Skocz do zawartości

NBA Draft 2019


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

A kto przed draftem a nawet i jakiś czas po zakladal że taki Giannis osiągnie taki poziom? Jednak z jakieś przyczyny poszedł z 15 numerem :P

 

Generalnie mam wrażenie że dwa ostatnie drafty mocno nas fanów NBA, rozpiescily i kiedyś ten powrót do normalności musiał nastąpić.

 

A co do opinii że ten draft jest jakiś mega słaby to w tym momencie jeśli się go porowna do dwóch poprzednich to faktycznie może się tak wydawać że odbiega jakością, ale co z tego będzie to się okaże :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld, pisałem o ocenie przed draftem, Ty piszesz o czymś innym. Ten draft nie jest tak słaby - nie jest też dobry - ale nieprawdziwe są tezy w stylu "nie wiem czy ktokolwiek poza Zionem poszedłby w top10 rok temu", skoro Barrett poszedłby w ~top6 każdego draftu po 2003 roku za potencjał i boxscore'ową produkcję, i rok temu na pewno poszedłby przed takim Bambą czy Carterem. Ot co forumowa publicystyka.

 

Co nie znaczy, że ten draft jest dobry - raczej przeciętny, '11, '13 i '16 były słabsze, '12 IMHO też, a już na pewno podobny. Ludzie mocno odzwyczaili się od czasów, gdzie Waiters jako 6th man sophomore albo Robinson szli w top5, więc zgubili punkt odniesienia. :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dawać mi tu nazwiska potencjalnych stealów a nie pisać o tym, że będzie lepszy niż 2011, 2013 czy 2016 :D.

 

Nie wątpię, że ktoś wyskoczy z dalszego miejsca bo tak się dzieje w każdym drafcie, ale hype jest o wiele mniejszy niż miało to miejsce w zeszłych latach. Donicić to był chyba pierwszy kolo przystępujący do draftu którego śledziłem a chyba na rok przed wybraniem. Podobnie miałem z Aytonem, Trae i DiVincenzo. Umknął mi trochę JJJ a tu się zrobił z niego top2 zeszłego draftu bo na Aytonie i jego D to nawet Gortat sobie season high stats nabił. 

 

Janek - kilku z tych wymienionych przeze mnie nie poszło w top 10 ( Giannis, Siakam, LeVert ). Poza tym jeśli mnie pamięć nie myli do draft 2016 był oceniany pod kątem top 5-7 to koksy a reszta to średniactwo na chwilę. Co poniekąd potwierdziło się z #16 i Yabusele. 

 

No to jaki w końcu będzie ten draft? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barrett wciąż ma potencjał na świetnego gracza, tylko gra jak debil, jego offball skills nie istnieją i jego rozwój rzutowy to 50/50, ale wciąż brałbym go przed Bambą i Carterem, pewnie przed Bagleyem też. W latach wcześniejszych to już w ogóle bez dyskusji, top5 w '17, top3 w '16 i '15, nr 2 po Embiidzie w '14.

 

A '16 był garbage, tam od 8 miejsca nie było kogo brać. ;] Trafił się jakiś Siakam czy Juancho, bo zawsze ktoś się trafi. Top też jest brutalnie weryfikowany, trzeci sezon i ani jednego allstara, Simmons i Ingram to raczej spore rozczarowanie na ten moment, ale OK, nie powinniśmy oceniać po fakcie.

 

A co do porównywania do 11-13, to raczej radzę się przyzwyczajać, że poziom freshmanów w 17-18 to był odchył od normy. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simmons miał bardzo fajny pierwszy-drugi sezon, ale AD w jego wieku (no, będąc 4 miesiące starszym) robił >30 PER sezon, więc można darować sobie ''najlepszy rookie dekady''. Ten sezon jest bardzo rozczarowujący, mega limited grajek jak miałbym oceniać obiektywnie. Kyrie (~top15 ligi) w wieku 24 lat grał wybitne finały jako sidekick mistrzowskiego teamu, Simmons ma jeden offseason żeby osiągnąć taki poziom. 

 

Serio o wchodzeniu młodych do AS teraz piszesz, jak Derrick Rose i Dwyane Wade zmierzają ku ASG :tongue: ?

Przez bycie allstarem mam na myśli ~top30 ligi, a nie występ w allstar game. :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyrie w 3 sezonie był gorszy od Simmonsa w 2-3.

 

Jeśli chodzi o porownania z Davisem/Lebronem  to może być rozczarowanem ale przecież nadal jest lepszy od większości jedynek tej dekady więc  z tym grubym rozczarowaniem poleciałeś, bo robisz z niego jakiegoś Wigginsa w tym momencie

 

A Simmons to jakieś top 30-40 ligi więc borderline all star, żadne rozczarownie jak na jedynke słabego draftu

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyrie w trzecim sezonie grał w dysfunkcyjnej organizacji, Simmons (będąc rok starszym niż Kyrie wtedy) ma obok dwóch allstarów, raczej kiepskie porównanie. 

 

Simmons jest top30-40 w RS, w playoffach jego wartość znowu mocno spadnie, zwłaszcza, że teraz Sixers mogą wpaść na C's już w pierwszej rundzie.  

 

No i - jak ja stawiam tezę, że skoro Ingram i Simmons to najlepsi prospekci tamtego draftu, to jest on bardzo słaby, a Ty piszesz, że jak na słaby draft Simmons nie jest zły, to nie stoi to w sprzeczności. :]

 

ps

 

Simmons przed sezonem mówił, pytany o rzut, że może być 16-8-8 graczem do końca kariery, albo popracować, zrobić krok do przodu i zapisać się w historii NBA - a że dalej jest 16-8-8 graczem, bo jego progres rzutowy jest mizerny, to osobiście myślę, że sam jest swoim poziomem rozczarowany. :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simmons najlepiej w karierze grał wtedy gdy zamiast 2 allstarów i żałosnych rolesów obok miał samych strzelców, więc to też nie jest idealna sytuacja dla niego

 

w Playoffach zagrał jedną dobrą serię i jedną złą, problemem większym jest rola Browna który nie potrafi go przeciwko Celtics wykorzystać a nie Ben sam w sobie, więc tu akurat masz racje że pewnie w potencjalnej serii znów jego wartość spadnie tylko że znów wszystko co złe pojdzie na niego i ''brak rzutu/doświadczenia'' 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simmons to PG bez rzutu, który nie potrafił punktować będąc bronionym przez Morrisa i Horforda, nawet gdyby jego trenerem był Pop to w pewnym momencie odbiłby się od ściany w playoffach. Stevens wprost mówił, że chcą odciąć Sixers od trójek i transition, co im się z grubsza udało, a bez tego Simmons, hm, jest taki sobie. W playoffach zawsze prędzej czy później wyjdzie kto jest ograniczonym graczem, a Simmons tutaj się wybija w skali alltime. :] 

 

Dlatego zresztą Zion szybko będzie od Simmonsa dużo lepszy*, bo będzie dużo lepszym scorerem (42pts per100 na 71%TS vs 30pts per 100 na 60%TS w college'u + lepszy rzut -> przepaść) i jest wciąż dobrym kreatorem, dzięki czemu jego skillset będzie dużo bardziej funkcjonalny.

 

*chyba, że Simmons nauczy się rzucać chociaż na poziomie młodego LeBrona, wtedy z miejsca stanie się superstarem, ale skoro przez dwa lata pogorszył rzut o 7% przy FT, to raczej nie jestem optymistą.


Morant jest dosyć zajebisty, gdyby Dennis Smith był świetnym playmakerem wyglądałby jak ten koleś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://twitter.com/T1m_NBA/status/992258920801431554

 

po raz któryś wstawiam ten link i nadal radzę spojrzeć na to z tego strony, a nie że ''a bo Simmons nie potrafił zapunktować tu i tam i w dodatku nie rzucał''

 

 

 

bo będzie dużo lepszym scorerem (42pts per100 na 71%TS vs 30pts per 100 na 60%TS w college'u + lepszy rzut -> przepaść) i jest wciąż dobrym kreatorem, dzięki czemu jego skillset będzie dużo bardziej funkcjonalny.

Zion jest lepszy w NCAA od Simmonsa ale Ty porównujesz kolesia który gra z dwoma innymi top prospectami tego draftu w Duke do Simmonsa który grał w LSU gdzie drugim najlepszym graczem był Antonio Blakeney.

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simmons to PG bez rzutu, który nie potrafił punktować będąc bronionym przez Morrisa i Horforda, nawet gdyby jego trenerem był Pop

 

 

 

Morant jest dosyć zajebisty, gdyby Dennis Smith był świetnym playmakerem wyglądałby jak ten koleś.

Pop by mu dał duuuuze minuty z drugim unitem ustawionym z 4 shooterami i problem by się rozwiązał.

I na pewno w 76 ers by nie odpuszczono Bellineliego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłeś uwagę na konferencję w której gra ;-) ?

Morant jest mocnym prospektem nie dlatego, że robi 24-7-11 na 63%TS, a dlatego, że jest świetnym atletą i kreatorem, a jego rzut powinien być znośny, ma chyba ~80%FT. Nie mam go w top3, ale jest dobry.

 

Zion jest lepszy w NCAA od Simmonsa ale Ty porównujesz kolesia który gra z dwoma innymi top prospectami tego draftu w Duke do Simmonsa który grał w LSU gdzie drugim najlepszym graczem był Antonio Blakeney.

Tbh żaden istotny factor, Reddish jest w ataku na razie przeciętny, Barrett prędzej wpływa in minus na produkcję Ziona.

 

A to, że Simmons mógł być lepiej wykorzystywany, nie zmienia w niczym tego co napisałem.  

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld,

Co nie znaczy, że ten draft jest dobry - raczej przeciętny, '11, '13 i '16 były słabsze, '12 IMHO też, a już na pewno podobny. Ludzie mocno odzwyczaili się od czasów, gdzie Waiters jako 6th man sophomore albo Robinson szli w top5, więc zgubili punkt odniesienia. :]

 

 

Craft z 2011 jest mocny. Skąd ci wyszło że słaby? To już drAfty 15 i 16 są cieniutkie bo mało starterów mają zwłaszcza też z 2015 jest mega przereklamowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz że to w jakiej drużynie grasz nie wpływa na coś takiego jak TS% ?

Twierdzę, że Reddish jest przeciętny w ataku, a Barrett jest z grubsza mega utalentowanym semi-cancerem, więc ich wpływ na statystyki Ziona jest mocno ograniczony. Ba, raczej można byłoby argumentować w drugą stronę, bo on jest tak efektywny, że powinien oddawać więcej rzutów, a nie może.

 

 Skąd ci wyszło że słaby?

Stąd, że nie piszę o tym jakie się okazały post factum, a jak były oceniane. A raczej jak ja je oceniałem.;]

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.