić. Kto uwierzy - lepiej dla mnie i dla niego. Wszak w zeszłym sezonie Klay grał mimo, że w RL nie grał.

Zrobiłem solidne rozeznanie co kontuzji Shaia więc nie będę się opierał tylko na domniemaniach, a również na faktach.

----------------------------

Zacznijmy od faktu oczywistego. Informacja o kontuzji plantar fasciitis in his right foot, po polsku zwanym zapaleniem powięzi podeszwowej prawej stopy pojawiła się w opinii publicznej 13 Marca, czyli ponad 2 miesiące temu. Shai oczywiście zagrał od tej pory raptem 4 mecze ale później nastąpił totalny shutdown. 

Wspomniane przeze mnie zapalenie powięzi podeszwowej stopy charakteryzuje się bólem pięty jak i stopy, stąd Shai podczas tych 4 meczów mógł rzeczywiście odczuwać dyskomfort. Najczęstszym sposobem leczenia to masaże, fizjoterapia ( fale dźwiękowe, krioterapia, ultradźwięki itp. ) lub tzw. plastrowanie które to czasami widujemy u Hardena. W bardzo rzadkich przypadkach, szczególnie przy osobach powyżej 40 roku życia stosuje się zabieg kinesiotapig który trwa około 2-3 miesięcy. Szczególnie narażeni na to są biegacze w tym wieku.

Źródło: 

Evidence Based Medicine

 

  1. Skulimowska A. Bryłka K., Bażant K., Kołodziejski P., Zapalenie rozcięgna podeszwowego, „Praktyczna fizjoterapia & rehabilitacja”, 2017, nr 88, str. 45–56.
  2. Czerniak P., Zastosowanie technik masażu głębokiego w leczeniu najczęstszych kontuzji biegaczy; część 1. Zapalenie rozcięgna podeszwowego, „Praktyczna fizjoterapia & rehabilitacja”,2017, nr 89, str. 44–53.

----------------------------

Reasumując: gdyby Shai u mnie nie grał, spokojnie bym uznał, że gracz jest w pełni dostępny. Dlaczego?

  • RL Thunder tankują na twardo. Nawet Dort nie gra czasami nie wiadomo dlaczego. Shai moim zdaniem ma typowy shutdown
  • Nigdzie, ale to dosłownie nigdzie nie znalazłem informacji, że leczenie tego typu kontuzji wymaga zabiegu chirurgicznego, a wierzcie mi spędziłem nad tym sporo czasu
  • Nawet zakładając najgorszy scenariusz, że Shai musiał się jednak poddać kinesiotapigowi to raz: jego organizm jest młody i szybciej reaguje na leczenie, dwa - nigdzie, na żadnych portalach insidierskich nie ma mowy aby Shai musiał się temu poddać, trzy - potencjalnie minęły już te 2-3 miesiące od zabiegu, który to jest kompletnie nieinwazyjny i nie wymaga rehabilitacji
  • Kolejna rzecz - jest to kontuzja bardzo subiektywna. Co mam na myśli? Ciężko taką kontujże udowodnić. Co innego zerwać więzadło co wychodzi na MRI, a co innego jak gracz chodzi mówi, że go boli, a to akurat ciężko udowodnić medykom spoza OKC. 

Podsumowując: według powyższego i kilku faktów na serio uważam, że powinienem mieć SGA na cały T3 ( ewentualnie może początek nie ), ale już na pewno na play-in i playoff.

Oczywiście decyzja należy do Was, ale jak widzicie postarałem się udowodnić, że Shai ma shutdown bo celem jest tank, a ta kontuzja to po prostu dobra przykrywka.

Z góry dziękuję wszystkim którzy przyjmą moją argumentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

It doesn't sound like Shai Gilgeous-Alexander will be back out on the floor for the Oklahoma City Thunder this season. On Tuesday, Thunder coach Mark Daigneault revealed that Gilgeous-Alexander suffered a "significant tear" in his plantar fascia. Gilgeous-Alexander has been sidelined since March 24 with the injury.  "It's not something that you should really mess around with," Daigneault said. "If we got aggressive with him, it could compromise him long term, which makes no sense for us for a player that is as important to our franchise as he is."  

Coś takiego miał np. Brogdon i powrócił po 2 miesiącach w trakcie playoffów, więc chyba musisz udowodnić, że trener Thunder kłamie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, BMF napisał:

It doesn't sound like Shai Gilgeous-Alexander will be back out on the floor for the Oklahoma City Thunder this season. On Tuesday, Thunder coach Mark Daigneault revealed that Gilgeous-Alexander suffered a "significant tear" in his plantar fascia. Gilgeous-Alexander has been sidelined since March 24 with the injury.  "It's not something that you should really mess around with," Daigneault said. "If we got aggressive with him, it could compromise him long term, which makes no sense for us for a player that is as important to our franchise as he is."  

Coś takiego miał np. Brogdon i powrócił po 2 miesiącach w trakcie playoffów, więc chyba musisz udowodnić, że trener Thunder kłamie. 

A czy Indiana wtedy tankowała?

Czy to Ci nie wygląda na to, że nie wszystko wiemy? Przecież to wszystko brzmi jak świetny pretekst. Tym bardziej, że ani słowa nigdzie nie ma o zabiegu kinesiotapigowi który to jest konieczny co przytaczałem w literaturze. Zresztą - on mógł by już wrócić bo 2 miesiące minęły ale jednak szkoda aby wpadło tylko kilka winów ekstra? Nie uważasz?

 

 

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bucks byli wtedy contenderem, Brogdon wrócił po 7 tygodniach w trakcie playoffów, grał na początku mniejsze minuty i grał przeciętnie. Gdyby to nie były playoffy, możliwe, że wróciłby później. Dragic doszedł do zdrowia po kontuzji z finałów po 6 tygodniach. 

SGA ostatni mecz zagrał 22 marca. Nie wiem co zrobił sobie SGA, bo są przeróżne skale tej kontuzji, wiem, że komunikaty ze strony Thunder to: leczenie idzie gorzej niż myślano --> SGA mocno sobie zerwał coś w tej stopie, a wtedy bycie out na 7 tygodni brzmi wiarygodnie. Czy tak naprawdę było? Nie wiem, jak twierdzisz, że nie, to musisz udowodnić, że Thunder kłamią. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, january napisał:

Na pewno :) ?

Licząc, że info wypłynęło 13 Marca, a mamy 15 Maja to chyba minęły dwa miesiące.

11 minut temu, BMF napisał:

leczenie idzie gorzej niż myślano --> SGA mocno sobie zerwał coś w tej stopie, a wtedy bycie out na 7 tygodni brzmi wiarygodnie.

Ja poproszę o udowodnienie tego bo tak mocno śledzę Thunder, że nigdzie nic nie widziałem o jakiś zerwaniu.

A jak wytłumaczysz Dorta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał:

Nie interesuje mnie Dort. Cytat o słowach trenera Thunder o zerwaniu podałem na wcześniejszej stronie. 

(a nawet na tej stronie)

Ale to cytat nie link. A to spora różnica.

Dorta przywołuje bo raz gra, raz nie gra, raz raportują kontuzję, a później koleś notuje carrer high.

Ile przypadków i ile sposobów tankowania widzieliśmy w NBA? Mnóstwo. Ja próbuję udowodnić, że mamy miejsce z kolejnym sposobem a la OKC. 

Napisałem co chciałem napisać - podałem argumentację - jeśli się ktoś z tym zgadza, fajnie. Jeśli nie - lufy do skroni mu nie przyłożę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eld napisał:

Ja próbuję udowodnić, że mamy miejsce z kolejnym sposobem a la OKC. 

A ja jedynie próbuję uzupełnić Twój post o dosyć istotną informację, o której nie wspomniałeś, bo ,,nigdzie jej nie znalazłeś'', że SGA według trenera OKC sobie coś tam w stopie znacząco zerwał, a timeline takiej kontuzji to często (Brogdon, Gasol, Dragic, pomimo tego, że pół-żywy grał w finałach potem) 6-8 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

A ja jedynie próbuję uzupełnić Twój post o dosyć istotną informację, o której nie wspomniałeś, bo ,,nigdzie jej nie znalazłeś'', że SGA według trenera OKC sobie coś tam w stopie znacząco zerwał, a timeline takiej kontuzji to często (Brogdon, Gasol, Dragic, pomimo tego, że pół-żywy grał w finałach potem) 6-8 tygodni.

Napiszę wprost" poproszę o linka do tej wypowiedzi. Sam nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Nie oceniam casusu Dorta - mi to tam lotto, to teraz Ty próbujesz tu dawać porównanie "hej Dorta usadzili na ostatnie 2 mecze, a SGA nie gra od 25 gier - to pewnie to samo, bo to OKC" Zwłaszcza, że u Dorta się to zmieniało jakoś z statusami (doubtful/questionable/probable/out), a u SGA jest constans.

Może na play-in go wywalczysz (SGA) u niektórych, może nie, na RS przy tym jak wszyscy mają problemy z INJ na zasadzie "no na pewno oszukują z jego kontuzją" na pewno nie.

Na szczęście dla takich jak Ty mam bardzo szeroką rotację na SG w przeciwieństwie co do poniektórych: Powell, Brown, bardzo dobry Rose w T3, Okoro który znaczący poprawił rzutówkę. Mam naprawdę sporą głębię.

2 minuty temu, fluber napisał:

Śliska sprawa. Foot stress fracture to średnio 6 tygodni przerwy w NBA a Warren u mnie nie gra cały sezon:/

Bo pewnie zerwał, a nie nadwyrężył, a to dwie różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eld napisał:

Bo pewnie zerwał, a nie nadwyrężył, a to dwie różne rzeczy.

To jest złamanie :)

A co do SGA. Jego case mi już śmierdział jakiś czas temu i o tym pisałem, gdzie Eld chciał, żeby Shai był normalnie liczony. Na ten moment nie widzę powodu, żeby go brać pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eld napisał:

Napiszę wprost" poproszę o linka do tej wypowiedzi. Sam nic nie znalazłem.

Napiszę wprost: czy Ty trzeci raz prosisz mnie o link do artykułu, z którego podałem dosłowny cytat, więc wystarczy ... zrobić ctrl+c i sobie wkleić w google, jeśli nie wierzysz, co zajmuje (sprawdziłem) jakieś 10 sekund? 

Teraz, january napisał:

U nas to raczej jest kwestia  pod tytułem czy SGA zagra w play-in czy nie (i tu dopiero można myśleć, bo wtedy możesz mieć znacznie większy problem pod tytułem rosnący Suns). 

 SGA w play-in jest do obrony, bo akurat mija 8 tygodni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:
 

U nas to raczej jest kwestia  pod tytułem czy SGA zagra w play-in czy nie (i tu dopiero można myśleć, bo wtedy możesz mieć znacznie większy problem pod tytułem rosnący Suns). 

Suns sprzedali Horforda, wciąż nie są pewni nawet play-in, JJJ jeszcze trochę zardzewiały, Dinnwidie nie gra, Maledon to nawet nie tier 3 rozgrywających.

Nie przesadzasz trochę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eld napisał:

Czy to Ci nie wygląda na to, że nie wszystko wiemy? Przecież to wszystko brzmi jak świetny pretekst. Tym bardziej, że ani słowa nigdzie nie ma o zabiegu kinesiotapigowi który to jest konieczny co przytaczałem w literaturze. Zresztą - on mógł by już wrócić bo 2 miesiące minęły ale jednak szkoda aby wpadło tylko kilka winów ekstra? Nie uważasz?

Kinesiotaping to teraz na wszystko stosują i wątpię, by była potrzeba o tym pisać. 

Dla mnie Eld masz problem. Po prostu nie wiem jak miałbyś udowodnić, że Shai jest zdrowy i gotowy do gry. Ciężka sytuacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Braveheart22 napisał:

Dla mnie Eld masz problem. Po prostu nie wiem jak miałbyś udowodnić, że Shai jest zdrowy i gotowy do gry. Ciężka sytuacja. 

Tak naprawdę na T3 to nie bardzo liczę na Shaia choć kto chce to go policzy. Nie mniej jak i January tak i BMF uważają, że Shah na play-in jest jak najbardziej do obrony, a na tym mi najbardziej zależy.

Do tego w T3 SG/SF jak wyżej pisałem uzupełniam Powell, Brown, bardzo dobry Rose w T3, Okoro który znaczący poprawił rzutówkę, a tu musisz przyznać niezły zestaw aby łatać dziurę.

Szczególnie Rose będzie sporo grał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.