Skocz do zawartości

NBA Draft 2019


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to ze go podpiszą aby przyszły mocne nazwiska a na koniec zostanie jako opcja #1.

 

Wiem wiem ze spróbują dogadać równocześnie wszystkich ale zobaczymy

Tyle, że w tym przypadku Kyrie robiłby za 3 albo 2 opcję, a nie za lidera jak Melo czy Marbury.

Może tak skończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ktoś narzekał, że zbyt rzadko piszę o Zionie, więc ciekawostka - ktoś zrobił dziwne 3d geometryczne obliczenia, żeby zbadać dystans z jakiego Zion zrobił wsad (w komentarzach w linku jest) w meczu z North Caroliną w transition, i z tego wynika, że zabrakło mu jakieś pół metra do zrobienia FT wsadu w meczu (30. minuta b2b). :] 

 

https://twitter.com/DukeForum/status/1107268955209691138

 

Swoją drogą chyba jednak zyskał (finansowo) na grze w NCAA (dostanie absurdalny kontrakt za buty, pewnie trzycyfrowa liczba), więc o ile one and done ssie i to specyficzny przypadek, to jednak trzeba to oddać.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedna coś ta klasa draftu. Jakbym miał picki, to bym je wymieniał, bo talentu jest mało. Jak dla mnie to ciekawych jest tu sześciu graczy. Pierwsza trójka nie budzi jakiegoś większego zaskoczenia (Zion, Morant, Barrett). Z czego dwaj pierwsi zdecydowanie nad Barrettem.

 

Potem jest efektowny Coby White przypominający grą w ofensywie Younga (Hawks). Następnie dwa ryzykowne typy. Na piątym miejscu Bol Bol - tu największa niewiadoma jak chłopak odnajdzie się w NBA. Musi nabrać masy. Albo drugi Thabeet albo konkretny zawodnik. Ruletka z tym zawodnikiem niesamowita, ale będę mu kibicował.

 

Największą niespodziankę mam na szóstej pozycji. Chłopak prognozowany na trzecią dziesiątkę, a ja mam do niego dużą słabość - młodszy brat Portera z Nuggets - Jontay, fajny, ofensywny center z trójeczką, kto takim by pogardził? :)

 

Z takich prognozowanych na dalsze picki - w warunkach dzisiejszej NBA duże szanse by się odnaleźć będzie miał Ty Jerome z bardzo dobrą trójką (taki Kevin Huerter z Hawks).

 

Cała reszta - rozczarowanie. Jak ktoś szuka wysokiego, to nie będzie miał problemu, by go wyłowić, podobnie z nastawionymi na defensywę niskimi skrzydłowymi, ale jaka będzie ich jakość? Nie wygląda to rewelacyjnie jak dla mnie, solidni wyrobnicy, aczkolwiek miło będzie się przyjemnie rozczarować:)

 

Z tych niby dalszych miejsc - najlepsi Porter i Jerome. Bardzo fajne warunki fizyczne i energię ma Gafford, z tym, że umiejętności na razie niestety bardzo małe. W NBA powinni sobie poradzić Hunter, Johnson, Langford i Garland.

 

Z drugiej strony nie mam absolutnie przekonania do Hachimury i Reddisha, których akcje stoją dość wysoko.

 

Dwóch kozaków (Zion, Morant), jeden bardzo dobry (Barrett), a poza tą trójką to już przepaść, także kto załapie się na picki 1-3 ma szczęście:) No i ten kto zgarnie brata Portera na pewno nie straci:)

 

Tak wygląda ta klasa draftu z mojej perspektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ Zion słabo wypada w D. że ktoś mu parę razy uciekł za plecy to pół biedy, ale że jakieś chucherko ogrywa go na poście?! poza tym ten z 34 w dakocie wygląda na super defensywnego anchora.

 

 

Nie ogladałem, no bo pls, piątek wieczór, ale generalnie jest raczej odwrotnie. 

generalnie to Zion jest świetnym kandydatem na busta, koleś który jest mega atletą... tylko że na warunki ncaa, w nba trochę takich jest, oczywiście mówię to z pozycji doraźnego oglądacza ncaa, broń Boże jakiegoś "eksperta" :P ale tak imo to chłopak ma wielkie szanse powtórzyć kariery takich kolesi jak Swift czy Fizer, przyjdzie do nba będzie z niego klasyczny tweener

 

Jak bym miał stawia na kogoś z tej klasy to mój "nieomylny" pick powędrował by na któregoś z dwójki Culver; Hunter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zion na starcie będzie jednym z najlepszych atletów w NBA. Pod względem skillsetu jak na topowego prospekta z college'u jest co najmniej dobry (co najmniej dobre handles, soft touch, post up, kończenie nad obręczą, bball IQ, defensive awareness, duży potencjał jako kreator). Jak okaże się bustem, to z innych powodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie Zion jest wielką zagadką. na początku byłem bardzo sceptyczny, ale teraz... pod względem profilu (undersized podkoszowy, słaby rzut, wątpliwa obrona) wygląda mi na busta, ale gdy go oglądam, to czuć talent trafiający się "raz na dekadę". w sumie coraz bardziej skłaniam się ku temu, że jego worst case scenario to Blake Griffin ;]

 

wow, on wygląda lepiej od Ziona.

 

Teraz pytanie która wersja jest prawdziwa ;d

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zion na starcie będzie jednym z najlepszych atletów w NBA. Pod względem skillsetu jak na topowego prospekta z college'u jest co najmniej dobry (co najmniej dobre handles, soft touch, post up, kończenie nad obręczą, bball IQ, defensive awareness, duży potencjał jako kreator). Jak okaże się bustem, to z innych powodów. 

połowa z tych jego umiejętności/pozytwów w jego grze, które wymieniłeś, poddaje pod dużą wątpliwość ale zostawmy to bo tylko rs będzie to w stanie rozstrzygnąć, natomiast z dużym prawdopodobieństwem jestem wstanie powiedzieć że z kolesia żaden stud, niech będzie że dobry prospect ale ja bym nawet nie powiedział, że najlepszy z nadchodzącego draftu. Co nie zmienia, że pójdzie jako #1 podobnie jak Ayton, choć za jego plecami, podobnie jak w 2018, są kolesie bardziej utalentowani którzy zrobią lepszą karierę.

 

PS zawsze lubiłem VCU to odpaliłem ich meczyk z doskoku, widzę że w plecy są, myślę nie dziwota skoro tak się gubią w obronie, pod koszem jacyś obrońcy na centrze... tak dopiero po chwili zobaczyłem że to Tacko wszedł na boisko :) jak to absurdalnie wyglądało, słowem skąd oni w tym Senegalu takich kolesi mają, Maker, Boll, Fall, 3 metry i jeszcze te nazwiska :)  

 

 

Tak ogólnie to rok to dość mała dawka ;-)

ale pośmiać się już można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto oprócz Giannisa będzie lepszym atleta od Ziona w Nba?

 

Mam wrażenie że atletyzm Ziona jest wręcz niedoceniany tutaj na forum z tego względu że już dawno nie było kogoś podobnego.

 

Zion nawet jeśli w ataku nie będzie turbo kozakiem, ale moim zdaniem będzie bo na przykład taki Randle daje rade być bardzo efektywny, to w obronie jest kimś kto może bronić dosłownie każdego i grać spore minuty jako nowoczesny center.

 

Bardzo chciałbym żeby trafil do Atlanty, to przy okazji rzucac by się nauczył.

 

Tegoroczny draft nie wydaje się jakiś szczególnie zły, myślę że może zaskoczyć sporo osób, po prostu ten draft nie jest tak silny jak dwa ostatnie , które były wyjątkowo mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duże obiekcje w stosunku do hype jaki na niego jest, no ale to bardziej związane z tym, że kompletnie nie broniący rozgrywający z bardzo podejrzanym rzutem do mnie nie przemawiają ;>. Szkoda, że w brackecie nie dostał żadnej dobrej defensywy przeciw sobie.

Inna sprawa, że rozegrał chyba swój najlepszy mecz w 1R, a MM niewiele wpływa na moje oceny.

 

Z wiadomych przyczyn do czerwca się nie wypowiadam dokładnie, ale przed pomiarami tym bardziej nie ma co definitywnie big boardu układać.

 

 

Tak ogólnie to rok to dość mała dawka ;-)

No w naszej zabawie masz wybór 1st very late i 2rd IND wiec rozumiem szachy przed naszymi wyborami ale aby teraz tak na gorąco odnawiać sobie 3 miesięcy dyskusji nad prospektami aby u nas z 26 i 45 wyborem pobawić się w rudego z kapelusza ;)))) ?

 

Szkoda trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.