Skocz do zawartości

Dyskusja na temat statsów - random shit dla maniaków


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, lorak napisał:

może, ale IMO ludzie na skrajnościach tutaj są overrated rozgrywającymi. najlepiej być jak najbliżej środka.

kiedy weźmiesz pod uwagę wolumen to Trae wygląda jak kosmita, bo jednak asysty na lay-upy to złoto

Co do skrajności to się zgadzam, ale np. Hayward Kawhi czy Ish Smith są przez ogół nieco niedocenionymi playmakerami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harden @ Rockets, pare statsów offensywnych:

https://public.tableau.com/profile/karol.kanicki#!/vizhome/HardenRockets/Sheet1?publish=yes

 

p.s. polecam oglądać na pełnym ekranie (ikonka ekranu w prawym dolnym rogu wizualizacji) bo jakoś dziwnie się to przeskalowało i na ekranie laptopa nie wyglada najlepiej (sama wizualiacja jest bardzo mala) 

 

image.png.ab6be4934eac3b4c8f4fe8e49a433bfc.png

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze RAPM

1 - Siakam

2- Le Bron

3 -Di Vincenzo

4- Tatum

5- Brook

6- Giannis

7- Barton

8- Kawhi

9- Wes

10- Millsap

ORAPM zdominowany przez graczy Mavs z Luką na czele a DRAPM jak na razie przez graczy Nuggets

Pewnie nadal sporo szumu przypadkowych lineupów albo grania w blowoutach

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak ktoś się gubi w tych statach to tutaj rozjaśnione ładnie

 

aż sobie przypominam dyskusję w lato tym, że Drummond to c*** i stat padder a jeszcze miał obrońców, mam nadzieję, że ta seria taylora nawróci błądzących maniaków VORPowców na właściwe tory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, nie chce mi się tworzyć opisu to przekleję ze swojej grupy 

Cytat
Sport bez pieniędzy związanych z bukmacherką byłby niczym. Natomiast wszystkie kursy i ruchy dzieją się ponieważ ludzie inwestują pieniądze w pewne wydarzenia. Można więc powiedzieć, że linie i kursy odzwierciedlają wiarę ludzi w dane zdarzenia. Postanowiłem więc sprawdzić jak to się przedstawia w postaci graficznej (jestem cholernie wzrokowcem i dla mnie słyszane rzeczy praktycznie nie istnieją) i otrzymujemy ciekawe wnioski. O ile fakt, że Bucks to najmocniejszy zespół nikogo nie dziwi to widać, że wiara w nich jest nieco za duża wśród ludzi i bukmacherów. Inaczej sprawa ma się z Miami Dallas Bostonem i Toronto, które są cholernie mocne i jeszcze bardzo niedoceniane wśród ogółu (60%+ pokrywania ATS to jest jakiś absurd, ogólnie -> od 2010 najlepsze Dallas ma bilans ATS 418 - 357 - 10 co przekłada się na ratio bliskie 54%). Ciekawym przypadkiem strachu jest San Antonio, które jest chyba obecnie najgorzej wymierzanym zespołem i do tego bardzo przecenionym, jednak marka robi swoje. Niby 20 meczów to za wcześnie aby wyciągać daleko idące wnioski, ale o pewne obserwacje można się pokusić.
Zestawienie zawiera
oś pozioma -> MOV (Margin of Victory) czyli różnicę zwycięstwa
oś pionowa -> różnice wystawianych kursów
wielkość -> % pokrywania overów
kolor -> bilans
dodatkowo w detalu macie pozbierane wiele rzeczy w jedno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nathan Walker to jeden z najlepszych analityków dostępnych na TT, stworzył własną metrykę uwzględniającą box-score i wygląda ona póki co bardzo legitnie (przynajmniej nie zawiera takich babolców jak PIPM, RPM czy inne szroty), więc myślę, że warto śledzić rozwój parametru, tutaj dla rookies

Zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, polishllama69 napisał:

Nathan Walker to jeden z najlepszych analityków dostępnych na TT, stworzył własną metrykę uwzględniającą box-score i wygląda ona póki co bardzo legitnie (przynajmniej nie zawiera takich babolców jak PIPM, RPM czy inne szroty), więc myślę, że warto śledzić rozwój parametru, tutaj dla rookies

 

Tyler Herro poza top 30 rookies to nie babolec?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Tyler Herro poza top 30 rookies to nie babolec?:)

obecnie nie mam go za wysoko (nigdy nie miałem) i nie uważam jego wpływu za zbyt wysoki, ale fakt mógłby być półeczkę wyżej

5 minut temu, ignazz napisał:

To już jest grubo tendencyjne ;)  

a można poprzednie drafty wrzucić? Np rookie sezon LMA ;)?

musiałbym to policzyć, więc nie mam, ale czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.