Skocz do zawartości

Laptop za około 3k


Luki

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Roger napisał:

Potrzebuję podjąć na szybko the decision w kwestii lapka, który nada się tylko i wyłącznie do przeglądania neta, w tym yt, no i jakieś tam teams, skype itp.

Na teraz mam dwóch kandydatów.

https://www.x-kom.pl/p/620086-notebook-laptop-156-asus-vivobook-r-r564ja-i3-1005g1-8gb-240-w10-touch.html

https://www.x-kom.pl/p/644811-notebook-laptop-156-toshiba-dynabook-satellite-pro-c50-i3-1005g1-8gb-256-win10.html

Toshiba głównie z sentymentu, bo mój obecny lapek, to wlaśnie Toshiba, która towarzyszy mi od lat 11 i nada (prawie) daje rady :)

Jeżeli zadania będą takie jak piszesz, to rozważ instalację Linuxa na starym. Dla początkującego Mint.

Dołóż pamięć za parę pln i będziesz miał szybszego demona niż te i3. Jeżeli nie, poszukaj coś bardziej perspektywicznego na amd. 

Zapomniałem:

Chromebook jest dedykowany dokładnie do takich zadań.

 

Ed. Gdybyś jednak się uparł, bierz asusa.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, blackmagic napisał:

Hej. Korzysta ktoś z iPada? Szukalem lekkiego przenośnego laptopa do notatek / neta/excela i zobaczyłem że nowy iPad kosztuje 1600 zł i się zastanawiam czy zamiast Laptop nie wziąć właśnie iPada z rysikiem. Ktoś coś?

Aaa. Jeszcze Skype będzie używany 

Ja mam Air 4 właśnie do notowania, jeżeli masz inne Apple sprzęty to sprawdź wyjście do ładowania, ja zjebałem bo iPhone ma lightning, a iPad ma usb-c i muszę mieć dwie ładowarki pod ręką. Rysik jest drogi, ale robi mega robotę. Dodatkowo iPad się sprawdza do oglądania filmów, filmików i seriali. Bardzo jestem zadowolony z zakupu.

Aha, jak już się zdecydujesz to koniecznym zakupem żeby notować tym rysikiem jest program Goodnotes, 40zł jednorazowo, ale to gamechanger. Bardzo duża funkcjonalność, dodatkowo dziewczyny studiujące/uczące się spłodziły bardzo fajne poradniki na polskim YT. Obejrzałem przed zakupem iPada i ostatecznie się przekonałem do zakupu.

 

 

Aha i jeśli już zdecydujesz się na rysik, to ważne będzie etui, w moim iPadzie ładowanie rysika odbywa się na prawej ściance, więc wybierając etui zapytaj/sprawdź czy będzie pozwalało na ładowanie tego rysika, niektóre z tworzywa sztucznego mimo że pozwalają na umieszczenie rysika, to albo z drugiej strony, albo tworzywo uniemożliwia ładowanie rysika, a jedynie jego "umieszczenie" w etui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cardi napisał:

Ja mam Air 4 właśnie do notowania, jeżeli masz inne Apple sprzęty to sprawdź wyjście do ładowania, ja zjebałem bo iPhone ma lightning, a iPad ma usb-c i muszę mieć dwie ładowarki pod ręką

pol_pl_AM23-3w1-1M-Magnetyczny-kabel-USB

Tylko dobrej jakości. Plus jest też taki, że końcówka siedzi na stałe i nie zużywa się port.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, starYfaN napisał:

Co mam Ci podlinkować, najczęściej sprzedawany kabel? 

Wybacz, z obrazka nie wyczytam sobie linka do tego kabla. Szkoda mi ładować sprzęty, które kupuję gównokablami, żebym za kilka miesięcy odczuł zmiany w baterii więc jadę na oryginalnych kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cardi napisał:

Wybacz, z obrazka nie wyczytam sobie linka do tego kabla. Szkoda mi ładować sprzęty, które kupuję gównokablami, żebym za kilka miesięcy odczuł zmiany w baterii więc jadę na oryginalnych kablach.

Większość kabli na rynku, to "gównokable". Aby to sprawdzić należy wyciągnąć z płyty głównej obecny poziom ładowania, który informuje jakim prądem jest ładowany telefon/tablet.

W każdym sprzęcie robi się to odrobinę inaczej. Mogę się założyć o każde pieniądze, że kable które masz nie ładują z mocą ładowarki, 1 primo.

Drugie jest taki, że im mniejszy prąd ładowania, tym dłużej żyje bateria (baterię niszczy szybkie ładowanie i wysoka temperatura).

Trzecie, im bardziej kabel jest "gównokablem", tym mniejszy ma prąd ładowania, czyli jest zdrowszy dla baterii, ale gorszy dla układu nerwowego.

Czwarte, od dekad jestem linuxiarzem, więc z zasady ludziom nie podobają się moje wypowiedzi o ogryzkach.

 

Wybierz po prostu sensownej marki, doczytaj jak wyciągnąć w konkretnym modelu rzeczywisty prąd ładowania i sprawdź.

 

Ja modyfikuje w zasadzie wszystkie systemy urządzeń które użytkuje, ale nie używam nic ogryzkowego.

Dla Samsunga będzie to na przykład fabryczna apka Galaxy Charging Current. 

Jak już ogarniesz ten element, to wyrzucisz 8/10 kabli, bo ładują 1/10 dostępnego prądu ładowania.

 

Osobiście kupiłem na All za całe 20 pln i ładuje na `80-90% mocy ładowarki, więc jest lepszy od oryginalnego z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cardi napisał:

Ja mam Air 4 właśnie do notowania, jeżeli masz inne Apple sprzęty to sprawdź wyjście do ładowania, ja zjebałem bo iPhone ma lightning, a iPad ma usb-c i muszę mieć dwie ładowarki pod ręką. Rysik jest drogi, ale robi mega robotę. Dodatkowo iPad się sprawdza do oglądania filmów, filmików i seriali. Bardzo jestem zadowolony z zakupu.

Aha, jak już się zdecydujesz to koniecznym zakupem żeby notować tym rysikiem jest program Goodnotes, 40zł jednorazowo, ale to gamechanger. Bardzo duża funkcjonalność, dodatkowo dziewczyny studiujące/uczące się spłodziły bardzo fajne poradniki na polskim YT. Obejrzałem przed zakupem iPada i ostatecznie się przekonałem do zakupu.

 

 

Aha i jeśli już zdecydujesz się na rysik, to ważne będzie etui, w moim iPadzie ładowanie rysika odbywa się na prawej ściance, więc wybierając etui zapytaj/sprawdź czy będzie pozwalało na ładowanie tego rysika, niektóre z tworzywa sztucznego mimo że pozwalają na umieszczenie rysika, to albo z drugiej strony, albo tworzywo uniemożliwia ładowanie rysika, a jedynie jego "umieszczenie" w etui.

Dzięki ! A masz klawiaturę razem z etui czy jakaś inna? A rysik 1 czy 2 gen?

Bo do iPada zwykłego to tylko 1 gen pasuje.

Ten co masz to chyba bardziej zaawansowany bo na szybko wyskakuje mi za 2899 więc wraz z klawiaturą to zaraz będzie cena maca :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2021 o 23:09, blackmagic napisał:

Dzięki ! A masz klawiaturę razem z etui czy jakaś inna? A rysik 1 czy 2 gen?

Bo do iPada zwykłego to tylko 1 gen pasuje.

Ten co masz to chyba bardziej zaawansowany bo na szybko wyskakuje mi za 2899 więc wraz z klawiaturą to zaraz będzie cena maca :)

Nie mam klawiatury, widziałem że cena to chyba 1,5k? W takiej cenie to zdecydowanie odpada. Mam rysik 2gen i bardzo sprawnie działa. iPad miał służyć do Youtube/Netflixa żeby nie katować telefonu i do nauki języka, czyli pisanie słówek dla zapamiętywania i wypełnianie pdfów. Sprawdza się znakomicie w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blackmagic napisał:

Dzięki za pomoc - właśnie wracamy z cortlandana i chyba w kierunku iPad air pójdziemy bo rysik 2 gen bije 1 gen na głowę a podstawowy iPad działa tylko z 1 gen

Ten nowy który był na ostatniej konfie cenowo jest chyba bardzo podobny. Porównaj je sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebastian napisał:

A powiedzcie mi, jak jest z odwzorowaniem tego co notujemy na tym ? Porównywalnie z dedykowanymi urządzeniami typu Onyx Book ? Bez problemu można małe literki stawiać czy robić proste rysunki ? 

Nie wiem, nie mam porównania, ja piszę i to się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Tak ze 100 razy ładniej niż ja. To Chiński ? 

Koreański. Koślawe litery obu systemów literowych widać, powiedziałbym, żebyś sprawdził sobie sam, ale nie wiem czy w iSpocie będzie do dyspozycji Pencil żeby sobie sprawdzić, może jak powiesz że jesteś zdecydowany to się jakiś znajdzie. Jak wiadomo plan trzeba wyrobić, a koniec miesiąca/kwartału/roku tuż tuż :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.