Skocz do zawartości

Powrót Magic Basketball


Piotr Zarychta

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, eF. napisał:

Punkt pierwszy - Książka w ręce zawsze lepsza. Lamusy nie wiedzą co jest dobre.

 

Ok, zacznij czytać sobie np. książki Sandersona czy inne "grubasy" i wróć do tego wątku. Ja tam kupiłem Kindle właśnie przez Sandersona, mam go niecały rok i nie żałuje, od tego czasu też więcej czytam :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że istnieje, wiem że koszykówka ewoluuje i takie tam

Ale nie będę czuł się winny że mi się teraz nie podoba rzucanie trójek 6 na 10 posiadan, akcje po 10 sek i tym podobne

Rozumiem zmiany, akceptuje je bo nie mam wyboru, ale mi się zwyczajnie dzisiejsza koszykówka nie podoba i z żalem przyznaję że coraz mniej mam ochotę ja oglądać 

Nie chodzi o szybkość akcji ale o ten sam powtarzający się do usrania schemat przebiegnie rzuć za trzy albo podaj i on rzuci za trzy

 

Fajnie że teraz każdy razi rzutem ale przez to w mojej subiektywnej ocenie piękno gry na tym traci, mam do tego prawo

Nic na to nie poradzę że wolę książki zamiast ebooków, samochody bez umiejętności parkowania za kierowcę, sporldnke normalnej długości bez wystających skarpetek, i tym podobne stare rzeczy

Lubię też swoje vhsy i kasety varius manx przewijane na ołówku ;)

1 minute ago, Lucas said:

Ok, zacznij czytać sobie np. książki Sandersona czy inne "grubasy" i wróć do tego wątku. Ja tam kupiłem Kindle właśnie przez Sandersona, mam go niecały rok i nie żałuje, od tego czasu też więcej czytam :P 

Oczywiście że w transporcie lepszy ebook, sam mam kondla na wyjazdy służbowe i tym podobne ale jednak kiedy siadam w domu w warunkach komfortowych, zawsze sięgnę prędzej po cegłę o zapachu drukarni niż deseczkę o zapachu wyzysku w magazynie Amazona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lucas napisał:

Ok, zacznij czytać sobie np. książki Sandersona czy inne "grubasy" i wróć do tego wątku. Ja tam kupiłem Kindle właśnie przez Sandersona, mam go niecały rok i nie żałuje, od tego czasu też więcej czytam :P 

Rozumiem problem z grubasami, bo zdarza mi się czytać, i wiem, że irytujące jest chwytanie tego w ręce (chyba, że jesteś Kawhi), ale ja jestem pokoleniem SuperSonics. Dla mnie Thunder i e-booki to tylko widzimisię nowobogackich, hehe. Ps. Szanuję tych co czytają, bo to chyba na wymarciu,  co? 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

trójek 6 na 10 posiadan,

 a dokładniej 3.8/10 posiadań, średni czas akcji też ma ciekawy przebieg

5 minut temu, josephnba napisał:

akcje po 10 sek i tym podobne

czas akcji spada, ale bez jaj to jest zaledwie średnio 1.3 sekundy na posiadanie krócej, rozumiem overreacty i powielanie bzdur, ale jak się podaje liczby to lepiej być dokładnym ;) 

image.png.e0b0621b42b29c9730050df918e60e98.png

4 minuty temu, eF. napisał:

Szanuję tych co czytają, bo to chyba na wymarciu,  co? 😛

zależy jaki format, ja nie lubię długiej formy, ale za to do max 10s A4 to mogę 4-5 artykułów wciągnąć na dzień, kwestia zainteresowania, gorzej, że raczyska próbują to potem deprecjonować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary możemy tu się spierać liczbami przerzucać ale fakt pozostaje faktem

Dzisiejsza koszykówka mi osobiście podoba się mniej i tyle

Nie będę ci tu przytaczal liczb, czy też podważał danych które przytoczyles bo na pewno są wiarygodne

Nie w tym rzecz, bo piszę o zupełnie innym zjawisku

Zmieniły się ostatnio nadwozia fordów mustangów i mi się te zmiany podobają 

Zmieniła się koszykówka i mi się te zmiany nie podobają 

Tylko tyle

 

Ale zostawmy to, MB odchodzi to lamusa 

c***owy ten styczeń 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2019 o 21:01, josephnba napisał:

Szukałem ale chyba usunęli

Generalnie to bazując na sytuacji MB z doręczeniwm nr1 zaczęli się trochę wywyższać i chamsko podkopywać markę Mb  i podbierać (albo próbować) potencjalnych klientow

 

Mi taki agresywny i chamski marketing się bardzo nie spodobał, bo to niszowa branża i w mojej ocenie lepiej jest współdziałać niż kopać pod sobą dołki

 

No i pare miesiecy pozniej na rynku nie ma ani loży ani magic basketball... konkurowanie ze soba nie wyszlo nikomu na dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, polishllama69 napisał:

czas akcji spada, ale bez jaj to jest zaledwie średnio 1.3 sekundy na posiadanie krócej, rozumiem

Ostatnie 2 sezony nie są miarodajne, bo zmieniono przepisy odnośnie resetowania zegara przy OREB (z 24 na 14 s), co powoduje wypaczenie wyników.

Tym bardziej, że im szybsza gra, tym większa skuteczność rzutów. Obrona się nie dąży organizować, są otwarte pozycje. Tak samo po OREB - najlepiej od razu dobijać lub szukać rzutu w jak najkrótszej akcji. Więc nic dziwnego, że ekipy tak grają - to przynosi lepszą grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zdzich napisał:

Ostatnie 2 sezony nie są miarodajne, bo zmieniono przepisy odnośnie resetowania zegara przy OREB (z 24 na 14 s), co powoduje wypaczenie wyników.

tym gorzej dla postawionej tezy ;) 

robiłem o tym wykres i masz wszystko poparte 

image.thumb.png.41435f7de5744bc39719789527299ced.png

 

2 godziny temu, josephnba napisał:

Stary możemy tu się spierać liczbami przerzucać ale fakt pozostaje faktem

Dzisiejsza koszykówka mi osobiście podoba się mniej i tyle

Nie będę ci tu przytaczal liczb, czy też podważał danych które przytoczyles bo na pewno są wiarygodne

raczej chciałem wypunktować pewne nieścisłości, ale zgadzam się, że nie każdy musi lubić obecną ligę

2 godziny temu, fluber napisał:

No i pare miesiecy pozniej na rynku nie ma ani loży ani magic basketball... konkurowanie ze soba nie wyszlo nikomu na dobre

mimo wszystko loża z większą klasą zamknęła magazyn, przede wszystkim oddając ludziom hajs

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

chciałem wszystkim odpowiedzialnym za reaktywację Magic Basketball podziękować za możliwość ponownego trzymania w ręku MB, wdychania zapachu papieru, zagłębienia się w lekturze czasopisma realnego (nie wirtualnego) i oczekiwania z niecierpliwością, aż do skrzynki pocztowej trafi kolejny numer... tak to właśnie wyglądało za dawnych starych dobrych czasów (wtedy czekałem na MB aż pojawi się w kiosku w małej miejscowości). Dzięki Wam za to.

Mam wszystkie 5 numerów papierowych i cieszę się jak młody pies pchłami :) zawsze bowiem cenił będę wyżej czasopisma/książki które czuję w ręku, zapach papieru, druku, a czytanie ma się dobrze, mimo iż zewsząd atakują nas zombie wpatrzeni w ekrany, owinięci kabelkami. Mimo pędu do informacji, już, teraz, natychmiast, szybko, dobrze jest w spokoju usiąść po pracy w fotelu i zrelaksować się mając MB w rękach i czytając wiadomości nieznane ale i te zasłyszane z krzykliwych portali, telewizji, youtubów itp.

Dzięki Wam mogłem znów tego doświadczyć i mieć wrażenie, że NBA znów jest taka jak kiedyś, w latach '90 - dobra twarda gra, skupieni zawodnicy, All-Star oparte na rywalizacji - w przeciwieństwie do parodii obecnej All-Star granej bez obrony, bez zaciętości, z gradem "trójek", jak cała NBA, krzykliwa, głośna, z DJ-ami w przerwach meczu, gdzie zawodnicy więcej wagi i czasu poświęcają na wygląd przed meczem niż na koncentrację... (jak ostatnio któryś ze starych zawodników powiedział).

Nie otrzymałem nr 6 (ostatniego w mojej półrocznej prenumeracie) a forma powiadomienia o końcu MB mi się nie podobała, tak jak potraktowanie wielu obecnych  i nieobecnych na forum prenumeratorów, zrozumiale czujących się oszukanymi. Liczę, że zostanie to wyprostowane. Tak zakończyła się druga przygoda z papierowym MB, mam wrażenie, że już ostania...

 

Edytowane przez Majer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Majer napisał:

Mam wszystkie 5 numerów papierowych i cieszę się jak młody pies pchłami :)

nie bierzcie na serio wpisu tego gościa, Pan Z. zamiast chować się za oświadczeniem zarządu powinien napisać kilka słów od siebie, a nie wysyłać swoich trolli aby gloryfikowały danie tyłka i oszukanie ludzi na niemały hajs

konto założone w lutym, akurat przy starcie MB, rocznik 81 - i jeszcze frytki do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LeweBiodroSmoka napisał:

nie bierzcie na serio wpisu tego gościa, Pan Z. zamiast chować się za oświadczeniem zarządu powinien napisać kilka słów od siebie, a nie wysyłać swoich trolli aby gloryfikowały danie tyłka i oszukanie ludzi na niemały hajs

konto założone w lutym, akurat przy starcie MB, rocznik 81 - i jeszcze frytki do tego

Sorry ale trzeba nazwać rzeczy po imieniu; jeśli projekt jest szykowany przez rok, a potem nie utrzymuje się nawet połowę tego czasu na rynku, to znaczy że wzięli się za niego Janusze Biznesu.

Ze zdziwieniem nagle stwierdzili, że zapotrzebowanie na koszykarską prasę w Polsce nie jest duże... nosz kur*a SZOK! To wcześniej to nie było wiadome? Jak w ogóle można wchodzić na jakiś rynek nie badając jego specyfiki? Kto w ogóle tym zarządzał, kto to aprobował, kto dawał kasę, kto planował? Ktokolwiek w ogóle zrobił jakiś biznes plan czy wszystko było pisane na kolanie?

Czeka nas - polskich "byznesmenów" jeszcze dłuuuga droga, aby umieć w kickstartery... Wstyd Panie Piotrze Zarychta. PO PROSTU WSTYD. Najzwyczajniej w świecie nabił Pan ludzi w bambuko.

Edytowane przez kore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.