Skocz do zawartości

New Orleans Pelicans 2018/2019 - "Nie płakałem po Cousinsie"


MarcusCamby

Rekomendowane odpowiedzi

To już nie pytanie "czy?", tylko "gdzie?", a raczej "kiedy i za ile do Celtics jeżeli zepnie się to finansowo?". Na szczęście dla Pels dostaną coś mocnego za AD jak w lecie będą nim handlować, więc nie dramatyzowałbym, zmarnowali tylko pół kariery AD, lol, zdelegalizować. Tylko komentatorów zostawić, zajebisty jest ten główny koleś IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże Ove Fundin stwierdził kiedyś w wywiadzie ,że jeśli nigdy nie byłeś pierwszy to widocznie nigdy nie byłeś na tyle dobry.. A nie dlatego ,ze trafiłeś na moje czasy ( był 5krotnym IMŚ)

 

I tak szczerze to smieszą mnie te teksty o marnowaniu kariery komuś tam

 

Jokić ma szpital totalny a wygrywa. PG ma wsparcie w fatalnym RW, wyśmiewanym Grancie i słabej ławce a też ma najlepszy bilans

 

Davis jak co roku wygląda świetnie w zaawansowanych statystykach tylko ,że na parkiecie aż tak dobrze nie wygląda. A już zwłaszcza w obronie.. On jest wiecznie nie w pozycji do bronienia kosza. Często spóźniony z pomocą

 

Nawet dziś niby zrobił fajne cyferki ale w 4 kwarcie jak Kings goniło to robił albo pudła, albo straty albo stał w miejscu bezproduktywnie...

W obronie poza tym ,że miał 2-3 bloki w tej 3 i 4 kwarcie to chyba ani razu nie miał dobrej obrony.. Kings robiło wjazd za wjazdem bez praktycznie żadnej reakcji

Oczywiście to jeden mecz ale w tym roku widziałem 4 mecze NOP i w każdym wyglądał po tej stronie parkiecie tak pasywnie

 

Mimo wszystko to nie przypadek, że jak na razie tylko raz był w drugiej rundzie a taki Dwight był w stanie dojść do finału mając Hedo jako drugą opcję

 

Inna sprawa, że dopóki Boston nie ruszy Tatuma to nie dostaną Davisa... Brown i picki straciły w tym roku tam mocno na wartości ,że chętnych na to nie będzie. Poza tym NOP by musiało brać w druga stronę umowę Haywarda co jeszcze bardziej unierealnia taką wymianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ciężko byłoby wynaleźć generalną statystykę w której Davis nie wyglądałby dobrze. Co i tak nie ma znaczenia, bo sugerujesz, że Davis nie marnuje się w Pels i to jego wina, że dotychczas nic nie wygrali. Te same rzeczy pisano o KG i tak samo się skończy, to zresztą dobry przykład jak granie w patologicznej organizacji i systemie może in minus wpływać na grę superstara. Ale w sumie Ty chyba to samo pisałeś kiedyś o Garnettcie, co składa się w jakąś całość.

 

A to wszystko w momencie gdy Davis ma +~20 w on/off, a bez niego Pels mają 0-4 i jakieś 120 DRTG bez AD na parkiecie, lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davis jest ok ale jednak trzeba wziąć pod uwagę też to 

 

Anthony Davis has a -26.5 net rating in the clutch this season with a 41.5% TS on 25.3% usage. He is a major reason the Pelicans are 5-12 in clutch games this season.

 

5-12 to jest fatalny wynik i gdyby Davis w tym sezonie dawał radę jako closer to nawet mimo tego co ma Pelicans równie dobrze mogliby być teraz 19-15

 

taki wynik w close games z ''top5 graczem ligi'' to trochę wstyd jednak

 

DJlBr5.jpg

Ten stat też dosyć szokujący 

 

AD jest genialny i chciałbym go u Lebrona ale jednak też trzeba przyznać ze on w ofensywie jest nieco overrated a Jrue underrated. 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG ma wsparcie w fatalnym RW, wyśmiewanym Grancie i słabej ławce a też ma najlepszy bilans

 

Nie to zebym bronil AD, ale Adams to jest totalny stud i jakos top 5-7 center w lidze obecnie, wiec imho warto pamietac o wsparciu z jego strony w kontekscie PG (ktory ofc gra swietnie i chyba ze spora nawiazka spelnia wszystkie oczekiwania fanow OKC po podpisaniu kontraktu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten stat też dosyć szokujący 

Raczej mało szokujący biorąc pod uwagę, że Holiday jest jedynym obwodowym Pels, który umie klepać piłkę, a jego zmiennikiem jest jakiś kasztan-którego-nie-pamiętam - a jak zdrowy był Mirotić, to z ławki za Davisa wchodził Randle, czyli wiadomo, bez szału, ale spoko opcja z ławki. No i Holiday jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, rozumiem że ławka Pels to dno ale jednak umówmy się ze -8.1 bez Jrue to z grubsza żałosny wynik jak na ''top5 gracza ligi'' biorąc pod uwagę chociazby fakt że Embiid bez Bena/Butlera robi duuużo lepsze wyniki mimo że też gra wtedy z McConellami i Korkmazami

w zeszłym sezonie w sumie było w tym elemencie jeszcze gorzej w porównaniu AD bez Jrue i na odwrót

 

jak na moje to wszystko się sprowadza do tego że on jest elitarnym finisherem ale jak on ma ''robić'' atak to już wtedy tak dobrze nie jest

 

dlatego szybko do Lebrona go trzeba  :nightmare:  

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie anomalie z reguły można wyjaśnić na poziomie lineupów, dla przykładu w sezonie 14/15 Pelicans bez Holidaya z Davisem mieli +6.2 net, rok temu mieli -0.4 (i +0.3 z Jrue bez AD), więc to nieprawda, że rok temu było jeszcze gorzej pod tym względem. To, czy Davis jest najlepszym graczem ligi, czy tylko ~top8, dla postawionej tezy (Pelicans nie marnują mu czasu; Davis jest winny słabości Pels) nie ma znaczenia.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5TP28h.jpg

 

wychodzi na to że luck adj odciągnął zdecydowanie więcej niż zwykły 

 

Ja akurat nie twierdzę ze Pelicans nie marnują mu czasu bo żałosna organizacja po prostu zwracam uwagę że Pelicans mogliby w tym sezonie mieć lepszy bilans jeśli AD nie byłby tak słaby w clutch [wiem gra po 40min na mecz więc trudniej mu o to niż jakiemus Curryemu] ale te 41.5 ts to zdecydowanie zbyt słabo

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba powoli nadchodzi pora aby wymienić AD i/może też Jrue, podstawowe pytanie kto się wykosztuje aby go pozyskać możliwe, że tylko na rok/półtora, bo tutaj przyszłości to już nie ma ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś bieda-staty wrzucasz. 

 

Ogólnie przed sezonem pisałem, że Davis jest overrated w ataku, teraz napisałbym, że nie wiem, czy jest, ale to trochę inna dyskusja niż typowe dowalanie się do AD przez ely'ego. 

Mniej więcej tak samo jak Twoja obrona Davisa ,ze mu NOP spieprza karierę podczas gdy taki Marc Gasol z gorszym rok w rok składem robi lepsze wyniki. Wymień Davisa z MArciem i dopiero byś mógł narzekac jakby Twoją trzecią opcja był np JaMychal a na ławce same anonimy

 

Davis to świetny gracz ale

 

1- Dużo tez niestety w nim winy bo jednak nie miał on tak słabego wsparcia jak to starasz się opisać . Choćby Anderson z Gordonem jak poszli do Hardena to robili z nim lepszy bilans i net rtg niż rok wczesniej z Davisem

2- Davis ma od lat TOP 40 DRAPM a jednocześnie nie potrafi jako lider stworzyć dobrej obrony. Raz miał przyzwoita 9, raz przeciętną rok temu a cała reszta to słaba lub żenująco słaba obrona..

 

Na pewno strata Paytona boli bo on bardzo dobrze się wkomponował w NOP no ale to wieczne bronienie Davisa ,że jego słabe wyniki to wina słabego wsparcia brzmi coraz słabiej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat wiadomo, że A.Davis to nie jest gracz na 1 opcje w ataku. On przede wszystkim jest za słaby psychicznie, żeby w końcówkach brać grę na siebie (rok temu wielokrotnie pisałem, że Jrue ratuje te ekipę w clutch, a drugiego gracza nie ma...) i brakuje mu wizji gry bez typowego PG na boisku (też pisałem, że będą płakać w Pels po Rondo... który pięknie prowadził grę jak Jrue nie było, a nawet z nim na SG, był też doświadczony Nelson). AD to nie gracz w stylu SHAQa czy nawet dziś Embiida który potrafi dominować samodzielnie, on jest ultra efektywny w grze obok gwiazdy, która bierze na siebie grę (co tu dużo gadać, dla niego Lakers to idealne miejsce.)

 

Do tego dochodzi kiepskie ustawianie ekipy przez Gentrego jak brakuje real PG na boisku, kiedy trochę na siłę stara się grać bardzo ofensywna koszykówkę za pomocą słabych ofensywnie graczy (jak Hill, Diallo czy Wes) zamiast skupiać się na defensywie. A jeśli już chce grać więcej w ataku, to niech Harrisona z Clarkiem więcej do gry wystawia. Widać też brak prawdziwego defensywnego PF/C jakim był Emeka rok temu, naprawdę nie wiem czemu go odpuścili (podpisali J.Jacka żeby za moment go spuścić). Dante też był przydatny, a dziś niestety jest tak, że na pozycji PF/C tylko Davis broni... Randle jest niestety słaby w defensywie

 

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat wiadomo, że A.Davis to nie jest gracz na 1 opcje w ataku. On przede wszystkim jest za słaby psychicznie, żeby w końcówkach brać grę na siebie

pomyliło ci się, bo to nie temat o Townsie i wolves ;P

 

swoją drogą AD ma niewiele meczów w PO, ale większość z nich vs GSW, a i tak w sumie średnio 30ppg przy 60 TS%. jeśli on się nie nadaje na pierwszą opcję w ataku z takim skillsetem oraz atletyzmem, to nie wiem czy jakikolwiek wysoki na zachodzie byłby odpowiedni (jako scorer, bo Jokic to jednak przede wszystkim playmaker).

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.