Skocz do zawartości
Eld

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Tecu napisał:

Kłamiesz. Nigdy nie grałem po 36 minut pierwszą piatką. Teraz też nie będę, spokojnie. 

Mocne i nieładne słowa jak na to, że pomyliłem się o minutę:

W dniu 22.12.2018 o 22:28, Tecu napisał:
PG - Simmons 35, Beverley 20
SG - Thompson 35, Ntilikina 6
SF - Richardson 35, Jackson 13
PF - Covington 35, WCS 7
C   - Embiid 35, WCS 8, Robinson 5 

Jak będziesz grał znów 35 mpg to również odbije się to na bilansie jakbyś miał wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, BMF napisał:

Mogą nawet brać typowego winga na 3-4 i grać dużo smallballu, Turner i tak daje mocne rim protection, wygląda na to, że Pacers sobie dobrze to przemyśleli, bo trzeba dać kontrakt Sabonisowi (a za rok może zostać grubo przepłacony), a na ten moment to jest ot co niezły gracz, który średnio tam pasuje. Trochę bałem się tego Bitadze w Indianie, ale teraz wygląda na to, że nie będzie źle.

pod względem kontraktu to pasuje tam Collins, ale 1:1 nie przejdzie a pod względem fitu Aaron Gordon, który odpowiadałby za man D, playmaking i bardzo dobrze wykorzystywałby ten spacing

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, january napisał:

Mocne i nieładne słowa jak na to, że pomyliłem się o minutę:

Jak będziesz grał znów 35 mpg to również odbije się to na bilansie jakbyś miał wątpliwości.

Zacytuj cały post i jeszcze raz potwierdź, że chodzi o cały rok. 

Do tego sprawdź ile grali w tamtym sezonie Simmons, Embiid, Klay. Grali po 34 minuty. Jeżeli minuta więcej w zacietych meczach to było zajechanie to nic nie rozumiem. 

Edytowane przez Tecu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Tecu napisał:

Z tego co wiem to mamy się do arkusza nie dotykać. Jak jest inaczej to prośba o info. 

No mamy się nie dotykać. Chodzi o to, że nie miałem świadomości, że masz Lavine'a w składzie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

tak sie glosno zastanawiam, czemu w stosunku do mojej druzyny co i rusz konkurencja zarzuca krotka rotacje i przywoluje load-managment,

a w przypadky 76ers i ich lawki +embiida grajacego +/-60 spotkan to juz problem nie jest?

kto jest wiecej dla wyniku wart? davis czy richardson+covington?

za dużo zmiennych, ale tutaj izi 63 mecze AD > 80+ tych dwóch, bo akurat RoCo tutaj nie jest filarem jak ma to miejsce w rzeczywistości, poza tym przez swoje ruchy i działania stałeś się celem a kruche zdrowie twoich liderów w predykcjach się trochę odbija

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, tangiers napisał:

W dalszej wiadomosci pisza, o tym ze przez kilka tygodni beda go jeszcze sprawdzac na treningach, ale chyba mozna liczyc na to, ze w tym roku zagra ;)

Powrót Oladipo i jego przyzwoita gra z miejsca poprawa Twoją pozycję. ja zakładam/zakładałem jego powrót jakoś w styczniu + kilka tygodni słabszej gry na początku. 

2 godziny temu, fluber napisał:

3. Rockets

Drużyna, która w sezonie regularnym powinna być dużo lepsza niż w play-offs. Szeroki skład, który nie jest mocno zależny od jednego gracza. Bardzo mocne s5 z Dragićem, BEalem, Jaylenem Brownem, Porzingisem i Adebayo + topowy rozgrywający ligi Eric Gordon. Kilku w porządku rolesów: Payton, Baynes, Marvin Williams, Jeff Green i Ariza powinny wystarczyć do zrobienia przewagi parkietu.

(...)

6. Spurs

Solidny skład z dobrze wyglądającymi w preseason Brogdonem, Aldridgem i Murrayem. Wydaje się, że forma podstawowych graczy jest.  Collins powinien nadal się rozwijać i chociaż gość jest dużo lepszy w fantasy niż w RL NBA, to powinien sobie jakoś poradzić. Ławka jest przyzwoita z Wigginsem, Lenem, Bertansem i Monte Morrisem. Team, który powinien rzadko tracić piłkę, mający mądrych graczy. W moim odczuciu trochę zaniżany w ocenach innych GM-ów.

7. Suns

Suns po niemałej rewolucji zbudowali całkiem solidny skład, który powinien być bardzo dobry w obronie i będzie raczej mocno nieefektywny w ataku. Horford, Porter, Jarren Jackson Jr to najlepsi gracze Suns, którzy znani są głównie z bardzo dobrej defensywy. Atak będzie zatem spoczywał na Barnesie, Dinwiddiem, Monku i Bogdanoviću. Może być problem z kreowaniem sobie pozycji rzutowych, jest tutaj kilku nieefektywnych strzelców. Podstawową rotację uzupełniają rozciągający grę Moore i defensywny specjalista Thybulle. Drużyna powinna się spokojnie załapać do play-offs, ale jej sufit jest ustawiony dość nisko.

8. Kings

Było trochę dziwnych ruchów Kings w tym offseason, ale ostatecznie chyba wyjdzie im to na dobre, bo wydaje się, że są dość pewni miejsca w play-offs. Mimo, że stawiam ich na 8 miejscu, mają jak dla mnie bezpieczną przewagę nad resztą stawki. Mają jak na team ze środka stawki przyzwoitą ławkę z Forbesem, Tadkiem Youngiem i Kanterem. Mają gwiazdę w postaci Goberta i MVP mistrzostw świata Rubio. Na pewno bardzo brakuje w tej drużynie atletyzmu.

wg mnie Rockets mogą skończyć tak wysoko, tylko przy założeniu słabszej gry Łorjorz i Wolves. Wykonajmy małą retrospekcję do poprzedniego sezonu - Rockets od 2012r. czyli przez 7 ostatnich sezonów to był team Hardena - tam wszystko kręciło się wokół niego. Teraz Regis zaorał tam wszystko - zebrał bardzo dobry tema, nie powiem, ale to tak chyba nie będzie działało, że wszystko na pstryknięcie palców przestawi się na nowe. Umarł król, niech żyje król. Czy tam się zmienił też sztab trenerski? W Rockets trzeba budować zupełnie nową taktykę. To jest proces, który trwa. Powinno się to odbić i to mocno na bilansie drużyny na początku, a później pewnie jeszcze jakiś mały kryzys. Choć oczywiście siły nowych Rockets nie kwestionuję.

Odnośnie Sacto - będę śledził ich ocenę z olbrzymią ciekawością, bo tam mamy kilku ważnych graczy ostatniego mistrza BeGM, z liderem defensywy Gobertem i potraktowanym jak szmata Rubio i posadzonym w playoffs na ławce. Trochę nie wyobrażam sobie, żeby team oparty na kilku wqrwionych za takie potraktowanie  mistrzach nie wszedł na słabszym Zachodzie do playoffs :) 

Spurs mają niewątpliwie kilku graczy, którzy nie schodzą z pewnego poziomu - Aldridge, czy Brogdon, ale czerwona latarnia mi się zapala przy Wigginsie i obym się mylił, ale żeby nie okazało się, że w tym sezonie z 4 rookie - Reddish, Langford, Little, Schofield, najlepszym rookie będzie właśnie ten ostatni.. Możliwe, że Spurs będa wyżej, ale pomiędzy Kings, Spurs i Suns może być tak mała różnica, że ta kolejność będzie zupełnie niemożliwa do wytypowania teraz. 

Słuszna uwaga o bardzo dobrej defensywie i możliwych problemach w ofensywie Suns.

Jazz faktycznie wyglądają aktualnie - przynajmniej teoretycznie na 9 team konferencji.

25 minut temu, fluber napisał:

9. Boston Celtics

Im dłużej patrzę na ten Boston tym bardziej wydaje mi się, że ten team nie ma prawa zrobić play-offs. Przedłużająca się absencja George'a, który w RL NBA już na pewno opuści 10 meczów i ma być pod load management po powrocie sprawiła, że przyjrzałem się jak wyglądają Celtics bez PG13 w składzie. A wyglądają kijowo, w tym teamie nie ma kto zdobywać punktów i nie ma za bardzo kto kreować grę. Do tego Bojan Bogdanović wyglądał w preseason jak kupa i był gwałcony przez Zacha Collinsa na wszystkie możliwe sposoby. A to jedyny gracz, który może zdobywać tam punkty pod nieobecność George'a. Nie widzę, żeby Celtics mogli wygrywać bez George'a więcej niż 25% meczów. A to może ich udupić.

Pamiętajmy, że George z oboma kontuzjowanymi barkami zaciągnął Celtics do II rundy playoffs, a Bojan wg jednego z bardzo szanowanych GMów był lepszy od wszystkich moich graczy łącznie nie licząc KATa i Mitchella. :)  😈

Teraz co prawda nie ma Westbrooka, ale George wróci ze zdrowymi barkami po operacji. Do tego jest zdrowy Smart i Principeowi udało się zachować praktycznie cały skład z poprzedniego sezonu (bez Westiego naturalnie) i jeszcze dodać m.in. Millsa oraz bardzo obiecującego Kabengele.

2 minuty temu, Tecu napisał:

Trudno, przyzwyczaiłem się. 

Fluber nie uwzględnił LaVina, bo piątce Simmons/Lavine/JRich/RoCo/Embiid trudno zarzucić słaby spacing. 

Ciekawe czy będą osoby, które takimi rankingami przed sezonowymi będą się sugerowali przy głosowaniu. 

Gramy na luzie, wg mnie jest to super fun team to watch. Simmons, Embiid, wejścia i dunki LaVina, shooterzy, kontry, szybkie tempo, z ławki efektownie MRob, Clarke, do tego mega obrona. 

Chciałbym to oglądać all Day Long 😁

Te rankingi przedsezonowe, wychodzą nam ogólnie dość podobnie. Mamy tiery, w których kolejność w niektórych przypadkach jest nieco losowa. Praktycznie każdy z nas pisze, że w danych tierach możliwe są  dowolne zmiany. Natomiast co wg mnie najistotniejsze - klaruje nam się sam podział na - contenderów, pewniaków do playoffs, teamy z większymi/mniejszymi szansami na włączenie sie do tej walki oraz tankerów. 

LaVine to może być u Ciebie bardzo solidne wzmocnienie. 

Wyjaśnię może sytuację z Jamesem Johnsonem - to nie jest tak, ze wrócił on z jakąś nadwagą i w fatalnej formie. W real Heat są szczególne wymagania jeżeli chodzi o zawartość tkanki tłuszczowej i pomimo dobrej formy (tak sądzę) JJ mający tendencję do nadwagi miał powyżej tej założonej przez sztab. Dochodzi jeszcze oszczędność 0,5mln. (licząc już łącznie z podatkiem) na bonusie, który miał wpisany do swojego kontraktu. Krótko mówiąc - Heat po cichu zaoszczędzili właśnie 0,5mln$ a forma JJa może wcale nie odbiegać od normy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Odnośnie Sacto - będę śledził ich ocenę z olbrzymią ciekawością, bo tam mamy kilku ważnych graczy ostatniego mistrza BeGM, z liderem defensywy Gobertem i potraktowanym jak szmata Rubio i posadzonym w playoffs na ławce. Trochę nie wyobrażam sobie, żeby team oparty na kilku wqrwionych za takie potraktowanie  mistrzach nie wszedł na słabszym Zachodzie do playoffs :) 

image.thumb.png.bee99ce6e9a375d20c6da9fae0a0ac36.png

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Tecu napisał:

Zacytuj cały post i jeszcze raz potwierdź, że chodzi o cały rok. 

Grali po 35 min w pierwszych dwóch trymestrach, w trzecim też na "zacięte mecze" było 35, w PO się nie zmniejszyło, więc co chcesz mi wmówić to nie wiem.

Zobaczymy ile mpg będą grać w RL w tym sezonie Embiid, Richardson i Simmons. I ile u Ciebie. Bo ławka oparta na Rondo, czy Joshu Jacksonie to cóż, zaniża bilans w RS o kilka W, a jakby doszły inj to już masakra się zacznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, człowiek...morza napisał:

image.thumb.png.bee99ce6e9a375d20c6da9fae0a0ac36.png

Znaczy - jak nie są w Knicks, to już są ch@#wi? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Alonzo napisał:

Znaczy - jak nie są w Knicks, to już są ch@#wi? 

znaczy kolena farsa na teat rubio

odom i igoudala jakos nie byli niezadowoleni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, człowiek...morza napisał:

znaczy kolena farsa na teat rubio

odom i igoudala jakos nie byli niezadowoleni

Wooden - ze sportowego punktu widzenia słusznie - posadził Rubio na ławce w playoffs. 

Rubio - grającego o swój życiowy kontrakt.

W Knicks idących po mistrza. 

to raz.

Po Twoim powrocie dałeś w priorytetach przy propozycji nowych kontraktów Morrisa i Tuckera, a Rubio tylko w przypadku niepodpisania jednego z nich.

to dwa.

No, jak Rubio nie poczułby się po czymś takim, jakby dostał obuchem w ryj, to musiałby być zwyczajnie miękka fają. :) 

jak dla mnie to tu nie ma nad czym dyskutować. Niepotrzebnie podnosisz ten temat, bo to tylko zwyczajnie utrwali sie GMom, jak będą ciągle o tym czytać. 

O 5 graczach Sacramento, którzy byli w mistrzowskim składzie Knicks pisałem powyżej pod kątem siły drużyny Kings, a nie po to, by jechać po Twoich Knicks. 

• Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bez jaj, sam Irving sprawia, że Rubio może być mniej chętny do gry w tym zespole i wie, że to Tucker dla samego zespołu większą wartość, nie róbmy z niego debila

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, january napisał:

Hardena zgubiłeś, w preaseason strasznie ciągnie za uszy Bricka 😉 

To już standard u flubera :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Btw Harden w preseason gra 31 minut, wiec jak trzeba to pewnie dalby RS na 40 przejechac ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Lucas napisał:

Btw Harden w preseason gra 31 minut, wiec jak trzeba to pewnie dalby RS na 40 przejechac ;)

Nie powiem, że się nad tym nie zastanawiałem :D Choć jeszcze zobaczę jak to będzie ;)

Edytowane przez Sylvinho.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@BMF

Już jakiś czas temu chciałem to poruszyć, zatem zapytam teraz:

Czy Wy macie z C_M jakieś kółko wzajemnej adoracji? Za nic nie mogę pojąć kwestii bronienia Rubio w Knicks, przecież to jest zwyczajnie głupie. Co Ciebie tak rozbawiło w jego kompletnie nietrafionej odpowiedzi o Rubio? Uważam, że u nas na Knicks część GMów patrzy przez różowe okulary, ale kwestia Rubio jest zwyczajnie niepoważna. Przy Irvingu Rubio byłby zwyczajnie sprowadzony do zwykłego backup pg. Wooden na playoffs podjął logiczną decyzję posadzenia Rubio na ławce - co dla tamtego teamu było logicznym rozwiązaniem. 

Ale C_M wyśmiał i dalej to robi decyzję Rubio o odejściu. zatem rozpatrujemy problem z punktu widzenia gracza. Ponawiam więc pytanie - czemu Rubia miałby chcieć zostać w Knicks? Gdzie tu logika - bo może czegoś nie rozumiem?

Jaką miałby przyszłość przy Irvingu? Zdobył już mistrzostwo - niech będzie że przygryzł zęby i dla dobra drużyny wchodził w tych najważniejszych w swoim życiu playoffs z ławki. Knicks woleli od niego zatrzymać Morrisa i Tuckera (nawiasem mówiąc słusznie) i teraz jeszcze miałby brać od nich mniejszą kasę oraz rolę w drużynie, niż ta proponowana przez Kings?

Zapewne kierujecie się jakąś logiką przy tym Rubio w Knicks, zatem chętnie posłucham.. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest różnica między 'Rubio powinien odejść z Knicks' a 'Rubio został '(przez Knicks) potraktowany jak szmata'. Ale tak ogólnie bawią mnie Wasze wymiany zdań (bo chyba pytasz o moją reakcję na post człowiek...morza), chociaż bardzo widoczne jest Twoje anty-Knicksowe nastawienie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, january napisał:

Grali po 35 min w pierwszych dwóch trymestrach, w trzecim też na "zacięte mecze" było 35, w PO się nie zmniejszyło, więc co chcesz mi wmówić to nie wiem.

Zobaczymy ile mpg będą grać w RL w tym sezonie Embiid, Richardson i Simmons. I ile u Ciebie. Bo ławka oparta na Rondo, czy Joshu Jacksonie to cóż, zaniża bilans w RS o kilka W, a jakby doszły inj to już masakra się zacznie.

To jest generalnie coś na co nikt nie zwraca uwagi przez co wąskie rotacje dostają zawyżone bilanse. Głównie dlatego, że rozpiski minut nie uwzględniają kontuzji i są mocno oddalone od RL NBA.

Gracze z pozycji 6-10 w rotacji w RL NBA grają średnio 22 minuty na mecz!!! Średnio! Pierwsze piątki średnio 31 minut na mecz ( a przecież są jeszcze minuty trzecich piątek). Rozkład minut pierwszej i drugiej piątki w RL NBA to 58% do 42%.

U nas pierwsze piątki tak na oko grają po 33 minuty na mecz, a rezerwowi po 15 i właściwie wszystko się sumuje do 48 minut, chociaż tak naprawdę sumy mpg w normalnych zespołach ze względu na liczne absencje sumują się do jakichś 60.

A u nas niezależnie od liczby opuszczonych meczów rotację układa się do 48 minut. I nie widać, jak bardzo niektóre zespoły nie mają kim grać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, BMF napisał:

Jest różnica między 'Rubio powinien odejść z Knicks' a 'Rubio został '(przez Knicks) potraktowany jak szmata'. Ale tak ogólnie bawią mnie Wasze wymiany zdań (bo chyba pytasz o moją reakcję na post człowiek...morza), chociaż bardzo widoczne jest Twoje anty-Knicksowe nastawienie.

Szkoda, ze nie dostrzegasz tych Downvote C_M przy moich postach oraz paru innych detali :) 

Ogólnie nie podoba mi się u nas bardzo duże faworyzowanie Knicks, stąd może moja krytyka się tu aż tak wyróżnia. Sam głosowałeś za powrotem Rubio do Knicks, stąd tez m.in. moje pytanie.

Ale dzięki za odpowiedź :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Knicks u nas raczej nie mają żadnej taryfy ulgowej biorąc pod uwagę jak dużą mają przewagę nad resztą, dość powiedzieć, że byli krytykowani za wymianę Davis-Gobert, co było kompletnym no brainerem i świetnym wzmocnieniem, a w czasie drugiej tury jedynie utrzymali Tuckera w składzie, gdzie i tak Wolves zebrali głosy. Zresztą, byłeś chyba jedynym (!) uczestnikiem gry, który zagłosował, że Kawhi, Rubio, Morris i Tucker odchodzą z Knicks. Za Rubio w Knicks głosowałem, bo koleś jest rolesem, bycie 6th manem w mega mocnym contenderze w Nowym Jorku a starterem w borderline playoff teamie w Sacramento - przy podobnej kasie wolałbym zdecydowanie to pierwsze, jak ktoś uważa inaczej - no spoko, nie wiem czy kiedykolwiek to komentowałem, ale to było bliżej 50/50 call aniżeli traktowania kogokolwiek jak szmatę.

Downvote'y uważam za infantylne, użyłem specjalnie chyba tylko raz dla trollingu, a człowiek...morza powinien się przyzwyczaić, że jak jest się najlepszym, to nogawki ma się pogryzone trochę bardziej.

Już któryś raz ktoś zwraca uwagę na to, na czyje posty reaguję, i kto reaguje na moje, bądźcie poważni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi