Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jest win, ale jakby był AD to... to by nie było ;]

 

nasza ławka nie jest w stanie utrzymać wyniku i to się sprawdza zarówno dzisiaj z takimi Pels jak i wcześniej min. z Kings, Pablo z Mielna zrobił nam małą jesień, co przewidział kucio, ale wiadomo, to już jest prawdziwy Mejwen w tej branży więc nie dziwota

 

Lyles jest strasznie nierówny i chyba Beasley wyprzedzi go w rotacji, bo ułomkiem jakimś nie jest a broni z dwie klasy lepiej, kapitalny mecz MB, liczę na spory boost minut u niego skoro i tak z Bartonem graliśmy na dwóch nominalnych guardów

 

Dupę uratował nam kapitalny Harrisek trzema stealami w crunch (nie wiem czemu w boxie są tylko dwa) oraz dodał kilka bardzo ważnych punktów, tak jak przewidywałem, chłop jest na najlepszej drodze by być kimś na poziomie 20/5/4/2 w tej lidze dodając do tego świetną obronę

 

Jokowi zabrakło zbiórki do kolejnego TD, ale przynajmniej parę razy pokazał, że jednak potrafi być czymś więcej w pomalowanym niż tylko powietrzem:

 

https://twitter.com/IsolationNBA/status/1057100470962044930

 

Murray dziś bardzo solidnie po obu stronach parkietu, stracił co prawda piłkę w bardzo ważnym momencie, ale to tylko dlatego, że parodyści w pasiakach nie zauważyli ewidentnego kickballa obrońcy

 

garść ciekawostek:

 

Nuggets są 29ci w celności trójek w lidze, nie za bardzo rozumiem zależność pomiędzy lepszą obroną, a tak beznadziejnym %, ale póki co nie robię z tego tragedii

 

Monter Morris ma najlepsze ratio ast/to w lidze (11.0), Harrisek jest 5ty (5,6)

 

następni są Bulls i Cavs w b2b, trzeba liczyć na 2-0, ale łatwo może nie być

 

pozdrawiam

 

aha byłbym zapomniał, bo pewnie Ignacy chciałby wiedzieć - Sap na plus, ale znowu ma te momenty, że ciężko go poznać,dzisiaj w ogóle wymyśliłem taką teorię, że być może on ma świadomość, że na 90% jego opcja nie zostanie podjęta przez co traci trochę motywacje... może i teoria z dupy, ale już nie wiem jak go tłumaczyć, niemniej jednak dziś było ok, choć to tylko NOP bez Davisa

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem skład Pels to się przestraszyłem lekko i koszmary lat poprzednich wróciły. Brak Davisa, brak Paytona, a na starterze Jahill Okafor. Wszystko idealnie ułożone pod klasyczna porażkę z dupy tej drużyn tego trenera. Dodatkowo problemy Jrue z faulami od początku. 

 

Ostatecznie wygrali, ale nie ma się czym jarac, bo do końca było nerwowo. To powinno być łatwe W, bo w końcu u siebie i z rywalem grającym bez jednego z najlepszych graczy ligi. Podobał mi się Beasley w tym meczu, a Monte znów zagrał jak bardzo solidny backup. Teraz chyba będą Bulls, wiec znów powinno być z W. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, tylko że nadprogramowo to Nuggets wygrali chyba tylko z Warriors. Ten ładny bilans gracze z Denver mają szansę poprawić, bo w najbliższych siedmiu spotkaniach, zaliczą tylko jeden wyjazd.

A bo wygrana z Clippers to pikuś jak mniemam

 

Już tak nie umniejszajmy tego sukcesu Denver. Grają skutecznie i to po obu stronach parkietu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo wygrana z Clippers to pikuś jak mniemam

 

Już tak nie umniejszajmy tego sukcesu Denver. Grają skutecznie i to po obu stronach parkietu 

Wygrana była w planie. Clippers teraz są na ósmej pozycji razem z Pelikanami i Minnesotą, ale trudno założyć, że ją utrzymają. Za nimi są bowiem i Lakersi z Jamesem, i Oklahoma z Westbrookiem, i Houston z Hardenem. W przedsezonowym typowaniu, większość userów, umieściła Clippersów na 12 miejscu, a to jest poziom Kings z tamtego sezonu. Owszem Clippersi mogą pójść w górę, ale rozsądek podpowiada, że skończą na niższej pozycji niż są obecnie, więc czy wyjazdowa wygrana nad takim teamem jest aż takim wyczynem?

Edytowane przez shadowy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo wygrana z Clippers to pikuś jak mniemam

 

Już tak nie umniejszajmy tego sukcesu Denver. Grają skutecznie i to po obu stronach parkietu

Wlasnie sek w tym, ze w ataku nie graja skutecznie. Harris i Murray ciagle grubo ponizej 30% za trzy, Lyles to nie kojarze zeby trafial cokolwiek (ale baaaardzo mi sie podoba jak wykorzystuje mismatche w post). Druzynowo sa lepsi tylko od takich 3pt tuzow jak OKC, Pistons i Magic. Mimo tego mamy 8-1. Zapowiada sie fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy ale mnie najbardziej zaskakują rotacja w obronie. Momentami wygląda to naprawdę bardzo dobrze. Wygrane są bardzo ważne, na koniec będzie się liczył każdy W, nie ważne z kim. Potencjał jest ale liderzy muszą się ogrywac w playofach A poza GSW Denver w serii ma szansę wygrać z każdym na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło patrzać na obronę Denver. Malone tyle o tym mówił latem, ale cóż, ja mu nie ufałem i chyba nikt z fanbase Nuggets nie ufał MM. Trzeba przyznać, że jak na razie słowa dotrzymuje.

 

Nuggets kompletnie zmienili podejście w D i zaczęli bronić bardzo aktywnie, agresywnie i fizycznie. Poprzednio dawali mnóstwo "łatwych" switch, a ballhander rywali z łatwością mijał Jokicia. Do tego oni wyglądali jakby im się po prostu nie chciało. Teraz na pewno są chęci, jest pomysł i póki co to funkcjonuje. TOP3 obrona ligi to na pewno fluke, ale awans z końcówki trzeciej dziesiątki do jakiejś średniej ligowej i tak będzie niesamowitym skokiem w górę, a to powinno być realne.

 

Teraz Jokić/Plumlee wychodzą do kozłującego i grają agresywnie, Jokić nawet przy switchach potrafił ustać Curry'ego czy Holidaya w tym sezonie. Jrue nawet ładną czapę sprzedał. Takie agresywne momentami wręcz podwojenia na picku rodzą pewien problem i tym żarł się choćby Boban w meczu z LAC. No ale własnie agresją + po prostu aktywnością w obronie udaje się to dość często łatać. Bardzo ładne rotacje, dużo biegania, a dzięki temu sporo przechwytów (4 miejsce w lidze) czy deflections. Jestem ciekawy jak długo to utrzymają, bo miło patrzeć na zapieprzających w obronie graczy Denver. 

 

8-1 przy 30% za 3 całej drużyny to spore zaskoczenie, a przecież szybko taki Barton wypadł (+ no brak Thomasa i Portera, ale ich nie liczę specjalnie). W przestrzeni całego sezonu pewnie obrona pójdzie w dół, a trójki w górę i powinno się to jakoś zbalansować.

 

Cieszą minuty Beasleya, bo dostał wreszcie stałe miejsce w rotacji i to wykorzystuje. Znakomita Q4 w jego wykonaniu i tak potrzebne właśnie trójki. No i Plumdog z owacją na stojąco. Fajnie, że trafił trójkę, ale mi najbardziej zaimponował tą akcją w obronie przed zejściem, właśnie aktywność, agresja i brak odpuszczenia do końca, to takie Denver w tym sezonie w podsumowaniu. 

 

Jokić unikał rzutów, momentami mógł iśc agresywniej w mismatchu z Rubio, ale no fantastycznie dzielił się piłką. 16 ast, 10 reb i zabrakło tylko punktów do TD. No ale Jok powinien grać trochę agresywniej w ataku jako strzelec. Z drugiej strony jeśli nie szło i kreował partnerów zamiast pałować na siłę to dobrze o nim świadczy ;).

 

Craig mógłby umieć więcej w ataku (15% za 3, gorszy tylko Lyles - 11%), ale w obronie daje bardzo dużo hustle i jeśli to nadal będzie funkcjonowac to po powrocie Will może wrócić do swojej naturalniejszej roli 6th mana. 

 

Teraz Boston i Memphis, a więc też czołowe obrony NBA. Przy braku trójek mogą być ciężkie i brudne mecze, taka odmiana od przeciętnej ligowej w tej chwili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już Panowie nie jest przypadek, ta drużyna nauczyła się bronić w jedno lato i to jak! śledzę ten cyrk od 6 lat regularnie i po nocach, ale w życiu bym nie pomyślał doczekać czegoś takiego

no i Murray jak mnie wkurwiał od początku sezonu tak dzisiaj potwierdził, że moje porównania do Curry z dupy się nie wzięły, najlepsza obrona lgi mogła tylko patrzyć, szkoda, że mu nie wszedł ten layup na 50

ahh jak szkoda tego meczu z Lakers, byłoby za mocno

bonusik:

JUANCHOOOO: https://twitter.com/shinchan2005/status/1059646298079535105

aha, no i Morris! pod koniec 3q sam zrobił prowadzenie, dziś znowu 0 strat, trzeba Thomasa po prostu w grudniu wyjebać za drugą rundę i problem solved

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.