Skocz do zawartości

Oklahoma City Thunder 2018/19 czyli vanitas vanitatum et omnia vanitas


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Statystycznie zawsze był wysoko ze względu na ilość steal. Polując na nie często był właśnie fatalny w obronie łatwo gubiąc krycie. Szczerze to nie zauważyłem, by był jakiś przełom w tej kwestii.

 

Ktoś ma inne obserwacje?

Moja obserwacja jest taka, ze nie wiem jak na przestrzeni calego sezonu, ale no wczoraj to bronil fatalnie, no i raczej nie kupuje tej narracji o swietnej obronie.

 

Co nie zmienia faktu ze FIZYCZNIE wyglądał lepiej, zrzucil troche miesnia, odzyskal nogi, pierwszy krok itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygraj 7 meczy z rzędu. Nikt nie wpadnie z pochwałami.

 

Zjeb jedno posiadanie. Nastukane 3 strony.

 

Hejters gonna hate.

 

W tych 7 meczach gdzie OKC miało W streak TS to już 51,3%, trójki też lepiej bo 30,5% a i średnio był w +/- na plus.

 

Do tego rozdał 84 asysty.

 

W obronie niby przytaczane  DRPM +0,49, ale taki Curry, Harden, Lillard, Conley, D'LO czy Wall są w tym aspekcie minusowi a jakoś nikt po nich tak nie jeździ jak po Russu.

 

 

Lepszy.
 

 

I to jest słowo klucz. Egoizm, nadal jest ale zdecydowanie mniejszy. I z biegiem czasu będzie jeszcze lepiej bo mając PG13 koło siebie co raz więcej będzie z niego schodziło.

 

Statystycznie zawsze był wysoko ze względu na ilość steal. Polując na nie często był właśnie fatalny w obronie łatwo gubiąc krycie. Szczerze to nie zauważyłem, by był jakiś przełom w tej kwestii.

 

Ktoś ma inne obserwacje?

 

Ja.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 I obniżanie volumenu rzutów samo w sobie nie jest dobre - kiedy Westbrook napierdalał 2 lata temu rzuty jak głupi, miał dobry TS i angażował całą obronę przeciwnej drużyny. Kiedy superstar i pierwsza opcja obniża swój usg, ktoś musi przejąć. A generalnie fajniej jest jak zamiast dawać rzucać jakiemuś rolesowi od D, rzuca superstar, bo w teorii ma być w tym lepszy.

Westbrook 2 lata temu był gdzieś w okolicahc top5, rok temu top10, teraz wypada poza top15. Dalej to gracz, na którego obecności drużyna tylko zyskuje, ale po prostu jest gorszy niżbył. 

 

trochę to co piszesz kłóci się z faktami.

1. Westbrook wycofał się  / stał się drugą opcją za PG13, a jeśli rzut mu nie siedzi, to lepiej że mniej rzuca, zwłaszcza że dobrze kreuje. (co nie zmienia faktu że jego bardzo kiepski rzut jest sporym problemem, są mecze kiedy jego obrońca odpuszcza go na obwodzie i OKC gra prawie 4vs5. I oczywiście, gdyby rzut miał lepszy to mógłby kreować jeszcze lepiej)

2. Porównywanie OKC teraz z OKC sprzed dwóch lat jest bez sensu, i znowu to raczej na plus dla Westbrooka że nie pałuje tak jak wtedy - zwyczajnie jest teraz 3 sensownych ballhandlerów (wliczając samego RW), wtedy był 1, teraz jest jako-taki spacing, wtedy nie było żadnego etc. 

To tak w skrócie, ogólnie trudna dyskusja zwłaszcza że z poprzednich sezonów mamy 'pełny materiał dowodowy' (czyli łącznie z PO) a w tym jeszcze nie, i w maju to co piszemy teraz może okazać się bzdurą... albo i nie : )

 

anyway, ten FT jebnięty o tablicę..... LOL :tongue:

a cały mecz z Bostonem - jeden z lepszych meczy w tym RS jaki widziałem

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka transferowa NBA to dla mnie trochę czarna magia, a i ostatnio jestem wiecznie w niedoczasie, stąd być może niepoważne pytanie.

 

Timothé Luwawu-Cabarrot został zwolniony czy miała miejsce jakaś wiązana transakcja?

Poleciał do Chicago za pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny fit, średniawy zawodnik. Patrząc na to co prezentuje ostatnio Terrence to zwisa mi TLC. Dobrze że nie robią żadnych zmian w TD. Drużyna po 1,5 roku w końcu jest dobrze zbudowana, nawet Patterson gra świetnie. Możemy luźno bić się o finały konfy.

 

Niby się cieszę niesamowitym rozwojem Terrenca, który być może stanie się w przyszłości fajnym 13ppg scorerem z dobrą trójką i obroną. Ale jeżeli jest szansa na Wesa, no to nie mamy o czym rozmawiać. Matthews to świetny upgrade i bardzo pomoże nam w walce o finały konferencji.

 

Najlepsze jest to że wraca Andre...

 

Ale z drugiej strony wszystko jest idealnie na ten moment

 

Bójcie się OKC. Najlepiej byłoby trafić na jakiś Kings i szybko w drugiej spotkać się z Utah. W tym roku musimy ich załatwić. Zresztą nie chcę pisać jakiś scenariuszy. Cieszę się tym co jest, a PO zapowiadają się pysznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny fit, średniawy zawodnik. Patrząc na to co prezentuje ostatnio Terrence to zwisa mi TLC. Dobrze że nie robią żadnych zmian w TD. Drużyna po 1,5 roku w końcu jest dobrze zbudowana, nawet Patterson gra świetnie. Możemy luźno bić się o finały konfy.

 

Niby się cieszę niesamowitym rozwojem Terrenca, który być może stanie się w przyszłości fajnym 13ppg scorerem z dobrą trójką i obroną. Ale jeżeli jest szansa na Wesa, no to nie mamy o czym rozmawiać. Matthews to świetny upgrade i bardzo pomoże nam w walce o finały konferencji.

 

Najlepsze jest to że wraca Andre...

 

Ale z drugiej strony wszystko jest idealnie na ten moment

 

Bójcie się OKC. Najlepiej byłoby trafić na jakiś Kings i szybko w drugiej spotkać się z Utah. W tym roku musimy ich załatwić. Zresztą nie chcę pisać jakiś scenariuszy. Cieszę się tym co jest, a PO zapowiadają się pysznie.

 

Najlepsze jest to, że OKC to nadal III tier drużyn dla niektórych i Ci niektórzy nadal Rockets stawiają wyżej. Ale idzie to zrozumieć, że większość ma w pamięci co się działo w zeszłym roku.

 

Tylko mi tu z Westbrookiem nie wyskakiwać bo zagryzę.

 

Idealnie by było skończyć tak jak jesteśmy, ewentualnie Denver przeskoczyć co wcale nie jest niemożliwe bo dostali lekkiej czkawki od KFC i robią 7-3 a my 9-1. Jak by się tak skończyło, to GSW dopiero w WCF a w pierwszej rundzie życzył bym sobie Spurs.

 

No ale to się wszystko może jeszcze tak przetasować, że rzeczywiście możemy na tych Kings trafić albo na wkur*ionego LeBrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że OKC to nadal III tier drużyn dla niektórych i Ci niektórzy nadal Rockets stawiają wyżej. Ale idzie to zrozumieć, że większość ma w pamięci co się działo w zeszłym roku.

 

Tylko mi tu z Westbrookiem nie wyskakiwać bo zagryzę.

 

Idealnie by było skończyć tak jak jesteśmy, ewentualnie Denver przeskoczyć co wcale nie jest niemożliwe bo dostali lekkiej czkawki od KFC i robią 7-3 a my 9-1. Jak by się tak skończyło, to GSW dopiero w WCF a w pierwszej rundzie życzył bym sobie Spurs.

 

No ale to się wszystko może jeszcze tak przetasować, że rzeczywiście możemy na tych Kings trafić albo na wkur*ionego LeBrona.

Z Westbrookiem jest taki problem, że dość często nie pozwala swoim playstylem ofensywie OKC grać na 100%. Ale z drugiej strony to jest zawodnik który odrabia w PO 25 punktów (chyba zapamiętam to do końca życia, tak jak ludzie zapamiętają jego 48%TS), jest znakomitym liderem i co ważne nakurwia zawsze by wygrać. W tym roku PG jest jednym z lepszych ofensywnie graczy (o obronie nie wspominam), ma dobre końcówki co niekoniecznie mu się zdarzało sezon temu i teraz ciężar dobrego wyniku ciąży na nim. Oklahoma wygląda świetnie, idealnie się matchapuje w dzisiejszej koszykówce, wliczamy w to 3 świetnych obrońców (żeby była jasność: Grant, PG, RW). Denver takim zestawem nie może się pochwalić, tak samo jak doświadczeniem Russa i Georga. Nasz obwód jest w stanie zamknąć każdą pozycję 1-3. Na czwórce śmiga zarówno świetny w perimeter D jak i w paint D Grant. Może Adams nie jest jednym z lepszych obrońców jako wyskoki, ale siła, zaangażowanie i inteligencja pozwala mu bronić na wysokim poziomie.

 

Posiadanie 4 lockdownów w drużynie (Andre, i missed u) będzie przydatne. Harden, Murray, Derozan, Bron, CP3, Mitchell, Lillard, CJ, Durant, Curry, Thompson. O mój boże, ta drużyna będzie mocna.

 

Zdenerwował mnie natomiast Sam. Powinien zagadać do wszystkich FA z trójką. Taki Ellington przecież byłby u nas idealny. No ale mniejsza, jesteśmy w takiej sytuacji, że nie ma co rozpaczać.

Edytowane przez Eryko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że OKC to nadal III tier drużyn dla niektórych i Ci niektórzy nadal Rockets stawiają wyżej. Ale idzie to zrozumieć, że większość ma w pamięci co się działo w zeszłym roku.

Jak dla mnie, to jesteście faworytem do WCF. PG13 w życiowej formie, świetny Grant, Adams to już All-Star level, Shroeder daje ważne punkty z ławki. Do tego wraca Roberson, Ferguson się fajnie rozwija. Noel daje dobre minuty. Za dużo dobrego się dzieje w Oklahomie. No chyba, że spadniecie na 4 miejsce... ;)

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKC obok Nuggets są moim team 2 watch na zachodzie.

Oby im zdrowie tylko dopisało

Wprawdzie nie za bardzo (mimo świetnego potencjalu w D) widzę ich szanse z Warriors... 

...ale to byłaby fajna seria - im później się przytrafi tym lepiej, do tego zawsze ekstra smaczek Durant vs. Westbrook. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh od jakiś czterech meczy nie sprawdzałem sobie gdzie jest OKC za 3 pkt.

 

Na dzień dzisiejszy jesteśmy na miejscu...14! Takie samo 35,3% jak Bucks a podciągnięcie trójki o 0,3% ( co znów styknie ze 3-4 mecze dobrej skuteczności ) pozwoli przeskoczyć na 9 miejsce. A taki był lament, że będziemy najgorzej rzucającą ekipą w lidze z 7,24. 

 

Jesteśmy też na piątym miejscu w lidze pod względem liczby zdobywanych punktów.

 

FGA 1 miejsce i mimo niemocy rzutowej RW, FG% 15 w lidze. 

 

Do tego steale - chore 10,3 na mecz gdzie drugie Phoenix ( wut? ) robi 9,1. 

 

Jesteśmy też drugą najlepiej zbierającą drużyną w lidze za Bucksami. 

 

DRTG trzecie znów za Bucks i Pacers ale to bardziej efekt strzelaniny 2x vs Magic i Bostonowi, że się osunęliśmy z pierwszego.

 

W zasadzie FT% pozostawiają tylko wiele do życzenia i poprawy ale głęboko wierzę że to kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.