Skocz do zawartości

Laptop za około 3k


Luki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Szukam lapka za jakieś 700-800f czyli powiedzmy do 4k, robie research czy lepiej zrobić to w Polscez czy UK, macie jakieś ciekawe strony oprócz morele, xkom i Ceneo?Czego się używa w Polsce?

 

Wymagania minimum 8gb ram, najlepiej 16, 512ssd conajmniej i 1660 gtx minimum, niżej niżej nie chce schodzić.Wyrwe cos w tej cenie w Polsce, czy lepiej skupić się na UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie wiem czy odpowiedni temat.... kupował ktoś pralkę ostatnio?

potrzebuję coś na wynajmowane mieszkanie, więc z jednej strony nie chcę high endu, a z drugiej ma posłużyć dobrych parę lat a ludzie niekoniecznie będą o nią super dbali, więc musi być w miarę ok. Średnia półka ogólnie bądź średnio-górna.

 

polecono mi coś takiego:

https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/pralki/pralka-samsung-wf60f4efw0w-eco-bubble   ma to sens? 

 

założyłem nowy temat

 

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szczerze? Jeżeli przesiadłeś się na konsole to daj dziecku też na niej pograć. Ten będzie ok żeby w coś zagrać na jakiś minimalnych może medium ale na nic więcej nie licz. Dzisiaj nie opłaca się kupować kompów do grania, bo same karty graficzne kosztują tyle co cały ten PC od Lenovo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Pepis21 napisał:

Szczerze? Jeżeli przesiadłeś się na konsole to daj dziecku też na niej pograć. Ten będzie ok żeby w coś zagrać na jakiś minimalnych może medium ale na nic więcej nie licz. Dzisiaj nie opłaca się kupować kompów do grania, bo same karty graficzne kosztują tyle co cały ten PC od Lenovo.

Zależy. Obecnie gry są jak filmy - nie mamy do czynienia z ogromnymi przeskokami jakościowymi. Wiedźmin 3 czy GTA V to dalej jedne z najlepszych gier, ja aktualnie sobie pogrywam w Fallout IV i Warhammer Total War. „Starych gier” jest mnóstwo i na kompie można w to grać w nieskończoność, zależy kto jaki ma gust. 
Jak dla mnie lepszy do grania jest komp, chyba ze ktoś koniecznie chce grywać tylko w najnowsze AAA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pepis21 napisał:

Szczerze? Jeżeli przesiadłeś się na konsole to daj dziecku też na niej pograć. Ten będzie ok żeby w coś zagrać na jakiś minimalnych może medium ale na nic więcej nie licz. Dzisiaj nie opłaca się kupować kompów do grania, bo same karty graficzne kosztują tyle co cały ten PC od Lenovo.

Dostałem zamówienie na kompa 😀

Dla dzieciaka komp lepszy bo może przy okazji nauczyć się obcowania z tym sprzętem co może zaowocować w przyszłości. Konsola to tylko zabawka. 

Jak to jest z wydajnością kompa względem konsoli, przecież ten jednak kosztuje prawie 2 x tyle co PS5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Górnicy" kryptowalut wywindowali ceny kart graficznych do absuralnych poziomów, dlatego konsole sa tańsze bo na nich sie nie "kopie", karty graficzne sa drogie bo są kupowane do kopania, zamiast do grania.

Jak ktoś lubi starsze gry, albogry strategiczne tylko pecet, ale jak chce nowe tytuły "ociekające grafiką" konsola tańsza i lepsza

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darkonza napisał:

"Górnicy" kryptowalut wywindowali ceny kart graficznych do absuralnych poziomów, dlatego konsole sa tańsze bo na nich sie nie "kopie", karty graficzne sa drogie bo są kupowane do kopania, zamiast do grania.

Jak ktoś lubi starsze gry, albogry strategiczne tylko pecet, ale jak chce nowe tytuły "ociekające grafiką" konsola tańsza i lepsza

Taka ciekawostka przy okazji:) 

https://ithardware.pl/aktualnosci/kopanie_kryptowalut_na_konsolach_jest_mozliwe_na_szczescie_nie_na_tych_najnowszych-15541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem to pcty dalej mają wydajność lepszą i jak gra jest dobrze zoptymalizowana to idzie wycisnąć więcej fpsów a więc będzie płynniej chodzić. Niemniej jednak kompy są droższe m.in z tego iż w konsolach masz apu zamiast oddzielnie cpu i gpu a szczególnie grafiki z racji kopaczy kryptowalut osiągnęły niebotyczne ceny stąd do samego grania konsole są bardziej opłacalną opcją. XSX kosztuje koło 2,5tys. Przy pieci to sama karta graficzna taka już z wyższej półki to teraz koszt ok 6tys a taka z najwyżej to i 12tys potrafi osiągnąć.

Też zależy w co dziecko chce grać. Do jakiś minecraftów to ten mu styknie choć też poczekałbym na promki. Jakieś bardziej wymagające gry to tak jak pisałem nie wymagajmy cudów. Szukaj czegoś z geforcem 1080 gtx ti, który niech numer nie zmyli jest dużo lepszą kartą od 1660 a z racji wieku będzie tańsza od tych 20xx i 30xx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze inaczej, peceta to się składa za jakieś 3 koła w podstawowej konfiguracji, no i teraz pozostaje kwestia "grafiki", jakieś proste podstawowe gierki zadowolą się tym podstawowym zestawem, im nowsza gra, im bardziej nastawiona na graficzne wodotryski tym więcej trzeba wyłożyć na kartę graficzną, tak więc  zalezy w co chcemy grać, w "cywilizację 5" z 2010 roku to dalej mamy kompa za 3 koła, a jak w "cyberpunka 2077" w wysokich detalach to trzeba kartę za minimum 5 koła dołożyć do zestawu.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jack napisał:

12

Teraz ma HP Gaming Pavilion 15-CX0073NW 15,6" Intel Core i5-8300H - 8GB RAM - 256GB Dysk - GTX1050Ti Grafika - Win10 i biedactwo się przegrzewa 

Jak nie masz az takiego cisnienia to poobserwuj sobie ceny a poczekaj na black friday. Tak ja wiem ze wiekszosc to beka a nie promocje ale jak obserwujesz pewna wąską gałęź to cos znajdziesz. Sam tak kupilem poprzedni telefon, lapka, kumplowi smartłocza i w kazdym przypadku ceny tych rzeczy jeszcze dlugo nie zblizaly sie do tego ile zapłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 14:03, jack napisał:

Muszę kupić dziecku komputer na którym gry będą śmigać. I kompletnie nie mam pojęcia jak do tego podejść bo lata temu przesiadłem się na konsole. 

https://www.x-kom.pl/p/681564-desktop-lenovo-ideacentre-gaming-5-i5-32gb-512-win10x-gtx1660s.html

taki starczy? 

 

 

 

Wystarczy, mam ten sam cpu i gpu w laptopie, ciagnie wszystko bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuję podjąć na szybko the decision w kwestii lapka, który nada się tylko i wyłącznie do przeglądania neta, w tym yt, no i jakieś tam teams, skype itp.

Na teraz mam dwóch kandydatów.

https://www.x-kom.pl/p/620086-notebook-laptop-156-asus-vivobook-r-r564ja-i3-1005g1-8gb-240-w10-touch.html

https://www.x-kom.pl/p/644811-notebook-laptop-156-toshiba-dynabook-satellite-pro-c50-i3-1005g1-8gb-256-win10.html

Toshiba głównie z sentymentu, bo mój obecny lapek, to wlaśnie Toshiba, która towarzyszy mi od lat 11 i nada (prawie) daje rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.