Skocz do zawartości
BMF

NBA Draft 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się nie połamie, to bardzo ostrożnie pisząc mamy tu trochę lepszą wersje Randle'a w ofensywie z dodatkową zajebistą D.

Nie oglądałem wczorajszego meczu, ale tak ogólnie to hot takes z MM przy obejrzeniu wcześniej jakichś 20+ gier u poszczególnych prospectów budzą pewien uśmiech ;>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Morant musi trafić do Chicago i ch...

wow, on wygląda lepiej od Ziona.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

xDDDD

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nom, ale nie doceniasz Moranta, koleś wydaje się legit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

dla mnie Zion jest wielką zagadką. na początku byłem bardzo sceptyczny, ale teraz... pod względem profilu (undersized podkoszowy, słaby rzut, wątpliwa obrona) wygląda mi na busta, ale gdy go oglądam, to czuć talent trafiający się "raz na dekadę". w sumie coraz bardziej skłaniam się ku temu, że jego worst case scenario to Blake Griffin ;]

wow, on wygląda lepiej od Ziona.

Teraz pytanie która wersja jest prawdziwa ;d

Edytowane przez dapunk20

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

xDDDD

zobaczymy kto się będzie śmiał za rok ;] 

Teraz pytanie która wersja jest prawdziwa ;d

one się nie wykluczają, bo nie ma tez lecz są hipotezy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nom, ale nie doceniasz Moranta, koleś wydaje się legit.

Mam duże obiekcje w stosunku do hype jaki na niego jest, no ale to bardziej związane z tym, że kompletnie nie broniący rozgrywający z bardzo podejrzanym rzutem do mnie nie przemawiają ;>. Szkoda, że w brackecie nie dostał żadnej dobrej defensywy przeciw sobie.

Inna sprawa, że rozegrał chyba swój najlepszy mecz w 1R, a MM niewiele wpływa na moje oceny.

Z wiadomych przyczyn do czerwca się nie wypowiadam dokładnie, ale przed pomiarami tym bardziej nie ma co definitywnie big boardu układać.

zobaczymy kto się będzie śmiał za rok ;] 

Tak ogólnie to rok to dość mała dawka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zion na starcie będzie jednym z najlepszych atletów w NBA. Pod względem skillsetu jak na topowego prospekta z college'u jest co najmniej dobry (co najmniej dobre handles, soft touch, post up, kończenie nad obręczą, bball IQ, defensive awareness, duży potencjał jako kreator). Jak okaże się bustem, to z innych powodów. 

połowa z tych jego umiejętności/pozytwów w jego grze, które wymieniłeś, poddaje pod dużą wątpliwość ale zostawmy to bo tylko rs będzie to w stanie rozstrzygnąć, natomiast z dużym prawdopodobieństwem jestem wstanie powiedzieć że z kolesia żaden stud, niech będzie że dobry prospect ale ja bym nawet nie powiedział, że najlepszy z nadchodzącego draftu. Co nie zmienia, że pójdzie jako #1 podobnie jak Ayton, choć za jego plecami, podobnie jak w 2018, są kolesie bardziej utalentowani którzy zrobią lepszą karierę.

PS zawsze lubiłem VCU to odpaliłem ich meczyk z doskoku, widzę że w plecy są, myślę nie dziwota skoro tak się gubią w obronie, pod koszem jacyś obrońcy na centrze... tak dopiero po chwili zobaczyłem że to Tacko wszedł na boisko :) jak to absurdalnie wyglądało, słowem skąd oni w tym Senegalu takich kolesi mają, Maker, Boll, Fall, 3 metry i jeszcze te nazwiska :)  

ale pośmiać się już można :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kto oprócz Giannisa będzie lepszym atleta od Ziona w Nba?

Mam wrażenie że atletyzm Ziona jest wręcz niedoceniany tutaj na forum z tego względu że już dawno nie było kogoś podobnego.

Zion nawet jeśli w ataku nie będzie turbo kozakiem, ale moim zdaniem będzie bo na przykład taki Randle daje rade być bardzo efektywny, to w obronie jest kimś kto może bronić dosłownie każdego i grać spore minuty jako nowoczesny center.

Bardzo chciałbym żeby trafil do Atlanty, to przy okazji rzucac by się nauczył.

Tegoroczny draft nie wydaje się jakiś szczególnie zły, myślę że może zaskoczyć sporo osób, po prostu ten draft nie jest tak silny jak dwa ostatnie , które były wyjątkowo mocne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zwykle tak, ale przypadku Ziona to może być pół jego kariery.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam duże obiekcje w stosunku do hype jaki na niego jest, no ale to bardziej związane z tym, że kompletnie nie broniący rozgrywający z bardzo podejrzanym rzutem do mnie nie przemawiają ;>. Szkoda, że w brackecie nie dostał żadnej dobrej defensywy przeciw sobie.

Inna sprawa, że rozegrał chyba swój najlepszy mecz w 1R, a MM niewiele wpływa na moje oceny.

Z wiadomych przyczyn do czerwca się nie wypowiadam dokładnie, ale przed pomiarami tym bardziej nie ma co definitywnie big boardu układać.

No w naszej zabawie masz wybór 1st very late i 2rd IND wiec rozumiem szachy przed naszymi wyborami ale aby teraz tak na gorąco odnawiać sobie 3 miesięcy dyskusji nad prospektami aby u nas z 26 i 45 wyborem pobawić się w rudego z kapelusza ;)))) ?

Szkoda trochę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyne co laczy Ziona z Randlem, to fakt za sa czarni. Tu nie tylko chodzi o atletyzm, ale on to jeszcze przeklada na zwyciestwa, jego impact na gre Duke jest oczywisty. Z pamieci to on mial w RS ~ 80% at rim, gdzie rywale mogli sobie spokojnie zageszczac srodek, bo cale Duke jest historycznie slabe w rzutach za 3. Jako zespol rzucali w tym roku z dystansu na okolo 31%(sic!), K to ich trenuje jak w 2000 roku i pomimo tego Zion jest tak dobry grajac bez spacingu czy chocby jakegos goscia z post threat i passingiem. Co jest zaskakujace to gosc bardzie szybko rozumie schematy w team defense, w zasadzie na tym poziomie jest anchorem, jak odpalicie 2-3 randomowe mecze z RS to zobaczycie jaki postrach sieje jak obronca z pomocy na weak side. Widac tez, ze pracuje nad panowaniem nad pilka i nie widze tu red flagow zeby byl naprzyklad 2nd ball handlerem w NBA. Pod wzgledem talentu i produkcji to gosc na poziomie Davisa i Doncica. Ten sam tier.

Co do Moranta to polecam zobaczyc dzisiejszy mecz, bedzie gral z Florida State, to jeden najdluzszych i najbardziej atletycznych zespolow w NCAA, sa tez dosyc doswiadczeni, podobny sklad jak w tamtym roku. To nie sa chokerzy z Wisconsin z czwartku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Missouri Tigers star forward Jontay Porter has reportedly torn his ACL for a second time in the past year, according to Alex Schiffer of the Kansas City Star.

No nie wygląda to za ciekawie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zion w ataku to będzie trochę lepszy Randle i tyle. Różnica między nimi to będzie głównie obrona w ktorej Zion powinien być świetny.

Generalnie w ataku ogladajac Ziona to on w c*** przypomina Randla tylko jwst1 troche bardziej atletyczny

Ale wziac troche lepszego randla z jedynka....szykuje sie pewnie jedynka dla cavs, skowyt i pozniej narzekania, ze znowu wybrali busta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dejcie spokój z tymi porównaniami do Randle'a, aczkolwiek to jest w sumie dobra analogia. Tzn. Zion jest bardziej skilled niż był Randle w college'u, jest znacznie szybszy, jeszcze silniejszy i ma te 10 cali lepszy vertical. Zupełnie inny poziom jeżeli chodzi o upside, trochę jak porównanie Bryanta do DeRozana, pomimo podobnego stylu gry.

Za to o Randle'u też mówiono, że jest undersized i ma mały wingspan, więc się odbije od NBA size'u, a okazało się to nieprawdą. A on w sumie wzmocnił się fizycznie i nawet przebił to, co można było mu prognozować po jego produkcji z NCAA. Zionowi będzie jeszcze łatwiej, bo obecnie on będzie zbyt silny lub zbyt szybki dla prawie każdego obrońcy.  

No i to co pisze tangiers - nie mogę się doczekać jak Zion będzie wyglądać (playmaking zwłaszcza) gdy dostanie spacing. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No w naszej zabawie masz wybór 1st very late i 2rd IND wiec rozumiem szachy przed naszymi wyborami ale aby teraz tak na gorąco odnawiać sobie 3 miesięcy dyskusji nad prospektami aby u nas z 26 i 45 wyborem pobawić się w rudego z kapelusza ;)))) ?

Szkoda trochę

Będzie w czerwcu długi czas na publiczne dyskusje o drafcie ;-) W tym o wadach Ziona i Moranta.

wtręt o begm tylko, nie czytać jak nie chcecie i Was to wnerwia reszto forum.

Zawsze mogę jakoś z pickiem w top5 skończyć^ Rok temu na midfirst u mnie też się nie zanosiło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

tak oglądam sobie UCF vs Duke,  ale drugiej połowy to już chyba nie dam rady. 

Komentatorzy nawiązujący do Ziona w każdej jednej akcji to dla mnie za duzo

what a strength!! unbelievable!! po tym jak rzucił z własnej połowy równo z syreną na koniec pierwszej połowy meczu przekroczyło limit jaki byłem gotów znosić. Mecz i tak jest raczej kiepski. Choć moze ja mało ogladam i nie wiem jaki jest ogolny poziom ncaa

Edytowane przez iglo13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to Duke wróciło z dalekiej podróży. Wielka szkoda UCF którzy się ładnie postawili i niestety mieli pecha w ostatniej akcji. Ostatnie akcje gdy Duke przegrywało to zero pomysłu na grę. Piłka wędrowała do Ziona i ten musiał coś kombinować w ataku. Myślę, że gdyby T.Fall nie wyleciał za faule, to UCF daliby radę utrzymać prowadzenie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do Moranta to polecam zobaczyc dzisiejszy mecz, bedzie gral z Florida State, to jeden najdluzszych i najbardziej atletycznych zespolow w NCAA, sa tez dosyc doswiadczeni, podobny sklad jak w tamtym roku. To nie sa chokerzy z Wisconsin z czwartku.

no i chyba zagrał bardzo dobrze? szczególnie na tle swojej słabej drużyny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i chyba zagrał bardzo dobrze? szczególnie na tle swojej słabej drużyny.

outlier skuteczność pullup3 (w sezonie grubo poniżej 30% i wystarczyło zobaczyć technikę), a poza tym pokazał głównie słabości na tle pierwszych rywali w życiu, którzy jako tako przypominali co czeka go w NBA.

Duke na duuuużym farcie, kontrowersje przy OReb i ostatnim wjeździe gracza UCF bardzo mocne + RJB (faulem) uratował Zionowi tyłeczek za brak and one ;>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi