Skocz do zawartości

Golden State Warriors 2018/19


Tasma

Rekomendowane odpowiedzi

oczywscie ze nie mam pojecia jestem tylko kanapowym ignorantem ktory lubi zabierac glos w sprawach o ktorych nic nie wie

 

gratuluje  to jest wlasnie idealna strategia aby wyzerowac swoj portfel na ryzykownym rynku. postawic wszystko na jedna karte LOL

na szczescie durant (bardziej jego analitycy/doradcy/ktokolwiek) pomysleli o tym i zdywersyfikowali ryzyko inwestujac w 16 firm.

Zrobili to poniewaz zdawali sobie sprawe ze wiekszosc z tej 16 moze pasc ale wystarcza 1-2 perelki ktorych cena poszybuje x 100 lub wiecej.

to chyba oczywista oczywistosc ze dofinansowuje sie projekty ktore cos rokuja a nie topi pieniadze w scamach.

jesli projekt realizuje rzetelnie swoj road map , ekipa nie skupia sie tylko na marketingu i bzdurnym wydawaniu pieniedzy inwestorow to sie zwieksza swoje udzialy.

bo jest zawodowym sportowcem ktory ma malo czasu i glowy aby sie zajmowac analiza kazdego projektu. ma dobrych ananalitykow

ktorzy odwalaja czarna robote za niego - to oni mu wyszukuja, podsuwaja pomysly na konkretne inwestycje. gdyby nie poznal tych ludzi to raczej sam z siebie by w nic nie zainwestowal o czym sam mowil . Pozatym durant najprawdopodobniej zainwestowal 1 max  2% swojego majatku co relatywni nie jest dla niego duzo  i tym bardziej zdal sie na swoich analitykow

 

Po co się tak ośmieszasz?

 

Durant założył firmę -- Czy Ty uważasz że jak się jest właścicielem firmy to się tylko sprawdza konto w banku??

 

Taki cytat z wywiadu

 

How do you best learn business?

KD - You have to remove the ego of it and realize that you don't know it all. I want to learn more about this life and this business and this world. So I've got to ask questions, and I've got to have an open mind to it all. Your brain kind of functions a little different as you get older.

 

Po prostu brzmi jak nieświadomy niczym chłopek

 

 

oczywscie ze nie mam pojecia jestem tylko kanapowym ignorantem ktory lubi zabierac glos w sprawach o ktorych nic nie wie

 

I tu się zgadzam z Tobą- jesteś totalnym ignorantem w prowadzeniu firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 , zaproponowales na start  szybka metode wyzerowania konta, LOL na ryzykownym rynku chcialbys inwestowac w 1- 2 opcje ,co jest totalna bzdura i popisem ignoracji , odywersyfikacji ryzyka dowiedziales sie wczoraj, o money management pewnie nie dowiesz sie nigdy bo nie bedzie ci to potrzebne

 

 

Durant założył firmę -- Czy Ty uważasz że jak się jest właścicielem firmy to się tylko sprawdza konto w banku??

 

 

 

najwazneijsza  "firma" w zyciu duranta jest durant-sportowiec i kontrakty sponsorskie powiazane z tym pierwszym. to wlasnie z tego tytulu ma zdecydowana wiekszosc swoich dochodow, bylby debilem gdyby najbardziej nie dbal o podstawowe zrodlo dochodow.  

 o ile dobrze wiem profesjonalni sportowcy zwlaszccza ci najwieksi a o takim mowimy nie maja wlasciwie czasu wolnego , maja duzo treningow, sa w rozjazdach non-stop , zobowiazania sponsorskie.generalnie ciezkie warunki do prowadzenia jakiejkowliek bardzij skomplikowanej firmy. a tu  mowimy o inwestycjach w start upy , gdzie trzeba o kazdym podmiocie przenanalizowac setki informacji i ocenic ryzyko .durant jesli ma szczesci to otoczyl sie  odpowiednimi ludzmi i  dopoki jego zainwestowane pieniadze daja zyski nie bedzie mieszal w ukladance bo jest to po prostu glupie, zwlaszcza jesli wezmie sie pod uwage co jest jego glowna "firma". Kevin ma prawie caly swoj majatek ze sportu i kontraktow sponsorskich z tym zwiazanych, wiec na czym ma byc bardiej skupiony? na 1-2% czy na 98%?

 

How do you best learn business?
KD - You have to remove the ego of it and realize that you don't know it all. I want to learn more about this life and this business and this world. So I've got to ask questions, and I've got to have an open mind to it all. Your brain kind of functions a little different as you get older.

 

Po prostu brzmi jak nieświadomy niczym chłopek

 

nigdzie nie napisalem ze jest jakims chlopkiem kompletni nie masz argumentow wiec starasz sie nadinterpretowywac kazde moje slowo. probuj dalej

 

i coz on takiego mowi w tym cytacie? ze sie uczy , fajnie ja tez sie caly czas ucze, kazdy chyba sie caly czas uczy czegos - taka mam nadzieje.  szkoda ze sie skupiasz na jakis frazesach a nie na faktach - durant sam mowil ze nigdy nie wiedzial jak skomplikowany jest proces inwestowania ( w dorozumianiu nigdy sie tym nie intresowal) i ze stara sie otaczac odpowiednimi ludzmi.

durant mial problem aby przelaczys sobie konto na twittrze, nigdy wlasciwe nic blyskotliwego nie powiedzial ani nie zrobil. 

I tu się zgadzam z Tobą- jesteś totalnym ignorantem w prowadzeniu firmy

 

tylko potwierdzasz jak mala masz wiedze, przeciez wczesniej zadales mi kompletnie inne pytanie :

 

Nie wiem co Ciebie bawi ale czy Ty w ogóle masz przybliżone pojęcie na czym polega inwestowanie w start up/ Czy w jakiekolwiek firmy w obrocie pozagiełdowym

 

nie rozrozniasz podstawowych definicji , dla ciebie prowadzenie firmy i inwestowanie w  startup czy inna jednostke pozagieldowa to to samo .  TO NIE JEST TO SAMO , TO DWA KOMPLETNIE ROZNE ZDARZENIA.

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesłi oni faktycznie tak inwestują i są świadomi tego inwestowania to sie musi odbić na formie sportowej, bo gwarantuję że w razie spadków na giełdzie czy nieudanej inwestycji wiadomosc ze sie straciło 5 czy 10 milionów potrafi zniszczyć humor i formę, prowadzić do myślenia "ten dzisiejszy mecz nie ma znaczenia bo to są jakieś grosze w porównaniu z tym co dziś straciłem" i ważniejsze staje się spoglądanie w smartfona jak zachowuje się kurs, niż patrzenie na tablice wyników. Wazniejsze się staje analizowanie przyszłosci wykresów niz kolejny trening i cła ta koszykówka staje sie mało wazna z punktu widzenia zarobków i dostępnej kasy.

Jeśli wiec ktos kibicuje goldenom to niech ma nadzieje ze oni nie są prawdziwymi świadomymi inwestorami a tylko powierzaja obcym ludziom swoje pieniadze.

 

I nie kłóćcie się tak o te definicje inwestora, to też jest inwestor:

i to krótkoterminowy z wysoka stopą ryzyka, ale też stopa wzrostu jaką osiąga jest bardzo wysoka :smile:

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesłi oni faktycznie tak inwestują i są świadomi tego inwestowania to sie musi odbić na formie sportowej, bo gwarantuję że w razie spadków na giełdzie czy nieudanej inwestycji wiadomosc ze sie straciło 5 czy 10 milionów potrafi zniszczyć humor i formę, prowadzić do myślenia "ten dzisiejszy mecz nie ma znaczenia bo to są jakieś grosze w porównaniu z tym co dziś straciłem" i ważniejsze staje się spoglądanie w smartfona jak zachowuje się kurs, niż patrzenie na tablice wyników. Wazniejsze się staje analizowanie przyszłosci wykresów niz kolejny trening i cła ta koszykówka staje sie mało wazna z punktu widzenia zarobków i dostępnej kasy.

 

mysle ze analitycy kevina wytlumaczyli mu uczciwie ze start upy to bardzo ryzykowna inwestycja. i on zdaje sobie sprawe ze z tych 16 inwestycji wiekszosc moze pasc ale wystaczy jedna ktora moze w przyszlosci byc blue chipem  :) i dac zyski x 100 i wiecej.

pozatym nie chce mi sie wierzyc ze durant w tak ryzykowny biznes wklada po 30-40 mln (a straty opisywane przez Ciebie rzedu 5-10mln bylyby mozliwe przy zainwestowaniu naprawde duzych kwot) . Nie sprawdze tego ale duant raczej wlozyl pieniadze o rzad mniejsze wiec straty tez beda zdecydowanie mniejsze i raczej ni odbija sie na psychice kevina. pozatym moi adwersarze wspominali ze ma zyski  a strata zysku nie jest az tak bolesna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durant, zarabia 26.5kk$ w GSW, do 2024 zarabia na swoich butach ~30kk$. 56.5kk$ / rok - agent zbiera 4% (~2.25kk$). Pierwszy lepszy kalkulator, wyszlo mi ze przy takich zarobkach (wiadomo, ze nie ma on takich odliczen jak parobek co zarabia 100k/rok, ale troszke uproscmy), podatki ~54%. 54.25kk$ * 0.46 = ~24.9kk$. reklama mleka, pieluch, majtek czegokolwiek +/- 2-3kk$ na czysto.

 

Nie wiem ile go kosztuje zycie, pewnie nie zyje biednie, rodzina kuzyni, ciotki, babki. 

16 spolek, startupy. wsadza po 1-3kk$ w kazda za jakis udzial 5-20%. Wujek google mowi, ze 75% spolek plajtuje.

 

kazdy chcialby byc na jego miejscu, ale do marki Jordana, nie ma podjazdu, nie zartujmy nawet (szczegolnie te spolki, ktore sa oficjalnie laczone z Durantem).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie, 

 

również jestem fanem GSW. Podejrzewam, że wielu z Was nie przyklaśnie tej informacji. Zaznaczę jedynie dla jasności, że kibicuję im od czasów Barona Davisa i zespołu "We believe!".

 

Co do plotek o odejściu Duranta to gdybym miał wybierać pomiędzy nim, a którymś z trójki Curry, Green, Thompson, to wybrałbym oczywiście tych ostatnich i mam nadzieje, że w Oakland myślą podobnie, choć z biznesowego punktu widzenia różnie to może wyglądać.

 

Chciałbym, by GSW zdobyli mistrzostwo i Durant odszedł... gdzieś do Nowego Jorku, gdzie mogliby wszyscy później popłakać wspólnie.

 

GSW mogliby wtedy odpocząć od hejtu i spokojnie powalczyć o kolejne mistrzostwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

również jestem fanem GSW. Podejrzewam, że wielu z Was nie przyklaśnie tej informacji. Zaznaczę jedynie dla jasności, że kibicuję im od czasów Barona Davisa i zespołu "We believe!".

 

Co do plotek o odejściu Duranta to gdybym miał wybierać pomiędzy nim, a którymś z trójki Curry, Green, Thompson, to wybrałbym oczywiście tych ostatnich i mam nadzieje, że w Oakland myślą podobnie, choć z biznesowego punktu widzenia różnie to może wyglądać.

 

Chciałbym, by GSW zdobyli mistrzostwo i Durant odszedł... gdzieś do Nowego Jorku, gdzie mogliby wszyscy później popłakać wspólnie.

 

GSW mogliby wtedy odpocząć od hejtu i spokojnie powalczyć o kolejne mistrzostwo :)

Jeśli jest jak piszesz to serdecznie witamy na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jakieś rumory jak LAL Denga zrzucali, że Durant właśnie za rok ma przyjść i chcieli te 38mln około w capspace mieć (prawie mają).

 

Nie uwierzyłbym, ale rok temu w akcję "LJ w Lakers w 2018" też nie wierzyłem ;-)

 

 

A coś nowego się pojawiło, że KD chce być 1st opcją?

Wiem, ale jak Durant odejdzie to do jakiegoś big market zbudować wokół siebie contendera IMHO. 

 

Odświeżyłem wątek, bo ponoć-dobre Warriors-źródło (Marcus Thompson) napisało arta w tym tonie. 

 

Co do plotek o odejściu Duranta to gdybym miał wybierać pomiędzy nim, a którymś z trójki Curry, Green, Thompson, to wybrałbym oczywiście tych ostatnich i mam nadzieje, że w Oakland myślą podobnie, choć z biznesowego punktu widzenia różnie to może wyglądać. 

Warriors dadzą Durantowi pełnego maxa, tu raczej rozbija się o to, co zrobi Durant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jakieś rumory jak LAL Denga zrzucali, że Durant właśnie za rok ma przyjść i chcieli te 38mln około w capspace mieć (prawie mają).

 

Nie uwierzyłbym, ale rok temu w akcję "LJ w Lakers w 2018" też nie wierzyłem ;-)

 

 

A coś nowego się pojawiło, że KD chce być 1st opcją?

W tym roku Lakers mieli kasę na maxa. Durant był dostępny.

 

Na czym oparta jest wiara , źe za rok zmieni zdanie?

 

Jakby chcial to już by byl i to za większe pieniądze niż ma teraz w Golden?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten KD mógłby po sezonie odejść. Może już robi się po prostu gęsta atmosfera i trzeba ją lekko oczyścić a on akurat zawsze będzie tym obcym co przyszedł z zewnątrz na gotowe. Lepiej żeby on poszedł niż trzebaby się pożegnać z Klayem lub Drayem. Jak Cousins dojdzie do jakotakiej formy to może zostanie na kolejny rok i bólu nie będzie. 

 

Historią na początek sezonu będzie chyba walka o minuty Damiana z Bellem i Loonym więc jest czym się emocjonować już na start :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn to jest one year and done w Goldenach. Za rok nie beda mieli kasy, by dac mu normalny kontrakt wiec raczej odejdzie. A co do Duranta to jezeli odejdzie to nie zdziwia mnie skrajne kierunki w postaci Nowych Jorkow lub Clippersow nawet. Koles moze chciec odciac sie od bycia tym kim zostal i bedzie na sile robil cos co James czyli wybielal swoja osobe kolejnym FA. Nie chce mi sie w to wierzyc ale jak mama powie tak chlop zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie by było gdyby KD wyoptował po sezonie, a GSW podpisali "w jego miejsce" DMC. 

 

Z preseason udało mi się wynieść niewiele.

Fajnie wypadli potencjalni centrzy. Jones'owi brakuje ogrania, ale widać że poprawił gre po pick'n'rolllu i znajduje się pod koszem. Daje się jeszcze łapąć na głupie faule, ale progres jest widoczny. Bell poprawił rzut z dystansu. Looney też wyglądał nieźle, swoją drogą, że nikt nie dał mu więcej kasy to niezrozumiałe. DMC wziął się za couching młodziaków. 

Jerebko na razie mało przydatny. Evans pewnie wyląduje na dłużej w DLeague. 

Jeszcze mi się nasuwa jedna rzecz. Jeśli w pięciu przedsezonowych meczach GSW zaliczają o ile dobrze policzyłem siedem technicznych plus wyrzucenie Kerra w meczu Phoenix to co się będzie działo w sezonie. Nie wiem ile wynosi reokrd fauli technicznych w RS jednego zespołu, ale tutaj 60-70 nie będzie niespodzianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.