Skocz do zawartości

Sezon 2018/19 Liga II East


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Schroder straci na powrocie Westa, Hield na powrocie Bodzia już stracił, nie tylko minutowo, ale też patrząc przez pryzmat roli na pakiecie. Te rzuty, które do tej pory szły na Hielda, teraz się rozkładają też na Bodzia. Ale ten trejd nie jest tak rażąco nierówny, nie nadużywajmy tego veta. Moze Dallas wierzy, ze Hield nie straci, a Oklahoma z powrotem Westa spieszyć się nie będzie...

 

Z jednym tylko powątpiewam - czy na tym straci Shump. To jest zaklinanie rzeczywistości. Po pierwsze, Shump nie był żadną opcją ofensywną, po drugie, jest lepszym defensorem niż Bodzio - a więc grać będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, manipulujesz zawsze można narysować scenariusz, który będzie mega w jedną stronę.

Czym manipuluję? Tym, że dwa mecze gra zardzewiały po kontuzji Bogdan a mimo to Buddy gra tylko 26 minut, kiedy w ost. 8 meczach przed powrotem Bogdana (kiedy nabijał statystyki) grał średnio prawie 35? Oczywiście nie wiem ile będzie grał, bo zawsze kontuzja może być, ale patrząc, że w poprzednim sezonie z gorszą konkurencją grał 25 to naprawdę optymistyczne wydaje się coś więcej niż 27-28 min na mecz.

Nie zrozum mnie źle, ja wręcz lubię Buddiego który jest dość niski (6-4) jak na dzisiejszych rzucających i mimo tego, że zrobił fajne postępy w ofensywie, to nie daje stat defensywnych. Więc jego upside jest ograniczony. Może w keeperze mógłbyś to bronić, ale nam 4/5 sezonu zostały ;)

Schroder jako starter w najlepszym sezonie ledwo załapał się do 100, więc nawet jak będzie miał minuty to też bez defensywy nie daje upside-u.

 

Hielda oddaje dlatego, ze liczyłem na utrzymanie przechwytów z ubiegłego sezonu a tu jest słabiej, ale dalej będzie top 50-60.

:smile: Mogę się założyć, że nie będzie w top 60 (wg yahoo, ninja do wyboru), a przegrany w zakładzie wpłaci symbolicznie 200 zł jak darowiznę na wskazany przez wygranego cel społeczny. Wchodzisz?

 

Shumperta, który nie pasuje do układanki, nie jest młody i perspektywiczny.

jak zwykle veto uważam za ekstremalny srodek zapobiegający oszukiwaniu innych gm przez dwóch którzy się dogadali.Tu jest rożną ocena sytuacji i rozmiana 2 za 1.

Oszustów to z ligi powinien komisz wyrzucać ;), a veto jest dla mocno nierównych wymian.

Wall dopiero co kosztował 40$ na drafcie a ci 2 łacznie 24$ - nie bez powodu ;)

Zwróć uwagę, że wyrzucany Ariza, może mieć (i ma) niewiele niższą wartość od Schrodera czy Hielda.

Po prostu obaj są sell high, a mimo to mają dużo mniejszą wartość od Walla.

Tak paczka może na Teagua czy max. Conleya po kontuzjach by starczyła.

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania czysto "techniczno"-regulaminowe:

- ile teraz musi być "vet" - 5?

- od kiedy do kiedy liczy się czas?

- czy możemy jakoś uprościć ten element, bo pisanie tu, przycisk do komisza, 2 tematy (jeden do dyskusji drugi do veta), trochę nieczytelne to się wydaje...

- na mailu mam 3 veta (moje, lwa i Sławka, który chyba nie w tym miejscu "umotywował" decyzję), a jak wchodzę w apce Yahoo to widzę 2... - coś się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu na dłużej przysiąść wiec teraz się wypowiem.

 

Dla mnie ta sytuacja to żart i pokazuje, jak złym i mogącym prowadzić do naduzyć rozwiązaniem jest veto ( na szczęście nie zostało przepchnięte). W skrócie:

 

Jesteśmy w 2 lidze, czyli każdy z nas już jakies pojęcie o tej zabawie ma, musiał sie tu dostać.

 

Dwóch menagerów będą na początku sezonu i majac stosunkowo zbliżony wynik ( 4 miejsce ex aequo ten sam wynik na srednich) wiec majacych o co walczyc robi wymiane. Zakladam, ze obaj uznaja ta wymiane za korzystna dla siebie bo inaczej po co ja robia.

 

Veto do wymiany zglasza 3 graczy bedacych akurat przypadkiem nad tymi graczami w tabeli poniewaz uznaja ja za nierowna??? To jest przeciez jawny konflikt interesow jak o wymianie, ktora jest w interesie innych graczy w lidze maja sie wypowiadac walczacy z nimi gracze???

W naszej lidze bylo bodajze 7 wymian, praktycznie kazda z nich wg swojej oceny uwazam za korzystniejsza dla ktorejs ze stron, inaczej ujmujac nie klepnalbym jej z drugiej strony poniewaz uwzalbym ja za niekorzystna tzn ze mam vetowac wszystkie wymiany poniewaz uwazam ze ktos zrobil lepszy interes?

 

I zaczynaja sie powody bo na drafcie kosztowali nierowno???? - co mnie obchodzi kto kupil kogos okazyjnie a kto przeplacil na drafcie liczy sie tu i teraz i przyszlosc

Bo to bedzie nierowno bo ja uwazam ze ten gracz straci a ten zyska i tak bedzie bo tak przewiduje ninja (oparta na projekcjach innych graczy). - WTF????

Jak ktoś ma jedyny słuszny model przewidywania to juz powinien zarobic miliony w stanach na tym. Nikt nie ma szklanej kuli kazdy cos sobie przewiduje i raz ma racje raz nie. Co mnie obchodzi ze ktos przewiduje cos inaczej niz ja??? O to chodzi w tej zabawie zeby przewidywac lepiej niz inni wiec jesli ktos ma inne zdanie niz ja to praktycznie rzecz biorac zakladamy sie o to kto bedzie mial racje.

 

Nie mam duzo doswiadczenia w fantasy dopiero 3 sezon ale w kazdym z sezonow ktoras z moich wymian idzie pod glosowanie veta bo jest wg uznania kogos nierowna. Wysylam w ciagu sezonu kilkaset propozycji wymian, robie ich tez prewaznie w kilku ligach kilkanascie kilkadziesiat jedne wychodza mi na dobre inne na zle. Sztuka jest zrobic wymiane nim ktos zacznie grac lepiej gorzej wykorzystujac to ze moje myslenie o danym zawodniku bedzie blizsze prawdy niz myslenie innego menagera. Zakladajac ze nawet ktos popelnia blad i klepie wymiane ktora jest dla niego niekorzystna ( co realnie okazuje sie po czasie) dlaczego mialby byc chroniony przed popelnieniem bledu? Rozumiem 4 lige i graczy poczatkujacych i rozumiem sytuacje gdy jeden z menagerow o cos walczy a drugi juz nie. Nie rozumiem natomiast sytuacji gdy obaj menagerowie walcza o jak najlepszy wynik i jeden uwaza tak a drugi inaczej. Z czego ma wynikac gremium mowiace nie mozesz tak zrobiic bo my grajac i nie wiedzac tak samo jak Ty uwazamy ze mamy racje.

 

Szanuje innych graczy w tym Ciebie Danny ale nie widze powodów dla których miałbym ja czy w tym przypadku Dallas myślec tak jak Ty.

Podobnie nei widze powodów dla których miałbym zdradzac ludziom walczącym ze mną w lidze swoje przemyślenia i elementy strategii.

 

Co do kwestii graczy to nie zakłądam się, bo tak mam w zwyczaju ale uważam, ze Buddy Hield ma realną szansę bycia top 60 w tym roku. Nie wiem czy tak będzie ale oceniam to na wiecej niż 50%.JAk będzie zobaczymy bo to Joeger i Sacramento a oni w ubiegłym sezonie grali 25 minut Randolphem czego nie umiałem wytłumaczyć. Wg mnie Hield będzie grał 30-32 minuty spadnie mu lekko produkcja i wzrosną lekko przechwyty co jesli utrzyma obecne skutecznosci powinno dac gracza top 60 ale przy tak wyrównanej stawce ( pozycje pomiędzy 40 a 90) liczyć się może 0,1 stl czy 0,1 FG wiec to jest gdybanie.

 

Co do schrodera to z westbrookiem w skladzie w pierwszych 6 meczach mial 16- 3,5 - 4 z ponad 1 trójka 1 stl jak dla mnie niezle i na pewno gracz warty rotacji, dodatkowo Westbrook jest po zabiegu na kolano i kolejnym urazie. Co mnie obchodzi ktory byl w rankingu grajac w atlancie.

 

Podsumowujac ja zrobilem wymiane, ktora uwazam za korzystna dla siebie, Dallas zakladam zrobil taka, ktora uznal za korzystna dla niego. Jak chcesz to go pytaj o jego motywacje ale zakladam, ze nikt sie tu nei musi tlumaczyc. Rywalizujemy ze soba wiec kazdy gra jak uwaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stryder - zamiast cieszyć się, że liga "puściła" bardzo (wg mnie) nierówna wymianę (dzięki której bez innych zdarzeń losowych masz teraz realną szansę na awans - gratulacje!), piszesz maila w stylu - jak ktoś śmie (zgodnie z regulaminem lig) nie zgadzać się z Twoją wymianą i robić veto! Co więcej jak śmiem o tym pisać...

 

Daj spokój - tym bardziej, że nie wyraziłeś chęci założenia się o te "top 50-60" Hielda, bo doskonale wiesz, że tak nie będzie i dosyć komicznie na tym tle wyglądają wypowiedzi z wstawkami "WTF!?" czy "motywacji wymiany". :)

 

Tak czy inaczej ja szanuje decyzję ligi i zycze Wam obu powodzenia!

 

Ps. Tomek odniesiesz się do mojego wcześniejszego postu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danny przeczytaj na spokojnie to co napisałem, ja na podstawie tej wymiany krytykuje cała instytucje veta. Wiem, że masz w tej kwestii inne zdanie wyszło to w tamtym roku w LM gdzie była podobna sytuacja z wymianą Wilqa. Ja swojego zdania w tej kwestii nie zmieniam i wciąż uważam, że pomijając 4 ligę veto powinno się ograniczać do ewidentnych walkow zapobiegających oszukaniu pozostałych menagerow przez tych robiących wymianę.

Co do zakładu to skoro ja się nie zakładam bo nie mam tego w zwyczaju, to czemu miałbym łamać swoje przekonania żeby komuś coś udowodnić. Nie rozumiem

Czemu miałbym ryzykować pieniądze na coś co sam napisałem będzie na styku i może wyjdzie może nie. Sorry ale hazard to nie dla mnie i brak ochoty na niego wg mnie niczego nie dowodzi.

Zresztą napisałem Ci co uważam, jak będziesz miał rację na koniec sezonu możesz mi to wypomniec. Nie mam problemu z tym bo jak każdy raz mam rację a raz się mylę.

Nie rozumiem za co miałbym być wdzięczny, za to, że ktoś nie zabronił mi i drugiej osobie zrobić wymiany, która uważamy przyniesie nam korzyść?

Ja pietnuje coś co uważam za słabe rozwiązanie i ta sytuacja to pokazuje, nie musisz się że mną zgadzać ale nie wymagaj żebym zmienił swoje myślenie skoro mam argumenty na poparcie mojego twierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stryder ale instytucje veta mogłeś krytykować jak głosowanie było, a nie przy okazji preferującego Ciebie dealu. Poza tym na większy odzew mógłbyś liczyć we wszelakich dyskusjach miedzyligowych.

 

Zwróć uwagę, że jakoś nikt (w tym ja) nie vetowal innych dealow - w tym Twoich. Więc te personalne uwagi w kontekście krytyki dealu trochę nie na miejscu były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracałem na to uwagę przy dyskusji o vecie nawet proponowałem rozwiązanie, które mogłoby temu zapobiegać.

Zawsze dyskutuje z postępowaniem a nie z osobą. Nie sądzę żebym w jakiś sposób zachował się nie na miejscu, ale jeśli personalnie Cie to urazilo to sorry nie miałem takich intencji.

 

Wracając do normalnych rzeczy dalej jestem otwarty na wymiany więc jak ktoś szuka jakiejś to jestem zainteresowany. Mam kilku wartościowych graczy, a w dalszym ciągu szukam zawęźenia rotacji. Nie mówię tu o rozmianie gwiazd tylko rozsądnych ludzi do rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzicie na yahoo widnieje mój trejd z GRB. Jako outowany jest Bullock, z tym, że GRB długo rozkminiał, czy na to pójść, w między czasie nie miałem żadnej informacji, czy trejd ma szansę dojść do skutku, czy też nie. W tym czasie zmieniły mi się priorytety, w sensie, iż wolałem Bullocka zostawić. Wtedy już jednak trejd został zaakceptowany. Od razu oddam, iż zaakceptowanie trejdu odbyło się w nocy, kiedy Pistons nie grali, więc nie był to pomysł chwili. Ruch z zawodnikiem, który ma pojsc na FA nie zmienia obrazu trejdu - z niego się nie wycofuje. Chciałbym tylko, żeby komisarz zmnienił po tym jak trejd wejdzie w życie Bullocka na Morrisa. Po długich pertraktacjach z Washko uzyskałem taką zgodę, mam nadzieję, że społeczność protestować nie będzie. Myślę, że różnica między Morrisem a Bullockiem nie jest aż tak wielka, żeby miało to stanowić problem - Morris pewnie też znajdzie chętnego na swoje usługi.

 

Pabloboar - jaka cena za Simmonsa? Bo ja nie mam pomysłu, jak go wycenić, a asysty mi się przydadzą.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbyś bardziej skory do wymian, to więcej by się działo :smile:

 

Kiedyś przy kolejnym piwku opowiem Ci, dlaczego w tu i teraz jestem cholernie ostrożny z dealowaniem.

 

Jak widzicie na yahoo widnieje mój trejd z GRB. Jako outowany jest Bullock, z tym, że GRB długo rozkminiał, czy na to pójść, w między czasie nie miałem żadnej informacji, czy trejd ma szansę dojść do skutku, czy też nie. W tym czasie zmieniły mi się priorytety, w sensie, iż wolałem Bullocka zostawić. Wtedy już jednak trejd został zaakceptowany. Od razu oddam, iż zaakceptowanie trejdu odbyło się w nocy, kiedy Pistons nie grali, więc nie był to pomysł chwili. Ruch z zawodnikiem, który ma pojsc na FA nie zmienia obrazu trejdu - z niego się nie wycofuje. Chciałbym tylko, żeby komisarz zmnienił po tym jak trejd wejdzie w życie Bullocka na Morrisa. Po długich pertraktacjach z Washko uzyskałem taką zgodę, mam nadzieję, że społeczność protestować nie będzie. Myślę, że różnica między Morrisem a Bullockiem nie jest aż tak wielka, żeby miało to stanowić problem - Morris pewnie też znajdzie chętnego na swoje usługi.

 

W zasadzie nie widzę jakiegoś wielkiego problemu z tym, właściwie nawet ogólny sens byłby większy, gdyby należało decydować nad wyrzuceniem w momencie uprawomocnienia się dealu. Ale jako że technicznie jest jak jest - prawnicza natura Washki pewnie obawia się precedensu, czy jak to tam się "papugowo" nazywa :-) Po ludzku idzie o to, żeby w przyszłości ludzie nie uznali, że mogą sobie dowolnie zmieniać takie decyzje, zawracając poślady komisza, bo przecież ktoś kiedyś już taką zgodę uzyskał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem. Przecież Bullock idzie nie na waivera, tylko do mnie. A przynajmniej w takiej wierze dokonywałem trejdu. Ja go wyrzucać nie planuję i stanowi on dla mnie ważny element wymiany. Chyba coś się komuś pomieszało. Albo mi, albo Bulkowi.

Edytowane przez GRB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.