Skocz do zawartości

Głupie Mudżiny, czyli rasizm czy fakty?


kore

Rekomendowane odpowiedzi

tak ad vocem, w stanach czarnym znaleźli nowe "poletko" do orania, i to jest pro sport, wyłączając hokej, i dlatego na 10 JR przypanie 1 jingels bo selekcja jest prosta, atletyzm >>> bb iq, i to jest prawdziwy rasizm w tym wypadku, zatem później niema się co dziwić że rzeczywistość w takiej nba wygląda tak jak wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wrazenie, ze Amerykanie trzymaja ten system wizowy, zeby tych ich duzych miast, a szczegolnie inner city nie obejrzalo zbyt wielu turystow : ) "233838373736262 wiecej mozliwosci." to taki mit. biedni czarni zyja w innym swiecie. jakby im nagle dac szanse i realnie wymieszac/wkomponowac z miejscami gdzie mieszka klasa srednia, to biali wychodza na ulice. tu trzeba nastepne 100 lat zeby zmazac rzeczywistosc z pred 50ciu

Czy Ty wlasnie zasugerowales, ze w takim Chicago nie ma duzo wiecej mozliwosci niz przykladowej malej wiosce na podlasiu (gdzie mozliwosc jest jedna - wyjechac)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty wlasnie zasugerowales, ze w takim Chicago nie ma duzo wiecej mozliwosci niz przykladowej malej wiosce na podlasiu (gdzie mozliwosc jest jedna - wyjechac)?

nie, mowie o czarnych wychowanych w tej biedzie w wielkich miastach. Dla nich te mozliwosci na wyciagniecie reki sa tylko teoretyczne. Brzemie murzynskosci to nie tylko kolor skory. Jesli uzyjemy prostego klasyfikatora, dostep do pracy za 8$/h-nie-chodze-glodny-mam-nowe-spodnie-fubu-i-koszule-ecko-za-10$, to podlasie nie ma szans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37304865_10160594099560483_3897151306032


nie, mowie o czarnych wychowanych w tej biedzie w wielkich miastach. Dla nich te mozliwosci na wyciagniecie reki sa tylko teoretyczne. Brzemie murzynskosci to nie tylko kolor skory. Jesli uzyjemy prostego klasyfikatora, dostep do pracy za 8$/h-nie-chodze-glodny-mam-nowe-spodnie-fubu-i-koszule-ecko-za-10$, to podlasie nie ma szans.

Z ciekawości - co by się stało jeśli taki czarny wychowany w biedzie chodziłby normalnie do szkoły i po szkole poszedł do pracy albo na community college albo do jakiejś szkoły zawodowej i po nich do pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie wiem czy było to tutaj przytaczane, ale polecam dokument "XIII Poprawka" na Netflixie

 

o niektórych rzeczach wiedziałem, ale całość jest wstrząsająca i mocna  zmienia perspektywę patrzenia na temat czarnoskórych, ale też latynosów

 

tu macie trailer:

 

http://www.youtube.com/watch?v=V66F3WU2CKk

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było to tutaj przytaczane, ale polecam dokument "XIII Poprawka" na Netflixie

 

o niektórych rzeczach wiedziałem, ale całość jest wstrząsająca i mocna  zmienia perspektywę patrzenia na temat czarnoskórych, ale też latynosów

możesz w skrócie napisać dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz w skrócie napisać dlaczego?

 

pytasz o perspektywę? mogę oczywiście mówić we własnym imieniu - nie zdawałem sobie absolutnie sprawy, że od lat 70tych czyli de facto od chwili gdy czarnoskórzy mieli być traktowani jak pełnoprawni obowytale, kolejni prezydenci zaczynając od Nixona wprowadzali takie zmiany w systemie karnym aby w oczach opinii publicznych przedstawiać czarnych jako zródło  wszelkiego zła, pod płaszczykiem walki z narkotykami zaczęto wsadzać do więzień zatrważającą ilość ludzi karając więzieniem za choćby drobną ilość cracku, na drugim biegunie była kokaina czyli narkotyk przedmieść i ludzi białych, za której posiadanie kary były o niebo lżejsze nawet jeśli posiadania jej ilość była kilkunastokrotnie większa, w skutek tych i podobnych działań liczba osadzonych czarnoskórych zwiększyła się z kilkuset tysięcy w latach 70 do ponad 2 milionów w 2016 roku i szacuje się, że co trzeci afroamerykanin był choć raz skazany na karę więzienia

 

dokument jest długi, nie wiem czy go oglądałeś, ale jest o wiele więcej przykrych rzeczy tak jak to jakim biznesem stało się więziennictwo, jak wielkie korporacje na tym zarabiają, wspomagane przez polityków i kolejne ustawy, często pisane właśnie przez te wielkie firmy

 

dlatego też rozważając kwestie inteligencji czy przystosowania do życia czarnych powinno się jednak patrzeć na to, że tak naprawdę oni nie są dalej ludzmi o tych samych prawach w Ameryce co biali, spychani na margines nie mają równych szans(oczywiście są wyjątki od reguły jak np sportowcy czy gwiazdy muzyki), więc sprawiedliwe ocenianie ich z naszej perspektywy nie jest chyba możliwe, bo widzimy tylko skutek czyli przepełnione więzienia, ale nie za bardzo zastanawiamy się dlaczego tak się dzieje

 

i teraz po namyślę słowa nt czarnych takiego Cejrowskiego, którego osobiście lubię i z wieloma rzeczami się z nim zgadzam imo należy traktować jak pospolity rasizm, który niestety wygląda na to, że jest w US wszechobecny i nie da się z tym chyba nic zrobić

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie są na równych prawach jak biali i rasizm w USA (względem białych) jest wszechobecny.

Za bycie czarnym przy wjeździe na Harvard np dostawali gigantyczne punkty bonusowe.

 

Rasizm to byłby wtedy, jakby Czarnoskóry był Twoim właścicielem i orał Tobą w polu. Dodatkowe punkty na uczelnię to tylko nieśmiałe próby zrekompensowania gnębienia tej rasy przez dziesiątki lat, czego skutki ta rasa odczuwa do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że jest to dokument pisanych pod czyjąś modłę nie ulega akurat dla mnie wątpliwości, bo tak jest zawsze, trudno mi się jednak pozbyć wrażenia, że obecna sytuacja czyli niejako kampania odwrócenia ról - kto tu jest rasistą - jest kolejnym elementem walki o wpływy i forsę, a wszystko zaczęło się jednak od niewolnictwa, prześladowań i segregacji i raczej okres lat 60-90+ jest powodem tego co mamy dzisiaj czyli swoistej degrengolady czarnej społeczności, a skutkiem są dzisiejsze działania tych wszystkich "instytucji", które pod płaszczykiem walki z  segregacją i rasizmem trzepią na tym hajs, a sam los tych mniejszości niewiele ich obchodzi, stawianie jednak białych jako tych obecnie najbardziej pokrzywdzonych jest dla mnie totalnie z dupy - to jest tylko konsekwencja tego co działo się w przeszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie - obecni czarni powinni być absolutnie wniebowzięci za ówczesne niewolnictwo. Dało im to w przełożeniu na obecne czasy bardzo wiele. Wystarczy popatrzeć na to co dzieje się w Afryce. Afroamerykanie dostali nieprawdopodobną szansę od losu.

 

Ps : Niewolnictwo =/= rasizm. Istniało w historii zawsze.

idąc takim tokiem myślenia to Polacy powinni być wniebowzięci że poznali Niemców
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście zaborów (o pruskim mowa) jak najbardziej.

 

Jak chodzi Ci za to o WW2, to nie, bo efekt w żaden sposób nie był dla obecnego Polaka pozytywny.

zaborów? ogólnie cywilizacji od czasów średniowiecza. odnośnie drugiego zdania to samo z murzynami, mają skok cywilizacjyjny ale trochę ich dojechano, dlatego Twoja logika trochę jest pokrętna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie - obecni czarni powinni być absolutnie wniebowzięci za ówczesne niewolnictwo. Dało im to w przełożeniu na obecne czasy bardzo wiele. Wystarczy popatrzeć na to co dzieje się w Afryce. Afroamerykanie dostali nieprawdopodobną szansę od losu.

 

A ofiary gwaltów powinny być wdzieczne gwałcicielom za odszkodowania z powodu uszczerbku na zdrowiu...

 

Dobra, szkoda slow na komentowanie takich pogladow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A na jakiej zasadzie ówczesny LeBron James jest ofiarą?

Rozumiem, że to iż 200 lat temu jego praszczur, którego imienia pewnie nawet nie zna zbierał bawełnę i dostawał wpie*dol jakoś wpływa negatywnie na jego życie?

Rozumiem, że trzeba mieć przodków dostających wpierdol na polu bawełny, żeby trafić obecnie do NBA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I dojdź do słusznego wniosku - posiadanie przodka dostającego wpie*dol na polu bawełny jest darem z niebios w porównaniu z posiadaniem przodka, który zdołał umknąć i teraz jest milionerem w Zimbabwe, kiedy nie stać go na chleb.

został "niewolnikiem" w kolonizowanej Afryce

W kontekście zaborów (o pruskim mowa) jak najbardziej.

 

Jak chodzi Ci za to o WW2, to nie, bo efekt w żaden sposób nie był dla obecnego Polaka pozytywny.

Pójdę w Twoją logikę. Gdyby nie WW2 to żaden obecny Polak by nie istniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki skok cywilizacyjny zawdzięcza Polska Niemcom od średniowiecza (jeśli miało by to być negatywne, a nie na zasadzie jak najbardziej pozytywnej migracji ludności), a jaki po WW2?

Uważasz, że w przypadku braku WW2 Polska rozwijałaby się wolniej?

 

?

np chrzescijanstwo przyszlo z Czech przez Niemcy, zeby nie to to albo skonczylibysmy jak Wieleci, Prusowie albo co najwyzej prawoslawni a to tez chyba troche gorzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiniesz?

Wiekszosci, nie zadnego, zle napisalem

 

Gdyby nie było 2 wojny światowej, to żaden z nas by nie istniał, bo losy świata potoczyłyby się zupełnie inaczej, więc pewnie lizałbyś Hitlera po stopach, żeby rozpętał 2 wojnę światową, żebyś mógł istnieć.

 

Mniej więcej tyle sensu mają Twoje porównania do sytuacji LeBrona w USA.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu gorzej prawosławni ;-) ? Największy sukces polityczny naszego wieloletniego wschodniego sąsiada to zrobienie w pewnym momencie w Moskwie (kradzież de facto) stolicy prawosławia. W zachodnim świecie nigdy na to szans nie mieliśmy.

 

Jak pragmatyzm polityczny Mieszka (+ majstersztyk, czyli chrzest właśnie przez Czechy) ma się do Niemców x) ?

nie baw się w Rappara , nawet słowo rynek burmistrz co chcesz mamy z zachodu, nie rozlewaj tematu. tak jak murzyni cieszymy się z dobrodziejstwa zachodu a prawie nas wyeksterminowali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.