Skocz do zawartości

Oklahoma City Thunder 2018/19 czyli vanitas vanitatum et omnia vanitas


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj Nets u siebie a dziś Pacers na wyjeździe. Może być ciężko. A jeśli trybuny znów będą coś śpiewać jak to mają w zwyczaju to Russ się może podpalić.

 

"Duuuurant left you" - przy rzutach wolnych RW

 

No i pewnie PG13 usłyszy kilka zwrotek z dominującym słowem traitor.

 

53718343_2146107622140360_32395947335923

 

Powyższe autorstwa Chłopaków z OKC Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No terminarz do łatwych nie należy na pewno, ale nie dramatyzował bym. PG odzyskuje formę po kontuzji, już drugi mecz z rzędu na fajnych procentach, Morris gra a miał znów przez kark nie grać. Na spokojnie. Zresztą, śmiem twierdzić że nawet taki 6, 7 seed może być lepszy niż 4, 5. Niby bez HCA ale to jest wtedy drzewko bez GSW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, śmiem twierdzić że nawet taki 6, 7 seed może być lepszy niż 4, 5. Niby bez HCA ale to jest wtedy drzewko bez GSW.

 

W sumie prawda i zgodziłbym się z Twoim rozumowaniem w 100% gdyby nie sam fakt, że Oklahoma powinna skupić się na pierwszej rundzie i zrobić wszystko by przez nią przebrnąć, a nie myśleć o wycelowaniu w idealne rozstawienie na przyszłe rundy.

 

Co nie zmienia faktu, że w tym roku Playoffs będą niesamowite. Muszą być! :)

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają dobrze, ostatnio świetna defensywa (przed meczem z Pacers rywale byli zatrzymywani na 40% z gry i 30% za 3) co dobrze wróży na PO, bo jak wiele razy było to już tutaj wspominane, uważam że mamy największy potencjał defensywny z całej top 8, 3 stoperów + 2 bardzo solidnych broniących (S5). Nie wiem co mówią statystyki, ale Lineup kiedy gra Noel, Grant, PG, T-Ferg i Russ jest jednym z najbardziej switchable lineupów ligi. Tak jak napisał Eld - George odzyskuje formę, a z jego formą przed ASG i rzucaniem Russa rozwijamy potencjał ofensywny. Być może nawet i lepiej będzie trafić na Jazz, PTB czy Houston którzy bardzo nam leżą, bo tak naprawdę jak ktoś szaleje to się później źle dzieje i dobrze że zadyszka przyszła ostatnio, a nie przyjdzie na PO (życzeniowo). Tak naprawdę play-offy prawdę ci powiedzą i Baryłki wg. Mnie będą miały kłopoty, podobnie jak PTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niewyspany, śmierdzę czosnkiem ( tak, żarłem w nocy bagietki czosnkowe i przegryzałem ciastkami oreo z nerwów ), zły i zniesmaczony.

 

Russell Westbrook - pierwsze punkty z gry zdobył w 4 minucie trzeciej kwarty. Koleś wyszedł tak nabuzowany na GSW że poszło to w złą stronę. W bardzo złą. Ja rozumiem że GSW rozwaliło jego romantyczny związek z Durantem i koleś chce się mścić za każdym razem ale dzisiaj to była masakra. Piepszone 2/16. Debilizm roku odwalił w III kwarcie gdzie pałował pod rząd chyba z 4 czy 5 rzutów. Uparł się że wpadnie. Nie wpadło. Reszta drużyny jak to zobaczyła to im trochę para z gwizdka zeszła. Aż dziw bierze, że OKC dostało tylko 22. Ale dlaczego "tylko" tyle? To w części pozytywów niżej. 

 

Pasiaki robaki. Dostałem piany na początku I kwarty jak zobaczyłem to. Jeśli ktoś nie wie o co chodzi niech najpierw obejrzy, a później doczyta resztę:

 

 

Ofensywny faul Granta. Jak się pytam? Kto mi to wyjaśni? Komu będę mógł podlajkować i odpisać "fair enough"? Czy to nie jaja? A najlepsze jest to, że oglądali jeszcze powtórkę i nad flagrantem się zastanawiali. Van Gundy jak to oglądali powiedział, że jak zagwizdają offensa to "shutdown down the league". Drugi taki sam kwiatek był jak Markieff gonił Klaya. Ten kozłował lewą ręką i uciekał od środka do linii bocznej, stracił piłkę a Morris chwilę wcześniej musnął przedramienie ręki prawej. Ani go nie złapał, ani nie spowolnił, normalnie się otarł. Oczywiście faul. Gdyby w Biedrze były pasiaki i za takie coś gwizdali faule to zanim bym doszedł do nabiału już bym musiał opuścić halę. No i ostatni popis to faul na RW przez Klaya. Pasiaki zamiast gwizdnąć puścili grę, Westbrook się podpalił, odepchnął Klaya, daszek. 15 w tym sezonie. Jeden więcej i ma zawieszenie na jeden mecz i później co kolejne dwa kolejne mecze opuszczone. Choć jak ma pokazywać to co wczoraj, to może i dobrze aby sobie odpoczął? Spięty, ambitny, gonił, zrywał, kilka razy pięknie rozegrał ze środka ale normalnie się podpalił i spalił.

 

Zadaję sobie też pytanie dlaczego Donovan tak mało grał wczoraj Morrisem. Koleś naprawdę wczoraj dobrze grał. Najlepszy lineup gdzie zaczęliśmy odbierać był z jego udziałem. A dokładnie Schroeder-Nader-PG-Morris-Noel. To było coś na co GSW za bardzo odpowiedzi nie miało. Co z tego jak trwało to może z 5 minut.

 

I na koniec tak. Gdyby RW miał taką skuteczność jak ma po all-star był by murowany win bo OKC wiedzą co robić aby GSW puknąć. Wiadomo, bez Duranta ale on by tego nie nadrobił.

 

Ofensywne zbiórki 17-8 dla OKC

Steale 10-4 dla OKC

 

Cisnęli ich mocno i punktów z ponowień mogła być masa no ale cóż. Curry jak zwykle kosmita. Offbalance, kryty w rogu, contested, z łapą na twarzy. Who cares. Leci trója i nara. Swoją drogą GSW rzucali ze skutecznością 42,9% w tym meczu. Jak trafia Cook 2 tróje, Green 3 to wiedz, że nie jest dobrze. 

 

Zmienił bym plan i celował w 6 seed. Puścił bym Utah przodem choć co ja paczam, że za nami nie Utah a Spurs. Ah ten Pop. Kto jeszcze pamięta o ich serii wyjazdowej 1-7? Swoją drogą 6 seed się pewnie "nie uda" bo coś tam czytam że z CJ z Portland coś nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym przegrana z Rockets w 1 rundzie ma im pomóc? lepiej chyba polować na ten 4/5 seed bo tam szansa na 2 runde jest dużo większa

 

W tym, że z Rockets nam się dobrze gra w tym roku więc wcale bym nie zakładał od razu exit w 1 rundzie. Czytałem w innym temacie że wróżysz 1st round exit i po dzisiejszym meczu się kompletnie nie dziwię, ale w zasadzie każdej drużynie zdarzają się takie mecze. Inna kwestia że nie każda drużyna ma takiego gościa jak Westbrook.

 

Nie zapominaj że my mamy naprawdę dobry skład. Kiwi to topka C pod dziurą, drugi najlepszy offensive rebounder w lidze, DPOTY PG, z ławki Noel, Morris, Schroeder i jeśli tylko Russ zachowa chłodną głowę, będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, tylko to nie jest dobry skład ;D

 

George gra MVP sezon, ok.

Adams jest dobry, ale to nie jest all star. Noel to najzwyklejszy backup C, Szroder jest słaby, Morris to przeciętniak

 

to nie jest jakiś wybitny roster, bez takiego sezonu PG ten sezon mógłby być jeszcze cięższy.

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, tylko to nie jest dobry skład ;D

 

George gra MVP sezon, ok.

Adams jest dobry, ale to nie jest all star. Noel to najzwyklejszy backup C, Szroder jest słaby, Morris to przeciętniak

 

to nie jest jakiś wybitny roster, bez takiego sezonu PG ten sezon mógłby być jeszcze cięższy.

 

To nie jest co by było gdyby. PG jest w składzie i tak gra i to jest fakt. Nie bez powodu z Jazz i Portland mamy 4:0 w RS i jeśli pierwsza runda będzie z którąś z tych drużyn to będziemy faworytami. Na GSW w pierwszej rundzie nie ma szans, z Houston też nam się dobrze gra.

 

Więc co. Portland i Jazz mają jeszcze gorszy skład skoro nie mogli wyrwać nawet jednego W z OKC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x Jazz byli b2b, 2x wygrana 1 pts

aż takiej wagi do tego 4-0 bym nie przywiązywał, w zeszłym sezonie też byly z nimi 1-3 a wiadomo co było w serii

 

moim zdaniem drużyny podobnej klasy więc moim zdaniem faworytem byłby ten z meczem więcej u siebie 

 

Win to win po pierwsze primo i tego nikt OKC nie odbierze.

 

A co do zeszłego roku i serii z Jazz to już tyle razy o tym pisałem, że mi się już nie chce powtarzać.

 

Jak tak strasznie bierzesz w formę z zeszłego sezonu to co? LeBron znów w finałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.