Skocz do zawartości

NBA Draft 2019


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

To było bardzo prawdopodobne, że przy takiej trójce Zion, Barett, Reddish, któryś z nich beknie za to. Prawdopodobnie padnie na Reddish, ale zobaczymy po meczach z mocniejszymi przeciwnikami.

 

Wg mnie może i Lotto nie takie mocne, ale głębia jest niezła, oczywiście wszystko zależy kto się zgłosi a kto zostanie.

 

Porter nie ma szans pójść w top5, nie po takiej kontuzji i nie po tym jak w zeszłym sezonie nie dostał chyba zapewnienia o wybraniu w 1st round. Możliwe, że zostanie kolejny rok by się odbudować.

 

Ja na razie jestem pod wrażeniem gry pewnego PG z mniejszego koledżu. Może być top5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Bol Bol dla mnie podejrzany. Identyczne komentarze o „guardzie w ciele centra” czytałem kilka lat temu nt. Thona Makera. Jeszcze przed 2015/16 widziano w nim najbiedniej allstara. Sylwetka podobna, styl gry także. Jeden i drugi rzucał i podawał nad typami, którzy sięgali im do ramion.

Wtedy w Makera uwierzyłem, drugi raz się nie nabiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brook Lopez juz tam wytycza nowe szlaki dla kolejnych shooting guardow-rim protectorow.

tak tylko zauwaze niechxacy, ze jak center w ataku pelni role SG to w kazdej akcji biega okolo 14 metrow mniej w ataku, dzieki czemu ma o wiele wiecej energii na caly mecz i szybciej wraca pod wlasny kosz dzieki czemu latwiej nu pelnic role rim protectora.

 

taka tam, ciekawostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko zauwaze niechxacy, ze jak center w ataku pelni role SG to w kazdej akcji biega okolo 14 metrow mniej w ataku, dzieki czemu ma o wiele wiecej energii na caly mecz i szybciej wraca pod wlasny kosz dzieki czemu latwiej nu pelnic role rim protectora.

 

taka tam, ciekawostka

Dlatego właśnie Dirk jest strasznie niedoceniany ze względu na swój impact w D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko zauwaze niechxacy, ze jak center w ataku pelni role SG to w kazdej akcji biega okolo 14 metrow mniej w ataku, dzieki czemu ma o wiele wiecej energii na caly mecz i szybciej wraca pod wlasny kosz dzieki czemu latwiej nu pelnic role rim protectora.

 

taka tam, ciekawostka

 

Mocno naciągana ciekawostka jeśli mam być szczery ;] Sprawdziłem - Lopez pokonuje w tym sezonie większy dystans w ataku niż robił to w latach 13/14 i 14/15, kiedy w ogóle nie rzucał za 3, a także większy niż grający podobne minuty podkoszowi camperzy typu Kanter czy Whiteside.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno naciągana ciekawostka jeśli mam być szczery ;] Sprawdziłem - Lopez pokonuje w tym sezonie większy dystans w ataku niż robił to w latach 13/14 i 14/15, kiedy w ogóle nie rzucał za 3, a także większy niż grający podobne minuty podkoszowi camperzy typu Kanter czy Whiteside.

no akurat jezeli chodzi o porownania do sezonow 13-14 musisz uwzglednic pace, gdzie bankowo Nets mieli o wiele nizszy niz Bux w tym roku.

 

Tzn. ja tam twardo przy tym ze tak jest naprawde stac nie bede, aczkolwiek jakby sie komus chcialo to przeliczyc to byloby to dosc ciekawe , takze zachecam maniakow liczb.

 

@Jasiek- masz racje, nie myslalem o tych corner 3, niemnirj czy Brook akurat tak duzo operuje w tamtych sektorach ? jak ogladam Bucks to jednak wiecej rzuca ze szczytu niz cornerow, acz jak chce Ci aie sprawdzic dokladne liczby to z checia porownam.

 

@Chytruz raz jeszcze- no ale sprawdzales liczby (z Kanterem i Hassanem) z uwzglednieniem minut/posiadan? czy totale? Bo chyba tylko na posiadanie beda w miare obiektywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chytruz raz jeszcze- no ale sprawdzales liczby (z Kanterem i Hassanem) z uwzglednieniem minut/posiadan? czy totale? Bo chyba tylko na posiadanie beda w miare obiektywne

 

Tylko totale, ale oni grają podobne minuty jak Lopez. Przy przeliczeniu Pi razy drzwi na per36, to prawie wszyscy centrzy maja mniej więcej tyle samo (~1.3 mili na mecz w ataku), różnice są minimalne.

 

Ogólnie ta teoria ma 2 słabe punkty:

 

1. W ataku nie biegnie się zając pozycję na parkiecie, żeby tam postać, a potem wrócić do obrony, tylko jest ruch.

 

2. Nawet gdyby rzeczywiście C walący za 3 przemieszczał się trochę mniej, to będzie to zupełnie znikoma liczba, która nie zrobi żadnej różnicy dla zawodowego sportowca, typu 100 metrów na mecz.

 

Masz rację z tym, że zazwyczaj szybciej będzie mógł zameldować się w obronie, ale powrót i transition D to jest i tak od dawna kluczowa sprawa w lidze - dlatego też ilość zbiórek w ataku ciągle spada, bo trenerzy jako priorytet stawiają powrót.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Patrzę sobie na mock tankathon i na 4 miejscu widzę jakiegoś rozgrywającego który nazywa się Ja Morant. Zdziwiony tym co zobaczyłem(jak wcześniej sprawdzałem nie było żadnego PG w top8), wchodzę na profil, odpalam statystyki i widzę że gość ma 6'3 wzrostu, do tego słaby rzut z dystansu. Trójka na poziomie 0,289. Dodatkowo generuje masę strat.

 

Czy ten draft naprawdę jest tak słaby, czy gość ma jakiś ogromny potencjał który można dostrzec w meczach tego grajka? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowy Rok, a nie dość że ten draft dalej jest chuowy

Za to Zion po 40% sezonu na razie kręci najlepszego boxa w ostatniej dekadzie (jako jedyny BPM > 20 i PER >40), a wydawało się, że ciężko będzie przebić AD. Chyba nie ma opcji, żeby to się nie przełożyło na produkcję w NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Zion po 40% sezonu na razie kręci najlepszego boxa w ostatniej dekadzie (jako jedyny BPM > 20 i PER >40), a wydawało się, że ciężko będzie przebić AD. Chyba nie ma opcji, żeby to się nie przełożyło na produkcję w NBA.

BPM zależy też od drużyny, więc będąc w tak mocnym składzie przy takich indywidualnych statach musi wymiatać. ale lista według PER już nie daje takiej pewności co do jego przyszłości, bo jednak trochę rozczarowań jest: http://cbbref.com/tiny/uzWmN

 

strasznie wybrakowane te bazy danych dla NCAA, ale można jeszcze tak spojrzeć: http://cbbref.com/tiny/0EvqF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz freshmanów grających >20mpg, to poza typkami ze słabych konferencji masz jeżeli chodzi o PER >30: Davis, Towns, Irving, Zeller, Bol, Ayton, Okafor, Bagley, Sullinger. 

 

Not bad.

 

Pod względem produkcji np. zjada Simmonsa, a on przecież był nawet rok starszy w college'u jako freshman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to jest ogólnie biedne kryterium, bo np. Sullinger i Zeller w ogóle nie przystąpili do draftu i w drugim sezonie mieli gorsze statsy niż w pierwszym. Chodziło mi raczej o to, że Zion na razie gra GOAT-sezon statystycznie jak na 18-latka, i pewnie mu spadną trochę statsy (43 PER, lol), ale ma tak unikatową produkcję w tylu elementach, że to musi się przełożyć na NBA. On zbiera tyle piłek co Ayton, notuje najlepszy sezon jeżeli chodzi o scoring u freshmana od 1992 (dalej nie wiem, nie ma bazy), nawet jeżeli chodzi o bloki i steale to tylko Noel robił tu i tu (co najmniej) po ~2 przez ostatnią dekadę spośród freshmanów z D1. 

 

Chyba jedyny znak zapytania to fakt, że Zion w college'u nie może grać na swojej docelowej pozycji (point forward) przez spacing w NCAA i granie w mega naładowanym talentem teamie. 

 

Lepszy prospekt niż Simmons czy Griffin i słabszy prospekt niż AD i Oden/Durant, czyli wyżej niż przeciętna jedynka w drafcie i niżej niż generational prospect. Tu raczej nic się nie zmieni.

 

ps

 

Ludzie się zachwycają, że Zion robi lazy 360 w meczu, a najlepsze w tych typowych akcjach Ziona jest, że 270lbs PF robi instynktowny double team na połowie i przechwytuje piłkę. I tak w każdym meczu - uderzy głową w tablicę po bloku, zagra kilka niesamowitych posiadań w obronie etc. :P

 

 

ps2

 

Miał brutalnego airballa za 3 chwilę wcześniej. :D Ale potem nawet trafił spot up 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie Zion jest wielką zagadką. na początku byłem bardzo sceptyczny, ale teraz... pod względem profilu (undersized podkoszowy, słaby rzut, wątpliwa obrona) wygląda mi na busta, ale gdy go oglądam, to czuć talent trafiający się "raz na dekadę". w sumie coraz bardziej skłaniam się ku temu, że jego worst case scenario to Blake Griffin ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unsersized pseudo PF to nie jest już praktycznie żaden problem (a był to spory problem jeszcze z 7 lat temu), od kiedy teamy całkowicie przystosowały się do nowoczesnego basketu i obrony. Dawniej musiałeś mieć dwóch kloców, bo inaczej ukarałby cię jeden z kloców przeciwnika pod koszem, teraz przeciwnik nie może dać dwóch kloców pod kosz, bo zostanie za to wyexploitowany po obu stronach.

 

Zion ma elitarny atletyzm i już co najmniej niezły skillset jako ballhandler - to powinno zagwarantować jakiś tam poziom, skoro utalentowany ballhandler z size i bez absolutnie jakiegokolwiek rzutu w osobie Simmonsa jest w stanie coś tam zdziałać. Nie mówiąc już nawet o utalentowanym ballahndlerze bez rzutu i bez size jak Rondo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.