Skocz do zawartości

Laptop za około 3k


Luki

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.12.2019 o 10:38, Cardi napisał:

Chyba nie ma tematu o stacjonarkach, więc wrzucę tutaj

 

https://www.x-kom.pl/p/529832-desktop-x-kom-g4m3r-500-i7-9700k-16gb-480-w10x-rtx2070.html

Warto?

Kup czerwonego, lepiej na tym wyjdziesz. Pamiętaj, że PS5 też będzie na czerwonym a to znaczy, że wszystkie gry na nią pisane będą automatycznie pod to zoptymalizowane. 

 

 

W dniu 9.12.2019 o 10:43, Cardi napisał:

A to nie dlatego, że mają co-op z AGO e-sports, chyba teraz się nazywają AGO x-kom i mają w tych grach swoich zawodników?

A akurat CS to jedna z gier, gdzie stałe 300+fps ma kolosalne znaczenie. Na proscenie of kors.

Tak czy owak, dzieki za "nie znam sie" :D

Możesz mi powiedzieć jakie to może mieć znaczenie ? Skoro człowiek nie jest w stanie tego zarejestrować ? Przecież zawsze najważniejsze jest przepustowość najsłabszego ogniwa - tutaj ludzkiego oka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebastian napisał:

Możesz mi powiedzieć jakie to może mieć znaczenie ? Skoro człowiek nie jest w stanie tego zarejestrować ? Przecież zawsze najważniejsze jest przepustowość najsłabszego ogniwa - tutaj ludzkiego oka. 

Nie mogę, bo nie wiem, ale zapytaj prograczy na twitterze dlaczego nie grają w CS:GO w 60fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potwór. 
z innej beczki. 
 

szukam czegoś do biura domowego aby było to coś i ładnego i ekonomicznego. 
taki all in ekranik który bym używał do komfortowego sprawdzania dokumentów map dwg lokalizacji prezentacji ale aby tez w chwili kryzysu mozna było odpalić sobie mecz 

chce się oduczyć pracy na leżąco z iPadem gdzie oczy z bliska dostają po zdrowiu stad szukam czegoś funkcjonalnego ale i niebrzydkiego 

jak zobaczyłem cudo bazę Microsoftu tego highend to zakochałem się. Ale 17.000 PLN to bez sensu wydawać 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/komputer-all-in-one-microsoft-surface-studio-2-i7-7820hq-16gb-1tb-gtx1060-win10pro

sliczne ale za drogie 

czy znajdę coś aby tez mi szybko się dysk nie skończył jakbym tych map zdjęć i plików nabrał? 

All in tańsze ale równie ładne potrzebne. 

Apple nie chce bo cześć architektów jak mi prześle pliki to boje się ze mi nie otworzy. 

Chyba ze to już nie problem? 

Co na dziś z chmura? Tam są płatne pakiety czy gdzieś są jakieś tricki? 

I aby jeszcze mnie nie skubali co rok za odnawianie licencji na programy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ignazz napisał:

Ale potwór. 
z innej beczki. 
 

szukam czegoś do biura domowego aby było to coś i ładnego i ekonomicznego. 
taki all in ekranik który bym używał do komfortowego sprawdzania dokumentów map dwg lokalizacji prezentacji ale aby tez w chwili kryzysu mozna było odpalić sobie mecz 

chce się oduczyć pracy na leżąco z iPadem gdzie oczy z bliska dostają po zdrowiu stad szukam czegoś funkcjonalnego ale i niebrzydkiego 

jak zobaczyłem cudo bazę Microsoftu tego highend to zakochałem się. Ale 17.000 PLN to bez sensu wydawać 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/komputer-all-in-one-microsoft-surface-studio-2-i7-7820hq-16gb-1tb-gtx1060-win10pro

sliczne ale za drogie 

czy znajdę coś aby tez mi szybko się dysk nie skończył jakbym tych map zdjęć i plików nabrał? 

All in tańsze ale równie ładne potrzebne. 

Apple nie chce bo cześć architektów jak mi prześle pliki to boje się ze mi nie otworzy. 

Chyba ze to już nie problem? 

Co na dziś z chmura? Tam są płatne pakiety czy gdzieś są jakieś tricki? 

I aby jeszcze mnie nie skubali co rok za odnawianie licencji na programy 

 

 

nie odpowiem wprost na Twoje pytanie, ale dla mnie do takich zastosowan nie ma nic lepszego niz dobry laptop + zew. monitor. Ani Ci nie podam konkretnych modeli, ani konkretnych rozwiązań w  chmurze ani nic : ) natomiast elastyczność jaką tu dostajesz jest imho nie do pobicia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ignazz napisał:

Ale potwór. 
z innej beczki. 
 

szukam czegoś do biura domowego aby było to coś i ładnego i ekonomicznego. 
taki all in ekranik który bym używał do komfortowego sprawdzania dokumentów map dwg lokalizacji prezentacji ale aby tez w chwili kryzysu mozna było odpalić sobie mecz 

chce się oduczyć pracy na leżąco z iPadem gdzie oczy z bliska dostają po zdrowiu stad szukam czegoś funkcjonalnego ale i niebrzydkiego 

jak zobaczyłem cudo bazę Microsoftu tego highend to zakochałem się. Ale 17.000 PLN to bez sensu wydawać 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/komputer-all-in-one-microsoft-surface-studio-2-i7-7820hq-16gb-1tb-gtx1060-win10pro

sliczne ale za drogie 

czy znajdę coś aby tez mi szybko się dysk nie skończył jakbym tych map zdjęć i plików nabrał? 

All in tańsze ale równie ładne potrzebne. 

Apple nie chce bo cześć architektów jak mi prześle pliki to boje się ze mi nie otworzy. 

Chyba ze to już nie problem? 

Co na dziś z chmura? Tam są płatne pakiety czy gdzieś są jakieś tricki? 

I aby jeszcze mnie nie skubali co rok za odnawianie licencji na programy 

Kup blaszaka z dodatkowym monitorem i takim czymś:

https://www.aze.com.pl/pl/p/Bezprzewodowy-transmiter-HDMI-LKV388-Dongle/1758?gclid=EAIaIQobChMIksre7Jmw5gIVhLHtCh23HgMoEAQYAyABEgISP_D_BwE

klawiatura i mysz też oczywiście wi-fi

Dużo taniej a tak samo wygodnie. Nie mówiąc o tym, że jak przy projektach możesz wykorzystać wtdy łatwo dwa montory i w jednym pracować nad detalem na drugim mając złożenie lub prezentację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rw30 napisał:

to już z czystej ciekawości - bo trudno mi polemizować z tym, co kto lubi a kto nie - jaka jest dla Ciebie różnica między pracą z takim komputerem jak to, co zalinkowałeś w porównaniu do pracy z laptopem ? : )

Bardziej chodzi o estetykę i pewna redukcje kabli. Taka all in z klawiatura bezprzewodowa chyba po prostu ładnie na biurku wyglada gdzie dodatkowo klawiatury laptopów są nieporęczne. Oczywiście mogę dołożyć do klawiatury klawiaturę a do ekranu laptopa ekran ekstra ale robi mi się po prostu bałagan 

A tamta baza za 17.000 to jeszxze wyglada 

Arcydzieło które jakością detali bije Apple 

Chciałbym biurko mega wygodny fotel i coś poręcznego czego mi laptop nie da 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ignazz napisał:

Bardziej chodzi o estetykę i pewna redukcje kabli. Taka all in z klawiatura bezprzewodowa chyba po prostu ładnie na biurku wyglada gdzie dodatkowo klawiatury laptopów są nieporęczne. Oczywiście mogę dołożyć do klawiatury klawiaturę a do ekranu laptopa ekran ekstra ale robi mi się po prostu bałagan 

A tamta baza za 17.000 to jeszxze wyglada 

Arcydzieło które jakością detali bije Apple 

Chciałbym biurko mega wygodny fotel i coś poręcznego czego mi laptop nie da 

Powiem szczerze, nie rozumiem Twojego problemu, ani potrzeby jaką naprawdę masz.

Wrzucasz 28 calowego potwora ,a sam używasz Ipada, który ma mniej cali niż laptop.

Skoro korzystasz z iPada, więc raczej nie masz jakiś dużych wymagać technologicznych.

Estetyka to dość enigmatyczne określenie i mocno indywidualne.

Kup sobie mega wygodny fotel, biurko. Jak masz laptopy to kup stacje dokująco i problem kabli będziesz miał zminimalizowany.

A jeśli masz potrzebę kupienia All-in-one to wybierz taki, który estetycznie Ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończę aby nie było. Przeprowadzam się do domu i mam po prostu plan aby więcej rzeczy robić w domu niż siedząc w biurze. Stad patrząc na to ze dosyć nieporęcznie mi działać z poziomu łap topu szukam rozwiązania które zastąpi mi stacjonarny biurowy ( w pracy) jak i małe substytuty które słusznie krytykujecie. 
widzac coś na co mnie nie stać na etapie wykończenia domu szukam złotego środka stad fajnie ze wrzucacie różne podpowiedzi 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał:

 Oczywiście mogę dołożyć do klawiatury klawiaturę a do ekranu laptopa ekran ekstra ale robi mi się po prostu bałagan 

 

moje miejsce pracy wyglada ( w wiekszosci przypadkow, jestem freelancerem i zmieniam biuro i sprzet co pare miesiecy, i nie zawsze sprzet jest dokladnie taki jakbym chcial, bo z reguly pracuje na sprzecie klienta) tak:

1. laptop zaczepiony na stacji dokujacej, zamkniety, odczepiam go od stacji i otwieram tylko jak ide na jakies spotkanie czy cos innego nietypowego

2. kalwiatura + mysz  bezprzewodowa

3.monitor(y)

liczba kabli niezbednych w tej konfiguracji (zakladajac ze masz jakis zestaw mysz + klawa bezprzewodowa):  2. Jeden zasilajacy, jeden miedzy laptopem a monitorem . Czyli o całe 1 więcej niż w kompie all-in-1. Bałagan nieszczególny

Z klawiatury laptopa i jego monitora korzystam sporadycznie / rzadko jak siedzę przy biourku. 

 

Dla mnie opcja dużo lepsza niż komputer all in 1, laptopa w razie czego zawsze mozna latwo ze soba zabrac itp (tłumacze jak dziecku :P )  dodatkowo mozesz miec 1 albo 2 albo 3 monitory, to juz jak lubisz ( i monitor(y) taki(e) jaki(e) lubisz, a nie taki jaki ktoś Ci dorzuca do zestawu). W dodatku ten monitor też możesz użyć z innym kompem w razie czego (np. wymiany komputera).  Ale chyba zaczalem Cie do czegos przekonywac, a mialem tego nie robic : )

Godzinę temu, ignazz napisał:

Arcydzieło

uffff, tak sobie myślę że my się raczej nie dogadamy : ) 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to opcja na pewno warta przemyślenia bo jest ona najtańsza. Można wtedy wejść w lepszy monitor. Układam to sobie. Po prostu jak oczy zobaczyły stacje MS to chciały ja mieć ale jak zobaczyłem cenę to dupa siadła. I kombinuje jak mieć coś podobnego lecz tańszego. Widzieliście to na żywo bo to arcydzieło jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszymy się razem z Tobą 

poza tym zasadniczo to ja ciagle nie czaje Twojej logiki

Cytat

w domu chce mieć nowe gadżety

* nie wszystko co nowe ('technologicznie') wyglada super ładnie i sexy

* nie wszystko co wygląda super ładnie i sexy ma w środku dobre bebechy

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ignazz napisał:

Jest to opcja na pewno warta przemyślenia bo jest ona najtańsza. Można wtedy wejść w lepszy monitor. Układam to sobie. Po prostu jak oczy zobaczyły stacje MS to chciały ja mieć ale jak zobaczyłem cenę to dupa siadła. I kombinuje jak mieć coś podobnego lecz tańszego. Widzieliście to na żywo bo to arcydzieło jest. 

Wygląda jak monitor :)

Łap obudowę do blaszaka https://www.morele.net/obudowa-streacom-db4-st-db4-silver-1074834/ :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ignazz napisał:

czy znajdę coś aby tez mi szybko się dysk nie skończył jakbym tych map zdjęć i plików nabrał? 

All in tańsze ale równie ładne potrzebne. 

Apple nie chce bo cześć architektów jak mi prześle pliki to boje się ze mi nie otworzy. 

Chyba ze to już nie problem? 

Co na dziś z chmura? Tam są płatne pakiety czy gdzieś są jakieś tricki? 

I aby jeszcze mnie nie skubali co rok za odnawianie licencji na programy 

W zasadzie nie napisałeś do jakiego rodzaju pracy potrzebujesz tego kompa, albo nie chce mi się tak daleko cofać :)

Jakie pliki przysyła Ci ta część architektów? Dwg, rendery, wizualizacje, stratne/bezstratne itd itp. To naprawdę dużo zmienia. Jakie mapy, zawierające masę podkładów, metadane?

Apple warto mieć do grafiki (o ile ją tworzysz). Z kolei wszystko z okienkami bardzo szybko moralnie się starzeje (dlatego odnoszą sukcesy) i trzeba nabyć nowy model.

Jeżeli to jest zwykła typowa domowa robota, pomyśl o sprzęcie na którym możesz mieć win i linuxa. W drugim przypadku masz dwa/trzy razy dłuższy czas, zanim zacznie spadać wydajność w stosunku do oprogramowania/innych treści. To bardzo indywidualny wybór - ja nigdy nie używałem myszy, bo jest za wolna i za mało funkcjonalna i o dziwo nie mam ogryzka. Także tego. Podaj rodzaj programów, a można będzie doradzić w kwestii procesora, pamięci (ilości, szybkości), grafiki itd, a opakowanie to w dzisiejszych czasach nie jest problem.

Co do miejsca, zewnętrzny dysk kosztuje grosze, zakładam, że nie przeglądasz 10 000 zdjęć w pracy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie na moc obliczeniowa nieznacznie rośnie bo projektanci obok map dwg i warstw geodezyjnych wysokościowych i mediów na mapach zaczynaja tworzyć renderingi 3 D budynków. 
mapy urzędowe chociażby Studium Gmin i Miast to czasem pliki 30-50 MB które wolno mi się odpalają. 
Komp ma obie funkcje czyli praca / priv

praca praca ale kolekcje zdjęć rodzinnych mając w domu bazę tez chciałbym mieć właśnie tu. 
priv to tez dobrze jakby ładnie chodził netflix w wyższej rozdzielczości 


 

stad potężnej mocy obliczeniowej nie potrzebuje ale nie mogę iść tez w minimum 

do zdjęć priorytetem raczej wysoka rozdzielczość a ze jesteśmy na forum nba to odświeżanie ekranu aby dobrze i komfortowo wrzucić tez LP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.