Skocz do zawartości

Dyskusja na temat statsów - random shit dla maniaków


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Reikai napisał:

Ja zakladam, ze kryje po prostu najgorszych graczy przeciwnika stojacych w rogu, a dalej jest scierka w obronie. Przypomne, ze rok temu w PO akcja po akcji jechal z nim freaking Beverley. Jak masz JJJ, Bane czy Brooksa to fajnie wypadasz w statach.

Nic się tu nie zmieniło @lorak obrona Ja bez w/w 3 to dramat, mimo iz przebywa wtedy na boisku z reguly z Koncharem, Clarkiem i Tillmanem, a wiec dobrymi lub choc przecietnymi obroncami...

bea41df2afc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lorak napisał:

pewnie kryje najsłabszych obwodowych, ale oni i tak mają przeciw niemu dużo gorszą skuteczność, niż normalnie. tak więc coś musi robić dobrze. poza tym poprawa względem poprzedniego sezonu jest spora w różnych metrykach.

Yup, do tego do niebycia amebiarzem w D będąc w 1% najlepszych atletów swojej pozycji grając w topowej defensywnie ekipie raczej nie trzeba wiele. ;] Widzę na twitterach parę opinii fanów Memphis, że Morant broni lepiej w tym sezonie, może @Braveheart22i @JarenGOATpotwierdzą/zaprzeczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dannygd napisał:

Nic się tu nie zmieniło @lorak obrona Ja bez w/w 3 to dramat,

dziwne lineupy sobie wybierasz. ogólny on/off w D ma dobry (-1.8, dla porównania Brooks -2.6), DRAPM na poziomie Desmonda (top 60 NBA; Brooks top 20, JJJ nr 3), w DFG czołówka obwodowych (-4.5, ogromny postęp względem zeszłego sezonu). tak więc nawet jeśli te cyferki są nieco wypaczone przez świetnych teammates (ale w poprzednim sezonie też ich miał, a tak dobrze nie wypadał), czy pilnowanie najsłabszego winga przeciwników (jak wyżej + relatywny DFG w pewnym stopniu bierze na to poprawkę), to postęp jest niewątpliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, BMF napisał:

Yup, do tego do niebycia amebiarzem w D będąc w 1% najlepszych atletów swojej pozycji grając w topowej defensywnie ekipie raczej nie trzeba wiele. ;] Widzę na twitterach parę opinii fanów Memphis, że Morant broni lepiej w tym sezonie, może @Braveheart22i @JarenGOATpotwierdzą/zaprzeczą.

Szczerze, bylem w szoku to widząc, ale również mam wrażenie, ze w końcu zaczęli go ukrywać w obronie.

W poprzednich sezonach kryl Irvingow, Trae Youngow ligi. Teraz Bane kryje zazwyczaj druga obwodowa gwiazdę a pierwsza bierze Brooks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2023 o 07:47, lorak napisał:

dziwne lineupy sobie wybierasz

Przecież ja ich nie wybierałem, odniosłem się do wypowiedzi @Reikai i pokazałem jak wyglada Morant bez w/w graczy w obronie...  nie muszę dodawać że pozostali gracze z tej 4 bez gry z 3 z nich mają lepszy lub duuuuuzzzzzoooo lepszy DRtg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulls maja od stycznia obrone nr 1 w lidze, przed Bucks. Gdyby nie to, ze obwodowym poza Smartem i Paytonem nie daje sie DPOY, to powiedzialbym ze Caruso jest tu powaznym kandydatem do tej obrony, zaawansowane staty to potwierdzaja - nr 2 w lidze w DEF EPM, nr 1 Raptor z kolosalna przewaga. Teraz po dojsciu Beverleya wygladaja kosmicznie w D Bulls - Nets zatrzymani na 87 punktach, Wizards na 82. Co ciekawe, maja w s5 trzech gosci nie do konca szanowanych za obrone, a jednak kazdy z nich w tym sezonie broni niezle, Derozan i Lavine sa plusowi w D, Vucevic troche mniej ale tez daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@JarenGOAT

Przecież to już było wrzucane kilkukrotnie w różnych tematach i zostało wyjaśnione. Załóżcie sobie może co poniektórzy temat o Reptilionach i tam wyrzucajcie takie pseudo hot newsy o jeszcze nie odkrytych spiskach na temat wspierania Lakers przez sędziów.@ignazz z pewnością je polajkuje a zapewne i doda też  jeszcze coś ekstra od siebie.

 

Edytowane przez vero1897
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda, ale różnica w team drtg jest niewielka między tymi 3 zespołami (poniżej 1) i na niekorzyść Mobleya przemawia to, że trudno oddzielić jego impact od Allena.

poza tym w tych contested shots Brook dominuje, bo ma 22.7 DFGA/G (-4.4), drugi jest Jokic z 20.4 (+0.4), a JJJ z Evanem mają odpowiednio 13.9 (-4.5) oraz 18 (-1.7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jordan20 napisał:

Nie wiem czy on wiekszosc rzutow oddaje z dalekich odleglosci (bo nie ogladam houston) czy jest tez takim cieniasem w rzutach z pod kosza ?

W takim przypadku polecam spojrzeć na statystyki - pomagają znaleźć odpowiedź na tego typu pytania: https://www.basketball-reference.com/players/s/smithja05.html

 

01.jpg

Edytowane przez T+?%hZ<A<5ZZB~5L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, T+?%hZ<A<5ZZB~5L napisał:

W takim przypadku polecam spojrzeć na statystyki - pomagają znaleźć odpowiedź na tego typu pytania: https://www.basketball-reference.com/players/s/smithja05.html

 

01.jpg

dodatkowo Jabari post ASG rzuca już na 43%, więc to pokłosie startu sezonu, nie mówiąc o tym, że wyciąganie wniosków na bazie skuteczności u rookasów i to grających w Houston nie ma większego sensu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.