Skocz do zawartości

Dyskusja na temat statsów - random shit dla maniaków


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie wybiórcze dane?

 

Wall po kontuzji po prostu nie rozumie swoich ograniczeń i próbuje grać jak za lat świetności a to szkodzi drużynie

Jego zaawansowane statystyki w ofensywie wyglądają w tym sezonie źle albo wręcz bardzo źle... Zresztą na ekranie telewizora też

To nie przypadek ,że drugi sezon z rzędu Wizards lepiej wygląda z Satoranskym na rozegraniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dzień dobry,
Dzisiaj przybywam z z ciekawostką. Zapożyczyłem dane od Jacoba Goldsteina, którego znamy z wprowadzenia do obiegu PIPMu. Na bazie tego można wyliczyć parametr Wins Added, który można przeliczyć materialną wartość w gotówce, którą dostarcza gracz poprzez swoją grę. Porównałem tę wartość z zarobkami gracza i wyliczyłem otrzymany zwrot z takiej "inwestycji" w % . Dodatkowo z bazy wyrzuciłem Pascala Siakama (2300%), bo mocno zaburzał wyniki. Chętnych zapraszam do przeglądania.
 
Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierając się za napisanie tematu Hawks próbowałem sprawdzić jak wygląda młodzież w prostych statystykach, tutaj podsumowałem ich używając parametru GameScore (prosty stat bazujący na basic box stats, opis na reference łatwo znaleźć) jako 4 meczowej średniej, co mniej zaburzało wyniki i pozwalało lepiej określić formę kilku graczy. Króko mówiąc Reddish został nieźle wyjaśniony, ale pokazał też nadzieję na lepsze jutro

 

https://public.tableau.com/profile/wojciech6497#!/vizhome/GameScoreyoungcore/Sheet1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
22 godziny temu, dannygd napisał:

Chyba dosyć wyraźny trend się robi...

 

O matko ale ktoś odkrył Amerykę.. .Przecież to oczywiste skoro od 2011 skokowo rośnie ilość rzutów za 3... I w ogóle dlatego powinno się używać rTS # ( termin zapożyczony od ElGee) przy porównywaniu wyników z róznych sezonów a nie zwykłego TS co jest nagminnym błędem

Przy okazji w końcu ktoś podjął się wyzwania odtworzenie PT PM Andrew Johnsona. Zrobił to Ferrigan ale nie jestem w 100% czy to jest wierna kopia bo Johnson zarzucił tworzenie PT-PM bo nba.stats zablokowało dostęp do niektórych trackingów

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1CsQ7yfyPQyo5LIqu6m-jHDe8ELO6sc8725xAFUYb7JQ/edit#gid=0

Kto ciekawy niech zagląda. Swego czasu PT PM 2 lata z rzędu było najlepsze w przewidywaniu wyników w NBA

PS , Favors wygląda kozacko w tej statystyce. A Harden wręcz jest jej królem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ely3 napisał:

O matko ale ktoś odkrył Amerykę.. .Przecież to oczywiste skoro od 2011 skokowo rośnie ilość rzutów za 3... I w ogóle dlatego powinno się używać rTS # ( termin zapożyczony od ElGee) przy porównywaniu wyników z róznych sezonów a nie zwykłego TS co jest nagminnym błędem

zgadzam się w 100%, TS za bardzo mydli oczy i ukrywa znaczenie spacingu + mega sposob na cisniecie Melo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał @ely3 o graczach, tak histoycznie można oceniać zespoły i ich dominację w ataku/obronie względem danego sezonu - tutaj załączam wizualizację od 73/74 wszystkich zespołów w danych sezonach, kreski oznaczają linie dominacji 

https://public.tableau.com/profile/wojciech6497#!/vizhome/Dominance/Sheet1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, polishllama69 napisał:

mega sposob na cisniecie Melo

Melo i w R_TS wypada tak sobie, a scoring był przecież jego głównym atutem.

 

15 godzin temu, ely3 napisał:

w ogóle dlatego powinno się używać rTS # ( termin zapożyczony od ElGee)

na realGM to wymyślono na długo przed Elgee. ba, chyba nawet Bast na e-baskecie już się tym posługiwał ;]

43 minuty temu, polishllama69 napisał:

Tak jak pisał @ely3 o graczach, tak histoycznie można oceniać zespoły i ich dominację w ataku/obronie względem danego sezonu - tutaj załączam wizualizację od 73/74 wszystkich zespołów w danych sezonach, kreski oznaczają linie dominacji 

https://public.tableau.com/profile/wojciech6497#!/vizhome/Dominance/Sheet1

fajne to, możesz dodać playoffs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał:

Melo i w R_TS wypada tak sobie, a scoring był przecież jego głównym atutem.

dokładnie, ja lubię sobie w niego gowienkiem porzucać, często też jego sympatycy sie rzucają wtedy (ostatnio dyskusje widziałem i pi****lenie, że jest lepszy od Griffina)

4 minuty temu, lorak napisał:

fajne to, możesz dodać playoffs?

dałoby się pewnie nawet spany dodać :) ale to później, bo teraz to przez jakiś czas bede biegał z miejsca na miejsce i jest brak czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ostatnie posty przypomniałem sobie moją starą tabelkę przedstawiającą najlepszą drużynę pod względem TS% od sezonu 07-08, ortg i pace tych drużyn, ich rekord i finał sezonu. Dodałem sezon 18-19 by było kompletnie. Od sezonu 11-12 każda ekipa mająca najlepszy TS% lądowała w finałach.

 

https://drive.google.com/file/d/1mqjiYFAd8iUP8N202jBrgvGUzbM5gdFh/view?usp=drivesdk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.06.2019 o 17:52, polishllama69 napisał:

Zabierając się za napisanie tematu Hawks próbowałem sprawdzić jak wygląda młodzież w prostych statystykach, tutaj podsumowałem ich używając parametru GameScore (prosty stat bazujący na basic box stats, opis na reference łatwo znaleźć) jako 4 meczowej średniej, co mniej zaburzało wyniki i pozwalało lepiej określić formę kilku graczy. Króko mówiąc Reddish został nieźle wyjaśniony, ale pokazał też nadzieję na lepsze jutro

 

https://public.tableau.com/profile/wojciech6497#!/vizhome/GameScoreyoungcore/Sheet1

Ponieważ lubisz korzystać z nba.stats to może ci się przydać

RAPM różni się od tego z którego korzystał Lorak ale z tego co pamiętam to Loraka było single year a to jest multiyear ale nie mam pojęcia czy PI czy NPI. W każdym z jego stronki korzystam od dwóch lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Ponieważ lubisz korzystać z nba.stats to może ci się przydać

RAPM różni się od tego z którego korzystał Lorak ale z tego co pamiętam to Loraka było single year a to jest multiyear ale nie mam pojęcia czy PI czy NPI. W każdym z jego stronki korzystam od dwóch lat

podziękował, jutro zacznę obczajać temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zmienił(a) tytuł na Dyskusja na temat statsów - random shit dla maniaków

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.