Skocz do zawartości

Projekcje statystyk na 2018/19 - dyskusje


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Skuteczność trójek to oczywiście outlier, ale Moe grający na 53+% FG to jest możliwa long term opcja

W jaki sposob? Przez 6 lat nawet nie byl blisko do tego poziomu FG%, wiec wg mnie to zupelnie nierealna opcja.

 

Oczywiście, że tak. Ale w przypadku graczy o stałej roli i stałych umiejętnościach trendy w tym zakresie są z reguły stałe. Używam tego czasem na potrzeby własnych projekcji i o ile gracz nie zaliczy breakoutu w skuteczności, ta prosta statystyka pozwala często przewidzieć ilość trójek gracza.

Z reguly moze byc stale, ale to nie oznacza w 100%... i wlasnie na te wyjatki natrafiles w tej dyskusji ;-)

 

Jeszcze Noel. IMO min 85% minut na pozycjach 4-5 Thunder zgarnie czwórka Adams, Noel, Grant, Patterson. Problem z przesunięciem George'a jest taki, że w Oklahomie wcale nie mają kłopotu urodzaju na obwodzie - mają dużo graczy, ale zdecydowana większość z nich jest słaba i niesprawdzona w dużych minutach w NBA.

Jasne, ale to oznacza, ze bedzie duzo probowania roznych kombinacji wsrod niskich i sie jakos miedzy nimi minuty rozloza.

Noel na PFie wg mnie nie pasuje, wiec przyjmuje iz bedzie tylko rezerwowym centrem. Ale oczywiscie moge sie mylic.

BTW, kto mialby przejac pozostale 15% na PFie jak nie PG13?

 

Dubluje się - ale dla Top120 masz mniejszą średnią trójek niż dla podobnej próby rok temu. - Chodziło mi o to, że nie tylko będzie wyższa od Twojej projekcji

W Top120 wychodzi 20+ graczy, ktorych tam nie bylo rok temu, wiec tylko zwracam uwage iz porownanie nie ma wspolnego mianownika.

 

Dla mnie trend w tej grupie jest stały, niezależnie od jej składu, też przez to, że duże ilości trójek ciągle są parametrem zawyżającym wartość graczy - dzięki temu tacy ludzie jak Allen Crabbe się w niej zmieścili rok temu.

Nie bardzo rozumiem dlaczego traktujesz to jako "zawyzanie", a nie "wlasciwie mierzenie".

O blokach czy zbiorkach masz taka sama opinie?

 

PG strasznie nie lubi grać na PF i publicznie o tym mówił. AFAIR w zeszłym sezonie praktycznie tam nie grał.

Niby teraz nie ma Melo, ale ja też bym się nie spodziewał, żeby grał tam dużo.

A kto inny ma tam grac? Grant i Patterson nie obskocza 48 minut na 82 mecze, a reszta skladu to wingi i centrzy.

Zreszta w lineupach z Melo i Grantem to bylo bardzo umowne kto jest PF, a kto SF.

 

Osobiście podziwiam wiLQ, że na forum podjął dyskusje - bo właśnie takich dyskusji jak L'e - Woo się obawiałem, o czym zresztą mu pisałem.

A Wy probujecie zniechecac rzadka osobe, ktora chciala o nich podyskutowac? ;-)

 

Ja z kolei też miałem kilka zarzutów do Wilqa odnośnie typowania przeciwko trendowi ( np. Top 10 draftu 2017 ; z simmonsem w miejsce fultza; wedlug tych projekcji zaliczy gorsze statystyki niz sezon wczesniej co nie zdarzylo sie nigdy) ale kiedy sie argumentuje statystyki pojedynczych graczy, ma to jakis tam sens. I rzeczywiscie simmons, tatum, ball czy josh jackson rzeczywiscie moga miec gorsze statystyki.

Jak wspomnialem na privie IMO jest starcie progresu wynikajacego z wieku i regresu wynikajacego z okolicznosci w druzynie [prawie wszystkim z Top 10 draftu 2017 przybyl jakis starter z wysokim USG%].

 

Po drugie Wilq typuje bardzo bezpiecznie.

Jak kogos interesuja szalone projekcje to niech puszcza wodze wyobrazni ;-)

Wg mnie to ma byc solidny fundament do podejmowania decyzji, a nie wyscig po jak najwiecej niespodzianek.

 

Nie ma graczy u ktorych typuje duzy postep, nie ma graczy ktorym typuje duzy spadek.

Tu troche przesadziles bo sa zmiany o +/- 10$. Jasne, ze nie tak liczne jak sie zdarzaja w realu bo nie potrafie przewidywac powaznych kontuzji ani trejdow, a to sa czynniki, ktore najwiecej nagle zmieniaja wartosc graczy. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty swoim widzimisię "krytykujesz" wielotygodniową prace kilku osób, dając jako "argumenty" stosunek pozycji (opartej o indywidualne staty) jednego zawodnika w jednej ekipie do innego zawodnika w drugiej ekipie, dodając zmiany zachodzące w lidze, a ani razu nie odnosisz się do stricte metodologii tworzenia takich rankingów, których chyba nie rozumiesz.

 

Więc jak zrobisz to choć dla jednej ekipy, to zrozumiesz o czym piszę ja czy wiLQ.

Jesteś na podobnej górce co był Leszczur, przy czym on jest świetny retorycznie i miałem dużą frajdę z nim dyskutując, a Ty jesteś tylko arogancki wychodząc z założenia, że nie rozumiem/ nie umiem / nie robiłem, a Ty tak i teraz mi pokażesz.

Sam widzę że nie masz opinii, więc nie czuję po co się wtrącasz? Nuda? Są lepsze sposoby na jej zabijanie niż wcinanie się w merytoryczną rozmowę w taki sposób.

Nie skrytykowałem szerzej żadnego ranku do którego nie umiałem się odnieść merytorycznie, co myślę, że udowodniłem w trakcie dyskusji. Ty natomiast skrytykowałeś mnie i wydajesz mi polecenia nie wnosząc do rozmowy kompletnie nic poza irytacją czytających.

 

Natomiast co do "zadania" które to ma wyjąć kilka dni... :smile: Bez przesady, ta nasza narodowa przywara do wyolbrzymiania pracy do granic absurdu jest porażająca. Normalnie jakbym swoim biednych pracowników słyszał, że on to się z niczym nie wyrabia, a kiedy nie podejdę do biurka to Facebook odpalony albo inne SM.

Wszystko ma na tacy, wystarczy, że zrobi filtr po drużynie, ściągnie projekcje Ninja na xls, zrobi korekte tego co pisze na forum, sprawdzi sumowania pozycji dla całej ekipy (co by minuty czy FGA kosmiczne nie wyszły) i z powrotem zassie do ninja żeby algorytm przeliczył pozycję po korektach a nam powie co i dlaczego zrobił oraz jak efekt to dało. Max. 1-2h roboty, więc nie przesadzajmy - grając w fantasy i tak będzie nad tym myślał, a przynajmniej merytorycznie będzie.

 

Swoim arkuszem się z Tobą nie podzielę więc ogólnikowej projekcji Warriors ode mnie nie dostaniesz.

Natomiast żeby zrobić projekcję dla całej ligi na poziomie pro, do upublicznienia jako produkt do sprzedaży i produkt mający sprzedawać Ninję, czy jakikolwiek inny serwis, uważam, że potrzeba około miesiąca. Uważam, że trzeba cztery razy spojrzeć na każdego gracza. Raz indywidualnie, raz drużynowo, raz w kontekście trendów ligowych jakie dana próba graczy reprezentuje - miałem tu już rozmowę o trójkach i raz w kontekście co otrzymana wartość gracza oznacza względem innych - ranking. Jeśli uważasz, że to mało roboty na drużynę, max 1-2h, obrażasz tu Wilqa i resztę ekipy Ninja, nie szanujesz ich pracy. Ja szanuję i zakładam, że poświęcili projekcjom kawał serca i mnóstwo czasu. Tyle, że się nie zgadzam z wynikami końcowymi. To spora różnica. To ten szacunek sprawia, że podjąłem dyskusję - jeśli się nie zgadzam z kimś kogo uważam za mądrego lub szanują go ludzie, których ja szanuję, chętnie z nim rozmawiam. Nic nie przekonuje mnie natomiast do dalszej rozmowy z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob? Przez 6 lat nawet nie byl blisko do tego poziomu FG%, wiec wg mnie to zupelnie nierealna opcja.

Na tym właśnie polega breakout nieprawdaż? Dobrze, że odpowiedziałeś sam sobie na to kolejnym zdaniem:

 

Z reguly moze byc stale, ale to nie oznacza w 100%... i wlasnie na te wyjatki natrafiles w tej dyskusji ;-)

... przy czym dla mnie skuteczność Harklessa to też tylko możliwość i jego znaczący progres long term uważam z mniej prawdopodobny niż powrót do poprzednich wartości.

Swoją drogą zrobiliśmy tu cudną pętlę, bo naraz negujemy jedne trendy i zakładamy breakouty w innych... i zaraz dojdziemy do argumentu "bo tak myślę", czyli musimy zgodzić się co do zwykłej różnicy opinii :)

 

Jasne, ale to oznacza, ze bedzie duzo probowania roznych kombinacji wsrod niskich i sie jakos miedzy nimi minuty rozloza.

Noel na PFie wg mnie nie pasuje, wiec przyjmuje iz bedzie tylko rezerwowym centrem. Ale oczywiscie moge sie mylic.

BTW, kto mialby przejac pozostale 15% na PFie jak nie PG13?

Patrząc na to wszystko, ciągle nie widzę racjonalnego argumentu za relatywnym wzrostem wartości Adamsa. Oczywiście poza FT. Chyba znowu musimy się zgodzić, że się nie zgadzamy.

Co do tych 15%, dla dobra OKC mam nadzieję, że to będzie PG. Te 15% jednak może nie wystarczyć do poprawy wartości Adamsa skoro cały zeszły sezon grał obok strzelca na PFie. "Strzelca". Mnie w tym momencie bardziej ciekawi czy ograniczony/nieobecny Russ bardziej zaniży mu wartość (bo spadnie mu FG) czy podwyższy (bo wzrosną mu BLK i być może Usage).

 

W Top120 wychodzi 20+ graczy, ktorych tam nie bylo rok temu, wiec tylko zwracam uwage iz porownanie nie ma wspolnego mianownika.

A jednak trendy dla tej grupy są stałe. W lidze też się co roku rotuje te 15-20% graczy w rotacjach zespołów i trendy dla niej są stałe i przewidywalne w krótkim terminie. To dla mnie wystarczający wspólny mianownik.

 

A Wy probujecie zniechecac rzadka osobe, ktora chciala o nich podyskutowac? ;-)

Polecam się - jak podkreślałem, zawsze chętnie dyskutuję z ludźmi których szanuję... o ile mam choć chwilę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś tylko arogancki wychodząc z założenia, że nie rozumiem/ nie umiem / nie robiłem, a Ty tak i teraz mi pokażesz.

Kolego Wooden przeczytaj proszę sobie swojego posta nr 1 w tej dyskusji, potem moje odpowiedzi na Twoje zdanie (do posta z 13 Wrze 2018 - 12:46 włącznie) i wskaż mi proszę tę "arogancję", "ja Ci pokażę", "twierdzenie, że nic nie potrafisz". Być może niektóre moje posty mógłbym pisać w innym tonie, ale odnoszę wrażenie, że bardziej udzieliła Ci się "atmosfera" dyskusji z Leszkiem (w której to Ty raczej chciałeś pokazać mu "ja Ci pokażę" propozycją zakładu - zresztą standard na tym forum) i mam wrażenie, że nie do końca jej efekt jest po Twojej myśli.

Więc mój post (poniekąd w odpowiedzi do goozmana) był idealny do odreagowania w stylu "jak zapłacisz tysiaka to Ci zrobię".

 

Sam widzę że nie masz opinii, więc nie czuję po co się wtrącasz?

Zauważ, że moje wtrącenie dotyczyło tylko i wyłącznie metodologii pozycjonowania zawodników w rankingach roto - do czego praktycznie się nie odniosłeś.

Mi chodziło tylko o to, że nawet jak wrzucisz swoje prognozy (zgodnie z trendami/statystykami, które przytoczyłeś i które wręcz chwaliłem), to może się okazać, że i Klay i CJ i Adams będą dalej na "pozycjach" w rankingu bliższych tym z ninja niż Twoim oczekiwaniom "per pozycja".

 

Ty natomiast skrytykowałeś mnie i wydajesz mi polecenia nie wnosząc do rozmowy kompletnie nic poza irytacją czytających.

j.w. nie krytykowałem Ciebie, tylko podejście do metodologi rankingu roto.

Jeśli mój post:

ja bym wolał aby nasz "nowy" kolega zrobił profesjonalna projekcje dla GSW na przyszły sezon i pochwalił się nimi tutaj. Prosiłbym aby cała analiza uwzględniała (...) Oczywiście nie oczekuje abyś teraz tworzył specjalny arkusz z jakimiś regułami czy algorytmami, ale żeby przy określaniu poziomów poszczególnych statystyk odnieść się do w/w, tak jak to zrobiłeś Wooden chociażby w elemencie ilości celnych trójek Klaya.

Wtedy mając pełen obraz to będzie merytoryczna dyskusja o value Klaya na tle ligi i jego miejscu, a nie trochę jałowa o 1 stacie i do tego 3 miejscu po przecinku...

był dla Ciebie w jakikolwiek sposób niemerytoryczny (łącznie z pierwszymi odpowiedziami) - to trudno, choć obaj wiemy, że właśnie na merytoryce mi tu zależało. Jeśli jednak Ciebie uraził (choć wytłuściłem słowa które temu przeczą i nie są chyba "poleceniem") - to przepraszam, nic takiego nie miałem na myśli.

 

Swoim arkuszem się z Tobą nie podzielę więc ogólnikowej projekcji Warriors ode mnie nie dostaniesz.

Nigdy jej nie chciałem dla siebie, tylko dla zweryfikowania tego - czy jeśli naniesiesz to w najprostszy sposób na projekcje ninja, to jak zmieni się pozycja Klaya. Zawsze możesz to wysłać do Sławka i wiLQ na pw...

 

Natomiast żeby zrobić projekcję dla całej ligi na poziomie pro, do upublicznienia jako produkt do sprzedaży i produkt mający sprzedawać Ninję, czy jakikolwiek inny serwis, uważam, że potrzeba około miesiąca.

Uważam, że trzeba cztery razy spojrzeć na każdego gracza. Raz indywidualnie, raz drużynowo, raz w kontekście trendów ligowych jakie dana próba graczy reprezentuje - miałem tu już rozmowę o trójkach i raz w kontekście co otrzymana wartość gracza oznacza względem innych - ranking.

Doskonale wiem ile czasu na to potrzeba... a 30 dni na 30 ekip to nie 2 dni ;)

Niemniej napisałem/wyjaśniłem potem, że można zrobić "skrócona" wersję dokonując korekty samych GSW.

Wystarczy, że skorygujesz (odwrotnie) staty GSW na FB Ninja o trend w trójkach, który wg Ciebie wiLQ ze Sławkiem nie uwzględnili (lub niewystarczająco uwzględnili - choć wg mnie chyba miejscami wręcz przecenili ;)) zarówno per zawodnik jak i per liga.

Oczywiście nie będzie to w 100% autorski efekt o którym Ty pisałeś, ale trend samej zmiany już zauważymy.

 

obrażasz tu Wilqa i resztę ekipy Ninja, nie szanujesz ich pracy.

Myślę, że trochę się zagalopowałeś z osobistymi wstawkami. To jak ja szanuję (i za co) osoby zaangażowane w FB-Ninja to jest prywatna sprawa moja i chłopaków, którzy sami doskonale o tym wiedzą.

Proszę więc abyś nie implementował tu sformułowań tego typu.

 

Mam nadzieję, że wyjaśniłem Ci moje podejście bez podtekstów.

Reakcja moja była też wynikiem tego co zauważyłem w ligach roto, kiedy właśnie ludzie przewartościowują ranking nad value roto - szczególnie Ci młodzi, zaczynający i dlatego nie zgadzam się z tym, że powinniśmy dawać im klarowny feedback jak napisałeś, że gracz nr 50 jest (dużo) lepszy od 80, bo w roto tak nie jest...

 

Swoją drogą: Sławek, Bartek - może warto się pokusić o taki artykuł: "Ranking fantasy roto a value w roto points?"

Za oceanem to coraz częściej opisują - szczególnie na płatnych serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy jej nie chciałem dla siebie, tylko dla zweryfikowania tego - czy jeśli naniesiesz to w najprostszy sposób na projekcje ninja, to jak zmieni się pozycja Klaya. Zawsze możesz to wysłać do Sławka i wiLQ na pw...

 

Swoją drogą: Sławek, Bartek - może warto się pokusić o taki artykuł: "Ranking fantasy roto a value w roto points?"

Za oceanem to coraz częściej opisują - szczególnie na płatnych serwisach.

 

Kurde, ja stary usenetowy człowiek jestem, nadal nie potrafię posta forumowego sprawnie na dwie części podzielić, więc odpowiem w dwóch akapitach na niezależne tematy.

 

Nawet na PW Wooden nie musi wysyłać swoich projekcji. Od tego jest w pocie czoła przez nas wdrożony nowy, naszym zdaniem niezwykle prosty i wygodny mechanizm uploadu własnych projekcji do ninjy. Wystarczy eksport do xls (notabene też po nowemu, z użyciem znacznie lepszej biblioteki), korekta pliku, import, a potem wygenerowanie rankingu z uwazględnieniem własnych projekcji. A także korzystanie z tych danych np. w draft toolu. Polecam i jak zwykle zachęcam do dzielenia się uwagami.

 

Co do artykułu - naprawdę ktoś z płatnych coś takiego udostępnił? Ja generalnie mam pewną wizję w temacie edukacji użytkowników, ale coraz mniej wierzę w artykuły tego typu... I tak mało kto je czyta. Temat na pewno będę jeszcze ciągnąć, ale to już na spokojnie, na pewno nie u progu sezonu, bo tu zapierdziel tecniczny jest na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Rotoworld Guide było to fajnie opisane, na Fantasypros też. Nie mówię że cały artykuł był dokładnie o tym/czy tylko i wyłącznie, ale jego części odnosiły się to tego, że BPA na brakującej pozycji to de facto nie zawsze najlepszy do Twojej sytuacji w roto zawodnik.

 

Nawet dziś jak wrzucisz sobie jakieś artykuły ogólnodostępne dot. strategii roto, to zalążki tematu są poruszane. Jak coś ciekawego i świerzego wpadnie mi w oko to wrzucę. Ostatnio ESPN coroczną (dosyć ogólnikowa - ale zawsze) edukację zaczął:

 

http://www.espn.com/fantasy/basketball/story/_/id/20674472/managing-games-played

 

http://www.espn.com/fantasy/basketball/story/_/id/20697768/fantasy-basketball-winning-roto-draft-strategies

 

Tu akurat w baseballu ale też odnoszą się do value w "puzzlach" roto.

https://www.fantraxhq.com/fantasy-baseball-player-values-draft-strategy/amp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Rotoworld Guide było to fajnie opisane, na Fantasypros też. Nie mówię że cały artykuł był dokładnie o tym/czy tylko i wyłącznie, ale jego części odnosiły się to tego, że BPA na brakującej pozycji to de facto nie zawsze najlepszy do Twojej sytuacji w roto zawodnik.

 

Hmmm, no my staramy się o tym trąbić od początku. Na takiej zasadzie powstały w zasadzie wszystkie narzędzia premium w fb-ninja i każdy artykuł techniczny mniej lub bardziej to o czym piszesz podkreśla.

I teraz - jeżeli mimo wszystko nasza wizja na świat nie dociera, trzeba pomyśleć o rozwinięciu gałęzi edukacyjnej. I bardzo mocnej koncentracji na tym obszarze w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no my staramy się o tym trąbić od początku. Na takiej zasadzie powstały w zasadzie wszystkie narzędzia premium w fb-ninja i każdy artykuł techniczny mniej lub bardziej to o czym piszesz podkreśla.

I teraz - jeżeli mimo wszystko nasza wizja na świat nie dociera, trzeba pomyśleć o rozwinięciu gałęzi edukacyjnej. I bardzo mocnej koncentracji na tym obszarze w przyszłości.

Absolutnie. Kazda nasza akcja informacyjna zwiazana z draft toolem, LMAD czy innymi narzedziami opartymi o analizę kombinacji bardzo wyraźnie nawiązywał do tego że miejsce zawodnika w rankingu niekoniecznie musi pozytywnie korelować z jego przydatnością dla danej drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ledwo po jednym dniu gier byl juz zmienil garsc rzeczy, np Fultza czy Haywarda pchnal w dol o pare dolarow...

ciezki jest los w przewidywaniu losu innych ;-)

 

Ledwo po jednym dniu gier byl juz zmienil garsc rzeczy, np Fultza czy Haywarda pchnal w dol o pare dolarow...

ciezki jest los w przewidywaniu losu innych ;-)

A kogo w gore ? Tatum,Simmons ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kogo w gore ? Tatum,Simmons ...

Z tym bym sie wstrzymal bo Simmons nie bedzie gral po 43 minuty na mecz, a Celtics zapowiadaja sie na jedna z tych druzyn co starterzy graja bardzo malo i kazdy z nich ma wystrzal w inny dzien.

 

Wg mnie wczoraj najbardziej w gore poszly akcje Jerami Granta [29 minut i 10 wiecej od Pattersona] i centrow Warriors poza Bellem bo wyglada jakby Kerr ich wybral, ale to mogly byc sprawy matchupowe, wiec jeszcze zobaczymy na ile staly ten wzrost wartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.