Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ogólnie Redick i Warren to są wpisani jako starterzy w Hornets. A obaj póki co są sporo na minusie. Oczywiście to się może zmienić, ale ciekaw jestem kto tam jest starterem. Redick czy Kennard? Warren czy House? Bo przed sezonem wydawało się, że Ci pierwsi. 

Opisy beda to sie dowiesz:)

I to jest kwestia drugorzedna bo ci 4 gracze i tak beda grac podobne minuty niezaleznie od tego kto bedzie wpisany w s5:)

17 minut temu, MarcusCamby napisał:

. Westbrook wygląda bardzo dobrze, Sabonis świetnie w ofensywie, ale sporo oddaje wciąż z drugiej strony parkietu. House robi swoje.

Westbrook na razie gra lepiej niż Harden ( to nie jest powyżej oczekiwań?) i robi career high TS% ( to nie jest powyżej oczekiwań?), Sabonis robi 22-11 na TS63% ( to nie jest powyżej oczekiwań?? 2 tygodnie temu twierdziłeś, że moim największym problemem jest to, że nie mam 2 opcji w ataku, a teraz Sabonis Cię nie zaskakuje? Poprawiając obronę jednocześnie o jakieś 17 punktów per 100 posiadań jak jest na parkiecie???), House'a nie było w rotacji Houston Rockets na koniec poprzedniego sezonu, a teraz "robi swoje"? Noż kuźwa. Przecież tutaj brak obiektywizmu aż bije po oczach.

20 minut temu, MarcusCamby napisał:

 

Nie ma żadnego hejtu. Ty po prostu z każdego swojego krytykanta robisz swojego wroga, bo potem łatwiej Ci budować narracje. Ale nie ze mną te numery. Jeśli uznam, że są podstawy do krytyki Hornets to na pewno będę punktował twoje słabości.

Ciśniesz po mnie i po mojej drużynie bardziej niż po wszystkich innych razem wziętych, więc obiektywizmu tu nie ma za grosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sylvinho. napisał:

Robi się to powoli irytujące. Nawet fluber aż tak nie przegina. Słabo Eld. 

A to dopiero początek sezonu!

Ale wiesz, że Ci życzę powodzenia. Harden w koncu zacznie trafiać, no chyba że Westbrook przywlókł jakiegoś syfa i sie Brodacz zaraził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago i Atlantę mam bardzo blisko Washingtonu, Bostonu (bez Georgea) i Indiany. Hawks tu lekko odstają, ale sezon co dopiero ruszył, zatem te straty są naprawdę nieznaczne. 

10. Washington

Harden poza playoffs? Brzmi niewiarygodnie, a jednak Sylvinho ma w tym sezonie bardzo trudną sytuację. Do tego nie pomaga sam Harden, który rzuca za 3 jak na razie na fatalnej skuteczności 20% (trafiając 14 z 70, albo jak kto woli 2,8 trójki na 14 oddanych w meczu). Pomimo bardzo dobrej obrony brakuje graczy, którzy pomogliby mu rozciągnąć grę grożąc regularnym rzutem z dystansu. Jednak, jak nie patrzymy na skuteczność, to 36,6pkt Hardena wygląda imponująco, do tego 8,6as. 4,4zb. Spójrzmy jednak kogo w tym trymestrze ma do pomocy - przede wszystkim jest stary sprawdzony Capela (14,8pkt. 8,2zb. 2bl.), jest nastawiony głównie na ofensywę Fournier (16,8pkt. 1,8x3) - tu można przypuszczać, że Furnier rzucałby więcej za 3. Jednak poza tą trójką są juz głównie role playerzy - Osman (9,2pkt. 2,2x3), Mudiay (9pkt. 3,5as.),  Cam Johnson (6pkt. 1,3x3), który zapewne od samego początku musi tu dostawać spore minuty, Vonleh (5pkt. 3,8zb.), Craig (3pkt. 4,3zb. 1,3bl.), Dellavedova (2,5pkt.), RHJ pojawił się w 1 meczu na 4min. podobnie jak Metu, a Nene i Brissett jeszcze nie grali. Raczej na pewno Sylvinho będzie grał swoim 2way graczem w tym trymestrze, gdyż Tyrone Wallace, który co prawda zagrał dopiero w 2 meczach, ale ma śr. 9pkt. Z Wallacem to daje faktycznie 10 ludzi do gry, przy czym poza Hardenem za 3 rzucają właściwie tylko - Fournier, Osman i Cam Johnson. Sylvinho raczej jak chce walczyć o playoffs, to ze wzmocnieniami nie może czekać do 3T.

9. Boston

Brak Georgea robi niestety swoje. Jest tu stabilizacja składu, ale są też niestety kontuzje i pojedyncze nieobecności. Brak Bojana Bogdanovicia w meczu z 76ers mógł oznaczać tylko jedno - porażkę. Na całe szczęście dla Principea to tylko jedna nieobecność i Bogdanovic (20,4pkt. 3x3 4,4zb.) wywiązuje się wzorowo z powierzonej mu roli pierwszej opcji ofensywnej. Dużą stratą była też nieobecnośc w 2 ostatnich meczach Adamsa (6pkt. 11,8zb.), słabo grają Ferguson (2,8pkt.) i Nader (3pkt.). Zaskakuje in+ Diallo (10pkt. 5zb.). Celtics mogą jednak polegać na swoim obwodzie - Smart (10,6pkt. 2,2x3 4,8as. 1,2prz.) i Beverley (6,5pkt. 5,5zb. 3,2as. 1,7prz.). Z ławki solidnie gra Mills (12,6pkt. 2,8x3), a Adamsa zastępuje Nance (10,6pkt. 7,2zb.). Celtics jednak grają w 8-9, troche szkoda, że Principe poza opcja w kontrakcie Fergusona przegapił też graczy 2way, którzy mogliby się teraz przydać. 

8. Indiana 

Stabilizacja równego składu Pacers, to ich największy +, ale z drugiej strony kontuzje na tak wczesnym etapie sezonu (Lamb, Burton, Turner) szybko osłabiły ten atut. Szczególnie strata Turnera (14,8pkt. 2x3 6,8zb. 1,3bl.) jest tu bolesna. Na szczęście wrócił do gry pod 2 meczach absencji Lamb (18,7pkt. 7zb.), po słabszym początku (możliwe, że związane to było z aklimatyzacją w nowej drużynie, my to możemy zrzucić na poczet poprzedniego sezonu u nas) rozkręca się Conley (13,2pkt. 1,8x3 4,3as.), a przy Turnerze dobrze mógł wyglądać Randle (14,3pkt. 11zb. 5as.). Rewelacyjny z ławki od początku sezonu jest Rose (20,8pkt. 6,3as) i miejmy nadzieję, że aktualny uraz to nic co by nam go juz tak szybko ograniczyło; ławkę uzupełniają - Gallowey (9,7pkt.), Ilyasova (8,2pkt. 6,7zb.), Holiday (5,8pkt. 4,4zb. 1,3x3), Cook (5,4pkt.), Theis (5pkt. 6zb.), Daje to cały czas solidną głębię składu i Pacers jako drużyna z charakterem będzie bardzo silnym kandydatem do playoffs.

Tu już mam teamy które na ten moment wyglądają zdecydowanie playoffowo: 

7. Charlotte

Fluber ma Westbrooka grającego jak na razie nadspodziewanie dobrze przy Hardenie- 23,4pkt. 1,2x3 11zb. 9,8as. 2prz. otoczonego grupą solidnych shooterów - Kennard (16,4pkt. 2,9x3), House (12,6pkt. 2,8x3 5,4zb.), Bjelica (9,2pkt. 5zb. 1,8x3), Redick (10,3pkt. 2,5x3) i powracający po kontuzji Kyle Kuzma. Do tego są nieźli podkoszowi - grający jak na razie b.dobry sezon Sabonis (21,8pkt. 11,4zb.),  Ibaka (13,8pkt. 6,7zb. 1,7bl.), Howard (5,4pkt. 7,2zb. 2,4bl.), ponadto po świetnym poprzednim sezonie nieco słabszy na początku tego  ma Warren (12,8pkt.), są też Augustin (7,7pkt. 4,3as.), nieźli defensywni rolesi Harrison i Pinson oraz przede wszystkim Izajasz Tomasz (16,3pkt. 2,7x3 7,3as), który może wrócić do formy po dłuższej przerwie, który niespodziewanie może być dodatkowym ofensywnym atutem do Westbrożego. Hornets maja niestety spore mankamenty w obronie, ale bardzo mocny atak i spora głębia składu wydają się równoważyć te problemy - szczególnie na przestrzeni długiego sezonu, mogą to być spore atuty. 

6. Miami

Doceniam Lukę Doncicia i widzę z jakiego kopa wszedł w sezon - 26,2pkt. 2,8x3 9,6zb. 8,4as. 1,8prz., ale pamiętajmy, ze Luka gra znów z większością nowych graczy i trochę to potrwa, zanim chłopaki się zgrają, a przed nimi cały czas jeszcze wkomponowanie i znalezienie roli dla Oladipo, który tu rozegrał raptem 36 meczy w poprzednim sezonie. Doncicia solidnie wspiera Middleton (18,3pkt. 2,5x3 6zb.), słabiej w sezon weszli Vucevic (16,8pkt. 9,8zb.) i zwłaszcza Ross (8,7pkt.). Niesamowitym stealem dla Tangiersa jest Holmes (11pkt. 6zb. 1,3bl.), dobry sezon ma Markieff Morris (11,4pkt. 4,1zb. ),  Brunson(8,2pkt.) i Spellman (5,8pkt. 5,5zb.) to u nas debiutanci (zresztą tam samo jak Shamet u Karpika), to będzie im trza cos odjąć - szczególnie w 1T. ;) Tak sobie sezon też zaczął Satoransky (6pkt. 4,7as.), a ławkę uzupełniają - Arcidiacono (4,2pkt.), Muscala (2,6pkt.), Diallo (2pkt.)Dudley (1,5pkt.)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał:

Coś upraszczasz, albo nadinterpretujesz. 

Których graczy masz na myśli? 

Wspominałem Bacona, teraz widzę Markieffa Morrisa. Obaj kasztanią, a to że dostali trochę więcej rzutów i mają wyróżniają się liczbę punktów nie znaczy, że dobrze grają. Obaj póki co wpływają negatywnie na swój zespół.

Także przepraszam, ale uznałem, że trzeba prostować takie rzeczy, by gra nie skręciła w fantasy Yahoo, a widzę masz jakieś odchylenia w tej sprawie, co widać było ze zliczaniem punktów i próbą przekładania tego na wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarcusCamby napisał:

Sorry Alonzo, ale dałem donvote. Bo dla Ciebie dobry gracz to ten co ma wysoką średnią punktową. Nawet jeśli jego impact na grę jest mocno ujemny.

Duże rozczarowanie :(

No jakby tak liczyc to powinienem byc w top 3 wiec chyba @Alonzo tez bral inne kwestie pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

No jakby tak liczyc to powinienem byc w top 3 wiec chyba @Alonzo tez bral inne kwestie pod uwage.

I tak jesteś zawyżony 😘

A tak serio to nie wiem. Może Ci Hornets i u mnie będą wysoko 🤔

Zresztą to są póki co mikro próbki, więc w przypadku wielu graczy na pewno te procenty po jednych dwóch meczach mogą radykalnie zmienić ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lucas napisał:

W ciemno strzelam, ze chodzi mu o fatalnego Randle'a

Bo napisales, ze przy Turnerze moze dobrze wygladac, a to jest jeden z najgorszych graczy w lidze na starcie sezonu.

Knicks i Pacers widziałem tylko fragmenty, zatem tu bardziej bazowałem na mojej dotychczasowej opinii o tych graczach niż na ich aktualnym poziomie. :) Nie sprawdzałem też żadnych zaawansowanych stats, bo czasowo wtedy z pewnością bym tego nie ogarnął. 

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Wspominałem Bacona, teraz widzę Markieffa Morrisa. Obaj kasztanią, a to że dostali trochę więcej rzutów i mają wyróżniają się liczbę punktów nie znaczy, że dobrze grają. Obaj póki co wpływają negatywnie na swój zespół.

Także przepraszam, ale uznałem, że trzeba prostować takie rzeczy, by gra nie skręciła w fantasy Yahoo, a widzę masz jakieś odchylenia w tej sprawie, co widać było ze zliczaniem punktów i próbą przekładania tego na wynik.

Markieff poprzedni sezon miał fatalny, zatem co by o nim nie mówić - gra jednak lepiej, choć jego też jakoś specjalnie nie oglądałem. W poprzednim sezonie obijał się o końcówkę rotacji w Thunder po wcześniejszym zwolnieniu przez pracodawcę. 

Uparłeś się Marcus z tym roto :) Podaję statsy, ponieważ to jest jednak jakiś pewnik i wyznacznik który możemy dopiero dopasowywać do możliwości poszczególnych teamów. Nigdzie nie sumuję tych stats ustawiając teamy pod linijkę. Wiadomo, że u nas wszystko zależy od rotacji i minut graczy. Większość rotacji brałem z arkusza (choć nie każdy ma wpisaną). Kwestia głębszej interpretacji po 5 meczach pozbawiona jest sensu, tym bardziej, że nie znamy jeszcze zamysłów GMów i możemy się tylko pewnych rzeczy domyślać. 

Jesteśmy raptem po 5-6 meczach i na bazie tego wyciągamy tylko wstępne wnioski. Sorrki, ale nie starczyłoby mi doby, żeby przeanalizował grę wszystkich graczy 30 teamów. Podpieranie się statsami może być czasami mylące, ale jak ktoś ogląda dane teamy/graczy, to po prostu napiszcie swoje opinie, bo o to chyba przecież chodzi. :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Markieff poprzedni sezon miał fatalny, zatem co by o nim nie mówić - gra jednak lepiej, choć jego też jakoś specjalnie nie oglądałem. W poprzednim sezonie obijał się o końcówkę rotacji w Thunder po wcześniejszym zwolnieniu przez pracodawcę. 

To, że wcześniej nie grał, a teraz gra cokolwiek nie znaczy, że gra dobrze.

Jest wielu strzelców, którzy mimo pozornie dobrych linijek zawodzą. McCollum, Hield, Levert, Bacon, TJ Warren, Eric Gordon, D'Agelo Russell.

Tyle chciałem wyprostować. Już nie wspomnę, że trzeba potem pomyśleć o ficie w zespole, obronie czy ilości ball handlerów i kreatorów, których brak może wpływać na tych, którzy często żyją z podań, bo sami kreować się nie potrafią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O słabości gry większości w/w przez Ciebie graczy pisałem - jakbyś pytał :) o Hieldzie, Warrenie, czy Russellu. Kwestie dopasowania składów potraktowałem bardzo pobieżnie, gdyż z reguły wszystko zaczyna sie stabilizować po kilku tygodniach, a zmiennych jest tu zwyczajnie za dużo. Większość naszych teamów ma gruntownie przebudowane składy - o czym pisałem jeszcze przed startem sezonu podając ilość graczy z poprzedniego sezonu, którzy pozostali w swoich teamach. Skoncentrowałem się bardziej na głębi teamów i tym, kto faktycznie gra w realu. Sam fit będę analizował w dalszej części trymestru. Ciekaw jestem jednak opisów GMów i wtedy dopiero można będzie to obiektywniej ocenić. ;) 

Widziałem wszystkie mecze preseason real Miami Heat oraz te 5 już z regulara i nadal nie wiem jaka tam będzie rotacja - to tak odnośnie głębszych analiz jeszcze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Pelicans 12p (2p zmiana lidera, 3p Valanciunas, 2p Brooks+ 5p cała ławka)

Jaka zmiana lidera? Przecież moim liderem był Blake Griffin.

5 minut temu, january napisał:

7. Pomijam LAC, MEM, OKC, POR, CLE, DET, BKN - tankathon.

czy te kluby oficjalnie tankują od pierwszego meczu?

Jeśli tak to zapisuje sobie w notesie, że zawodnicy tych klubów się nie rozwijają.

Pistons mają Hooda, Markannena, dobrze wyglądającego Noela. Kiepski zestaw do tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@january ale jak to liczysz tego lidera bo jak przejmowalem hornets to kennard byl liderem ofensywy😂

A tak serio to wizards @Sylvinho. troche krzywdzisz z tym zgraniem bo chyba wazniejsze jest ze harden z capela grali razem wczesniej, a ze w rockets to mniej istotne. Tak samo jak ja sciagnalem 4 ludzi z cavs, to chyba sa jakos zgrani?:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MarcusCamby napisał:

czy te kluby oficjalnie tankują od pierwszego meczu?

Toż ja cały czas powtarzam, że Cavs nie tankują i będę walczył o jak najwyższe bilanse. To samo biorę pod uwagę w ramach rozmów transferowych, o czym potencjalni kontrahenci wiedzą. Nie osłabiam drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.