Skocz do zawartości

Dyskusja na temat statsów - random shit dla maniaków


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, MarcusCamby napisał:

c***owa statystyka na pierwszy rzut oka.

na drugi i trzeci zresztą też

zostań przy swoim VORP, ceń zbióreczki gardź on/off etc, spokojnie Cody Zeller może kiedyś zostanie DPOY; spokojnie, wiem też, że Milesa nie powinenem kopać, więc poczekam aż wstanie :) 

10 minut temu, fluber napisał:

Tyler Herro poza top 30 rookies to nie babolec?:)

mam otwarte 30 kart i kilka statów wyciągnę:

PIPM: ledwo top 30

RPM: ovr 279, tuż obok Kenta Bazemore'a ...

WS/48: 18

BPM: 20

VORP: 23

nie wiem skąd wział się na niego taki hajp, bo jak na snajpera to on średnio strzela, obrona do mocnych punktów też chyba nie należy, po prostu średniak, ale może się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Nigdy nie byłem fanem VORP,

każda twoja wypowiedź do tego dąży ....

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

więc wracaj do Goldsteina.

nigdy nie byłem fanem Goldsteina, ale swego czasu to była całkiem dorba metryka, ale nie poszła z biegiem czasu i ma dużo zależności względem line-upów

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Bawisz mnie, chłopczyku.

napewno nie tak jak jak Ty mnie 

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Albo zresztą siedź w swoich statystykach i udawaj znawcę.

siedź w meczach i udawaj znawce czesto nie majac o meczach pojecia, a takimi tezami jakie stawiasz widać, że nie masz o mnie bladego pojęcia, cóż żegnam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam takiego kompromitującego jest?

mnie tam się RPM podoba, wyszło im ze Simmons ciagne OFF sixers :D i nie mają Giannisa na #1 :)

 

e: teraz dopiero zauważyłem że tam Barton na #1 heh, no to faktycznie grubo, chociaż poza nim to nie wygląda wcale tak źle

 

 

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Hardenem to akurat ciekawie w tym sezonie, bo nie dość ze robi najlepsze def on/offy w całym zespole to jeszcze ma najlepsze DFG% diff oprócz Gordona (który grał jednak tylko kilka spotkań) + sporo bloków jak na guarda  więc chyba siłą rzeczy musi dobrze wyglądać w def statach 

 

a z Davisem to nie wiem, chyba  dopisali wszystko LeBronowi :)

 

 

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tego co czytałem to RPM w tym roku przestał tak faworyzować wysokich w defensywie + chyba bardziej poszli w strone on/off niż boxa (co też by tłumaczyło być może dobre ORPM Simmonsa np)
 

https://projects.fivethirtyeight.com/2020-nba-player-ratings/

Boxscore DEF

Caruso +4.3

LBJ +0.1

AD +4.3

ON/OFF DEF

Caruso +7.0

LBJ +4.6

AD +0.1

 

Raczej wszystko wskazuje na to że w tym roku dużo mniej boxscore, dlatego też wszyscy Ci z mocnym boxem a słabszymi on/offami (Doncic,Giannis,AD) tutaj tracą a Ci ze słabszymi zyskują (Tatum,Siakam,Tobias)

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój tym RPM, jakiś czas temu pisałem z Engelmannem i z kontekstu (bo wprost tego nie napiszę) wynikało, że nie tego się spodziewał po kontrakcie z ESPN, a już kierunek zmian RPM wręcz go irytował. 

Tak to jest jak się sprzedasz na rynku .. 😕

A co do Walkera to chętnie zobaczyłbym formułę, bo zbytnie pójście w on/off bez adj do (jakości) gracza zmienianego to trochę przypał. Trudno mieć dobre on/off jak Butlera się zmienia (Herro) 😉

Ciekawsze info Nathan wrzucił, może chętni na e-nba się znajdą do wyjazdu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2019 o 00:13, polishllama69 napisał:

nie wiem skąd wział się na niego taki hajp, bo jak na snajpera to on średnio strzela, obrona do mocnych punktów też chyba nie należy, po prostu średniak, ale może się mylę

Dobra liga letnia, teraz jest mega chimeryczny (ostatnie 2 mecze swietnie to obrazuja - w jednym meczu bohater, w drugim gral tak, ze jakby postawic w jego miejsce krzeslo to by mialo pewnie lepsze +/-) - a przy takich mlodych rookies jednak przewaznie przyjmuje sie wtedy wariant optymistyczny (ze bedzie sie stabilizowal po tej lepszej stronie). W sumie Coby White wyglada na podobny case (ale wiadomo - biali wzbudzaja wieksze zaufanie jesli chodzi o 'stabilizacje' xD)

Fajnie, ze PJ doceniony bo super mi sie go oglada (lubie takich nie robiacych duzo bledow all arounderow).

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sporo mieli zarzutów co do RPM skoro tak szybko wyjaśnienia wrzucili. Może i intencje były dobre, ale poniekąd dzięki zmianom wyróżniający sie gracze słabszych ekip (mających słabszych zmienników) zyskali... wg mnie mocno nieproporcjonalnie i zdecydowanie zbyt odstają te liczby od eye testu.

https://www.espn.com/nba/story/_/id/28309836/how-real-plus-minus-reveal-hidden-nba-stars?platform=amp&__twitter_impression=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 19:56, dannygd napisał:

A tu dla odmiany o tym jak często mylne jest weryfikowanie siły w oparciu o net rtg 5 Man lineup...

https://github.com/rd11490/NBA_Tutorials/blob/master/five_man_net_rating/README.md

w sumie to elegancko ktos zebral to do kupy - tak mala ilosc lineupow ktora rozegrala 100 posiadan : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj dobry dzień na wbijanie szpilek w LeBrona, pod lupę wędrują drive, ogólnie to Bron w tym sezonie rzuca bardzo podobnie do Westbrooka, nieco więcej asystując i mniej tracąc, ale robiąc też mniej wjazdów, bolesne trochę, ale ciągle to ~80 percentyl jest i za to szacuneczek się należy

https://tinyurl.com/tzq4zsj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 hours ago, polishllama69 said:

towar od pewnego Hindusa, czy Booker to najlepszy i najgorszy passer jednocześnie ?

 

Zdjęcie

TJ McConnel - szach mat 76rs LOL

 

TYoung wyglada, ze tez duzo i wujowo

 

PS

biorac pod uwage, ze ten procent bad passow ma taki maly zakres to rozumiem, ze licza tutaj tak zwane smieciowe podania "ty do mnie, ja do ciebie".

Az dziwie sie, ze gdzie tam nie ma KLove'a ktory jest katastrofalny i robi sporo tych "bad passow" przez cale boisko, na polamanie karku Osmana/Sextona/Garlanda

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.