Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Alonzo napisał:

Bardzo ładny przykład qcinowej manipulacji :) 

Ciekawi mnie tylko - dlaczego zaczął od graczy, których nie mam w rotacji - jak Sirvydis, kontuzjowany Okeke, czy Leaf którego nie ma w NBA? 

mam:

pg Lowry/Joseph

sg Mitchell/Nunn

sf Oubre/Temple

pf Gordon/ teraz wypadł Williams - jak wróci dziś faktycznie KAT, to mogę dać nieco minut Birchowi na pf. Obaczymy.

c Birch/Silva

 

 

Nom, qcinova manipulacja jak sam zacząłeś rozmowę od tego co z ta Sota jak wypali Tatum i Williams

Sorry Alonzo, ale mamy inne światy i inne cele, Walcz tam o te PO ale wybierz sobie kogoś z Twojej Polki contenderow, choć wątpię by LAC i MEM chcieli w te dyskusje wchodzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qcin_69 napisał:

Nom, qcinova manipulacja jak sam zacząłeś rozmowę od tego co z ta Sota jak wypali Tatum i Williams

Sorry Alonzo, ale mamy inne światy i inne cele, Walcz tam o te PO ale wybierz sobie kogoś z Twojej Polki contenderow, choć wątpię by LAC i MEM chcieli w te dyskusje wchodzić 

Nie rozumiem Ciebie kompletnie.. 

Twoje porównanie Magic do tankujacych u nas Memphis i Clippers jest na poziomie porównania Bookera i Tatuma do aktualnego poziomu Sirvydisa i Leafa. 

Mi starczy tej Twojej piaskownicy :) eot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał:

Nie rozumiem Ciebie kompletnie.. 

Twoje porównanie Magic do tankujacych u nas Memphis i Clippers jest na poziomie porównania Bookera i Tatuma do aktualnego poziomu Sirvydisa i Leafa. 

Mi starczy tej Twojej piaskownicy :) eot

Możesz być mocno zdziwiony przy bilansach :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Qcin_69 napisał:

Jaka rotacja Magic? 
Rok temu Alonzo czepiał się Knicks ze graja m.in. beasleyem który nie grał wówczas - za wiele- w NBA, w tym roku skład Magic to m.in. Sirvidys, Okeke, Silva, Haslem, Birch, Tj Leaf, Nunn

do tego niegrający Towns, 
leiej żeby niegrający Oubre, Mitchell, 

ok grający Lowry, Joseph, Gordon

plus obecnie nie grający Williams 

i porównujesz to do składu Soty, spoko! 

 

 

Sprytnie przechodzisz z Minny do Knicks a ja nie o to pytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mac napisał:

 

 

Wyjaśniłeś kilka kwestii i bardzo ci dziękuje za to. 

1. Nie twierdzę że mając Lillarda byłoby lepiej. Też byłyby kwasy.

2. Twierdzisz że PG13 usunąłby się w cień by błyszczeć mogli Tatum i Booker?

3. Nie napisałem że ty tak twierdzisz ale musisz przyznać że kilku gmów jest już pewnych że zagra w finale.

4. Widzieliśmy kilka przypadków gdzie grało ze sobą 3 bdb graczy i któryś z nich na tym cierpiał. Ty chcesz mi powiedzieć że wszystko hula? I jeszcze może, że mając Wooda to i jego brałbyś 1:1 z rl NBA?

W ostatnich lata gdzie przy tylu bdb graczach dobrze funkcjonowała drużyna przychodzi mi na myśl tylko GSW. Tylko że tam miałeś bdb rolesa Greena o impakcie all stara który całą karierę jest do tego przyzwyczajony. Klay także nie miał problemów by usunąć się w cień, on zaakceptował to że to jest drużyna Currygo a przez pewien czas także Durant jest przed nim.

Sory ale u ciebie tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac napisał:

Ja jednak będę głównie się odnosił do tego jak dany zawodnik gra w danym momencie NBA, z jedynym wyjątkiem z minutami, w sensie rozumiem, że niektórzy zawodnicy grają w NBA z jakiś powodów ( np widzimisie trenera ) mniej - Nurkic 24, a np Eld chciałby grac 10minut wiecej. Jednak bede bral Jego produkcje ( na razie dosc slaba jak na niego zwlaszcza ), a nie np z boobla etc.

 

Bardzo dobry post, choć oczywiście się z nim nie do końca zgadzam ale jeszcze za dużo trymestru pozostało, aby zdanie jednak zmienić.

A powyższe zacytowane nie odbieram jako złośliwość, a jako obiektywne spostrzeżenie za które dziękuję bo daje mi do myślenia, że próba przeforsowania 34-36 mpg Nurkićowi u mnie może mi bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Choć Jusuf to wciąż plusowy gracz, ale na pewno nie w formie jaką widzieliśmy w bubble. Szczególnie ostatni mecz jest jakiś światełkiem w tunelu. Zgodzić się należy, że póki co raczej najsłabszy element mojej statring five ale zostało jeszcze 16 meczów Thunder do rozegrania. Jesteśmy raptem po 1/3 trymestru. 

Coś typu na centrze: 28 - 30 mpg - Nurkić, 8-10 Randle ( przy niskim ustawieniu z OG na PF ) i te pozostałe 8 minut niech pobiega trochę ktoś z dwójki, albo każdy po 4 minuty Melli/Juancho w jakimś garbage albo końcówki II i III kwart. Tak bym to na ten moment rozpisał, ale wiele się może jeszcze zmienić. 

Te wspominane przeze mnie 36 mpg to na ten moment gra czwórka graczy. Brogdon - SGA - OG - Randle. Choć też może nie do końca bo bardzo chciał bym dać jakieś większe minuty Okoro, a na six mana teraz typuję u siebie teraz Rose'a z jakimiś ~20 mpg, a nie Powella jak planowałem, choć ten też coś tam ostatnio powrzucał nawet. Pojawił się też w końcu na jakiś znaczących minutach Bruce Brown, który to ostatnie trzy mecze jest plusowy ( szczególnie mecz vs. Utah mu się udał ), ale to nie jest gracz do produkcji, a do zadań. Mój osobisty Lug Dort, ale tylko po jednej stronie parkietu. Zmiennik SGA, zagra obok Brogdona. A jeszcze jakoś pozostaje do rozpisania Rui Hachimura, Ish, Simons, czy nawet Clark...

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fluber napisał:

Thunder i cavs zaczęli fajnie i masz ich po dwa razy bez kata, 2 x washington, Miami, Houston, Dallas, 76ers wiec @MarcusCamby to by ci nie dalby pewnie więcej niż 3-7 za ten start. 

Ło k**** jak oni maja taki terminarz to

lekko 1-9, serio. Z Cavs jeden mecz urwany i tyle. Może z Wizards jeszcze zależy czy harden i durant grali. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mac napisał:

 

 

Cały czas próbujesz wszystkim narzucić swoją narrację, jakoby to jak gra zawodnik zależało od tego gdzie grął rok temu.

Akurat w przypadku Jazz mamy inny ciekawy przypadek podobnego gracza - Rubio.

Otóż on w swoim pierwszy sezonie Jazz tez miał ciężko, w kolejnym dużo lepiej. Natomiast w SUNS od pocątku grał super. Może to kwestia tego kogo ma na SG, jak Bookera ( podobnie cp3 ) to grasz super od razu, jak Mitchela, to potrzebujesz roku by się zaklimatyzować :)

Ja jednak będę głównie się odnosił do tego jak dany zawodnik gra w danym momencie NBA, z jedynym wyjątkiem z minutami, w sensie rozumiem, że niektórzy zawodnicy grają w NBA z jakiś powodów ( np widzimisie trenera ) mniej - Nurkic 24, a np Eld chciałby grac 10minut wiecej. Jednak bede bral Jego produkcje ( na razie dosc slaba jak na niego zwlaszcza ), a nie np z boobla etc. Nie bronię Ci mieć swojego podejścia, ale nie oczekuj że ja się dostosuję do Twojego ze swoim tłumaczeniem.

Według mnie kluczowe w tym było to, że oboje grali dla przeciwnej drużyny, stąd nie traktuje tego zupełnie w kontekście Minny.

Z tego co wiem, PGeorge miał konflikt podczas swojej kariery tylko z jednym kolega z drużyny - Harel, natomiast nie miał żadnych z całą masą graczy, w tym superstarsów jak Kawhi czy RW. Booker podobnie, trochę to gorąca głowa, jak np kiedyś na Snella się zdenerwował za podwojenie na treningu. Tutaj od razu po meczu zgasił cały incydent. To, że staje w obronie swojego kolegi jako Payne można wziąć na plus. Większy problem bym widział w konflikcie Town - Butler ( w sensie spory znak zapytania czy by mu się mogło podobać w drużynie Orlando ), nie wiem czy był tu poruszany.

To jest torchę nie fair pytanie, gdyż odpowiedź wymaga sporego przygotowania i mam nadzieję że jak poniżej rozpiszę minuty, większość będzie miał rozeznanie.

Rotacja pod nieobecność Tatuma/White'a/RobWilla:

PG: Conley - 32 , Booker - 16
SG: booker 16 , pgeorge ~ 16, tate ~ 16
SF: pgeorge 16, milesB 20  Tate ~ 12
PF: Chris Boucher 24, milesB 12,  Morris 12
C : Dwight 32, Boucher 12

Jak widać Można jeszcze zrobić pewne adjustment odnośnie minuty Morris

Komentarz:

1. Niang i Myje Oni nie wąchąją parkietu chyba że jest blowout.

2. Conley gra świetny sezon w Jazz i jak jest na parkiecie robi za głównego ballhandlera.

Tu chyba nie wymaga on komentarza ( przy założeniu że skupiamy się na tym co gra, a nie wyimaginowanym obrazie co by było gdyby ). Gra 31min, do tego bardzo dobrze i to pure PG.

Zmiennik Booker zaś wymaga komentarza, bo to jest pod nieobecność Whitea lekka pięta achillesowa zespołu.

Na szczęście Bookera, będąc młodszym grał na PG trochę:

 

 

Więc na tę rolę na 16min w meczu z ławkowiczami powinien się sprawdzić.

3. SG - tu Booker nie wymaga komentarza, natomiast zapewne minuty PGeorga już tak, no i dla mnie w obronie jak najbardziej może grać w SG nadal, bo z s5 on, Kawhi, Batum nie ma zbytniej imo róznicy w kryciu danego gracza. W real NBA PGeorge zdarza się przecież kryć niższych ( od chociażby pamiętny game winner Bookera z boobla ), krył Muraya też etc

 

A zatem grał kiedyś na SG, a nawet sezon temu.

Tate tez gra trochę na SG ( HOU ma na PG/SG Harden/Wall/Gordon )

Pozostale pozycje chyba nie pozostawiają komentarza. Pozostawiam każdemu ocenę, czy dani gracze potrafią grać na danych pozycji, jeśli nie i np drużyna SAS dziś czy jutro ma pokonać Minny to trudno ( chociaż uważam, że w tym składzie Minny jest nadal dużo lepsza ).

Grając z ekipami w pełnym składzie ( a ile jest takich ) jak chociażby LAL, NYK, HOU, HEAT ( sorry jak kogoś pominąłem ale to tylko przykłady) spodziewałbym się porażki np.

Na razie rozpisałem pod nieobecność Tatuma i RWilla, nie widziałem podobnych opisów u innych, więc na razie sobie daruję opis w pełnym składzie. Serio wierzę, że sami potraficie ocenić grę na podstawie rozkładu mniej więcej minut i niepotrzebne Wam ochy/achy czy wpisy że Tate to Kawhi stoper.

Oubre jest też na głównej stronie realgm, bo to dośc ciekawy przypadek. Tutaj u nas dodatkowo ma pewien symbolizm.

No i masz prawo tak sądzić. Mam jednak nadzieję, że nie twierdzisz, że np Lilard by w takiej roli czuł się ok ( lub tez jak np Lilard byłby w tym trio zamiast Bookera to nagle Pgeorge by się czuł ok etc  )

Dla mnie da kuriozalna wypowiedź PGeorga pokazuje jednak Jego świadomośc co do tego, że jest własnie 2way player i to Jego bardzo silna cecha:

Nie miał problemów ani z Kawhim ani z Westbrookiem.

A czy Ty sam nie wrzucasz kogoś do jednego wora? JA np nie twierdziłem, że Minny na pewno zdobędzie tytuł etc.

Żałuję wymiany Wood - White, zwłaszcza teraz Wood byłby przydatny ( chociaż piszą opis nadal stwierdzam chociażby White by mi się bardzie przydał imo .. )

Na koniec Twoje bardzo vajne zdanie, które w pełni popieram:

 

Można go zastosowac w wielu płaszczyznach. Sam chyba doświadczyłeś, że ktoś Ci chciał na siłę narzucić jedynie słuszny sposób prowadzenia drużyny ( po czym założyłeś ankietę ).

Zastanów się wręcz proszę czy takie sztuczne pojęcie 1opcji, 2opcji, 3opcji, lidera etc, jest wpisane w zasady koszyków, czy raczej ktoś kto wiele osób wierzy, w tym i Ty i starasz  takowy podział narzucić innym a Jego brak uważasz za coś dyskwalifikującego.

To jest dla mnie sport zespołowy i tak go zamierzam prowadzić.

 

Doceniam merytoryczną odpowiedź, nawet jak w dużym stopniu się z nią nie zgadzam. 

Warto, żebyście z Qcinem ustalili pewną wspólną narrację, bo idą czasami zupełnie sprzeczne przekazy.

W przeciwieństwie do tych ataków na bardzo ale to bardzo niskim poziomie moich Magic Twojego niemerytorycznego współpracownika, którego naturalnie bardzo lubię - ja uważam, że macie jeden z silniejszych teamów na ten moment w naszych BeGM. Textów o tym kto z kim będzie grał w Finale nie warto tu komentować :) 

Sam robiąc rotację zauważyłeś, że musiałeś kombinować z przerzucaniem Georgea z sf czy pf na sg, to samo z Tatem. Równiez Bouchera, któy gra na centrze potrzebujesz na pf. Te problemy z klejeniem luk dotyczą każdego teamu u nas - jeszcze raz powtórzę. Jak gracz gra na jakiejś pozycji w rl - z reguły z czegoś konkretnego to wynika - ma inne matchupy, przeważnie coach wybiera optymalne rozwiązania a zatem zmieniając pozycję jakieś konsekwencje powinno nieść to i u nas. 

Nie narzucam nikomu żadnej narracji - zadaję po prostu niewygodne i niechciane przez naczelnych socjotechników BeGM pytania - bo mnie się chce prześledzić kalendarz i sprawdzić kto faktycznie jak gra oraz zadać pewne logiczne pytania. 

Skoro chcesz brać statsy swoich graczy 1:1 nie bacząc na sytuacje drużyny - to cóż to jest innego niż roto? i czym się to różni od keepera w FBX#3 w którym do niedawna jeszcze grałeś razem ze mną? 

Oczekujesz od swoich graczy stats żywcem przeniesionych z rl:

Tatum - 26,9pkt.

George - 24,7pkt.

Booker - 22pkt.

Conley - 17,3pkt. 

a jeszcze tu chcesz zmieścić: 

13,5pkt. Bouchera, czy Derricka Whitea po powrocie.. że o reszcie nie wspomnę.. 

Sprawdźmy zatem statsy Twoich najlepszych graczy na tle ich rl drużyn:

Tatum w tym sezonie obok niego Brown ma 26,3pkt. Aktualnie 3 opcja Smart ma - 12,2pkt !!!!! - mniej niż u Ciebie Boucher, który jest opcją nr5 czy 6, a nie gra jeszcze Kemba - zatem tu statsy się zmienią. 

W poprzednim sezonie - gdzie mamy większą próbkę - dawali radę mieć w 4 fajne statsy w pkt. ale tylko dlatego, że Hayward stracił 20 meczy, Brown i Kemba po 15, a Tatum - 6 bodajże i mieli - Tatum 23,4pkt. Kemba 20,4pkt. Brown 20,3pkt. Hayward 17,5pkt. 

George ciągnie Clippers w ataku w dwójkę z Leonardem - 23,1pkt. Tam aktualnie 3 opcją jest Ibaka - 12,5pkt. - a więc znów mniej niż Twoja aktualna 5 czyli Boucher.. W poprzednim sezonie - Leonard miał 27,1pkt a George 21,5pkt. opcjami nr 3 i nr4 byli Harrell - 18,6pkt. i Lou Williams - 18,2pkt. ale George stracił z 25 meczy, a Leonard z 15, do tego Harrell z 10 i Williams też z 7. 

Booker ma obok siebie 5-6 graczy notujących aktualnie po 10-15pkt. gdzie opcją nr2 jest Mikal Bridges - 15,2pkt. a Paulowi, który przecież nie traci przy Bookerze poleciały w dół prawie wszystkie statsy poza asystami (choć 10 meczy to mała próbka) - pkt. spadły mu o 4,5pkt. wzgledem poprzedniego sezonu na 13,2pkt. W poprzednim sezonie Booker notował 26,6pkt. a opcjami nr2 i nr3 byli Oubre - 18,7pkt. (ale stracił z 15 meczy) i Ayton - 18,2pkt. (on stracił ponad 30 meczy), nr4 był Rubio z 13pkt. 

Conley - jest opcją nr2 za Mitchellem (22,4pkt.), nr 3 jest Clarkson - 16,7pkt. Gobert jako najlepszy z wysokich ma 13,3pkt.  a Wielki Bojan 12,7pkt - ale to nie on zawodzi, tylko Mitchell :) W poprzednim sezonie Conley w ofensywie był opcją nr5 - 14,4pkt. tuz przed nim Gobert z 15,1pkt. i Clarkson z 15.6pkt. a Jazz ciągnęli w ofensywie Mitchell - 24pkt. i Bojan - 20,2pkt. Absencji też był u nich sporo -  Conley stracił 25, Bojan z 10; dochodzi Clarkson, który po sprowadzeniu grał tylko w 42 meczach; 

Reasumujac - w najrozsądniejszym scenariuszu przy względnym zdrowiu swoich najlepszych graczy możesz oczekiwać - Tatum - to co rzuca jako lider, a Booker i George będą się żarli o to, kto dobije do 20pkt. Trzeci z nich ma poniżej 20pkt. - i jako że raczej musi to byc George, pytanie jak on sie z tą rolą czuje. Conley może tu miec max 13-14pkt - i to tez przy bardzo optymistycznym założeniu, bo raczej potrzebujesz któregoś z wysokich graczy do punktowania - Boucher? - pewnie on. Jest wściekły, że musiał przyjąć QO i mentalnie już go w Waszej Socie nie ma, bo najpóźniej po sezonie odchodzi (choc pewnie Qcin go w ostatnim okienku na tradey gdzieś opchnie); 

 

 

7 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Ło k**** jak oni maja taki terminarz to

lekko 1-9, serio. Z Cavs jeden mecz urwany i tyle. Może z Wizards jeszcze zależy czy harden i durant grali. 

Myślę, że nawet 0-10 :) Przejrzyj sobie składy, statsy i absencje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Ło k**** jak oni maja taki terminarz to

lekko 1-9, serio. Z Cavs jeden mecz urwany i tyle. Może z Wizards jeszcze zależy czy harden i durant grali. 

Czemu akurat z Cavs? Niech urwą z kimś innym :( Cavs idą jak burza a akurat pod koszem gdzie są lekkie braki (choć JaMychal <3) to Magic na mecze z nami nie ma nikogo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cvbe napisał:

Czemu akurat z Cavs? Niech urwą z kimś innym :( Cavs idą jak burza a akurat pod koszem gdzie są lekkie braki (choć JaMychal <3) to Magic na mecze z nami nie ma nikogo!

Ma Gordona :) 

.. ale spokojnie - wg tego co tu czytam to tu już na 10 meczy przegrałem 20, a nawet może i 30 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Alonzo czemu Ty masz problem z tym, ze w Socie zamiast potu po parkiecie płynie czysty talent? 
 

Mamy arguable najlepsza 8osobowa w historii beGM, a może i rl NBA i choć to brzmi trochę cocky, ale No ciężko się doszukać tu jakiś większych wad w budowie zespołu + są w rewelacyjnej formie od startu sezonu (Tatum,George,Booker) 

Nikt od nas nie oczekuje przekładania statystyk 1:1 z rl NBA, nie wiem skąd to bierzesz, ale „czasami” coś sobie zakodujesz w głowie i powtarzasz to do znudzenia, po czym po kilku dniach tego się wypierasz- ostatni przypadek to Oubre którego uparcie broniłeś, żeby wczoraj napisać ze jest fatalny, o tak o.

Co do podziału ról, to przypominam tylko, ze Tatum już grał w systemowej drużynie gdzie radził sobie chyba całkiem spoko (Finał Konferencji), Booker nie miał problemu z podziałem roli lidera w rl Suns w tym roku co wyszło jak najbardziej na na plus dla Drużyny, George z kolei chwalił sobie grę z Westbrookiem i akceptował ze to zespół RW, tak samo jak nie widzę żeby były jakieś zgrzyty między nim a Leonardem w Clippersach. 

Conley z kolei więcej będzie grać w rezerwowych lineupach niż w s5 bo z taka rola był sprowadzany (deal był dogramy ja długo przed wymiana Lillarda na Georga). 
 

Dziwne, ze w tym roku to wyciągasz w ogóle, jak w zeszłym sezonie Sota miała zdecydowanie bardziej dominującego posiadania Lillarda, ale wtedy Ci to nie przeszkadzało.
 

Z historii:

Miało braknąć piłki dla duetu CP3 i Harden- nie brakło, brakło zdrowia do tytułu. 
Miało braknąć piłki w GSW- nie brakło, pełna dominacja ligi. 
 

Nawet sprowadzenie White za Wooda uważam za longterm bdb ruch, bo daje nam brakujące ogniwo na obwodzie i pełna elastyczność przy tworzeniu lineupow na PO, bo to jest naszym celem a nie jak najlepszy bilans w RS.

A Boucher bo widzę ze już chcesz iść w kolejne wymyślone problemy (po Whitcie, konflikcie George-Booker) miałby wyrównany każdy kontrakt, niestety nikt mu poprawnego nie złożył wiec wziął QO i nie, nie będzie handlowany.

Jest tylko dwóch graczy których pewnie wymienimy i to tylko ze względów finansowych, Morris i Niang (ewentualnie Dedmond) reszta zespołu, nawet jeśli się połamie, dokończy sezon w Minneapolis, bo zasłużyła by założyć pierścień.

Także zupełnie nie rozumiem Twojego myślenia Alonzo, ze lepiej mieć w składzie McKinnoego i Pelle zamiast Conleya i Georga, bo ci drudzy rzucają za dużo punktów
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Alonzo napisał:

Ma Gordona :) 

.. ale spokojnie - wg tego co tu czytam to tu już na 10 meczy przegrałem 20, a nawet może i 30 ;) 

A jaki bilans byś sobie dał w tych 10 meczach tak z ciekawości? Poprosimy o szczegółowe rozpisanie ;) 

20 minut temu, cvbe napisał:

Czemu akurat z Cavs? Niech urwą z kimś innym :( Cavs idą jak burza a akurat pod koszem gdzie są lekkie braki (choć JaMychal <3) to Magic na mecze z nami nie ma nikogo!

Masz młody zespół, może się wtopa zdarzyć takiemu zespołowi poprostu. nawet z duzo niżej notowanym zespołem jak Magic. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.