Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, człowiek...morza napisał:

 

To jest haniebne postępowanie, wyjęte wprost z krajów trzeciego świata, w których panuje polityczny chaos i korupcja. 

Gdyby i u nas na porządku dziennym popolarnością cieszyłoby się "alonzowe postępowanie", to tak jak wspominałem, ta gra nie miałaby sensu. Mielibyśmy u siebie Somalię. 

i znów zatoczyliśmy koło :) 

.. alonzowanie, kraje trzeciego świata, Somalia.. innymi słowy - nie zgadzasz się z GMem Knicks, jesteś i.. :) 

8 minut temu, polishllama69 napisał:

oj Saricia powinien dawno wyjebać a Mikal jak gra to daje eleganckie minuty a ostatnio nawet po 30+, tylko nie wiem dlaczego z ławki (znaczy wiem, ale to dla mnie nie jest powód), poza tym dlaczego obrażasz trenera, który i tak maksymalizuje to co zastał ?

zresztą line-up Rubio Booker Oubre Mikal Ayton jest świetny, bo ma balans po obu stronach, tylko każda zmiana to jest automatyczny collapse a Ty tłumacząc, że Oubre jest dobrym obrońcą to podmiana Sarićia na Mikala tak zmienia jego obronę i poprawia atak ?

przy takim usage mam prawo wymagać żeby gracz umiał wykonać najprostsze podania uruchamiające kolegów a nie tylko pompki po dunkach

 

Mikala uwielbiam jak doskonale wiesz i nie miałbym nic przeciwko podmiance z Sarciem :P tylko wtedy Oubre chyba nominalna czwórka musiałby być. 

Montiego szanuję. Oubre po trade do Suns jest zupełnie innym graczem, daja mu normalnie pograć i nie musi słuchać kłótni C_M z Alonzo Walla z Bealem ;) Poprawił się w większości stats. Bazuje na swoich warunkach fizycznych i.. chęciach .. dobrych chęciach. Liczę na to, że jego court vision przyjdzie z czasem. To jego pierwszy pełny sezon w normalnej roli w drużynie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ogóle Shevcu w tym trymestrze może mieć problem, bo o ile Gobert jest piękny to dalej już tak fajnie nie jest

Rubio cholernie nierówny a jeszcze obrona też różnie

Morris problemy ze zdrowiem a poziom też jednak niższy niż był, chociaż tutaj się nie czepiam

Sarić - mój ulubieniec, patrzeć się na to nie da, gość jest tragiczny

Thad Young - nierówno i słabo gra w patobulls, niby organizacja meh, ale chyba obie strony oczekiwały czego innego

Forbes - nie śledzę SAS zbyt mocno, ale Ignazz coś go krytykuje, na TT też mało lubiany, nk coś więcej

Schroeder - nie mam zdania, ale chyba jeden z niewielu pozytywów, ale fit z Rubio wątpliwy

Birch - na 12' spoko, ale gra w ataku z nim to taki 4.5 v 5

Rob Williams - poza grą

Milton - bardzo fajne minuty z Lakers, ale też dopiero powrót po urazie, ciekawe jak długo to sie utrzyma

Bazley - świetny w obronie, w ataku gorzej niż tragiczny

two-way Magette - coś tam pogrywał, wielkiego impactu nie dał, kariery raczej nie zrobi, ale użyteczny grajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, człowiek...morza napisał:

No to ile znasz takich przypadków w naszej lidze? Taki problem tej gry, który ciężko będzie przeskoczyć.

A do przeskoczenia z pewnością złą propozycją byłby Irving. W lato, po zdobytym mistrzostwie, podpisał 5-letniego maxa z wiedzą z kim będzie grał (Leonard, Davis). Nic co zostało mu zapewnione w trakcie rozmowy o extension nie zostało z biegiem czasu zmienione. Zatem:

 

W Nets podpisał i też marudzi. Do tego obraża kolegów z drużyny. W Celtics rozwalił Bostonowi sezon. Z Cavs odszedł bo nie chciał być druga opcja po LeBronie!!!! 

Masz w szatni raka. 

A podpisał z Tobą, bo faktycznie chyba nikt inny go nie chciał za maxa jak słusznie zauważył Jasiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Alonzo napisał:

Mikala uwielbiam jak doskonale wiesz i nie miałbym nic przeciwko podmiance z Sarciem :P tylko wtedy Oubre chyba nominalna czwórka musiałby być. 

Montiego szanuję. Oubre po trade do Suns jest zupełnie innym graczem, daja mu normalnie pograć i nie musi słuchać kłótni C_M z Alonzo Walla z Bealem ;) Poprawił się w większości stats. Bazuje na swoich warunkach fizycznych i.. chęciach .. dobrych chęciach. Liczę na to, że jego court vision przyjdzie z czasem. To jego pierwszy pełny sezon w normalnej roli w drużynie. 

twierdzisz, że inni gracze nie mają chęci do gry ? :D to może pogadamy o tym jak mina KATa ma się do chęci do grania ;) 

no tak, Oubre musi mieć usage żeby być efektywnym, nic nowego, tylko nie wiem jak on w naszych Magic ma go mieć, bo lepszych opcji od niego są conajmniej 2 a i Lowry'emu ufałbym jakoś bardziej, ale on faktycznie może rzuty poświęcić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, polishllama69 napisał:

twierdzisz, że inni gracze nie mają chęci do gry ? :D to może pogadamy o tym jak mina KATa ma się do chęci do grania ;) 

no tak, Oubre musi mieć usage żeby być efektywnym, nic nowego, tylko nie wiem jak on w naszych Magic ma go mieć, bo lepszych opcji od niego są conajmniej 2 a i Lowry'emu ufałbym jakoś bardziej, ale on faktycznie może rzuty poświęcić 

Oglądając dziś z odtworzenia KATa ostatni mecz z Thunder - w którymś momencie w 2qw. miał chyba 23pkt. a reszta drużyny 11pkt. (czy jakoś tak) dziwisz mu się? Wymień go teraz na Davisa do Lakers i narracja byłaby zupełnie inna. Czekam na trade deadline jak babka na ryntę. :P Jak Wolves nic nie zrobią, to KAT ma po sezonie.. :( 

U mnie Oubre dostał więcej posiadań właśnie pod nieobecność KATa w 3 ostatnich meczach 1T i w pierwszych 12 2T. Później mi wypadł na 2 mecze (g41 i g42). Ogólnie jestem z niego w tym sezonie baaardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LONGER01 napisał:

W tą smutną noc: Toronto Raptors forward Pascal Siakam scores franchise-record 25 points in first quarter vs. San Antonio Spurs

Dodatkowo oba kluby uhonorowały smierć legendy-gracza Lakers rozpoczęciem gry Przez błąd 24 sekund. Wiec praktycznie miał na te szaleństwa minute mnuej. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2020 o 22:22, Eld napisał:

Subiektywne prediction Elda na koniec T2 ( 25 meczów ). W nawiasach dodałem swoje komentarze co na plus, co na minus.

WSCHÓD

1. Bucks: 20-5 ( Giannis, Lopez, Green, Wesley, Kleber, solidny do bólu Taj. Na minus brak możliwości oceny Iguodali stąd nie zbudują przewagi )

2. Heat: 19-6 ( Doncić miażdży, Vucevic w formie, Middelton również, Ross swoje i nawet ten Muscala daje jakieś minuty )

3. 76ers: 18-7 ( Embidd wypadł, ale za to Simmonsowi zaczęło się fajniej grać. Do tego nie można pomijać tego co wyrabia LaVine. Plus na duo Richardson-Johnson

4. Raptors: 17-8 ( szeroka rotacja okazuje się zbawienna. VanVleet za taką kasę to kradzież. Danillo jest piękny )

    Hornets: 17-8 ( RW w T2 gra lepiej od Hardena. Rolesi świetnie się sprawdzają. Kupuję pomysł Flubera. Do tego Howard z ławki, Warren. No naprawdę spoko )

6. Pacers: 16-9 ( dobra rotacja, Rose, zgranie - nie można tego nie docenić )

    Magic: 16-9 ( lekki spadek formy Lowrego. KAT pojawił się dopiero dwa mecze temu a i tak non stop dostaje oklep. Donovan to co kilka meczów musi coś spaprać ale głębia ratuje wynik )

8. Bulls: 15-10 ( Grający Love, zajebisty DDR, o wiele lepszy Ball po obu stronach boiska, Whiteside walczący o życie w lidze. Odbili się )

----------------------------------------

9. Celtics: 13-12 ( spodziewałem się więcej ale Bojan gra świetnie, Bev ze Smartem odbierają chęć do życia guardom przeciwków, Adams jak zwykle miodzio przed all-star brake. Nawet Ferguson zaczął coś pokazywać. Na minus zaskoczenie z PG13 )

    Hawks: 13-12 ( solidność ale brak iskry no i to jest chory wschód )

11. Knicks: 12-13 ( gdzie rotacja się pytam? Irving gra pod siebie. Leonard opuścił kilka meczów, Davis też na kilka out. Ta drużyna w sumie to się przez kontuzje, load managmenty się jeszcze nie zgrała a te Maliki i Dżułancze mnie nic a nic nie przekonują )

12. Wizzards: 11-14 ( Harden i długo długo nic. A jeśli dodamy jego skuteczność to jest to po prostu tragedia. Jednak te jego 37 ppg zdobyte na 20FT i 4/17 wyciąga jakieś W )

13. Pistons: 7-18 ( Morant! Dunn spoko, 2nd rounderzy się rozkręcają a reszta to złom. )

14. Cavaliers: 6-19 ( poza Rozierem ja tam nikogo nie widzę kto mnie mile zaskoczył w T2 )

15. Nets: 2-23 ( not here, not now. LeVert i Herro to akurat duet co wyrwie dwa winy na tym wschodzie

-------------------------------------

To takie moje luźne przemyślenia jak to się może skończyć za miesiąc. Kilka drużyn pewnie się poprawi, kilka się obsra ale tak to teraz widzę.

 

Analizy Zachodu jeszcze nie robiłem, ale trochę posiedziałem nad Wschodem.

Samych bilansów nie będę tu pisał, gdyż nie analizowałem też jeszcze szczegółowo kalendarza poszczególnych teamów. 

1. Bucks, ale bilans nie będzie aż tak wysoki. Warto pamiętać, że u nas w przeciwieństwie do rl Bucks, Milwaukee nie ma takiej głębi składu, a na obwodzie to w ogóle jest bieda. Antek musi grać tu zdecydowanie większe minuty i to na sf, ponadto cały czas nie gra Iggy (którego nie wiadomo jak liczyć), no i Waiters zagrał tylko dlatego, że wypadli akurat i Dragic i Nunn, choć jest szansa na jego powrót do rotacji. Tak sobie czytam też Wasze opinie o Matthewsie, który u mnie w playoffs był no namem, bo w realu grał w Indianie, a tu w Bucks nagle jest mega wymiataczem :) - a przypominam, że u mnie do tego grał o kontrakt.. 

2. Magic, z pewnością trochę straciłem, do goniących mnie Heat, Hornets i Raptors - ale bez przesady. Obronę bez KATa rl Minnesota miała chyba o 5pkt. lepszą z Diengiem, ale w ataku akurat Cody Zeller te 15pkt. zdobędzie, a resztę rozłożą pomiędzy siebie - Mitchell, Lowry, Oubre, Nunn, Gordon, czy inni których i tak nie mam jak wcisnąć do rotacji. Co poniektórzy zachwycają sie Malikiem Beasleyem, czy Torrey Craigiem, a ja porównuje siłę swojego talentu właśnie do rl Nuggets i u mnie tez zapewne ktoś by tu błysnął. Dochodzą mi jeszcze poprawiający obronę pod koszem Silva i Pelle. Zresztą moich Magic opisywałem powyżej.

3. - 5. Wymienię alfabetycznie bo tu mogą decydować niuanse: 

Heat mają Doncicia i zdrowych Middletona oraz Vucevicia, ale mają problemy pod koszem - tu nie ma Porzingisa, Klebera, czy Powella przed kontuzją. Jest osamotniony Vucevic, bo po 9 meczach wypada Holmes, który mógł to fajnie spajać w defensywie. Kieff Morris jest ok ale jako gracz z ławki, zatem frontcourtowi Heat przydałoby się wsparcie. Dochodzi też lekki kryzys Luki (poleciały mu %) i słaba obrona. Na dniach wraca Oladipo, a wkomponowanie takiego gracza do już ukształtowanej rotacji to też nie będzie sielanka, bo komuś minuty polecą z obwodowych. 

Hornets idą jak burza i tu głębia też robi swoje. Brakuje tylko Kennarda, ale obwód z ławki maja kim załatać - do wykorzystania są jeszcze Vince Carter, Harrison i Pinson. Jednak tu przede wszystkim swoje robi Westbrook i niesamowicie rozegrał się Sabonis. Przy Ibace z ławki, faktycznie Howard wydaje się zbyteczny. Russ i Sabonis + 3 graczy na łuku - przeważnie 3 z 5 Warren/Redick/House/Bjelica lub Kuzma jak ma dzień. Baardzo wymagający przeciwnik. 

Raptors stracili podobnie jak ja Siakama (10 meczy), na minus u nich tez działa to, że ciężko ustabilizowac rotację, bo ciągle ktos wypada na kilka meczy - najsdrowsi są m.in. Fox i Favors, którzy z kolei stracili sporo meczy w 1T. Brak możliwości zgrania, Raptors nadrabiają sporą ilością talentu. Przy ocenie grafiku - moga sie do mnie zbliżyć max o 1 mecz, ale nie więcej. Dochodzi  troche kombinacji na skrzydle z rotacją.

Jak dla mnie te 5 teamów odjeżdża reszcie.

6. 76ers maja bardzo stabilny 6 seed. Wypadł po 9 meczach 2T Embiid i liderem jest Simmons wspierany przez LaVinea, grającego kosmos w ataku. Problem który dostrzegłem analizując statsy - to nie głębią składu, a spaceing, bo z Simmonsem i Robinsonem ciężko będzie 76ers utrzymać równocześnie 3 graczy rzucających za 3 na parkiecie, a jakies minuty muszą grac Ntiliina, czy Rondo. Sytuację ratuje Korkmaz, czy JJ, który wrócił do rotacji.

7. - 9. Tu w sumie tez mam po równo, ale z jednej strony głębia i solidność Pacers, a z drugiej Gwiazdy nadrabiające swoim talentem wąski skład, jakim zostali obudowani. Tu również alfabetycznie: 

Knicks - nie będę rozwijał, bo chwile temu poruszałem część kwestii w dyskusji z C_M. 

Pacers - nie licząc kontuzji Conleya, wszyscy pozostali gracze rotacji byli jak do tej pory zdrowi. Powinniśmy doceniać głębię składu - słabsza dyspozycja 1-2 graczy nadrabiają inni. Turner, Lamb i Holiday, Sampson, A. Johnson to gracze rl Pacers przecież. Randle lepiej, Burton jest świetny, no i Rose gra super. Do tego solidni - Thies, Gallowey (choc słabszy w 2T) i Iliasova. 

Wizards - tu faktycznie może być lekki zjazd. Wszystko za bardzo jest uzależnione od Hardena. Podpisany 2way Ky Bowman z miejsca tu jest 6thmanem. Sytuację bardzo ratuje Fournier, ale pogorszył sie Cam Johnson, któremu % spadły. Sporą rolę mógłby tu miec Mudiay, który po cichu w Jazz w ograniczonych minutach dobrze gra (szczególnie pod nieobecność Conleya). 

Grupa pościgowa za playoffs: 

Bulls - DeRozan ma mocarne statsy w tym trymestrze i Bulls w 2T raczej będę miał na plusie. Nieźle też Ball, Love, Hassan i nawet Ariza jest ok. Połamanie się Parkera ogranicza rotację z ławki do minimum, ale do żywych wrócili Bullock i Iwundu. 

Celtics - mają ewidentnie pecha. Jak chca awansować do playoffs, to George nie może juz opuszczać meczy. Bogdanovic ma solidne wsparcie na obwodzie, ale jest problem pod koszem. Adams już zdążył opuścić 3 mecze, a w 2 wypadł po kilku minutach. 7 meczy stracił też Nance, co zostawia nam spore minuty dla Hartensteina i Kabengele z ławki. 

Hawks - kontuzje Millsapa, Cartera i Murraya mogą zadecydować o ostatecznym wypadnięciu z walki o playoffs. Teraz drużyne prowadzą Melo i Derrick White. 

Bez szans na playoffs:

Pistons z Morantem moga iść w kierunku około 30W w tym sezonie. Wypadł Markkanen na 5-6tyg. żeby nie było za dobrze. 

Cavs - nagle po wymianach i urazach zrobił się tam bardzo wąski team. To raczej nie będzie dla nich udany trymestr pomimo dobrej gry tych nielicznych graczy.

Nets - do zdrowia i rotacji wróciło im paru graczy i nagle mogą nawet rezerwową piątke na boisko wypuścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, polishllama69 napisał:

tak w ogóle Shevcu w tym trymestrze może mieć problem, bo o ile Gobert jest piękny to dalej już tak fajnie nie jest

Rubio cholernie nierówny a jeszcze obrona też różnie

Morris problemy ze zdrowiem a poziom też jednak niższy niż był, chociaż tutaj się nie czepiam

Sarić - mój ulubieniec, patrzeć się na to nie da, gość jest tragiczny

Thad Young - nierówno i słabo gra w patobulls, niby organizacja meh, ale chyba obie strony oczekiwały czego innego

Forbes - nie śledzę SAS zbyt mocno, ale Ignazz coś go krytykuje, na TT też mało lubiany, nk coś więcej

Schroeder - nie mam zdania, ale chyba jeden z niewielu pozytywów, ale fit z Rubio wątpliwy

Birch - na 12' spoko, ale gra w ataku z nim to taki 4.5 v 5

Rob Williams - poza grą

Milton - bardzo fajne minuty z Lakers, ale też dopiero powrót po urazie, ciekawe jak długo to sie utrzyma

Bazley - świetny w obronie, w ataku gorzej niż tragiczny

two-way Magette - coś tam pogrywał, wielkiego impactu nie dał, kariery raczej nie zrobi, ale użyteczny grajek

Forbes obecnie to najgorszy starter ligii 

najgorszym graczem nie jest bo gra niejaki Belli jeszcze gorzej. 
krytykować mogę LMA czy DDR

forbesa nie cierpię. Szybciej dam buziaka Kuzmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ignazz napisał:

Forbes obecnie to najgorszy starter ligii 

wtedy na ratunek przychodzi Sarić :D 

ogólnie może lepiej, że oni nie grają razem, bo miałbym pożywkę na pół roku po każdym meczu

Sarić blokujący Mikala to niezłe XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

Znaczy w temacie o tej serii poczytam opinie jak on wymiata w Bucks? Sounds legit.

Nie no, tam jest, ze jest kasztanem :) 

Ostatnio gdzieś u nas chyba nawet było.. @MarcusCamby chyba to zauważył, że jego ocena w Bucks przy Antku jest zupełnie inna niż w poprzednim sezonie. 

Kontrakt jaki dostał do SlaKB też raczej nie sugeruje kasztanowatości. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

No a ja pytam kto twierdzi, że on wymiata w Bucks? Jakiś cytat poproszę, choć mówiąc szczerze nie spodziewałem się żadnych konkretów z Twojej strony.

Przy bilansie Bucks i wąskiej ławce na obwodzie raczej Matthews musi być dobry - lub jak wolisz - wymiata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, karpik napisał:

Pisałeś, że czytasz opinie o nim, a nie, że sobie coś wykminiłeś używając pokrętnej logiki. Miłego wieczoru.

 

W dniu 26.08.2019 o 11:37, january napisał:

 

Wesley Matthews
-Hornets 9,8/ 1+1 PO 
-Bucks 6,1/1
-Knicks 7,6/ 1+1 PO min
-Sixers 1+1 TO min
Głos :

 

Propozycja kontraktu to również ocena gracza, a nie moja interpretacja.

I te propozycje nie były od tankerów, a od czołowych teamów ze Wschodu.

Zadowolony, czy dla Ciebie propozycja kontraktu nie jest opinia o graczu? 

Teraz, SlaKB napisał:

A Barea to co?

Barea gra, ale ciężko mi ocenić o ile możesz mu zwiększyć minuty i ilośc meczy po tym jego zerwanym Achillesie, natomiast na playoffs jest na ten kwadrans jak znalazł. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alonzo napisał:

 

Propozycja kontraktu to również ocena gracza, a nie moja interpretacja.

I te propozycje nie były od tankerów, a od czołowych teamów ze Wschodu.

Zadowolony, czy dla Ciebie propozycja kontraktu nie jest opinia o graczu? 

No ale to nie sa duze kwoty. Mniej wiecej tyle oferowano bullockowi, carrollowi, czy paytonowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.