Skocz do zawartości

Dyskusja na temat statsów - random shit dla maniaków


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, dannygd napisał:

Jednak jak patrzę na jego grę, to ciągle mam w pamięci Blejka i jego początki, jak niszczył siłowo. Oby się nie okazało że właśnie teraz widzimy prawie jego "prime"/sufit. Niech ze zdrowia i talentu wyciśnie "choć" karierę Barkleya.

no właśnie też mi się taka lampa zaczyna palić a jednak Blake niesamowicie się rozwinął na przestrzeni kariery, ciekawe może byc oglądanie hipcia

ale to nie nastąpi celowo dopóki pogra tam Ingram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20200305_223952.thumb.jpg.456b7a0fe92fbc5bd8dcee0fe44bb42a.jpg

Screenshot_20200305_224021.thumb.jpg.6af1a3ebbba465c45d1452eaa718607c.jpg

Screenshot_20200305_224106.thumb.jpg.ed08e0c4a89e6df41dc193817a00043a.jpg

"Gravity+ is expressed relative to the median player (power five and good mid majors), so a 2.0 means that player has 2x more gravity in that zone than the median player." 

..............

a na deser dwa ciekawe artykuły od Nylon Calculus:

1. Na temat optymalnego dopasowania lineupów

https://fansided.com/2020/03/02/nylon-calculus-optimizing-nba-lineup-fit/amp/

2. Kategoryzacja drużyn NBA pod względem stylu gry w ofensywie

https://fansided.com/2020/02/28/nylon-calculus-categorizing-nba-teams-offensive-style/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Screenshot_20200305_223952.thumb.jpg.456b7a0fe92fbc5bd8dcee0fe44bb42a.jpg

 

gravity Ziona jest przepotężne, ale widać ile Sunsom daje Ayton i dlaczego drugi najmocniejszy line-up ligi należy do nich

bardzo dobre opracowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2020 o 21:58, Braveheart22 napisał:

"Gravity+ is expressed relative to the median player (power five and good mid majors), so a 2.0 means that player has 2x more gravity in that zone than the median player." 

 

Jakieś info jak to jest liczone? Stronka za paywallem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam dokładnej formuły, ale na pewno chodzi o relację ilość rzutów, ilość trafionych, średnia odległość obrońcy od gracza w momencie rzutu etc, zmixowane i odniesione do ligowej średniej. Pomalowane analizowałem tak trcohę dokładniej z cyframi i z okiem i to top 10 bym zapewne wymienił gdyby ktoś zapytał. Metodologia zapewne podobna do tego

https://fansided.com/2019/07/22/nylon-calculus-visualizing-nba-shooting-gravity/

ogólnie o ocenie rzutów danego gracza fajnie na TT pisał Eustachio Rulli, gdzie zrobił długi wywód i podejście od kilku stron i jak używać danych do tego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chytruz napisał:

Czyli c***nia.

czy ja wiem, po prostu zapis matematyczny tego co się pierdoli o tym jak kogo trzeba pilnować i jaką atencję zbiera w danym polu  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, polishllama69 napisał:

czy ja wiem, po prostu zapis matematyczny tego co się pierdoli o tym jak kogo trzeba pilnować i jaką atencję zbiera w danym polu  :D 

Serio mam dłuży kłopot akceptować wpisy gdy ktoś ogólnie nie ogląda meczów - statystyki i zrozumienie formuły to jedno ale nie oglądać wcale? Rozczarowanie 

Gdy jednak formuła niezrozumiała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, polishllama69 napisał:

czy ja wiem, po prostu zapis matematyczny tego co się pierdoli o tym jak kogo trzeba pilnować i jaką atencję zbiera w danym polu  :D 

To już zależy od definicji gravity - jak dla mnie większość przypadków, kiedy obserwujemy faktyczne gravity jakiegoś gracza nie pojawia się w żaden sposób w extended boxscore i pewnie zazwyczaj kończy się rzutem kogoś innego (a czasem nawet nikogo).

Trudno mi sobie wyobrazić, żeby na ten moment dało się to jakoś sensownie liczyć (przynajmniej bez wiary na słowo jakiś ML-czarom). Ta podana statystyka jakoś próbuje podjąć ten temat, ale nie ma do tego dobrych narzędzi, więc próbuje czym się da. Trochę meh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

przecież Lamma ogląda mecze i to często na żywo

nawet jakieś 90% to live 

15 godzin temu, Chytruz napisał:

To już zależy od definicji gravity - jak dla mnie większość przypadków, kiedy obserwujemy faktyczne gravity jakiegoś gracza nie pojawia się w żaden sposób w extended boxscore i pewnie zazwyczaj kończy się rzutem kogoś innego (a czasem nawet nikogo).

Trudno mi sobie wyobrazić, żeby na ten moment dało się to jakoś sensownie liczyć (przynajmniej bez wiary na słowo jakiś ML-czarom). Ta podana statystyka jakoś próbuje podjąć ten temat, ale nie ma do tego dobrych narzędzi, więc próbuje czym się da. Trochę meh.

no jest to trudne zagadnienie i jedną cyfrą nie da się tego zapewne opisać, ale chciałbym poznać też dokładną metodologię tego, wtedy byłbym mądrzejszy a tak to tylko przypuszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dannygd napisał:

90% tego co oglądasz czy wszystkich?

to pierwsze :D 

jak jeszcze uczęszczałem na tę poduczelnię to jednej nocy 3 mecze to była norma :D tylko worki pod oczami i spóźnienia też były normalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.