Skocz do zawartości

Powrót Magic Basketball


Piotr Zarychta

Rekomendowane odpowiedzi

Biodro ja mieszkam w Niemczech i mam laptopa, oraz telefon. Ale mam tez rodzine w Polsce oraz w Holandii i nie zabieram tam laptopa jak jade na kilka dni. Pewnie takich ludzi którzy maja więcej niż 3 urządzenia jest dużo więcej, bo wielu z was pracuje przy komputerze i w pracy zagląda na strony. 5 urządzeń jest spoko, zwłaszcza ze będą zapisywać się w bazie na stałe. Przecież jak wejdę raz u jakiegoś kolegi to już mam 1 slot zablokowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tego świadomy w 100%. I to żadna wymówka, że żyjemy w Polsce. Jak ktoś kradnie, to jest złodziejem i już. I nie ma na to żadnego wytłumaczenia.

oczywiście, tak samo ja oczywiste jest to, że każdy z nas zdobył kiedyś jakiś materiał nielegalnym źródłem, jeśli myślisz, że jest inaczej to radziłbym przestać być hipokrytą

 

@Ronnie

 

5 urządzeń to jest śmiech na sali, daj screena, że masz 10 telefonów to może zwiększą limit, trzeba być realistą a nie robić sztuczny model rodziny z pierdyliardem urządzeń, tak to nie działa, bo kupujesz jako jednostka gdzie laptop i telefon to jest niezbędne minimum żeby z czegoś korzystać

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miło, że lubisz okradać ludzi z ich pracy.

O k****  :smile: rzucasz fajne oskarżenia, a nawet mnie nie znasz gościu i nie wiesz, czym się zajmuję. Tamtego posta napisałem w formie żartu, bo i tak nie jestem w tej chwili zainteresowany śledzeniem ligi w ten sposób, więc gazety nie będę kupował nawet z ciekawości. 

 

5 urządzeń to poroniony pomysł i sami skazujecie się na takie akcje. Wiem, jak jest w przypadku nc+go, chociaż akurat u mnie w domu wykorzystujemy sloty na styk, ale ludzie tak samo jak dzielą multiroom na dwie chaty, tak samo i dzielą się dostępem do konta go. A tutaj to jest gazeta, ludzie, a nie telewizja, którą można odpalić z tableta w samochodzie rodzinie podczas dłuższego wyjazdu lub urlopu, że może więcej urządzeń się przyda. 

 

LBS od początku ma rację w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 urządzeń to jest śmiech na sali, daj screena, że masz 10 telefonów to może zwiększą limit, trzeba być realistą a nie robić sztuczny model rodziny z pierdyliardem urządzeń, tak to nie działa, bo kupujesz jako jednostka gdzie laptop i telefon to jest niezbędne minimum żeby z czegoś korzystać

Patrzysz ze swojego punktu siedzenia. Ja treści absorbuję codziennie z 4 urządzeń.

Edytowane przez kolek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz ze swojego punktu siedzenia. Ja treści absorbuję codziennie z 4 urządzeń.

ale mògłbyś że dwòch? zwłaszcza, że mòwimy o kontencie, ktòry odpalasz w zasadzie tylko w określonych warunkach, zazwyczaj w domu lub na telefonie

Nikt wam nie broni mieć takiego zdania. Tak jak mnie mieć innego. Co do żartu, to wybacz, przez internet nie da się tego odczytać, że to żart.

 

A mi postrzegać dzielenia się z obcymi ludźmi dostępem jako kradzieży.

tak ja mòwiłem, radziłbym odpalić swojego BitTorrenta czy co tam używasz i chwilę poświęcić na przemyślenie sprawy

 

no i nie wiem jak definiujesz "osobę obcą", wyjaśnisz?

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mògłbyś że dwòch? zwłaszcza, że mòwimy o kontencie, ktòry odpalasz w zasadzie tylko w określonych warunkach, zazwyczaj w domu lub na telefonie?

tak ja mòwiłem, radziłbym odpalić swojego BitTorrenta czy co tam używasz i chwilę poświęcić na przemyślenie sprawy

 

no i nie wiem jak definiujesz "osobę obcą", wyjaśnisz?

 

kogoś kto nie używa tych samych urządzeń co Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tego świadomy w 100%. I to żadna wymówka, że żyjemy w Polsce. Jak ktoś kradnie, to jest złodziejem i już. I nie ma na to żadnego wytłumaczenia.

Piotrek, a pamiętasz czasy jak dzieliłeś się ze mną swoim League Passem?:)

 

Nie wiem, jak to jest sformułowane w prawie, ale dzielenie się dostępem do swojego konta chyba nie jest kradzieżą, bo swoim kontem dzielisz się zazwyczaj tylko z najbliższymi ( tak samo jak podzieliłbyś się wydaniem papierowym na przykład). Wrzucanie artykułów, udostępnianie ich w internecie, to jest ewidentna kradzież, ale udostępnianie swojego konta? Raczej nie. 

 

No ale nie wiem w jaki sposób i w jakiej formie będziecie reglamentować dostęp cyfrowy, ja raczej będę prenumerował cyfrówkę.

 

 

5 urządzeń to jest śmiech na sali, daj screena, że masz 10 telefonów to może zwiększą limit, trzeba być realistą a nie robić sztuczny model rodziny z pierdyliardem urządzeń, tak to nie działa, bo kupujesz jako jednostka gdzie laptop i telefon to jest niezbędne minimum żeby z czegoś korzystać

 

Ja ze swojego konta na 6g korzystam mniej lub bardziej regularnie na 6 urządzeniach ( stacjonarny służbowy, służbowy laptop, domowy stacjonarny, domowy laptop, tablet i smartfon, no czasem na lapku żony, to nawet 7 by wychodziło) w zależności, czy pracuję na miejscu, czy poza, czy jestem w drodze/podróży, czy w domu. I zaręczam, że z mojego konta korzystam tylko ja. 

 

Moim zdaniem osoby, które korzystają z cudzego konta do czytania, same by i tak nie kupiły, gdyby musiały. Chociaż żadnych badań na potwierdzenie swoich słów nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogoś kto nie używa tych samych urządzeń co Ty

ale jak to sprawdzisz? sami otwieracie furtkę by Was wałowano i chcesz przy okazji tutaj ludzi nawracać, sugerując, że są potencjalnymi złodziejami? ile masz lat żeby Ci tłumaczyć jak świat funkcjonuje? coś co ma być w głównej mierze wydaniem papierowym chcecie dać na 5 nośników bez żadnych ograniczeń, macie tam księgową w ogóle?

Piotrek, a pamiętasz czasy jak dzieliłeś się ze mną swoim League Passem?:)

 

game over :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, a pamiętasz czasy jak dzieliłeś się ze mną swoim League Passem? :smile:

 

Pamiętam, chociaż setup był nieco inny. To nie było moje prywatne konto, tylko konto specjalnie zakupione dla wszystkich, którzy pisali na stronie. Owszem, też nie było to rozwiązanie zgodne z prawem i źle, że tak robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem osoby, które korzystają z cudzego konta do czytania, same by i tak nie kupiły, gdyby musiały. Chociaż żadnych badań na potwierdzenie swoich słów nie mam.

tego nie zmierzysz, być może w dużej części masz rację, ale ta reszta to jest po prostu strata dla tytułu, w skali wszystkich zainteresowanych pewnie niemała

 

LP można było do niedawna odpalać ròwnocześnie na PS4 i innym dowolnym nośniku, od 2 miesięcy już to udało im się zablokować i możesz oglądać tylko na jednym urządzeniu

 

a głupi mogli dać na 5, bo przecież w US to na jeden dom przypada mały media markt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie zmierzysz, być może w dużej części masz rację, ale ta reszta to jest po prostu strata dla tytułu, w skali wszystkich zainteresowanych pewnie niemała

 

LP można było do niedawna odpalać ròwnocześnie na PS4 i innym dowolnym nośniku, od 2 miesięcy już to udało im się zablokować i możesz oglądać tylko na jednym urządzeniu

 

a głupi mogli dać na 5, bo przecież w US to na jeden dom przypada mały media markt

Ale to chyba są dwie różne kwestie, na ilu nośnikach możesz oglądać jednocześnie, a na ilu możesz oglądać w ogóle? Bo tutaj limit polegający na tym, że można jednocześnie czytać tylko na jednym nośniku, wydaje się być oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mògłbyś że dwòch? zwłaszcza, że mòwimy o kontencie, ktòry odpalasz w zasadzie tylko w określonych warunkach, zazwyczaj w domu lub na telefonie

Nie. W domu korzystam ze swojego laptopa, on the go ze swojego telefonu. Jak jestem na wyjeździe służbowym to ze służbowego telefonu, a w pracy ze służbowego laptopa :smile: OFC wszystko jest możliwe, tak samo rezygnacja z jednego urządzenia, ale byłoby to dla mnie niewygodne :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba są dwie różne kwestie, na ilu nośnikach możesz oglądać jednocześnie, a na ilu możesz oglądać w ogóle? Bo tutaj limit polegający na tym, że można jednocześnie czytać tylko na jednym nośniku, wydaje się być oczywisty.

możesz odpalać na dowolnym nośniku, tyle, że jeśli interesują Ciebie tylko mecze na żywo problem sam się niejako rozwiązuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie to twój biznes i podejmiesz własne ryzyko

Koledzy piszą abyś raczej na tym zyskał co jest ok wiec nie wiem czemu rozmowa poszła na tak kolizyjny kierunek.

 

Ostatecznie każdemu zależy aby magazyn wypalił i jakiekolwiek uwagi są z troski a nie ze złośliwości

 

Może warto przed ostateczna dystrybucja spróbować zrobić ankietę wśród targetow na ilu urządzeniach powinno to działać?

 

Zrobiłbyś dobry research plus marketingowo ogarnął przypominajka.

 

Wynik i tak by wyszedł zawyżony ale dla mnie telefon laptop plus komp firmowy to jest minimum i maximum zarazem

 

Każdy kolejny slot to zagrożenie ze podrzucę koledze aby zajrzał co tam jest.

 

Z jednej strony jest to darmowa reklama z drugiej strony może cześć osób rozdzieli koszty po połowie i ostatecznie zyskasz mimo mylnego odczucia okradania.

 

Czasem mieć 200 czytelników co zrzucają się po połowie lepiej niż 35 100%

 

Prawda gdzieś tam wiruje mimo wszystko wokół 3/4.

 

Na starcie dajesz 5. Twoje prawo.

My tylko lekko podpowiadamy i tyle.

 

Ronnie telefon na pewno weźmiesz ze sobą wiec jakbyś do Polski wrócił na miesiąc to na nim dasz radę zaliczyć numer lub dwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy żyje tylko w cyfrowym świecie i z przyklejonym smartfonem do ręki, ciągle wyszukując nowych informacji których i tak nie zapamięta... mogę się założyć, że wiele osób nie tylko z sentymentu do starych dobrych czasów bez tych internetów, smartszajsu i fejsbuców, ale tylko z powodu najzwyklejszej chęci poczytania prawdziwej papierowej gazety a młodzi dla kolorowych zdjęć, plakatów i może powróci moda na NBA i zeszyty z wycinkami, naklejki, karty kto wie. Trzeba robić co w naszej mocy by oderwać się od tych elektronicznych uzależniaczy, ratować przed nimi dzieciaki by boiska znów się zapełniły, by wróciła pasja i przyjemność gry w kosza i przyjaźnie, hobby nie sztuczne internetowe ale w realnym prawdziwym świecie. I tylko za to już Wam się należy medal! Bo jesteście prawdziwymi pasjonatami i wcale nie musicie wszystkiego robić dla kasy. Pełne poparcie dla papierowego wydania a ja sam będę polecał i namawiał do kupienia wszystkich moich dawnych i obecnych kumpli od obręczy! NBA 90's 4ever. yeah i znów kupiłem sobie 9 kart z Barkley'em i będę się jarał :smile:

 

Po 1: "Nie każdy żyje tylko w cyfrowym świecie" ---> powiedz to "jutuberom" zarbaiającym grube tysiące na milionowych subskrypcjach kanałów, na których jedzo cynamon łyżko bo so hardkory!

 

Po 2: co znaczy "wiele osób"? Ilu będzie stałych czytelników, którzy kupią więcej niż raz z sentymentu?

 

Dostosowanie do dzisiejszych realiów, spedzaż online, tokeny itd, wszystko spoko, ale świat się zmienił bezpowrotnie w tym względzie; w Polsce nie ma miejsca na magazyn drukowany w tematyce NBA. Wystarczy przeanalizować tematykę z listy najlepiej sprzedających się czasopism, żeby dostrzec tendencję.

 

Nie wiem też czy autorzy nie zrobili błędu nie inwestując - jak się domyślam - w żadną grupę fokusową, która określiłaby potencjał ich targetu rynkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1: "Nie każdy żyje tylko w cyfrowym świecie" ---> powiedz to "jutuberom" zarbaiającym grube tysiące na milionowych subskrypcjach kanałów, na których jedzo cynamon łyżko bo so hardkory!

 

Po 2: co znaczy "wiele osób"? Ilu będzie stałych czytelników, którzy kupią więcej niż raz z sentymentu?

 

Dostosowanie do dzisiejszych realiów, spedzaż online, tokeny itd, wszystko spoko, ale świat się zmienił bezpowrotnie w tym względzie; w Polsce nie ma miejsca na magazyn drukowany w tematyce NBA. Wystarczy przeanalizować tematykę z listy najlepiej sprzedających się czasopism, żeby dostrzec tendencję.

 

Nie wiem też czy autorzy nie zrobili błędu nie inwestując - jak się domyślam - w żadną grupę fokusową, która określiłaby potencjał ich targetu rynkowego.

dodatkowo w trakcie audycji u MC Łopaty, Naczelny potwierdził, że chcą głòwnie dotrzeć do ludzi pamiętających stary MB, czyli do starych koni, a dla małolatów ma być Loża (subtelnie ukryty dissik)

 

ja tam nie wiem, ale jak dla mnie to jest totalna mrzonka, prasa papierowa umiera, a tak niszowy tytuł w tak niszowym segmencie ma utrzymać grono 35latków?

 

jak na moje to albo społeczność gwiazdbasketu i grup fejsbukowych albo śmierć, choć romantyzmu odmówić tu nie można, no ale za takowy to się jeszcze chleba nie kupi

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo w trakcie audycji u MC Łopaty, Naczelny potwierdził, że chcą głòwnie dotrzeć do ludzi pamiętających stary MB, czyli do starych koni, a dla małolatów ma być Loża (subtelnie ukryty dissik)

 

ja tam nie wiem, ale jak dla mnie to jest totalna mrzonka, prasa papierowa umiera, a tak niszowy tytuł w tak niszowym segmencie na utrzymać grono 35latków?

 

jak na moje to albo społeczność gwiazdbasketu i grup fejsbukowych albo śmierć, choć romantyzmu odmówić tu nie można, no ale za takowy to się jeszcze chleba nie kupi

Przygotowania do uruchomienia zajęły około roku, więc nie mam żadnych wątpliwości, że kwestia opłacalności została tutaj bardzo głęboko przemyślana. 

 

Poza tym chyba nie jest aż tak źle z popularnością koszykówki w Polsce, jeżeli MVP Magazyn miał chyba coś około 10000 egzemplarzy nakładu

 

A dissik całkiem zrozumiały, bo loża to rzeczywiście czasopismo la ludzi, którzy nie bardzo ogarniają. Na okładce ostatniego numeru loży wisi np. "Flip Saunders, kulisy pracy wybitnego trenera"...

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MVP padł z takim hukiem i w takich okolicznościach, że ja nie za bardzo sugerowałbym się akurat tym tytułem

 

jeśli to ma być pismo dla tych bardziej ogarniających, to imo jest to misja samobójcza, samo The Athletic jest czymś o wiele lepszym i obszerniejszym dla takowego targetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MVP padł z takim hukiem i w takich okolicznościach, że ja nie za bardzo sugerowałbym się akurat tym tytułem

 

Znasz jakieś szczegóły upadku MVP? Ja nie za bardzo wiem, czemu przestali działać, ale ktoś tu niby pisał, że to nie kwestie finansowe były przyczyną?

 

 

jeśli to ma być pismo dla tych bardziej ogarniających, to imo jest to misja samobójcza, samo The Athletic jest czymś o wiele lepszym i obszerniejszym dla takowego targetu

 

Nie każdy zna na tyle biegle angielski, by korzystać z The Athletic, a tym bardziej płacić za sporo materiałów, które nie są o NBA, chociaż jeśli chodzi o poziom/jakość to jest to jakiś cel, do którego powinno się dążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.