Skocz do zawartości

NBA Draft 2019


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co laczy Ziona z Randlem, to fakt za sa czarni. Tu nie tylko chodzi o atletyzm, ale on to jeszcze przeklada na zwyciestwa, jego impact na gre Duke jest oczywisty. Z pamieci to on mial w RS ~ 80% at rim, gdzie rywale mogli sobie spokojnie zageszczac srodek, bo cale Duke jest historycznie slabe w rzutach za 3. Jako zespol rzucali w tym roku z dystansu na okolo 31%(sic!), K to ich trenuje jak w 2000 roku i pomimo tego Zion jest tak dobry grajac bez spacingu czy chocby jakegos goscia z post threat i passingiem. Co jest zaskakujace to gosc bardzie szybko rozumie schematy w team defense, w zasadzie na tym poziomie jest anchorem, jak odpalicie 2-3 randomowe mecze z RS to zobaczycie jaki postrach sieje jak obronca z pomocy na weak side. Widac tez, ze pracuje nad panowaniem nad pilka i nie widze tu red flagow zeby byl naprzyklad 2nd ball handlerem w NBA. Pod wzgledem talentu i produkcji to gosc na poziomie Davisa i Doncica. Ten sam tier.

 

Co do Moranta to polecam zobaczyc dzisiejszy mecz, bedzie gral z Florida State, to jeden najdluzszych i najbardziej atletycznych zespolow w NCAA, sa tez dosyc doswiadczeni, podobny sklad jak w tamtym roku. To nie sa chokerzy z Wisconsin z czwartku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zion w ataku to będzie trochę lepszy Randle i tyle. Różnica między nimi to będzie głównie obrona w ktorej Zion powinien być świetny.

 

Generalnie w ataku ogladajac Ziona to on w c*** przypomina Randla tylko jwst1 troche bardziej atletyczny

Ale wziac troche lepszego randla z jedynka....szykuje sie pewnie jedynka dla cavs, skowyt i pozniej narzekania, ze znowu wybrali busta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejcie spokój z tymi porównaniami do Randle'a, aczkolwiek to jest w sumie dobra analogia. Tzn. Zion jest bardziej skilled niż był Randle w college'u, jest znacznie szybszy, jeszcze silniejszy i ma te 10 cali lepszy vertical. Zupełnie inny poziom jeżeli chodzi o upside, trochę jak porównanie Bryanta do DeRozana, pomimo podobnego stylu gry.

 

Za to o Randle'u też mówiono, że jest undersized i ma mały wingspan, więc się odbije od NBA size'u, a okazało się to nieprawdą. A on w sumie wzmocnił się fizycznie i nawet przebił to, co można było mu prognozować po jego produkcji z NCAA. Zionowi będzie jeszcze łatwiej, bo obecnie on będzie zbyt silny lub zbyt szybki dla prawie każdego obrońcy.  

 

No i to co pisze tangiers - nie mogę się doczekać jak Zion będzie wyglądać (playmaking zwłaszcza) gdy dostanie spacing. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oglądam sobie UCF vs Duke,  ale drugiej połowy to już chyba nie dam rady. 

 

Komentatorzy nawiązujący do Ziona w każdej jednej akcji to dla mnie za duzo

 

what a strength!! unbelievable!! po tym jak rzucił z własnej połowy równo z syreną na koniec pierwszej połowy meczu przekroczyło limit jaki byłem gotów znosić. Mecz i tak jest raczej kiepski. Choć moze ja mało ogladam i nie wiem jaki jest ogolny poziom ncaa

Edytowane przez iglo13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Duke wróciło z dalekiej podróży. Wielka szkoda UCF którzy się ładnie postawili i niestety mieli pecha w ostatniej akcji. Ostatnie akcje gdy Duke przegrywało to zero pomysłu na grę. Piłka wędrowała do Ziona i ten musiał coś kombinować w ataku. Myślę, że gdyby T.Fall nie wyleciał za faule, to UCF daliby radę utrzymać prowadzenie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Moranta to polecam zobaczyc dzisiejszy mecz, bedzie gral z Florida State, to jeden najdluzszych i najbardziej atletycznych zespolow w NCAA, sa tez dosyc doswiadczeni, podobny sklad jak w tamtym roku. To nie sa chokerzy z Wisconsin z czwartku.

 

no i chyba zagrał bardzo dobrze? szczególnie na tle swojej słabej drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duke na duuuużym farcie, kontrowersje przy OReb i ostatnim wjeździe gracza UCF bardzo mocne + RJB (faulem) uratował Zionowi tyłeczek za brak and one ;>

Wcześniej raczej nie powinno być uznanego kosza Falla przy 72-70. No i raczej Fall uratował tyłek Zionowi, bo to była mocno questionable decision z tym wjazdem IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj akurat UCF zagrało naprawdę świetny mecz, za to teraz Virgina Tech to fajny matchup. Już trzeci mecz niesamowicie wyciągnęło Duke w tym sezonie.

 

Swoją drogą jestem ciekaw jak wygladają statsy Barretta w meczach z dobrymi rywalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zastanawiam się czy absolutnie wszyscy się tak Morantem jarają, czy ktoś podobnie do mnie traktowałby go jako asset pod natychmiastową sprzedaż^

 

No mnie ten Morant trochę śmierdzi - zwłaszcza decision making, obrona i rzut (czytałem, że on ma jakieś fatalne procenty z pull up j's), ale znowu za mało widziałem/czytałem, żeby rzucać jakieś konkretne prognozy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~50% finisher at rim, <30% pullup shooter, technika rzutu (floatery, eye test) mimo wysokich ft% bardzo słaba i niestabilna, najgorsza D (bbIQ, zaangażowanie) jaką widziałem u czołowego niskiego prospecta od lat, przeszacowany atletyzm, staty nabite na fatalnych rywalach w beznadziejnej konferencji...

+ widok w NBA, gdzie docierają nawet absolutnie najlepsze archetypy takich prospectów (Brick, Wall) do których Morant raczej nie ma podjazdu.

 

No śmierdzi na kilometr ;-)

Dodam tylko, że ma absurdalnie podbite staty przez to, że grał po 37MPG w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie można się nie zgadzać jak dobrym prospektem jest Zion, tzn. jestem w stanie zrozumieć jak ktoś twierdzi, że jest overrated (choć się nie zgadzam), ale tutaj nie ma szans na to, żeby był bustem z innych przyczyn niż kwestie zdrowotne. On jest (dużo) lepszy jako zawodnik college'u od Simmonsa czy Griffina (Simmons jako freshman był rok starszy, Griffin grał dwa lata w college'u), którzy mieli w sumie podobne mankamenty i jeszcze większe znaki zapytania (obrona...), a od ~drugiego (i to po pierwszym redshirted sezonie) byli na poziomie ~borderline allstarów w NBA. Można pewnie dyskutować czy Zion jest average no 1, czy 'generational', ale pisanie o jakichś Stromile Swiftach, Randle'ach, Bennetach i bustach to raczej zła droga. ;] 

 

 

Bardzo ładnie układa się drabinka dla Duke, chociaż nie wiem co tam z Reddishem.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.