Skocz do zawartości

Laptop za około 3k


Luki

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, jordan20 napisał:

Panowie dziekuje za opinie,ale mimo,ze napisalem w tym watku (a nie w watku o komputerach ogolnie),to nie szukam laptopa tylko komputera typu ,,all in one``

Ja pracuję na Dellach, bardzo sobie chwalę. Do chaty też kupiłem Dell AiO, SSD (ale to teraz standard), 24 cale, i7. Oczywiście nie jest to sprzęt do grania (bo i nie gram) i jestem mocno zadowolony. Dodatkowo drugi monitor 24 i można pracować. Do trzech klocków na luzie znajdziesz bardzo dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

musze poprawic swoje warunki pracy zdalnej, a wiec:

ktos poleca cos z monitorow?

wymagania:

  1. budzet - raczej do 800 zl (chyba, ze bedzie kozak za 899 no to wtedy jeszcze daloby rade)
  2. cel - tylko praca biurowa
  3. mozliwosc regulacji gora-dol
  4. przekatna ekranu - 22-24 cale

 

ktos poleca cos z foteli?

wymagania:

  1. budzet - do 600 zl (chyba, ze jednak w tej cenie nic dobrego sie nie znajdzie  - moge zwiekszyc budzet do 1000 zl?)
  2. cel - tylko praca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, karl napisał:

ktos poleca cos z monitorow?

Za 800 już masz taki wybór, że patrz po prostu jakie ma złącza lub inne ważne z twojego punktu widzenia sprawy i kupuj. Będziesz zadowolony. 

Ja miesiąc temu kupiłem jakiegoś Della 24 cale za 500 i jest świetny. Nie zależało mi, żeby miał jakieś USB czy coś innego, ważne były tylko dwa wejścia (z czego jedno hmdi) i jazda. To nie jest coś, nad czym trzeba się rozczulać. 

Krzesło inna sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, matek napisał:

Za 800 już masz taki wybór, że patrz po prostu jakie ma złącza lub inne ważne z twojego punktu widzenia sprawy i kupuj. Będziesz zadowolony. 

Ja miesiąc temu kupiłem jakiegoś Della 24 cale za 500 i jest świetny. Nie zależało mi, żeby miał jakieś USB czy coś innego, ważne były tylko dwa wejścia (z czego jedno hmdi) i jazda. To nie jest coś, nad czym trzeba się rozczulać. 

Dzięki za opinię. Jednak wydatek 500+ i zakup na lata powoduje, że jednak wolę się nad tym chwilę pochylić ;)

Jak to pisał Schwartz w Paradoksie wyboru (mocno polecam!), wybór jest tak duży, że jestem ...nim przytłoczony, więc wolę otrzymać od forumowiczów jakieś konkretne pozycje i na nich się skupić.

Co więcej, może ktoś z forumowiczów mógłby chcieć zarekomendować "swój" produkt spełniający moje wymagania. Nie mam problemu, aby ktoś mógł otrzymać tych kilka procent prowizji z mojego zakupu.

Czekam na polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2021 o 12:02, karl napisał:

musze poprawic swoje warunki pracy zdalnej, a wiec:

ktos poleca cos z monitorow?

wymagania:

  1. budzet - raczej do 800 zl (chyba, ze bedzie kozak za 899 no to wtedy jeszcze daloby rade)
  2. cel - tylko praca biurowa
  3. mozliwosc regulacji gora-dol
  4. przekatna ekranu - 22-24 cale

 

 

 

moja rekomendacja monitora jest na poprzedniej podstronie tego tematu, ale to sporo powyżej Twojego budżetu. If I were you to bym wziął jakiś 21:9 tak czy inaczej (czyli 29', ale one mają 'wysokość' ekranu właśnie taką jak 24) ..... aczkolwiek weź pod uwagę że nt. tych najtańszych LG opinie są mieszane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rw30 napisał:

 

moja rekomendacja monitora jest na poprzedniej podstronie tego tematu, ale to sporo powyżej Twojego budżetu. If I were you to bym wziął jakiś 21:9 tak czy inaczej (czyli 29', ale one mają 'wysokość' ekranu właśnie taką jak 24) ..... aczkolwiek weź pod uwagę że nt. tych najtańszych LG opinie są mieszane. 

Tak, widziałem posty z poprzedniej strony. Jak patrzę na Allegro to one chodzą po 710 zł, więc się łapią (taki znalazłem - https://allegro.pl/oferta/monitor-lg-25um58-p-25-led-ips-2560x1080-10417810370 - mam nadzieję, że o słabszych nie masz na myśli np tego ;] ) Problem z nim widzę taki, ze zabierze za dużo przestrzeni na biurku.
Rozumiem, ze korzystasz tylko z jednego monitora - nie pracujesz dodatkowo na laptopie? 

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darkonza napisał:

Temat proporcji ekranu mnie zadziwia, bo w laptopach za najlepsze do pracy uważa się te 3:2, a więc węższy a wyższy, co jest dokładnie przeciwne ewolucji monitorów polecanych do pracy.

Ty Darki jak czegoś co godzinę nie jebniesz to masz zły dzień co ? Próbowałeś na takim czymś co proponujesz proponować w programie graficznym ? 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wstawki nie maja na celu złośliwości. Ot dyskusja, luźne spostrzeżenia. Kupiłem niedawno Matebooka 14 (bez D) właśnie z ekranem 3:2 i faktycznie bardziej spodobał mi sie taki ekran wyższy niż szerszy. Najwięcej zalet widzę przy przeglądaniu neta. Ciekaw jestem swojej reakcji gdybym kupił znacznie szerszy niż wyższy. Czy też bym uznał ze to jest lepsze.

Dodam jeszcze ze w monitorach często spotykany jest tzw. pivot dzięki któremu można obrócić ekran o 90 stopni i miec wysoki i wąski monitor. Wiele osób to sobie chwali.

Możliwe ze nie ma żadnych przewag w jakimkolwiek układzie, a tylko osobiste preferencje i mody którymi się sugerujemy o nich słysząc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też uważam, że lepszy jest monitor 'wyższy niż szerszy', i od lat dziwiłem się przejściu na proporcje  z 4/3 na 16/9 (bo proporcje 'filmowe' są może cool do oglądania filmów, ale do wielu zastosowań profesjonlanych już nie ). No ale, alternatywy na rynku monitorów za bardzo nie było, więc trudno, człowiek się przyzwyczaił, pasek systemowy ustawiony pionowo zamiast poziomo, w których softach się dało też ustawienie menu / toolbarów pionowo i tyle.

Natomiast monitor 21:9 daje możliwość pracy jakby z dwoma monitorami (przy czym każdy z nich o proporcjach zbliżonych do 1:1 jeśli zastosujesz domyślny podział obrazu - czyli jak dla mnie bardzo spox, bo, jak pisałem, wolę ekran 'wyższy niż szerszy'), natomiast przewaga nad ustawieniem 2monitorowym jest taka, że, w zależnośći od aktualnych potrzeb możesz sobie proporcje wielkości tych dwóch ekranów dowolnie regulować tym windowsowym suwaczkiem na środku ekranu - i to jest super sprawa.

 

Don't get me wrong, pracowałem lata w ustawieniu 2 monitorowym, i nawet jak się brałem za kupno monitora rok temu to początkowo uznałem to 21:9 raczej za ciekawostkę, ale, gdy porozmawiałem z ludźmi którzy takiego monitora używali, to feedback był jednomyślnie pozytywny, kupiłem i bardzo sobie chwalę. Ale na 2 ekranach, czy nawet jednym, też bez problemu mógłbym pracować.

W dniu 11.03.2021 o 00:26, Sebastian napisał:

Próbowałeś na takim czymś co proponujesz proponować w programie graficznym ? 

???  pewnie zależy jakiej rozdzielczości plik by obrabiał - mogłoby być dobrze. Albo bardzo źle. Tak samo na 16/9

W dniu 10.03.2021 o 22:13, karl napisał:

Rozumiem, ze korzystasz tylko z jednego monitora - nie pracujesz dodatkowo na laptopie? 

no nie, jak masz w garażu najnowszego Mercka S klasę a w dodatku pod garażem  stoi stary wartburg po teściu, to tego Wartburga raczej omijasz szerokim łukiem... takie mniej więcej jest porównanie między moim 34' a ekranem laptopa. + popatrz na to co wcześniej napisałem o 'dwuekranowości' - naprawdę rzadko pracuję w jakiejś aplikacji na pełnym ekranie, niby można ale oko i tak nie ogarnia. Więc albo 50:50, albo 'główna' aplikacja na 2/3 bądź 3/4 ekranu - tak plus minus, a na reszcie secondary software. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj się zdecydowałem na EIZO EV2450 24" - używany, w rozsądnej cenie - 650 zł. Nowe chodzą po 1200+, a do tego mój znajomy ma go od jakiegoś czasu i sobie go chwali. Opinie w necie też praktycznie celujące.

Nie byłem się zdecydować na coś nowego, a i też nie chciałem płacić jednak obecnie 1000+ za nowy model. Te tańsze modele też mnie jakoś nie przekonały, bo albo tego nie ma, albo coś innego nie pasuje itd. Te 21:9 są ciekawe i w sumie fajnie byłoby mieć coś takiego, ale jednak to nie ten pułap cenowy.

1 godzinę temu, rw30 napisał:

no nie, jak masz w garażu najnowszego Mercka S klasę a w dodatku pod garażem  stoi stary wartburg po teściu, to tego Wartburga raczej omijasz szerokim łukiem... takie mniej więcej jest porównanie między moim 34' a ekranem laptopa. + popatrz na to co wcześniej napisałem o 'dwuekranowości' - naprawdę rzadko pracuję w jakiejś aplikacji na pełnym ekranie, niby można ale oko i tak nie ogarnia. Więc albo 50:50, albo 'główna' aplikacja na 2/3 bądź 3/4 ekranu - tak plus minus, a na reszcie secondary software. 

rozumiem (chociaż porównanie z czapy ;] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2021 o 11:19, darkonza napisał:

Moje wstawki nie maja na celu złośliwości. Ot dyskusja, luźne spostrzeżenia. Kupiłem niedawno Matebooka 14 (bez D) właśnie z ekranem 3:2 i faktycznie bardziej spodobał mi sie taki ekran wyższy niż szerszy. Najwięcej zalet widzę przy przeglądaniu neta. Ciekaw jestem swojej reakcji gdybym kupił znacznie szerszy niż wyższy. Czy też bym uznał ze to jest lepsze.

Dodam jeszcze ze w monitorach często spotykany jest tzw. pivot dzięki któremu można obrócić ekran o 90 stopni i miec wysoki i wąski monitor. Wiele osób to sobie chwali.

Możliwe ze nie ma żadnych przewag w jakimkolwiek układzie, a tylko osobiste preferencje i mody którymi się sugerujemy o nich słysząc

 

1 godzinę temu, rw30 napisał:

ja też uważam, że lepszy jest monitor 'wyższy niż szerszy', i od lat dziwiłem się przejściu na proporcje  z 4/3 na 16/9 (bo proporcje 'filmowe' są może cool do oglądania filmów, ale do wielu zastosowań profesjonlanych już nie ). No ale, alternatywy na rynku monitorów za bardzo nie było, więc trudno, człowiek się przyzwyczaił, pasek systemowy ustawiony pionowo zamiast poziomo, w których softach się dało też ustawienie menu / toolbarów pionowo i tyle.

Natomiast monitor 21:9 daje możliwość pracy jakby z dwoma monitorami (przy czym każdy z nich o proporcjach zbliżonych do 1:1 jeśli zastosujesz domyślny podział obrazu - czyli jak dla mnie bardzo spox, bo, jak pisałem, wolę ekran 'wyższy niż szerszy'), natomiast przewaga nad ustawieniem 2monitorowym jest taka, że, w zależnośći od aktualnych potrzeb możesz sobie proporcje wielkości tych dwóch ekranów dowolnie regulować tym windowsowym suwaczkiem na środku ekranu - i to jest super sprawa.

 

Don't get me wrong, pracowałem lata w ustawieniu 2 monitorowym, i nawet jak się brałem za kupno monitora rok temu to początkowo uznałem to 21:9 raczej za ciekawostkę, ale, gdy porozmawiałem z ludźmi którzy takiego monitora używali, to feedback był jednomyślnie pozytywny, kupiłem i bardzo sobie chwalę. Ale na 2 ekranach, czy nawet jednym, też bez problemu mógłbym pracować.

???  pewnie zależy jakiej rozdzielczości plik by obrabiał - mogłoby być dobrze. Albo bardzo źle. Tak samo na 16/9

no nie, jak masz w garażu najnowszego Mercka S klasę a w dodatku pod garażem  stoi stary wartburg po teściu, to tego Wartburga raczej omijasz szerokim łukiem... takie mniej więcej jest porównanie między moim 34' a ekranem laptopa. + popatrz na to co wcześniej napisałem o 'dwuekranowości' - naprawdę rzadko pracuję w jakiejś aplikacji na pełnym ekranie, niby można ale oko i tak nie ogarnia. Więc albo 50:50, albo 'główna' aplikacja na 2/3 bądź 3/4 ekranu - tak plus minus, a na reszcie secondary software. 

Ewolucja ekranów w proporcje "filmowe", dotyczy przede wszystkim pracy z min 2 oknami z podziałem po 50% pulpitu (od momentu w którym win i linux wraz z oprogramowaniem oferują pełne wsparcie w tym temacie).

Przy proporcjach 3:2 praca z podziałem jest praktycznie niemożliwa.

@darkonza jako tradycjonalista i zwolennik socjalizmu, utrudniłeś sobie (kolejny raz) znacząco rozwój w dziedzinie pracy z komputerem w przyszłości. A zachwalasz od lat SI :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, starYfaN napisał:

Przy proporcjach 3:2 praca z podziałem jest praktycznie niemożliwa.

@darkonza jako tradycjonalista i zwolennik socjalizmu, utrudniłeś sobie (kolejny raz) znacząco rozwój w dziedzinie pracy z komputerem w przyszłości. A zachwalasz od lat SI :) 

Na laptopie na dwóch ekranach? W życiu by mi to do głowy nie przyszło, bo normalnie używam monitora minimum 27 cali. Ten lapek to rezerwa na wyjazdy i biorac pod uwagę stosunek wielkosci ekranu do wielkosci laptopa to jestsuper (ekran to 90% przedniego panelu) No i te 14 cali jest większe od normalnych 14 cali bo im bardziej coś kwadratowe tym większa ma powierzchnię przy tej samej przekątnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

Na laptopie na dwóch ekranach? 

Oknach, nie ekranach.

Proporcje "filmowe", pozwalają na podział pulpitu (nie mylić z wielopulpitowością) i pracę z min 2 programami na jednym pulpicie o proporcjach zbliżonych do kwadratu.

Wybitnie przydatna rzecz i w win i w linuxie. Wielopulpitowość w linuxie była zawsze, w win od jakiegoś czasu, ale to nie to samo, co obróbka 2 programów na jednym pulpicie w tym samym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam -0,5 i nie nosze okularów ani soczewek, dla mnie to by była katorga - praca z takimi okienkami i prawdopodobnie pogłębianie wady.

A jak ktoś potrzebuje lapka to polecam bardzo, macbook wyglada przy nim jak jakiś starodawny rupieć :)

Jego wadą jest umieszczenie kamerki, oraz trafiaja sie modele z "backlight bleeding"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, darkonza napisał:

Mam -0,5 i nie nosze okularów ani soczewek, dla mnie to by była katorga - praca z takimi okienkami i prawdopodobnie pogłębianie wady.

A jak ktoś potrzebuje lapka to polecam bardzo, macbook wyglada przy nim jak jakiś starodawny rupieć :)

Jego wadą jest umieszczenie kamerki, oraz trafiaja sie modele z "backlight bleeding"

 

Najpierw spróbuj, potem oceniaj. Podział w żaden sposób nie skaluje czcionki w programach, zawartości ect. Pozwala na edycję i obróbkę różnych arkuszy jednocześnie.

Mam większą wadę, noszę jak popadnie i nie widzę żadnej różnicy, ale nie każdy jest np przyzwyczajony do mikrokonsoli linuxa. Dla mnie to jeden z kamieni milowych które jak zwykle (tak jak wszystko) windows rżnie ze społeczności robiąc na tym fortunę.

Wielkie ułatwienie w pracy, polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, starYfaN napisał:

Oknach, nie ekranach.

Proporcje "filmowe", pozwalają na podział pulpitu (nie mylić z wielopulpitowością) i pracę z min 2 programami na jednym pulpicie o proporcjach zbliżonych do kwadratu.

Wybitnie przydatna rzecz i w win i w linuxie. Wielopulpitowość w linuxie była zawsze, w win od jakiegoś czasu, ale to nie to samo, co obróbka 2 programów na jednym pulpicie w tym samym czasie.

znowu, zgadzam się z Darkonzo - jak rozumiem, że to prawie działa przy dużym (wiem, pojęcie względne, bo zmienia się z czasem, ale na dzisiaj to powiedzmy 24'+ ) ekranie 16/9 - 21/9 sprawdza się tu lepiej, but I know what you mean, to przy ekranie laptopowym zupełnie nie ma to zastosowania. Więc zrozumiałbym, gdyby duże ekrany były robione w 16(+)/9, małe nie, ale małe, jak te w laptopie, też są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rw30 napisał:

znowu, zgadzam się z Darkonzo - jak rozumiem, że to prawie działa przy dużym (wiem, pojęcie względne, bo zmienia się z czasem, ale na dzisiaj to powiedzmy 24'+ ) ekranie 16/9 - 21/9 sprawdza się tu lepiej, but I know what you mean, to przy ekranie laptopowym zupełnie nie ma to zastosowania. Więc zrozumiałbym, gdyby duże ekrany były robione w 16(+)/9, małe nie, ale małe, jak te w laptopie, też są.

A pracujesz na konsoli, widząc efekty w czasie rzeczywistym? Nie zabierzesz też ekranu 24 + na prezentację, nie sprawdzisz algorytmów z projektem w terenie, taszcząc telewizor :)

Ultrabooki są do noszenia, nie czytania poczty i przeglądania internetu przy biurku, od tego jest 24+. To jest właśnie najbardziej przydatne, przy laptopie mobilnym, ale MUSI być komuś potrzebne. Darkonza odnosi się do przeglądania internetu, który w formacie telewizyjnym zajmuje 50% ekranu i mu to nie przeszkadza. Ale już w formacie dwóch okien, te same 50% mające tą samą wielkość, skalowanie i rozmiar jest dla niego za małe :) Jak widać to samo z wolną przestrzenią z prawej i lewej może być ok, ale już bez wolnej przestrzeni jest zbyt małe.

Sprawdź na swojej panoramie internet w trybie jednego lub dwóch okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.