Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

 

This is what I've been wondering, what the f**k are you doing in the offseason? Like, what is your workout?"

 

Tracy McGrady, fubo Sports

 

 

"I was so mad at Rudy when they were playing against the Rockets one year, bro, and Chris Paul was guarding him in the post, I was mad as s**t. He couldn't do nothing. Bro, you're 7'2," and a point guard is guarding you. He had no moves."

 

Gilbert Arenas, fubo Sports

 

Nie wiem jak to jest możliwe po tylu latach gry w NBA,  że chlop dalej nie ma pol ruchu i możesz go kryć kimkolwiek, od zwłok Batuma po Schroedera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając graczy two-way, Mavs właśnie skończyli offseason, także krótkie podsumowanie moich ruchów oraz wstępna rotacja na początek sezonu (będziecie mogli mnie z tego potem rozliczać).

Zasadniczo wyszły 4 zmiany w stosunku do zeszłego sezonu. Bullock zastąpił Bojana, Olynyk w miejsce Zubaca, Joseph za Campazzo i Boston zamiast Windlera.

Głównym założeniem było zmieścić się pod luxury tax stąd decyzja o oddaniu Bojana oraz Zubaca, z których byłem zadowolony, ale mając nadzieję, że w nadchodzącym sezonie Zion z Davisem będą więcej występować niż w poprzednim, to też trzeba sobie powiedzieć, że byli średnim fitem.

Najważniejszy był tu podpis Bullocka i uważam, że jest to świetny następca Bojana, który rewelacyjnie będzie pasował do mojego zespołu. W próżni Bullock i Bojan to zbliżeni klasą gracze, choć o różnej charakterystyce. Przez ostatnie 2 sezony bardzo przydawały mi się pkt Bojana, ale w tym mając aż 4 graczy mogących regularnie zdobywać ponad 20 pkt oraz perspektywę, w której Vassell może być nawet drugą opcją w Spurs i robić 15-17 ppg, to Bojanowi zaczęłoby u mnie brakować rzutów, żeby zniwelować jego przeciętną defensywę. Bullock wielu rzutów nie potrzebuje, za to zawsze zostawi od siebie 100% w defensywie gdzie potrafi bronić 1-3, a w ataku regularnie trafia catch and shoot, a szczególnie jest groźny w rogu. Także wydaje mi się, że w moim zespole Bullock > Bojan, a jako że jeszcze przy okazji zaoszczędziłem ponad 4 mln/rok, to uważam to za super ruch. Niby drobny, a moim zdaniem robi różnicę.

Olynyk za Zubaca to też oczywiście zmiana przede wszystkim z pobudek finansowych. Zubac jest generalnie lepszym graczem, ale Kelly po prostu świetnie pasuje do 2nd unitu i może grać zarówno obok Ziona jak i AD. Olynyk ma być u mnie tym, kim był w zeszłym roku Bjelica w Dubs, tylko mam nadzieję, że nieco lepszą wersją. Jeśli Zion z AD znowu opuszczą sporo meczów i Olynyk będzie musiał sporo startować, to sportowo wyjdę na minus, jeśli szczęście dopisze i chłopaki będą w miarę zdrowi, to wyjdę nawet na plus. 

Joseph za Campazzo to zmiana niby kosmetyczna, ale jednak jako 3rd PG wolę gościa z ponad 10-letnim stażem, który wiem, że jak zajdzie potrzeba, to wejdzie i nie narobi wstydu. Joseph w zeszłym sezonie trafiał 49% trójek z rogu i ogólnie 44% catch and shoot, jeśli zdoła utrzymać mniej więcej ten poziom, to tym lepiej dla mnie. Podpisy Josepha i Olynyka cieszą dodatkowo ze względu na to, że wreszcie będę miał motywację by częściej zerkać na real Pistons, a z miejsca jestem na bandwagonie duetu Cade-Ivey ;)

Boston za Windlera to naturalny ruch. BJ mnie bardzo pozytywnie zaskoczył jak poprawił swoje ciało względem gry w Kentucky. Po nieco ponad roku od draftu, wygląda zupełnie inaczej i gdyby nie to, że gra w Clippers, którzy mają najgłębszą rotację wings w lidze, to bym właśnie rozpoczynał kampanię "wielkiego BJa". Raczej jeszcze nie w tym roku, ale Boston ciężko pracuje, w końcu odpali i narobi zamieszania.

Na początku sezonu, o ile wreszcie będę dysponował pełnym składem rotacja będzie wyglądała tak:

Young - Holiday

Holiday - Bullock - Vassell

Jones - Vassell 

Zion - Porter

Davis - Olynyk

Będę staggerował minuty Trae i Jrue oraz Ziona i AD, także zawsze na parkiecie będzie Young lub Holiday i Zion lub Davis, najczęściej będą to po prostu pary Trae-AD oraz Jrue-Zion otoczone shooterami. Także nawet nie patrząc na przepotężną moc mojego S5, to lineupy rezerwowe, np Young-Bullock-Vassell-Porter-Davis albo Jrue-Bullock-Vassell-Zion-Olynyk wyglądają też na bardzo mocne, i co ważne, mocne po obu stronach parkietu. Uważam, że ten skład ma wszystko co trzeba, żeby zrobić najlepszy bilans w lidze. Skład jest oparty na wychowankach (aż ośmiu graczy jest w Dallas od początku swej kariery i nigdy nie zmieniła klubu), jest starpower, są weterani, naciskająca młodzież, jasny podział ról i dobra głębia. I jestem o jednego dolara poniżej luxury tax :)

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie No w próżni bojan to na pewno lvl wyżej gracz od bullocka. Niemniej zmiana nie będzie raczej odczuwalna. Imo bullocka ściągnąłeś poniżej rzeczywistej wartości. 

Wgl bojan tez trochę niedoceniany obrońca. Bo jeszcze jakiś czas temu był bdb 1 na 1, co tez eksponowałem posiadając go. Nie wiem jak teraz. Meritum wolałbym mieć na twoim miejscu bojana. Brakuje trochę ludzi od spacingu - takich bdb/elitarnych.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, człowiek...morza napisał:

Nie No w próżni bojan to na pewno lvl wyżej gracz od bullocka. Niemniej zmiana nie będzie raczej odczuwalna. Imo bullocka ściągnąłeś poniżej rzeczywistej wartości. 

W ataku jest znacznie lepszy, ale w obronie znacznie lepszy jest Reggie. Uważam, że to zbliżony lvl i w zależności od potrzeb, jednej drużynie bardziej się przyda Bojan, a innej Bullock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Trzeba będzie poszukać postów karpia sprzed trzech lat, kiedy objaśniał jak to Anthony Davis w RS nie może grać więcej niż kilka minut na centrze, bo jest Soft;-)

No w sumie trochę przeraża, że Mavs nie mają ani jednego nominalnego centra w składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

Trzeba będzie poszukać postów karpia sprzed trzech lat, kiedy objaśniał jak to Anthony Davis w RS nie może grać więcej niż kilka minut na centrze, bo jest Soft;-)

Sprzed dwóch, żebyś nie musiał dużo szukać, to sam przypomnę. 

Akurat tak wygląda u nas zachód, że tych klocków jest wyjątkowo mało (Jokic, może Vuc, ew. drewna w typie Goberta czy Capeli), a Davis ma u mnie mniej zadań w ataku niż miał w Knicks. 

5 minut temu, MarcusCamby napisał:

No w sumie trochę przeraża, że Mavs nie mają ani jednego nominalnego centra w składzie.

Olynyk, IJax i Reed niemal całą karierę w NBA grają na 5.

Mistrz NBA w zeszłym roku dysponował pod koszem rotacją Looney, Draymond, Bjelica, Porter. Jeśli uważasz, że Davis, Zion, Olynyk, Porter z ubezpieczeniem w postaci IJaxa i Reeda wygląda gorzej, to trudno, ale ja mam inne zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karpik napisał:

Mistrz NBA w zeszłym roku dysponował pod koszem rotacją Looney, Draymond, Bjelica, Porter. Jeśli uważasz, że Davis, Zion, Olynyk, Porter z ubezpieczeniem w postaci IJaxa i Reeda wygląda gorzej, to trudno, ale ja mam inne zdanie :)

Moje zdanie o Davisie jest raczej powszechnie znane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

Też coś dziś może skrobnę.

Ale już przeglądając kadry zespołów wcześniej stwierdziłem, że zapowiada się najciekawszy RS w historii begm.

Oby w zdrowiu;)

Na zachodzie kupa i nudy. Dysproporcja między konferencjami jest ogromna, w poziomie gm-ów rowniez. Także imo wszelkie sukcesy z zachodu są z gwiazdka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, człowiek...morza napisał:

Meritum wolałbym mieć na twoim miejscu bojana.

Bojan przy pełnych składach byłby gościem max na 10 ppg i zwykłym catch and shooterem, nie wykorzystałbym jego arsenału ofensywnego. Za to wykorzystam obronę Bullocka, który jest tylko trochę gorszym shooterem. Bojan w karierze trafił 39.2% trójek, Reggie 38.5, kosmetyczna różnica, znacznie mniejsza od tej jaka jest w obronie na korzyść Bullocka.

Godzinę temu, człowiek...morza napisał:

Brakuje trochę ludzi od spacingu - takich bdb/elitarnych.

Young - 48% trójek catch and shoot, generalnie najlepszy shooter młodego pokolenia (a w przyszłym roku może i w całej lidze, zależy czy Curry i KD zaliczą jakiś zjazd czy nie). Fajnie, że Hawks wzięli Murraya, bo powinno to zaowocować większą liczbą open shotów dla Trae. Cieszy to podwójnie, bo jak widać profesjonalny zespół NBA doszedł do podobnych wniosków co ja w kwestii odpowiedniego partnera w backcourt dla Trae, tylko ja to zrobiłem rok wcześniej ;)

Holiday 42% trójek catch and shoot, Vassell 38%, Bullock 37 (w PO 40%), Jones 35% (liczę na poprawę w tym roku), Porter 36% (pierwszy od 5 lat sezon, kiedy nie był >40%, za to w PO 41%), Olynyk 37%, Joseph 44%. 

Dodaj do tego vertical spacing Ziona i Davisa.

Także się nie zgodzę, są i elitarni i bdb, ale przede wszystkim ostatnie PO pokazały, że najważniejsze jest mieć w rotacji jak najwięcej graczy dobrych po obu stronach parkietu, robiących na parkiecie wszystko od kozłowania, podawania, rzucania aż po bronienie kilku pozycji. I jak spojrzysz w moją rotację, to poza jednym jednowymiarowym Youngiem i może Olynykiem, to reszta się wpisuje w ten schemat. Np piątka Holiday-Bullock-Vassell-Herb-Davis to jest absolutna topka defensywna, gdzie można swobodnie switchować i samemu wybierać matchupy defensywne, a wciąż jest wystarczająco dobra w ataku, żeby nie mieć problemu z punktowaniem.

16 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ja przynajmniej mam swoje legendy.

U Ciebie to tylko numery na koszulkach, co potwierdzi Wood czy Isaac.

Twoje legendy umarły. Nic Ci nie zawdzięczają.

Wood zarobił dzięki mnie extra 8 mln, a o Isaaca biłem się w zeszłe offseason, w efekcie czego podpisał dobry kontrakt. Sytuacji z JI żałuję, bo nie powinienem był składać takich deklaracji, ale uważam, że rok później mu to wynagrodziłem i jesteśmy kwita. Tak samo 3 lata z rzędu składałem oferty Zachowi Collinsowi, najpierw odrzucił extension (53/4), żeby potem podpisać za minimum z Rockets (które ja też mu oferowałem) i w to lato też walczyłem, przynajmniej otrzymał uczciwą umowę od Knicks. Braci się nie traci.

Gdzie jest Twoja oferta dla Biyombo? Nie ma, stać Cię tylko na puste słowa.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zach Collins to będzie kot. 

Notabene    

człowiek...morza

Piękny przykład kultury organizacji. Dali się wypromować, 2 miesiące zaledwie. I od razu sowita wyplata. Na próżno szukać podobnych historii gdzie indziej. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

Twoje legendy umarły. Nic Ci nie zawdzięczają.

Właśnie chełpisz się podpisaniem Bullocka, którego odkopałem z nicości ligi :)

Swoją drogą Biyombo dostał od mnie dwuletni kontrakt, będąc po za ligą, więc przepychankę z Tobą uważam za bezcelową :)

Moje zdanie o Davisie przedstawiałem już kiedy grał u mnie. Ja nie lubię kłamać czy wykorzystywać pozycji dla własnych celów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, człowiek...morza napisał:

Nie No w próżni bojan to na pewno lvl wyżej gracz od bullocka. Niemniej zmiana nie będzie raczej odczuwalna. Imo bullocka ściągnąłeś poniżej rzeczywistej wartości. 

Wgl bojan tez trochę niedoceniany obrońca. Bo jeszcze jakiś czas temu był bdb 1 na 1, co tez eksponowałem posiadając go. Nie wiem jak teraz. Meritum wolałbym mieć na twoim miejscu bojana. Brakuje trochę ludzi od spacingu - takich bdb/elitarnych.

Polać mu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.