Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, january napisał:

No, skąd ja to wiedziałem, że Quickley pełne 2y pogra jako two-way, konwersja dopiero na PO, a w 3 sezonie zagra na minimum;) Czyli gorzej wyjdzie finansowo przez te 3 lata niż jakby pierwszy rok był całkowicie stashowany, no cóż za niespodzianka z takimi zmianami w trakcie sezonu na niekorzyść graczy :) 

Jak niby?

Przecież regulamin mówi, że jak wraca po stash to pierwszy rok liczy się tak jakby był rookie, a jak jest na two-way to łapie też expiringa i wtedy dostanie lepszy kontrakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

upraszczając 0/0/1.6 vs 0/0.9/1.6

Po części racje masz, jeśli brać pod uwagę, że two-way nie zarabia i stash, chociaż byłaby to hipokryzja po wojnie o Dinwiddie ( pozdro dla dinozaurów BeGM! )

Ale nawet jeśli to bardziej:

0/0/1,7 vs 0/0,8/1,4

Swoją drogą Jasiu trochę słabo, że teraz wyciągasz temat, bo pisałem do Ciebie z tematem i powiedziałeś, że się "nie mieszasz". Zmiana wydaje się być jednak na plus, że 2nd rounderzy szybciej trafiają do ligi, a przecież tego chcieliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LAF napisał:

Obejrzałem sobie Vucevicia przy okazji starcia z Phoenix. Chłop rusza się jak wóz z węglem. Rzuty z daleko to tragedia a każda zasłona na granicy ruchomej. Masakra. 

Masz rację, w drugim trymestrze robi tylko 20/12/4 - strasznie ciągnie Chicago w dół :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

z Holidayem wyszło niemniej przypadkowo, a konkretnie to że akurat ten styczeń zobaczyłem, a jest to o tyle istotne, że jak się weźmie ostatnie piętnaście spotkań, to aż takiej różnicy nie widać, problem jest taki, że te wskaźniki zawyżają mecze z lutego gdzie Bucks mają +29 NET

Co to znaczy zawyżają? Czy mecze ze stycznia liczą się u nas podwójnie, że je liczysz normalnie, a te z lutego "zawyżają wskaźniki". Holiday w T2 ma net +7.4, nie chce mi się sprawdzać całych Bucks, ale to wyraźnie lepiej niż Giannis (+4.4) i Middleton (+4). On/off ma za T2 +11,1, więc chyba też dobrze. Nie wiem czemu akurat liczysz tylko styczeń, kiedy T2 obejmuje jeszcze ponad połowę grudnia i kawałek lutego. Bucks mieli akurat wtedy dołek, Jrue najpierw był w protokołach, a potem dodatkowo kostka spuchła. Generalnie każdy zespół ma jakieś dołki w sezonie, np Jazz Conleya też mieli taki dołek w styczniu, bo wypadli naraz Mitchell i Gobert, więc oczywiście przyszedłeś z cudownymi on/offami Conleya w styczniu (choć zostały one "nabite" w meczach przed kryzysem). A taka aberracja wynika raczej z tego, że Conley zazwyczaj gra sporo minut bez Mitchella, więc jak Mitchella zabrakło, to w czasie "off" Conleya grał zamiast niego jakiś Forrest czy Butler i stąd nagle taki on/offowy wyskok Conleya (wynikający oczywiście też z tego, że Mike Conley dobrze gra w koszykówkę). Ogólnie Smoku żonglujesz tymi +/- i on/off jakby to był jakiś sport indywidualny i od jednego gracza wszystko zależało. No nie jest tak, a te statsy z okresu typu miesiąc są gunwo warte. I piszę to w kontekście rozmowy o Jrue, który w on/off jest DRUGI W LIDZE, co nie znaczy, że jest tak dobry, a jedynie to, że lineupy Bucks z nim działają dobrze, a bez niego tak sobie.

20 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

zresztą niezmiernie mnie śmieszą te prospsy dla Jrue, który teraz jest tak ultra super fitem pod Trae szkoda, że nie miał tyle miłości gdy ponad 3 lata biegał obok Joka :D❤️

No bo warto sobie zdać sprawę właśnie z fitu. W Bucks Holiday gra głównie 1 na 1, bardzo rzadko jest podwajany, bo defensywy bardziej się boją scoringu Giannisa ORAZ Middletona. Dlatego też od momentu przejścia do Bucks, Jrue ma najlepsze cyferki w karierze. U Ciebie Jrue był główną opcją na obwodzie, i tak jak pisałem przy okazji naszej serii w PO, ja bym mu jako scorerowi tak do końca w PO nie ufał. Zwłaszcza jeśli ma być nr 1 na obwodzie. No i dlatego też uważam, że rola tego drugiego obok Trae, jest dla niego optymalna, zwłaszcza, że Young też potrzebuje grać więcej bez piłki (97. percentyl jako spot up shooter), a jak kiedyś się uda mieć naraz Trae, Ziona i AD, to już w ogóle będzie bajka, bo Jrue nie będzie się musiał przejmować scoringiem, a zająć tym, w czym jest najlepszy (podtrzymywanie flow ofensywy, extra passy i help D). No, może kiedyś :)

19 godzin temu, january napisał:

upraszczając 0/0/1.6 vs 0/0.9/1.6

Nie prawda, bo jeśli two-way nie zostanie w trakcie drugiego sezonu przekonwertowany, to zostaje RFA i wolny rynek go wycenia. 

Anyway, w przypadku Herba, to ja bym mu najchętniej dał już teraz 3-letni kontrakt, ale ni mom już żadnego wyjątku, więc nie mogę. Priorytetem dla mnie jest go potrzymać tanio do 2024, więc w jego przypadku to wybór albo posiedzieć ten sezon w G League albo już zebrać expa w NBA, co zaowocuje wyższym pierwszym kontraktem. A zatem jest to 0/0.9/1.6 vs 0/1.5/1.7 (czy nawet 0/1/1.7 jeśli zostanie przekonwertowany dopiero po T1), a najważniejsze, że po 3 latach w lidze możesz dostać znacznie wyższy następny kontrakt aniżeli po 2. I to nie są różnice rzędu kilkuset tysięcy, tylko grube miliony. Także w tym przypadku zysk jest po obu stronach, ja zyskuję gracza na teraz i full birdy po 3 latach (stąd ta gimnastyka, a nie że żałuję mu jakieś grosze wypłacić chociaż mnie stać), a Herb zyskuje expa, co owocuje wyższymi kontraktami w przyszłości. 

20 godzin temu, Tecu napisał:

Ja uczciwie napiszę, że dla mnie gracz kiszony na Two wayu a grający duże minuty w realu ma u mnie mniejszy impakt jak gdyby był na normalnym kontrakcie

Bardzo ciekawa teoria. Masz jakieś przykłady? Bo ja znam jeden dokładnie odwrotny. Cody Martin był słabiutki na regularnym kontrakcie w Hornets i jest świetny jako 2-way w Heat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, karpik napisał:

Bardzo ciekawa teoria. Masz jakieś przykłady? Bo ja znam jeden dokładnie odwrotny. Cody Martin był słabiutki na regularnym kontrakcie w Hornets i jest świetny jako 2-way w Heat :)

To jak jeden to chyba nie za dużo 🙂

Większość zdecydowana graczy na Two wayu gdy zaczyna grać dobrze to dostaje regularny kontrakt. 

Przykładowo u nas Quickley gra drugi rok na Two wayu stąd prosty wniosek, że gra zwyczajnie słabo, bo gdyby grał dobrze to chyba zasłużyłby sobie na kontrakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cvbe napisał:

Masz rację, w drugim trymestrze robi tylko 20/12/4 - strasznie ciągnie Chicago w dół :(

Kto by się jeszcze niedawno spodziewał, że Sota będzie kierować swoje ataki w stronę Clippers :D

10 godzin temu, LAF napisał:

Obejrzałem sobie Vucevicia przy okazji starcia z Phoenix. Chłop rusza się jak wóz z węglem. Rzuty z daleko to tragedia a każda zasłona na granicy ruchomej. Masakra. 

Bulls byli w b2b po bardzo ciężkim meczu, w dodatku Vucevic od dłuższego czasu gra bardzo duże minuty, bo rotacja podkoszowa Bulls nie jest zbyt okazała i ogólnie jeszcze doszły kontuzje innych graczy, więc mogą pojawiać się gorsze dni. Dziwne, że wyciągasz wnioski po jednym spotkaniu.

Akurat zasłony to mocna strona Czarnogórca, gdzie DDR czy Zach mocno na tym korzystają w tym sezonie, zresztą te wszystkie akcje pick&pop, rozciąganie gry z pozycji centra również, bo nawet, jeśli ta skuteczność zza łuku nie jest najwyższa to jednak ma on wyrobioną już jakąś markę w tej lidze i nie odpuszcza się takiego gracza. Dochodzi bdb passing, na czym korzysta cały zespół i tak jak pisałem kiedyś, Vucek nawet w mocnym slumpie generował podwojenia, czyli tworzył przewagi dla swojego teamu. 

11 godzin temu, LAF napisał:

Rzuty z daleko to tragedia

Wiesz, że w tym momencie orasz własny zespół? :)

2 godziny temu, Tecu napisał:

Większość zdecydowana graczy na Two wayu gdy zaczyna grać dobrze to dostaje regularny kontrakt. 

Coffey dalej jest na two-wayu w rl Clippers, mimo że od dłuższego czasu gra świetnie. Szczerze, to sam bym go już podpisał na normalną umowę od razu po transferze z OKC, ale czasem jest tak, że masz full roster i nie jesteś w stanie tego zrobić... 

Ale sytuację z IQ rozumiem, bo @Alonzo spokojnie mógł go już podpisać, ale wolał dać umowy innym zawodnikom. Latem ostatni roster spot dla Martina, a rok wcześniej niepotrzebna umowa dla Sirvydisa, co zablokowało miejsce dla IQ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LAF napisał:

To nie są ataki tylko refleksje ; ] 

Refleksje po jednym spotkaniu atakujące jakiegoś gracza to są na poziomie wrzucania highlightsów, gdzie ktoś rzucił w jakimś meczu 30pkt, z pominięciem tego, że w kilku poprzednich grał piach. 

Godzinę temu, LAF napisał:

Tak wiem, że Ayton ma słaba skuteczność za trzy, ale jest za to super rim protectorem

Ja nie pisałem o Aytonie, bo on w zasadzie to wcale nie rzuca i ma inne zadania. Zresztą nie pierwszy raz w dziwny sposób prowadzisz dyskusję. Jak kiedyś zapytałem czemu w jednym temacie piszesz coś co jest sprzeczne z tym co piszesz w drugim (sytuacja z cp3 i bookerem, gdzie na ogólnym rzuciłeś hasło, że bez cp3 Suns, by dalej szorowali dno, natomiast tutaj pisałeś, że Booker, by sam pociągnął ten wózek) to też w odpowiedzi napisałeś coś o Aytonie xd

2 godziny temu, Qcin_69 napisał:

Brave powodzenia :) wiesz ze jestem fanem projektu, ale to jeszcze nie ten sezon, na razie 2 tiery niżej jesteś od Soty:) ale możliwe ze będziesz 5 siła Zachldu czego Ci życzę!

Socie również życzę powodzenia, ale już Tobie pisałem. Dopóki PG13 nie gra to ja naprawdę nie mam się czego obawiać. Już nie jesteście hegemonem z zeszłego sezonu, nie jesteście nawet drużyną z T1, a tu jeszcze chodzą ploty, że się osłabiacie przed T3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Refleksje po jednym spotkaniu atakujące jakiegoś gracza to są na poziomie wrzucania highlightsów, gdzie ktoś rzucił w jakimś meczu 30pkt, z pominięciem tego, że w kilku poprzednich grał piach. 

Ja nie pisałem o Aytonie, bo on w zasadzie to wcale nie rzuca i ma inne zadania. Zresztą nie pierwszy raz w dziwny sposób prowadzisz dyskusję. Jak kiedyś zapytałem czemu w jednym temacie piszesz coś co jest sprzeczne z tym co piszesz w drugim (sytuacja z cp3 i bookerem, gdzie na ogólnym rzuciłeś hasło, że bez cp3 Suns, by dalej szorowali dno, natomiast tutaj pisałeś, że Booker, by sam pociągnął ten wózek) to też w odpowiedzi napisałeś coś o Aytonie xd

Socie również życzę powodzenia, ale już Tobie pisałem. Dopóki PG13 nie gra to ja naprawdę nie mam się czego obawiać. Już nie jesteście hegemonem z zeszłego sezonu, nie jesteście nawet drużyną z T1, a tu jeszcze chodzą ploty, że się osłabiacie przed T3 :)

Plotki to nasze drugie imię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Jak kiedyś zapytałem czemu w jednym temacie piszesz coś co jest sprzeczne z tym co piszesz w drugim (sytuacja z cp3 i bookerem, gdzie na ogólnym rzuciłeś hasło, że bez cp3 Suns, by dalej szorowali dno, natomiast tutaj pisałeś, że Booker, by sam pociągnął ten wózek) to też w odpowiedzi napisałeś coś o Aytonie xd

zapomniał się przelogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tecu napisał:

To jak jeden to chyba nie za dużo 🙂

Wciąż więcej niż Ty podałeś ;)

Jeszcze JTA przychodzi mi do głowy jako ten, co lepiej grał jako 2-way, a pewnie, gdybym się bardziej wysilił, to znalazłbym więcej.

20 godzin temu, Tecu napisał:

Większość zdecydowana graczy na Two wayu gdy zaczyna grać dobrze to dostaje regularny kontrakt. 

Jakieś przykłady choćby z tego sezonu? Bo na razie z graczy 2-way grających regularne minuty mamy Caleba w Heat, Edwardsa w Nets, Champaigne w Raptors, Washington w Pacers, Forrest w Jazz, Reed w Nuggets, Coffey w Clips, Alvarado w Pels, Watford w Blazers, Wiggins w OKC, jest jeszcze grający drugi rok na 2-way Howard w Nuggets, choć w tym roku ma mniejszą rolę. Tak czy siak ŻADEN z tych graczy nie dostał jak dotąd regularnego kontraktu :)

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karpik napisał:

Wciąż więcej niż Ty podałeś ;)

Jeszcze JTA przychodzi mi do głowy jako ten, co lepiej grał jako 2-way, a pewnie, gdybym się bardziej wysilił, to znalazłbym więcej.

Jakieś przykłady choćby z tego sezonu? Bo na razie z graczy 2-way grających regularne minuty mamy Caleba w Heat, Edwardsa w Nets, Champaigne w Raptors, Washington w Pacers, Forrest w Jazz, Reed w Nuggets, Coffey w Clips, Alvarado w Pels, Watford w Blazers, Wiggins w OKC, jest jeszcze grający drugi rok na 2-way Howard w Nuggets, choć w tym roku ma mniejszą rolę. Tak czy siak ŻADEN z tych graczy nie dostał jak dotąd regularnego kontraktu :)

Racja, my bad, jakoś głównie kojarzyłem to z poprzednim sezonem. 

I faktycznie, w sumie chyba tylko jednemu z tych graczy bym dał regularny kontrakt. Może dwóm. Reszta jakoś się nie pokazała co w sumie częściowo jest zgodne z tym co pisałem. Two way nie daje za dużego impaktu, co w sumie wykazałeś tą listą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.