Skocz do zawartości
Eld

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Ja o zeszłym sezonie pisze a ty o c***orankingu athletic. 

A od kiedy Power RANKING, który zrobił January definiuje to czy ktoś miał kontuzje w zeszłym czy nie ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lato w Lakers się skończyło właściwie to napiszę coś szerzej z mojej perspektywy;)
Tytuł w 2022 i rozjechanie wszystkich w PO było piękne. Ale sezon 21/22 już za nami, a Lakers mieli naprawdę ciężki offseason przed sobą. Grube wydatki (a będzie to maksymalny przelicznik x4 tax w 2022/23), delikatnie mówiąc starszy roster oraz masa graczy rotacji (Curry, Looney, Hartenstein, Batum, Monk) wchodząca na FA.

1. Draft (brak picku)
Przede wszystkim miałem swoje priorytety przy drafcie - zadbać o finanse. Bardzo lubię Theisa, mój wyszperany na sezon 18/19 na two/way gracz, starter mistrzowskich LAL 2020, solidny center, znający swoją rolę na boisku jako roles. Ale no finanse mnie cisną, więc udało się finalnie go sprzedać z minimalną dopłatą.

1.1 Wymiany wyszły łącznie tak:
LAL out: 3 mln cash, Daniel Theis, '29 LAL 2nd, '23 DET 2nd
LAL in: #57, #60
Konsekwencją tego był kolejny już (ehh) draft, gdzie łowić muszę przy tym co totalnie przebraliście. 57 i 60 pick oznaczały dłuższy scouting w ostatnim czasie, bo pewnych kandydatów do wyboru to sam jeszcze 2-3 tygodnie temu nie znałem;) Nie ukrywam, iż miałem swojego wielkiego faworyta, ale obszedłem się smakiem - Jabariego Walkera sprzątnięto mi dosłownie sprzed nosa. Prawda jest jednak taka, że i tak mogę być szczęśliwy, bo trafiło do mnie dwóch graczy z top40 mojego bigboardu, więc może, może cokolwiek się tu urodzi.

1.2 Wybory w drafcie 2022
#57 Keon Ellis (w RL undrafted, two-way do Kings)
#60 Moussa Diabate (w RL #43, do Clippers)
Z jednym i drugim wiążę nadzieję na przyszłość, ale jadą sobie do mojej farmy w G-League na ten sezon. Choć obstawiam, że obu w RL zobaczymy na parkietach jeszcze w tym sezonie. Dokładnie się nie będę rozpisywał, ale mają skillset i potencjał na fajnych rolesów w NBA. Jak nie wypali to trudno. Taki urok wybierania pod koniec II rundy draftu, 1 na 10 graczy zagości na dłużej w rotacjach teamów NBA.

2. Free Agency

2.1. Moi superstarzy (Stephen Curry, Jimmy Butler, LeBron James)

Curry dostał 4y maxa, Butler przedłużenie umowy do 2026, LeBron do 2025. Zadbałem o swoje big3, no ale to było dość oczywiste. Problemy zacząć miały się później. Wiedziałem, że niemal na pewno nie utrzymam wszystkich graczy. 

2.2. Moi role playerzy (Hartenstein, Looney, Batum, Monk)
Priorytetem był dla mnie Hartenstein, dawno przestałem go mocno hajpować, bo bałem się, że ktoś mu rzuci tyle na ile Niemiec zasługuje (60/4 lekko) i będę musiał się z nim pożegnać. Na szczęście nikt nie ogarnął do końca co to za dzik, ale to już rozpiszę w przyszłym sezonie pewnie. Chciałem też utrzymać Looneya, dałem mu nawet więcej niż dostał w RL, ale dostał od naszych GS więcej niż MLE. Cóż, 3 raz przegrywam go na FA, więc nie mówię żegnaj, a pewnie do zobaczenia;). Przy wąskim rynku PFów udało mi się utrzymać Batuma, który jest idealnym 3D dla moich LAL. Odszedł też Monk, nie miałem jak zaoferować mu ciut więcej kasy, trudno.

2.3 Moja farma młodzieży
Podpisałem z swojej (stash/two-way) młodzieży Wieskampa, Basseya i Hausera. Trochę lipnie, że Harrell doszedl do Sixers, bo pewnie zwolnią Charlesa, no ale było to już po deadline na moją decyzję przy stashowanych zawodnikach. Natomiast bardzo się cieszę, że zatrzymałem bez problemów Hausera. On powinien być po kontuzji Gallo 9-10 graczem w rotacji (jak będą w pełni zdrowi) RL Celtics. Wierzę w niego.

2.4 Odejścia
Poza wspomnianymi Theisem, Looneyem i Monkiem, którzy dostali większy hajs gdzie indziej z drużyną poprzez FA/wymiany pożegnali się nasyceni pierścieniem weterani - LMA, Gay, Hill. Czas na trochę świeżej krwi.

2.5 Nowi zawodnicy
Troy Brown 1+1 PO min - jakiś upside (23 lata) jeszcze jest. RL Lakers są ciency straszliwie na skrzydle, więc może całkiem sporo pograć. Małe ryzyko, a jest tu potencjalny duży zysk jak odpali.
Alec Burks 1y min -  w sumie od początku FA w niego trochę celowałem na 4r FA. Bardzo dobry strzelec, solidny defensor, pogra z piłką. W RL Pistons powinien dostać dużo minut, choć może go gdzieś sprzedadzą za assety. Powinien być mocnym punktem mojej ławki.
Jordan Clarkson 1y min - no nie ukrywam, zaskoczenie mocne, że został tak przez nasze beGM olany i trochę steal tego FA. Przyda się jako 6man w pełnej rotacji. A przy wieku i pewnie wielu opuszczonych spotkaniach moich gwiazd jego scoring w RS powinien być jeszcze cenniejszy.

2.6 Extension Claxtona
Trochę ryzykuję, ale on ma być starterem w tych RL Nets i jak wypali tak jak na to liczę to za rok mógłby dostać deal ala Capela.

3. Finalne ruchy:
+ Clarkson, Burks, T. Brown
- Looney, Monk, Theis, Aldridge, Gay, Hill

4. Przewidywana (uproszczona) rotacja

Gwiazdy - Curry, LeBron, Butler
Rolesi - Hartenstein, Batum, Payton, Claxton, Clarkson, Burks
Pogranicze rotacji - Reaves, T. Brown, Hauser
Farma młodych - Jared Butler, Wieskamp, Bassey

Pewnie na campach o s5 powalczą Hartenstein i Claxton, przy s5 zastanowię się nad wyborem między Batumem i Paytonem, a o 10 miejsce w rotacji powalczą Reaves, Brown i Hauser.
Ogólnie jest moc. Dalej by far największy star power w lidze. Świetni two-way rolesi (Batum, Payton), puncher z ławki (Clarkson), nawet zrobiła się głębia (Burks, Reaves, Hauser, Brown). 
Najbardziej ciekawy jestem jak odpalą Hartenstein i Claxton pod koszem. Dwóch topowych rimprotectorów ligi już w zeszłym sezonie.

Claxton dodatkowo top na switchach w D. A Hartenstein to nie dość, że ma legit floater i świetny passing to jeszcze zaczął ciepać trójki. Dobra od hajpowania Niemca jest ten subreddit: https://www.reddit.com/r/Hartenstein/ Ale utrzymanie go w rosterze to rzecz, która mnie najbardziej podczas tego offseason ucieszyła, myślałem że ktoś mu rzuci u nas 60/4 lekko.

Obstawiam coś takiego w pełnym zdrowiu, bardzo upraszczając rotację pozycji (np. to Payton by szedł na SF, a Reaves na SG w lineupach staggerowanych, ale nie rozpisuję tego):

G Curry / Clarkson
G Payton / Burks 
F Butler / Reaves
F LeBron/ Batum
C Claxton/Hartenstein 

Swing factor? Zdrowie, oczywiście. Przy tylu weteranach.
Ale o ile bardziej się nastawiam na PO niż RS, to finalnie myślę, że jak zdrowie dopisze spokojnie będzie najlepszy bilans w lidze, bo offseason jednak się całkiem udało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc to najważniejsze jest zdrowie. Wygrywa serie zdrowsza drużyna a nie lepsza 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@january

Z tym Hartensteinem 60/4 ("lekko" xd) to nieźle przesadziłeś. Ktoś by się mógł nieźle wkopać jakby backupowi z rl oferował taki pieniądz. Btw, w rl dostał 16/2, gdzie tam jest jednak większa tendencja do przepłacania grajków myślę, więc coś nam to mówi. 

Przeszacowujesz go wyraźnie. 

Ostatnio tam chwilę dyskusja była o Mavs po wpisie karpika, a jak tak się przyjrzeć to u Ciebie pod koszem też jakiegoś szału nie ma. Hartenstein backup z rl (raczej dalej nim będzie). Młody Claxton, który lubi dużo opuścić. Zobaczymy jakie postępy, ale na ten moment jako starter to też raczej bez szału. Bassey jak sam przyznałeś raczej ciężko będzie miał o granie w rl sixers. W razie czego pewnie (już) 34-letni Batum jako small ball center, tylko w zasadzie na co dzień w Clippers on tak nie gra (od playoffów 2021 już trochę czasu minęło, co działa raczej na niekorzyść). 

Ogólnie wąska ta Twoja rotacja na pozycjach 4-5, jedna kontuzja, jakiś load management LeBrona i będzie mocne kombinowanie. 

Tak więc i faworyci u nas mogą mieć w trakcie sezonu wyraźne problemy :)

Edytowane przez Braveheart22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Braveheart22 napisał:

@january

Z tym Hartensteinem 60/4 ("lekko" xd) to nieźle przesadziłeś. Ktoś by się mógł nieźle wkopać jakby backupowi z rl oferował taki pieniądz. Btw, w rl dostał 16/2, gdzie tam jest jednak większa tendencja do przepłacania grajków myślę, więc coś nam to mówi. 

Przeszacowujesz go wyraźnie. 

Ostatnio tam chwilę dyskusja była o Mavs po wpisie karpika, a jak tak się przyjrzeć to u Ciebie pod koszem też jakiegoś szału nie ma.

i do tego to bardzo przecietne fity. zeby nie powiedziec c***owe. w s5 powinien na c powinien smigac przede wszystkim ktos kto rozciaga gre.

hartensteina zdolnosci do podan nie wykorzystasz w zaden sposob w tym ustawieniu w s5 (do pilki jest ostatni. sa bardziej efektywne ustawienia, anizeli on na szczycie, nie wspominajac o post). wiec traci jakeis 10 mln na wartosci z tych 15 mln co jasiu rzucil. plus wiadomo, ze klocek na koncowki jest niegrywalny. takze dziwny wybor za ten hajs ostatni co zostal. pewnie pod handel, bo aktualna umowa git. i zaczela sie reklama.

Edytowane przez człowiek...morza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Braveheart22 a upatrujesz jakiś czarnych koni u nas ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Utah Jazz

Postanowiłem i ja napisać kilka słów nt zespołu.

Ogólnie, mój kierunek odkąd przejąłem Utah prawie się nie zmienił - miały być 2 lata tankowania i szukania assetów, a potem mozolna budowa wspólnej gry i regularne wchodzenie do PO.

Patrząc na skład jaki mam zamknięty - jestem zadowolony w 90% z realizacji planu.

Sezon 21/22 był głównie spod znaku kontuzji - Lonzo, Isaac, Lopez, Bryant - wszyscy praktycznie nie grali przez większość sezonu - choć akurat to wyszło dobrze w kontekście planu na draft.

1. Draft:
  • Paolo Banchero - Nie ukrywam, że jestem jego fanem od dłuższego czasu i bardzo mocno chciałem go dostać - plan wykonany w 100%. W moim planie jest to franchise player na lata - jako 1st opcja w ataku, a w obronie mam nadzieję, że i też się rozwinie.
  • TyTy Washington - kolejny młody passer, ale z całkiem niezłym warsztatem w defensywie - liczę na jego rozwój i na pewno parę minut u mnie dostanie

1. FA

Plan był, aby przede wszystkim przedłużyć współpracę z Brookiem. Generalnie wszystkie ruchy jakie realizowałem były tak realizowane, aby mieć wystarczająco dużo capspace na dobrą, dłuższą umowę dla Brooka. Dzięki temu, że znał on moje plany i mocne zaangażowanie w podpisanie udało się to zrobić co mnie bardzo ucieszyło.

1. Kluczowe wymiany i nowi zawodnicy
  • D’Angelo Russel - u nas już mistrz, często niedoceniany, ale od 2 sezonów bardzo solidny zawodnik, regularnie punktujący i asystujący, a nawet neutralny do plusowy w obronie. Zdecydowanie zrobił progres w tym elemencie i uważam, że jest to odpowiedni generał do mojego młodego zespołu.
  • Lu Dort - szukałem ciekawego, młodego zawodnika, z umiejętnościami rzutu za 3 i dobrej defensywy na pozycja 2-4. Myślę, że wziąć rozwijający się Dort jest odpowiednim fitem do mojego zespołu
  • Ivica Zubac - jako, że w dealu za DAR oddałem Bryanta, chciałem zyskać dodatkową opcję pod kosz jako backup dla Lopeza na wypadek jego odpoczynku. Akurat Zubac jest bardzo ciekawym zawodnikiem, dobrym rim-protectorem i z odpowiednim wyszkoleniem technicznych, aby łapać podania od DAR czy Paolo
  • Josh Giddey - tego zawodnika nie spodziewałem się w moim teamie - Lonzo był u mnie od początku i zawsze pozostanę fanem tego zawodnika, ale nie mogłem jako GM przejść obojętnie w kwestii pozyskania młodego, rozwojowego zawodnika, który może grać na pozycja 1-3. Świetny passer i przegląd pola, trochę kuleje w defensywie, ale mam innych którzy mogą zniwelować te braki.
  • Avery Bradley - tak, cześć z GM może zastanawiać, dlaczego sięgnąłem po tego zawodnika. Ano z prostych przyczyn - weterani w szatni, przy tylu młodych zawodnikach są na wagę złota. A jeśli jeszcze będzie grać to jego umiejętności w defensywie też są bardzo przydatne.
  • Bogdan Bogdanovic - shooter, potrzebowałem kogoś kto dostarczy 10-20pkt w meczu wchodząc z ławki i robiąc się gorący. Dobry 3pt%, całkiem niezły obrońca - fajny fit.

Do tego dołączyli do mojego zespołu:

• Robin Lopez - pogłębienie ławki na pozycji centra w przypadku problemów zdrowotnych brata i Zubaca
  • Isaiah Joe - zobaczymy co z niego wyjdzie - miał kilka momentów w poprzednim sezonie, a ja mam przestrzeń aby poczekać na jego rozwój

1. Powroty i kontynuacja
  • Jonathan Isaac - w końcu mam nadzieję, zobaczyć go na parkiecie - wciąż wierzę w tego chłopaka i liczę, że za rok, dwa będzie to All-NBA-def team a u mnie mój specjalista od wyłączania gwiazd rywali.
  • Brook Lopez - poprzedni sezon mało grał, ale nadal to wysoki specjalista w obronie i solidny rzucający za 3pt - widzę go w wielu ciekawych ustawieniach taktycznych
  • Trey Murphy III - zderzył się ze ścianą jako rookie w pierwszej połowie sezonu, ale już druga wyglądała obiecująco - liczę, że nadal będzie dostawać minuty w NOP i rozwijać się jako przydatny 3&D
  • Tam Thomas - mój mały wynalazek z zeszłego draftu - wciąż świeci w summer league, mam nadzieję, że i częściej zaświeci w RL NBA - shooter solidny, w tym roku dorzuca elementy kreacji na piłce - liczę na jego hot wejścia i rzucanie po 2-3 x 3pt na mecz
  • Danuel House jr - kolejny weteran, wciąż plusowy w obronie - może mi pomóc w niektórych ustawieniach przeciw bardziej ofensywnym zawodnikom
  • Jason Preston - jeszcze nie zagrał w NBA - zobaczymy co pokaże ;)

1. Przewidywana rotacja

Kandydaci do S5 (w zależności od formy i taktyki):

Russel - Giddey - Dort - Isaac - Banchero - Lopez - Bogdan

Ławka - rolsi z pewnymi minutami:

Thomas - Murphy III - Zubac - TyTy - House JR

Dalsza rotacja:

Lopez - Joe - Bradley - Preston

Styl gry? O tym myślę, że więcej już w opisach po T1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja dwa słowa napisze o Wendell Moore

Obserwowałem go jak i całą drużynę Duke przez ostatnie rozgrywki NCAA. Aż 4 graczy z Duke zostali wybrani w drafcie więc nie dziwota, że Duke zaszło tak daleko. Moore dostał 5 gwiazdek od ESPN mimo, że był wybrany z 26 pickiem więc dziw bierze, że nie został wcześniej wybrany chociaż jak pokazują poprzednie drafty Danny Green został wybrany z 46 a Jordan Poole z 28. Z różnych źródeł można przeczytać opinię, że może być solidnym startem w każdej drużynie NBA choć tutaj podejrzewam, że w jakimś tankerze mógłby wieść większą rolę. Ostatnio znalazłem obszerny artykuł, w którym było napisane, że Moore zawsze krył najlepszych graczy z obwodu w NCAA ( stąd też jego obecność w All-ACC Defensive Team ). Z innych wyróżnień posiada również All-ACC Second Team ( 8 w całym głosowaniu ). W ataku głównie opiera się na rzutach za trzy punkty oraz wjazdach na kosz. Ma duży zasięg ramion i olbrzymim atutem jest to, że może grać na pozycjach PG - PF . Często w ataku porównywalny jest do Jordana Poole'a ( bardziej tutaj chodzi o poruszanie się na boisku ) a w obronie do Danny'ego Green'a. Jednym słowem gracz ma w sobie wszystko co powinien mieć gracz typu 3&D i nie jest to stwierdzenie na wyrost

Edytowane przez LAF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, LAF napisał:

@Braveheart22 a upatrujesz jakiś czarnych koni u nas ? 

Przede wszystkim, najpierw należałoby się zastanowić, co kryje się według Ciebie pod słowami "czarny koń". 

Nie wiem, coś jak Clippers czy Suns z zeszłego sezonu, gdzie byli typowani na walkę o play-in, a zrobili zasłużenie bezpośredni awans do playoffs, z szansami nawet na 2 rundę, co akurat Suns się udało? Czy zespół typu Pacers, który sezon wcześniej nie wszedł do playoffs (przegrane play-in), a ostatni rs skończył z HCA na wschodzie? Czy może chodzi Ci o to czy ktoś z zespołów powiedzmy drugiego szeregu (przynajmniej na ten moment wydawać by się mogło) realnie zawalczy o tytuł mistrzowski? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
28 minut temu, Braveheart22 napisał:

Przede wszystkim, najpierw należałoby się zastanowić, co kryje się według Ciebie pod słowami "czarny koń". 

Czarnym koniem ostatnio na ME w piłce nożnej była Belgia czyli chodzi mi o drużynę, która może namieszać u góry tabeli gdy wszystko odpali 

Edytowane przez LAF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, LAF napisał:

Czarnym koniem ostatnio na ME w piłce nożnej była Belgia

a nie Dania? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Braveheart22 napisał:

a nie Dania? ;)

Są różne definicje. Akurat o tą o, którą mi chodzi wpisuje się Belgia 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 minut temu, LAF napisał:

Są różne definicje. Akurat o tą o, którą mi chodzi wpisuje się Belgia 

To teraz nie rozumiem. Jak aktualny brązowy medalista MŚ (i ogólnie zespół o takim poziomie, potencjale od lat) może być czarnym koniem na ME?

Byli faworytem swojej grupy -> wygrali ją zgodnie z oczekiwaniami

Odpadli w ćwierćfinale -> zawód, bo liczyli pewnie na mistrzostwo, a minimum medal

Gdzie tu czarny koń? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z mojego, czyt. BeGM...Goata doswiadczenia i wiedzy wynika, że Knicks będą czarnym koniem w każdej możliwej definicji.

Będziemy i Danią. Będziemy i Belgią.

Będziemy narodem wybranym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Braveheart22 napisał:

To teraz nie rozumiem. Jak aktualny brązowy medalista MŚ (i ogólnie zespół o takim poziomie, potencjale od lat) może być czarnym koniem na ME?

Byli faworytem swojej grupy -> wygrali ją zgodnie z oczekiwaniami

Odpadli w ćwierćfinale -> zawód, bo liczyli pewnie na mistrzostwo, a minimum medal

Gdzie tu czarny koń? 

No właśnie Dania się nim okazała z Twojego punktu widzenia bo nikt na nią nie stawiał i tutaj się z Tobą zgodzę. Jednakże kto u nas nim będzie w takim kontekście okaże się po sezonie. 

Natomiast Ja podałem przykład Belgii bo ona była wymieniania jako drużyna, która może namieszać w fazie pucharowej, ale sporo tam było nie wiadomych i nie wiadomo było czy każdy z Belgów zagra tak jak się od niego każdy spodziewa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, LAF napisał:

Natomiast Ja podałem przykład Belgii bo ona była wymieniania jako drużyna, która może namieszać w fazie pucharowej, ale sporo tam było nie wiadomych i nie wiadomo było czy każdy z Belgów zagra tak jak się od niego każdy spodziewa

Ale jaki to czarny koń? I gdzie oni namieszali? Przecież oni byli wymieniani w gronie faworytów (nawet top3 według bukmacherów, możesz sobie łatwo sprawdzić) do mistrzostwa. 

Ale jak tak bardzo już chcesz i Cię to satysfakcjonuje to Sota może być tą Belgią z ostatniego Euro 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CM i czarne konie przy glosowaniach na bilanse:cmikonie.thumb.jpg.a91e35031276d5edb49036f08360703b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi