Skocz do zawartości

NBA Draft 2019


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

chyba trochę poplynales teraz. Curry był zajebisty od pierwszego sezonu a jedyne co budziło wątpliwości to kostki..

 

Nie był zajebisty. Ostatnio Ci wklejałem przypomnienie jaki był płacz po oddaniu Monty Ellisa.

 

Chyba jak dałem w tamtym czasie Curry na jakieś 5 pozycji wśród point guardów, to był mega szok.

 

Zresztą Kemba Walker też miał bardzo ciężkie wejście w ligę. Chyba z tego co ostatnio czytałem najbardziej minusowy gracz ligi w pierwszym sezonie. Rzucał poniżej 0,40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani Raptors też płakali po Derozanie

 

 tu nie chodzi o to kto był słaby jako rookie tylko kto był słabiutki przez  te przynajmniej 3 sezony i nagle wyrósł na all stara a takich graczy to praktycznie że nie ma [bo i trzecie sezony to bardzo często są takie sezony prawdy]

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był zajebisty. Ostatnio Ci wklejałem przypomnienie jaki był płacz po oddaniu Monty Ellisa.

 

Chyba jak dałem w tamtym czasie Curry na jakieś 5 pozycji wśród point guardów, to był mega szok.

 

Zresztą Kemba Walker też miał bardzo ciężkie wejście w ligę. Chyba z tego co ostatnio czytałem najbardziej minusowy gracz ligi w pierwszym sezonie. Rzucał poniżej 0,40%

dokładnie

 

W 2010 mówiło się naokrągło o dwóch debiutantach: Jenningsie i Evansie

Currym prawie nikt na tym forum się nie ekscytował.

Nawet Lorak pisał o nim że to tylko nelsonowy wynalazek, czyt. nie broni (jak zresztą całe ówczesne GSW) i nabija boxa w szybkim pace w drużynie z bottom ligi.

Zresztą on w 3 sezonie rzucał niecałe 15 pkt/mecz i nikomu chyba do głowy nie przyszło że on z 3 lata będzie MVP ligi.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się przekonac do Ziona

 

jest ten niespotykany atletyzm tylko ja tu widzę aż za dużo red flagów

 

dosyć krótki jest.. Harden czy Wade mają lepszy wingspan nawet a on przecież na jedynce grać nie będzie

bardzo slaby jumpshot. 2-12 za 3 póki co, z FT  66 procent

może być słabiutki w HCO

wątpliwe bball IQ 

będzie pewnie klepał mase przechwytów czy bloków ale mam wątpliwości czy będzie ogarniał team D na sensownym poziomie

zostanie najcięższym graczem w lidze będąc 6'6 czy 6'7..  - potencjalne problemy zdrowotne przy intensywnym graniu

 

Może to kwestia tego że w ostatnich latach trochę zraziłem się do prospectów na atletyzmie ale tak mi wychodzi. Oczywiście jest zdecydowaną jedynką tego draftu ale na tą chwilę nie widzę w nim aż tak niesamowitego prospectu jak co niektórzy czy to tutaj czy jeszcze dalej 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest ale taki LarrY Johnson który dawał radę.

Larry z tego co pamiętam dość szybko popsuł sobie plecy. Chyba już w 3 sezonie po bestii zostało tylko wspomnienie. Fakt, że trochę poprawił rzut ale już w wieku 31 lat odszedł na emeryturę. Nie jest dobrym prognostykiem dla Ziona.

 

Miałem czapkę zimową z Szerszeniem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież on jest klasyfikowany jako 4 a ma wingspan na poziomie J.R Smitha. Trudno być aż tak dobrym defensywnie prospectem będąc  undersized w taki sposób

 

Zion Williamson, among forwards in next year's draft
 
6th percentile in height
24th percentile in wingspan
4th percentile in standing reach
100th percentile in weight
 
:nevreness:
Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma, tylko co z tego? Już teraz byłby jednym z najlepszych atletów w NBA. Tacy ludzie przeskakują klisze w stylu ''trudno być X mając Y". Ma mankamenty - jakby ich nie miał i umiał rzucać, byłby LeBronem, ale co najmniej tier Griffina, Rose'a, Simmonsa, Walla, Townsa, Irvinga - czyli legit 1st picków ze znakami zapytania. IMHO jest wyżej, bo może być niesamowitym fitem w NBA jeżeli nabierze fundamentals, ale to trochę dyskusja dla dyskusji, bo i tak pójdzie z jedynką. Legit 1st pick i blisko ''generational'' jeżeli chodzi o atletyzm.

 

Uwaga o przeciętnym bball IQ to po prostu nieprawda - dobry passer, nie zabija flow ofensywy, pełny effort, czasami nadaktywny w obronie, ma momenty gdzie jest mega wartościowym graczem bez touches w ataku, no i ma reputację mądrego gościa. Kompletne przeciwieństwo RJ Barretta.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zion pójdzie też z 1 pickiem z innego powodu mianowicie chodzi o DOLARY. Przecież każda organizacja która go wybierze będzie mogła liczyć na liczne szekle od fanów spragnionych oglądania poniżających rywali wsadów czy widowiskowych bloków z pomocy. 

 

Zion dla takiej przykładowej Atlanty będzie zbawieniem. W mediach o takiej drużynie będzie się mówiło 5 razy więcej niż zwykle. 

 

Czy Zion będzie efektywny? Czy będzie na nim można zbudować mistrzowską drużynę? Moim zdaniem jeszcze za wcześnie na jakoś jednoznaczną odpowiedź. 

 

Jednak ten wzrost wbrew pozorom może być wielką zaletą zamiast wadą. Niski środek ciężkości, przy jego sile i szybkości będzie bardzo użyteczny. Dodatkowo wyobrażam sobie że będzie mógł przejmować krycie na pozycjach 1-4 a pewnie nawet niższych 5. 

 

Zastanawiam się tylko czemu nikt nigdy go nie zwerbował do footballu amerykańskiego? Jak się patrzy na jego budowę to od razu kojarzy mi się z tym sportem :tongue:

 

A Cam Reddish będzie wielkim graczem! Takim Ingramem tylko z rzutem xd 

 

A jeśli chodzi o tych ciekawszych moim zdaniem graczy którzy mogą pójść z dalszym numerem to ja będę obserwował Hachimur'e 

 

Ciekawe też co się wydarzy z tym chłopakiem który poszedł do G League. Jak to się odbije na jego pozycji w drafcie. 

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to ciekawi niejaki Rui Hachimura. Czarny Japończyk to nowość. :grin:

A Zion Williamson to równie dobrze może być Barkley 2.0, to dopiero 18-letni chłopak. 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jest starszy od Tatuma bo w lutym będzie już 21 latkiem a nie wygląda nawet za bardzo nba ready

w sumie nie wiem nawet w czym on może być dobry na poziomie NBA poza scoringiem [a i mam wątpliwości czy nawet w tym będzie dobry]

Taki Jabari trochę

To że on teraz w mockach jest top5 swiadczy tylko i wyłącznie o słabości tego draftu

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zion nigdy nie będzie miał dobrego procentu za 3, nawet za 2 moze miec problem,

nigdy nie zbuduje się ten na nim contendera, ale hype na niego jest tak duży,

ponieważ ludzie są stesknieni za konkrentym kozakiem, który będzie skakał innym po głowach.

Brutalna siła fizyczna to jest to, co ludzi kręci.

Gladiatorzy ciągle w cenie.

 

Zion obyś poszedł w ślady Kempa.

 

https://www.youtube.com/watch?v=IPZTvI8azYE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten draft będzie bardzo dziwny i ciekawy zarazem.

Zion atleyczny freak ze słabym rzutem i Bol Bol guard w ciele olbrzyma, od którego Simmons może się uczyć jak ciskac 3ki.

Fajnie się chłopak rozwija, ciekawe czy znajdzie dla siebie niszę w lidze.

 

Brook Lopez juz tam wytycza nowe szlaki dla kolejnych shooting guardow-rim protectorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.