Skocz do zawartości

Memphis Grizz 2018/19


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowo to ułatwienie ofensywnych statystyk ma za zadanie pomoc w udawaniu ze dzisiejsze gwiazdy są lepsze od tych historycznych i ułatwiając pogoń za ofensywnymi rekordami można w headline wrzucić jeszcze nośne nazwisko tego pobitego rekordu w stylu Majkel Jordan pobity. Jabbar zagrożony. Więcej niż Oscar Robertson. Najlepszy rookie od czasów Magica. Statystycznie już teraz jak Bird.

Masz rację, a że w USA kochają pobijanie rekordów... i ja lubię ofensywny styl gry, ale jak widzę Hardenów tej ligi to mnie to trochę odrzuca. I te 85 rzutów za trzy, dżizys. Co nie zmienia faktu, że i teraz można obejrzeć znakomite widowisko. Nie raz, nie dwa. I nie raz też można się złapać za głowę jak przy karze dla Jokicia za "no homo, he's longer than u expect" hehe. Takie czasy.  :onthego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej o show jeżeli nie musisz się w obronie starać.

Liga postawiła na atak tez w przepisach i dlatego mamy co mamy.

Kiedyś trzeba było jednak trochę inaczej podejść do tematu.

Gdyby grano na przepisy z lat 80-tych to mecze by się zbliżały do 400 punktów, a Curry by pobił rekord Wilta ze 3 razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oglądałem dziś MEM-MIN (wcześniej tylko 1 mecz Grizz widziałem) i powiem szczerze, że na tym etapie sezonu ich gra przerasta nawet moje (wygórowane) oczekiwania.

 

W defensywie są świetni, choć gra praktycznie nowy skład i dopiero się zgrywają. To jak dziś odcinali KATa, kryli Teagua, zmuszali do gry 1/1 Wigginsa czy Taja - petarda.

Naprawdę nie wiem co (poza kontuzjami) musiało by się stać, aby do PO nie weszli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten mecz po dłuuuuugiej przerwie Memphis i rozumiem, że to był świetny mecz Gasola, ale się zastanawiałem jak dobry jest młodszy z Gasolów.

 

A pamiętam go z końca ławki Barcelony, taki miś. W pamiętnym trejdzie starszego z braci wierzył w niego tylko RW.

 

Ale technikę rzutu za trzy ma wyjątkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasol gra niesamowity sezon, całych spotkań widziałem 0 ale po minimum połowie to 6 czy 7 bym uciułał i fajnie się ogląda tak broniący zespół w erze ofensywnej gry, dorzucić im strzelca i jeszcze w ataku zaczną coś grać, Conley gra chyba najbliżej wartości swojego kontraktu, JJJ pokazuje potencjał w obronie a w ataku też coś tam potrafi i nawet z takiego Temple czy Brooksa potrafią zrobić jakkolwiek użytecznych grajków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało się o nich piszę, a tu po cichu robią 11-5 i są TOP2 mocarnego zachodu. Trudno nie trzymać za nich kciuków, bo grają na prawdę dobry basket. Gasol jest w tym sezonie znakomity (gra jak All-star), Conley nie wiele gorszy. Do tego Jackson Jr, który już teraz jest ważnym elementem układanki, kilku dobrych rolesów i mogą walczyć z każdym. Jeśli nikt się nie połamie to będzie dobry sezon dla Miśków. Mogą być takimi Utah Jazz (swoją drogą strasznie zawodzą, damn) z poprzedniego sezonu. Życzę im PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że Sixers prawie z nimi wygrali na wyjeździe, w b2b bez Cova, Dario i jeszcze Butlera .

 

Generalnie Gasol to jest kawał kota w tym sezonie. Może nie jest taki 'flashy' jak Biid, czy Jokić, nie dominuje spotkań, ale jest absolutnym profesorem i do spółki z Conleyem tworzą kurewsko solidny szkielet Grizzlies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że Sixers prawie z nimi wygrali na wyjeździe, w b2b bez Cova, Dario i jeszcze Butlera .

 

Generalnie Gasol to jest kawał kota w tym sezonie. Może nie jest taki 'flashy' jak Biid, czy Jokić, nie dominuje spotkań, ale jest absolutnym profesorem i do spółki z Conleyem tworzą kurewsko solidny szkielet Grizzlies.

W tym meczu zdarzył się cud, Fultz z TJ rzucili bodaj 14/17 - nie sądzę, żeby Butler/RoCo miał lepszy wynik :)

 

A Marc... dziś to i Jokic i Embiid mogą do niego na korepetycje przychodzić. W obu matchupach chłopy zagrały chyba swoje najgorsze mecze sezonu :)

 

Zresztą duet Marc + JJJ jest dziś niczym mur chiński pod koszem. Jak JJJ przestanie łapać głupie faule i poprawi zbiórkę, to strach się bać jakim potworem będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym meczu zdarzył się cud, Fultz z TJ rzucili bodaj 14/17 - nie sądzę, żeby Butler/RoCo miał lepszy wynik :smile:

 

A Marc... dziś to i Jokic i Embiid mogą do niego na korepetycje przychodzić. W obu matchupach chłopy zagrały chyba swoje najgorsze mecze sezonu :smile:

 

Zresztą duet Marc + JJJ jest dziś niczym mur chiński pod koszem. Jak JJJ przestanie łapać głupie faule i poprawi zbiórkę, to strach się bać jakim potworem będzie :smile:

Biid był w tym meczu ewidentnie zajechany, bez Roco i Saricia nie było spacingu, nie wiem czy widziałem Joela chociaż ze 2x na low post. Co nie zmienia faktu, że już w ubiegłym sezonie był to przejebany machup dla Joela, bo koleś ma IQ - rozsądnie się ustawia i porusza na nogach do tego size a i w ataku jest groźny i pod dziurą i jako shooter i jako passer. 

 

To jest jeden z nielicznych gości w lidze, po którym w machupie z Embiidem widać, kto jest weteranem, a kto gra w kosza 5 czy 6 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka meczu z Clippers pokazała jak kruchylne jest sukces Memphis. Conley to nie jest okazja zdrowia a on nie ma zmiennika. Ale jak pozostaną w zdrowiu to będą mieć przewagę parkietu. Grają świetną obronę. Marc to chyba główny kandydat do Obrońcy roku. Plus Conley w formie na All Star

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka meczu z Clippers pokazała jak kruchylne jest sukces Memphis. Conley to nie jest okazja zdrowia a on nie ma zmiennika. Ale jak pozostaną w zdrowiu to będą mieć przewagę parkietu. Grają świetną obronę. Marc to chyba główny kandydat do Obrońcy roku. Plus Conley w formie na All Star

 

jest Mack, tylko pytanie czy przy potencjalnym urazie Conleya jako starter też będzie taki spoko

 

Jemu to chyba 7/8 co i tak nie zmienia faktu, że ewenement jest :smile: Dziwny mecz był bo po kilkunastu minutach był blowout i chyba Marc się specjalnie nie spinał w defensywie.

 

prawda to, zapędziłem się ale sam fakt takie skuteczności dziwny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto przed sezonem wierzył w Grizzlies, tymczasem Conley z Gasolem dalej rządzą, mając bandę no name-ów obok siebie.

W pierwszej piątce Grizzlies mają poza tą dwójką utalentowanego wysokiego, ale pierwszoroczniaka, zorientowanego na defensywę, ale "popisującego" się ofensywną indolencją niskiego skrzydłowego i rzucającego obrońcę bez fajerwerków z przeszłością w Kings. Ta trójka plus Conley po kontuzjach i doświadczony Gasol z ławką bez szału robi bardzo dobre wyniki w trudniejszej zachodniej konferencji. Na tym przykładzie widać, ile daje konkretny system gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shams: Noah will travel to Memphis on Sunday and sign his one-year deal with the Grizzlies early next week, league sources said. Memphis (12-8) has targeted Noah as backup center all season. https://t.co/zOMqRi2mnj

 

Widać na poważnie myślą o PO, będzie defensywna rzeźnia.

 

Defensywne co? xD Dodanie gościa, który na filmach wypuszczanych w lato ledwo odrywał się od ziemi ma sprawić, że wrócą czasy grit'n'grind? 

 

Najpierw musi dojechać do Memphis.

 

DtQ76k4XoAAFSug.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.