Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, fluber napisał(a):

Dyskusja z Tobą wygląda tak, że ja piszę to:

A Ty odpowiadasz to:

 

ja nie umiem szukać tych zaawansowanych stats i szczerze mówiąc wolę swój eye test od żonglowania nimi - gdzie mi Tecu w playoffs wykazywał, że 1 to więcej niż 2 wg stats i większość GMów tak zagłosowała zresztą. 

Co z tego że Tillman jest dobry w obronie - o czym wiem, jak nie grał w 12 meczach w 1T, a w pierwszych 5 nie wiem nawet kto tam mógł być jego zmiennikiem.. Osman? Tillman jest bardzo plusowy w defensywie, ale minusowy w ofensywie - tu się zgadzamy.

Później jak wypadł Tillman, to Heat rotują na centrze Biyombo i właśnie Aldamą, który w Memphis gra głównie jako czwórka, a warto tu dodać że on wraca po kontuzji i nie gra w znanym mu systemie Memphis, a w zupełnie nowym w Heat (choć od 2T już nie w Heat, a w Jazz). 

Nie chce mi się teraz sprawdzać jak rozkładałeś minuty, ale tam Durant musi grać sporo na pf i Livers po powrocie po kontuzji jakoś w połowie trymestru i nieobecności Tillmana grają minuty centra z Aldamą. 

Przy dokładniejszych analizach składów i rotacji wychodzą takie rzeczy - Heat grają w 1T bardzo niskim ustawieniem - fakt nie opinia. 

LBS też żongluje kilkoma nazwiskami i nie rozumie (albo udaje że nie rozumie), że brakuje mu minut dla graczy na obwodzie i i tak by musiały u niego biegać te Reedy i Temple bo mu się 2 do 2 nie doda.. a jak chciałby tak zajeżdżać swoich graczy, to by mu się do playoffs połamali, gdzie ponoć grał jeszcze węższą rotacją, ale od mojego odpadnięcia z Widmem z 76ers nie czytałem co tam się w playoffs dalej działo, więc tego nie wiem jak tam grał. 

 

28 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Albo piszesz do niego ze Brandin Podziemski robi +18,8 bez klaya i stepha na boisku, a kolo odpisuje „u ciebie nie gra u boku stepha i klaya w fajnym systemie” :D

takich ludzi to do sejmu tylko. Merytoryczna dyskusja :D

 

Warriors z Currym i Klayem mieli bilans 14-14 tak jak sobie dałeś w BeGM, czyli zakładam że gdyby nie nieobecności Bridgesa, Caleba Martina i Lonny Walkera to miałbys 18-10, czyli tyle ile dałeś mi? - to że ludzie dla świętego spokoju dawali Pacers zawyżone bilanse to już nie mój problem.

Jeszcze jeden głupi text i wracasz na ignora gdzie najwyraźniej Twoje miejsce, tylko później sie nie dziw, że w FBXach nie możemy żadnych wymian robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osman na 4 to całkiem niezły pomysł. 

Ale ogólnie wiele macie racji. Zespoły topowe nadal kisza picki i nie wzmacniają rotacji jak w rl topy rozumiejąc ze ciężko ujechać w RS 7 graczami. U nas często czołówka zaklina rzeczywistość jadac na 2-3 super gwiazdach z opisem „jakoś to będzie”.  Mamy fajne napakowane gwiazd w paru miejscach ale kosztem rotacji 10-15 

W normalnej rzeczywistości jak ktoś gra o tytuły ucina graczy niepotrzebnych płacąc pickami czyli twarda waluta aby mieć 12 osób minimum. W PO przechodzi to może i na 9 osobowa rotacja. W beGM były kluby które miały 6 dusz przez trymestr RS 

Zwroccie uwagę jak w rzeczywistości topowe ekipy czasem maja zero assetow draftowych. Nie cackaja się z tym biorąc wzmocnienia na teraz czyli RS. U nas nie chroni się zdrowia gwizd. W nba to najwyższy priorytet. 

Dlatego docenić trzeba @Qcin_69

szanuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Alonzo napisał(a):
Godzinę temu, RonnieArtestics napisał(a):

 

Warriors z Currym i Klayem mieli bilans 14-14 tak jak sobie dałeś w BeGM, czyli zakładam że gdyby nie nieobecności Bridgesa, Caleba Martina i Lonny Walkera to miałbys 18-10, czyli tyle ile dałeś mi? - to że ludzie dla świętego spokoju dawali Pacers zawyżone bilanse to już nie mój problem.

Jeszcze jeden głupi text i wracasz na ignora gdzie najwyraźniej Twoje miejsce, tylko później sie nie dziw, że w FBXach nie możemy żadnych wymian robić. 

To odpowiem Ci, w twoim stylu czyli tak bardzo mądrze: Ty dałeś nets 14:14 a mieli 18 meczy bez Herro, rozumiem, ze z Herro, którego tak cenisz dałbyś 18:10, albo może 20:8 tak jak sobie ? Oni tam mieli przez te 18’spotkan dużo gorszych graczy w rotacji niż ja, beznadziejnego hayesa z detroit, blacka który robi 5/2/1 w sezonie, czy bouchera który robi w tym sezonie straszny regres i notuje 6/3. Dodatkowo kolader dał mu 28 minut, w tym aż 16 na SF, gdzie juz kompletnie sie nie nadaje, a świetnemu Wagnerowi tylko 20 minut. Takie właśnie stosujesz podwójne standardy i jeszcze bezczelnie wmawiasz ludziom, ze nie robisz nic tu złośliwie. Kolader dał sobie sam gorszy bilans o 2, niż Ty jemu. Jak to wyjaśnisz, panie merytoryczny? 
Alonzo, ja dalem sobie 14:14 czyli chyba  bliżej średniej głosów niż twoje 10:18. Bo będę miedzy 12 a 13, a gdybys ty i czlowoek morza zagłosował normalnie to może nawet do 13 bym dobił. 
 

Ps. Nikt tez tu nie wymaga od ciebie żebyś znajdował adv stats, ale jak wrzucam swoje adv stats jako argumenty oczekuje chociaż, żebyś potrafił je przeanalizować i wyciagnąć z tego jakieś wnioski, a nie szedł w zaparte. A znaleźć tez nie jest trudno, gorzej ze zrozumieniem ich - jak widać. 

Ps2. Kim jest klay w tym sezonie, bo dla mnie nikim specjalnym, częściej psuje niż robi robotę. Oglądałbys Warriors tyle co ja to byś wiedział, ze ich problemem są głównie braki w obronie, przeciętny klay i beznadziejny wiggins. Ale nie tylko ja o tym mowie i nawet jak nie oglądasz Warriors to wystarczy poczytać ich wątek na forum. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Alonzo napisał(a):

LBS też żongluje kilkoma nazwiskami i nie rozumie (albo udaje że nie rozumie), że brakuje mu minut dla graczy na obwodzie i i tak by musiały u niego biegać te Reedy i Temple bo mu się 2 do 2 nie doda.. a jak chciałby tak zajeżdżać swoich graczy, to by mu się do playoffs połamali, gdzie ponoć grał jeszcze węższą rotacją, ale od mojego odpadnięcia z Widmem z 76ers nie czytałem co tam się w playoffs dalej działo, więc tego nie wiem jak tam grał. 

 

Przecież ja w tym sezonie mam tą rotacje uboższą o Conleya i dla Cię w końcu mam głęboką rotacje :D

na tamtym przykładzie z T1 nikt z czwórki Conley, Brunson, Brogdon, Caruso jeśli zdrowi nie grał nawet 30min/m taki miałem wtedy tłok, więc 10 meczy Conleya jako wielką strata i pisanie o Templach czy Reedach jest naprawdę wspaniałomyślne

martwię się o Ciebie @Alonzo to już jest jakiś przewlekły mamtowdupizm 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

To odpowiem Ci, w twoim stylu czyli tak bardzo mądrze: Ty dałeś nets 14:14 a mieli 18 meczy bez Herro, rozumiem, ze z Herro, którego tak cenisz dałbyś 18:10, albo może 20:8 tak jak sobie ? Oni tam mieli przez te 18’spotkan dużo gorszych graczy w rotacji niż ja, beznadziejnego hayesa z detroit, blacka który robi 5/2/1 w sezonie, czy bouchera który robi w tym sezonie straszny regres i notuje 6/3. Dodatkowo kolader dał mu 28 minut, w tym aż 16 na SF, gdzie juz kompletnie sie nie nadaje, a świetnemu Wagnerowi tylko 20 minut. Takie właśnie stosujesz podwójne standardy i jeszcze bezczelnie wmawiasz ludziom, ze nie robisz nic tu złośliwie. Kolader dał sobie sam gorszy bilans o 2, niż Ty jemu. Jak to wyjaśnisz, panie merytoryczny? 
Alonzo, ja dalem sobie 14:14 czyli chyba  bliżej średniej głosów niż twoje 10:18. Bo będę miedzy 12 a 13, a gdybys ty i czlowoek morza zagłosował normalnie to może nawet do 13 bym dobił. 
 

Ps. Nikt tez tu nie wymaga od ciebie żebyś znajdował adv stats, ale jak wrzucam swoje adv stats jako argumenty oczekuje chociaż, żebyś potrafił je przeanalizować i wyciagnąć z tego jakieś wnioski, a nie szedł w zaparte. A znaleźć tez nie jest trudno, gorzej ze zrozumieniem ich - jak widać. 

Ps2. Kim jest klay w tym sezonie, bo dla mnie nikim specjalnym, częściej psuje niż robi robotę. Oglądałbys Warriors tyle co ja to byś wiedział, ze ich problemem są głównie braki w obronie, przeciętny klay i beznadziejny wiggins. Ale nie tylko ja o tym mowie i nawet jak nie oglądasz Warriors to wystarczy poczytać ich wątek na forum. 

 

6 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

To odpowiem Ci, w twoim stylu czyli tak bardzo mądrze: Ty dałeś nets 14:14 a mieli 18 meczy bez Herro, rozumiem, ze z Herro, którego tak cenisz dałbyś 18:10, albo może 20:8 tak jak sobie ? Oni tam mieli przez te 18’spotkan dużo gorszych graczy w rotacji niż ja, beznadziejnego hayesa z detroit, blacka który robi 5/2/1 w sezonie, czy bouchera który robi w tym sezonie straszny regres i notuje 6/3. Dodatkowo kolader dał mu 28 minut, w tym aż 16 na SF, gdzie juz kompletnie sie nie nadaje, a świetnemu Wagnerowi tylko 20 minut. Takie właśnie stosujesz podwójne standardy i jeszcze bezczelnie wmawiasz ludziom, ze nie robisz nic tu złośliwie. Kolader dał sobie sam gorszy bilans o 2, niż Ty jemu. Jak to wyjaśnisz, panie merytoryczny? 
Alonzo, ja dalem sobie 14:14 czyli chyba  bliżej średniej głosów niż twoje 10:18. Bo będę miedzy 12 a 13, a gdybys ty i czlowoek morza zagłosował normalnie to może nawet do 13 bym dobił. 
 

Ps. Nikt tez tu nie wymaga od ciebie żebyś znajdował adv stats, ale jak wrzucam swoje adv stats jako argumenty oczekuje chociaż, żebyś potrafił je przeanalizować i wyciagnąć z tego jakieś wnioski, a nie szedł w zaparte. A znaleźć tez nie jest trudno, gorzej ze zrozumieniem ich - jak widać. 

Ps2. Kim jest klay w tym sezonie, bo dla mnie nikim specjalnym, częściej psuje niż robi robotę. Oglądałbys Warriors tyle co ja to byś wiedział, ze ich problemem są głównie braki w obronie, przeciętny klay i beznadziejny wiggins. Ale nie tylko ja o tym mowie i nawet jak nie oglądasz Warriors to wystarczy poczytać ich wątek na forum. 

Masz rację, nie oglądam Warriors - a jak oglądam to tylko jako tych drugich (bo przeważnie mecz włączam dla przeciwników Warriors - tzn. moich teamów - Heat, Cavs, Nuggets, Wolves, Clippers, Mavs, Knicks itp). Oglądam teamy w których grają moi gracze z BeGM - gdyż zwyczajnie śledzę po prostu ich kariery. + oczywiście moich Heat. Od 3 meczy oglądam też Raptors (trade Quickleya) i tam Boucher gra ok (choć w tym meczu który właśnie oglądam z Kings strasznego babola rzucił na zakończenie qwarty). Nie wiem jak grał wcześniej w tym sezonie (bo po wymianie Bouchera za Gafforda straciłem zainteresowanie Raptors), ale w tych meczach grał ok. Wiem też, że wcześniej (we wcześniejszych sezonach) Nurse ustawiał go jako sf bo grał kilkoma skrzydłowymi równocześnie. W tym sezonie wg bbref gra na sf 19% czasu.

Absolutnie zachwycony jestem Sengunem - co Tobie w dyskusji ktoś tu ostatnio pisał. Widziałem też, że nie bardzo doceniasz Lowrego - a on przecież odszedł ode mnie, żeby dać historyczny awans do playoffs Nets, którzy w BeGM chyba jako jedyni jeszcze nie grali tu w playoffs. ja w poprzednim sezonie miałem Nets w play inach (ale u nas nie weszli do tych rozgrywek). W tym sezonie również ich będę propsował, bo uważam że @kolader zbyt defetystycznie podchodzi do swojej drużyny. Jest tam jeszcze fajny Keegan Murray, czy solidny Brooks, a w backcourt nie ma takiej tragedii pod nieobecność Herro - Nembhard, czy Black nie są tak fatalni jakbyś chciał, choć Hayes to porażka.. Zwyczajnie Kolader mało się wypowiada i Nets na tym tracą. Zgadzam się też, że większe minuty powinien mieć rozpisane Mo Wagner. Herro grał w 10 meczach, ale w tych meczach był ogień - warto o tym pamietać :) 

Odnośnie analizy zaawansowanych stats chętnie bym się tego od kogoś nauczył - gdyby ktoś miał trochę czasu i chęci by mi w tym pomóc.  Natomiast wiem też że statsy to broń obusieczna  i nie należy ich traktować 1:1.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Nie wiem jak to się dzieje, że @Regis zawsze daje mi najniższe bilanse.

13-15 to już absolutny żart przy takiej kadrze i formie graczy :)

Alonzo który bierze staty z reala 1:1 bo podziemskiego liczy po 8,4pts i wymienia w którym meczu sezonu ten przekroczył 10 pkt powinien jednak coś ci odjąć za Hardena który przez 5 meczy nie zdobył ani jednego punktu, a w kolejnych pięciu gral jeszcze słabo, nie sądzisz ? :) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Przecież ja w tym sezonie mam tą rotacje uboższą o Conleya i dla Cię w końcu mam głęboką rotacje :D

na tamtym przykładzie z T1 nikt z czwórki Conley, Brunson, Brogdon, Caruso jeśli zdrowi nie grał nawet 30min/m taki miałem wtedy tłok, więc 10 meczy Conleya jako wielką strata i pisanie o Templach czy Reedach jest naprawdę wspaniałomyślne

martwię się o Ciebie @Alonzo to już jest jakiś przewlekły mamtowdupizm 

Zakładamy że z centrem nie ma problemu - Jokic grał w 69 meczach - a pewnie mógł z 5 zagrać więcej i za niego Bamba i/lib J. Williams.

To daje nam to 7 graczy rotacji na pozostałe 4 pozycje na boisku:

Brunson - 69g

Conley 0 67g. (chyba 1g. stracił w wyniku wymiany do Soty)

Grant - 63g. (tam była kwestia dyskusyjna czy w części nie mógł jednak grać)

O'Neale - 76g.

Anderson - 69g.

Caruso - 67g. (ale tam w 3 meczach grał po 6,7 i 10min. a później opuszczał kilka kolejnych, czyli były jakieś urazy) - co daje 64-65g.

Brogdon - 67g. (też mu można odjąć 1-2 mecze, gdzie grał podejrzanie krótko - 14 i 17min., a później w kolejnych go nie było) - czyli 65-66g.

To daje 5,8 gracza z tej grupy (poza centrem) w rotacji - w zaokrągleniu 6, czyli grasz 6 + Jok + backup dla Joka przez cały sezon - czyli max ośmioma przez 82 mecze sezonu regularnego, a później w playoffs aż do mistrzostwa..

Wiem jak się kończy oranie tak wąską rotacją, gdzie gracze rotacyjnie by musieli dostawać jeszcze rest żeby się Tobie nie połamali, bo moi Heat tez w poprzednim sezonie grali wąską rotacją.   Oni by nie byli w stanie grać na takiej intensywności przez cały sezon, gdzie nawet nie bardzo miałeś garabage playerów by dać im trochę odetchnąć (tu poza centrami byli tylko stary Temple i mało użyteczny Reed).

Reasumując - grasz 4 graczami na pozycjach 1-4, a z ławki cały sezon rotujesz ich 1,5-2 graczami). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alonzo napisał(a):

ja nie umiem szukać tych zaawansowanych stats i szczerze mówiąc wolę swój eye test od żonglowania nimi 

Czyli nie przyjmujesz argumentu advanced stats w przypadku moich graczy podkoszowych bo wolisz eye test, po czym:

46 minut temu, Alonzo napisał(a):

 

Masz rację, nie oglądam Warriors - a jak oglądam to tylko jako tych drugich (bo przeważnie mecz włączam dla przeciwników Warriors - tzn. moich teamów - Heat, Cavs, Nuggets, Wolves, Clippers, Mavs, Knicks itp). Oglądam teamy w których grają moi gracze z BeGM - gdyż zwyczajnie śledzę po prostu ich kariery. + oczywiście moich Heat.

okazuje się, że nie oglądasz meczów, w których grali.

Mimo tego nadal się upierasz przy swoim zdaniu.

Ja pi****le 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Alonzo napisał(a):

To daje 5,8 gracza z tej grupy

XDDD 

a ile graczy rotacji daje Magic brak Townsa na 2/3 sezonu niemal? 

jesteś niepodrabialny, absolutnie wyjątkowy, Kardynał Kościoła Teorii z Dupy 

w skrócie - dwa pierwsze trymestry miałem zdrowe i z wystarczającą rotacją składającą się w większości graczy top100 lub niewiele gorzej, w 3T było słabiej, więc to się złożyło na 59W czyli mnie niż 20 na trymestr i to jest w mojej opinii bardzo sprawiedliwy bilans, zresztą nie ja go sobie dałem, nie zrobiło to też 5 osób wziętych z komentarzy od Keepthebeata 

w ogóle nie uwzględniasz garbage time, którego przecież nie ma w opisach, więc nie, moi gracze nie orali po pierdyliard minut na mecz cały sezon

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał(a):

Czyli nie przyjmujesz argumentu advanced stats w przypadku moich graczy podkoszowych bo wolisz eye test, po czym:

okazuje się, że nie oglądasz meczów, w których grali.

Mimo tego nadal się upierasz przy swoim zdaniu.

Ja pi****le 

Oglądałem np jak Warriors zostali ostatnio u siebie rozjechani przez Heat bez Butlera ze s5 Hampton/Herro/Jaquez/Highsmith/Adebayo, gdzie z ławki mój Jamal Cain zdobył 18pkt. a grający chyba 5 mecz w sezonie Jovic 11pkt.

9 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

XDDD 

a ile graczy rotacji daje Magic brak Townsa na 2/3 sezonu niemal? 

jesteś niepodrabialny, absolutnie wyjątkowy, Kardynał Kościoła Teorii z Dupy 

w skrócie - dwa pierwsze trymestry miałem zdrowe i z wystarczającą rotacją składającą się w większości graczy top100 lub niewiele gorzej, w 3T było słabiej, więc to się złożyło na 59W czyli mnie niż 20 na trymestr i to jest w mojej opinii bardzo sprawiedliwy bilans, zresztą nie ja go sobie dałem, nie zrobiło to też 5 osób wziętych z komentarzy od Keepthebeata 

w ogóle nie uwzględniasz garbage time, którego przecież nie ma w opisach, więc nie, moi gracze nie orali po pierdyliard minut na mecz cały sezon

Jeszcze raz LBS.. Ty nie masz garbage playerów, poza Reedem i Temple na pozycje 1-4, na upartego możesz Jaylinem Williamsem na pf, a z ławki na pozycje 1-4 masz dostępnych średnio max 2 graczy rotacyjnych i to przez cały sezon, również w b2b. Takiej intensywności gry gracze by Tobie zwyczajnie nie wytrzymali. Jeżeli się mylę, to podaj mi proszę przykład drużyny grającej tak wąskim składem. Pomogę - moi Miami Heat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Alonzo napisał(a):

Oglądałem np jak Warriors zostali ostatnio u siebie rozjechani przez Heat bez Butlera ze s5 Hampton/Herro/Jaquez/Highsmith/Adebayo, gdzie z ławki mój Jamal Cain zdobył 18pkt. a grający chyba 5 mecz w sezonie Jovic 11pkt.

 

I widziałeś tam biyombo, tillmana, czy aldame?

Doncić w rl NBA grając w S5 z derickirm jonesem jr, grantem williamsem, derreckiem Lively i pół na pół z exumem i irvingiem, gdzie jones, exum, Williams i Lively nigdy z nim nie grali a irving przeszedł tam 20 meczów przed końcem poprzedniego sezonu zrobił w 1T taki sam bilans jak dałeś heat ze zdrowym Durantem i Paulem. I to nie są wyniki z jednego meczu tylko całego trymestru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza gra raczej powinna unikać takich żartów ze starczy mi Ponitka. Nie po to zespołu nba cały czas walczą o posiadanie jak największej ilosci graczy na poziomie nba i wywalają każdego co nie realizuje zapotrzebowania na jakość gry abyśmy Ponitke wstawili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

tam mógłby grać i Ponitka, bo to nie ma żadnego znaczenia, poza tym jest Bamba i Williams - skończ truć ziomek, bo już naprawdę smutno to czytać

.. ale Ty nawet nie masz przysłowiowego Ponitki tylko Templea i Reeda. 

Clue jest takie, że żeby ta drużyna zeszłorocznych Nuggets w ogóle funkcjonowała, to Temple i reed byliby graczami rotacji, a a ta wcześniejsza siódemka dostawałaby rotacyjnie wolne w poszczególnych meczach (np b2b), co obniżyłoby bilans Nuggets, ale dało Tobie w miarę zdrowy team na walkę o mistrzostwo. 

eot bo jadę do chrześniaczki.

10 minut temu, fluber napisał(a):

I widziałeś tam biyombo, tillmana, czy aldame?

Doncić w rl NBA grając w S5 z derickirm jonesem jr, grantem williamsem, derreckiem Lively i pół na pół z exumem i irvingiem, gdzie jones, exum, Williams i Lively nigdy z nim nie grali a irving przeszedł tam 20 meczów przed końcem poprzedniego sezonu zrobił w 1T taki sam bilans jak dałeś heat ze zdrowym Durantem i Paulem. I to nie są wyniki z jednego meczu tylko całego trymestru.

Zacytowałeś fragment o Warriors, to Tobie odpowiedziałem o Warriors. Więc nie wiem, czemu nagle przeskakujesz  na wysokich Grizzlies.

Proponuję rozpisać sobie rotację pf/c graczy Heat w 1T.

Na zakończenie (bo to nie ma sensu) - skoro ci wysocy są tak dobrzy, to dlaczego oddajesz Aldame za Brooka Lopeza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.