Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 2018/2019 Czy Tom wykorzysta potencjał i zrobi z KAT-a lidera?


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

@Alonzo ja tam nigdzie dopłacać nie chcę, ale na Wigginsa patrzę realnie, bardziej odnosiłem się do tych "nacisków" po podjęciu opcji. Pakiet Waiters (choć ten to ryzyko w szatni) + Anderson brałbym w ciemno, ale wtedy muszą dodać scorera na G.  Takich jest sporo, ale kosztownych - a za rok na odwrót, kiepski obwód a byłaby kasa. 

Co do Clarka to patrze na gracza który jest gotowy do gry, nawet z jego przypadłościami (wingspan, masa). PJ też nie jest jakimś złym wyborem, ale on w ataku jest surowy strasznie - Okogie przy nim to virtuoz ;) Może 11 wybór na juniora to wysoko, ale z drugiej strony popatrz jak wyglądają gracze tacy w NBA jak wchodzą czy to z draftu jak Brogdon czy nie jak RoCo, Craig, Mathews czy Bazemore. Rok temu taki Colson został podobnie olany, ale potem jak z DL pojawił się w Bucks to wszyscy zdziwko że w S5 robi DD bez problemu z marszu (na kiepskiej skuteczności, ale mała próbka). Czasem po prostu wizja zespołu i obecnych umiejętności gracza może wg mnie przeważać szalę "niezmierzonego talentu" 19-20 latków. Gdyby żaden z 3 w/w miał nie trafić do nich, niech robią trade down po Samanica, Okeke czy w przypadku dealu z Heat po jakiegoś SG.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się, nadal nie wierzę, ale chyba Rosas dostał wolną rękę i robi robotę. Czystki od góry w klubie, o których kilkukrotnie pisałem, mają miejsce.

Ed Pinckney, Larry Greer, Jerry Sichting, John Lucas Jr. oraz Dice Yoshimoto to członkowie sztabu szkoleniowego, których nie ma już w klubie, Rosas będzie musiał ich zastąpić swoimi ludźmi. Ile mniej medialnych osób opuściło klub nie wiem, ale... liczę, że miotła działa. Nowych współpracowników dobiera jak dotąd bardzo mądrze. Po tym jak Gupta dołączył do Timberwolves widać, że ma pomysł i chce się otoczyć odpowiednimi ludźmi.

Dzisiejszy wpis karltowns na temat DLO, napawa mnie również optymizmem, dzieje się...  robią robotę dzień po dniu. 

Niby nie ma salary aby go podpisać, ale nie sądzę aby był to problem. Wymiana Teague do Suns za pick i cap space i już mamy miejsce. W zanadrzu nasz pick #11. Nawet nie skomentuje loterii, bo to tradycja. Ten klub !!!NIGDY W CAŁEJ SWOJEJ HISTORII!!! nie awansował w loterii draftu, nawet jak dostał #1 i KAT to... miał najgorszy bilans, czyli miał największe szanse na #1 i pozostał na swoim miejscu. Aktualnie sprawy się toczą w takim kierunku, że coraz częściej dochodzę do wniosku, że Timberwolves w tym roku oddadzą komuś swój wybór.

Co do DLO to najważniejsze jest to aby, go nakłonić do podpisu, a jest kilka innych zespołów, które sobie ostrzą na niego zęby i mają środki i możliwości aby go zwerbować. Wigginsa zostawiłbym na najbliższy sezon, jako nieliczny nie straciłem jeszcze nadziei. Jeśli krytykę weźmie sobie do serca i przemyśli to... on ma olbrzymi potencjał i jest jeszcze młody. Może być to gracz, warty swojego kontraktu, nadal w to wierzę, mimo iż mam w pamięci jego odpowiedź na pytanie KG w trakcie pamiętnego wywiadu: Kiedy dostaniesz się do meczu All-Star. Sposób w jaki odpowiedział, doprowadza mnie do białej gorączki. Twarz mu się cieszy jak Brewerowi, kretyński uśmiech.

Wierzę w Rosasa, jestem dobrej myśli.

Mam nadzieje, że będzie pamiętał też o weteranach, potrzebnych do składu: Widziałbym miejsce w szatni dla Dudleya, Ellingtona czy Morrisa, bez weteranów nie będzie dobrego sezonu.

 

 

 

61591237_2298374320276003_2546918359602036736_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minnesota Timberwolves zatrudniła Pablo Prigioniego w roli asystenta trenera Ryan Saundersa. Prigioni jeszcze do niedawna był członkiem sztabu ds. rozwoju graczy w Brooklyn Nets. MIał okazję współpracować z Rosasem w 2015.

Proces zbierania sztabu szkoleniowego w toku. Kto następny? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry draft w wykonaniu nowego managementu Wolves a tu taka cisza ;)

Culver wg mnie jest jednym z najlepszych graczy tego draftu. KAT wreszcie będzie miał solidną pomoc  od jakiegoś młodego gracza. Powinien być solidną drugą opcją, jak się nieco ogra. Do tego z ławki Nowell, który może też wywalczyć sobie miejsce w składzie. Niby szkoda tego Garlanda (tatuś chyba nawet grał dla Wolves), ale w przyszłym roku w drafcie ma być sporo pg, zatem kogoś się KATowi dokoptuje. Na teraz jest jeszcze doświadczony Teague, a w sumie można też zawsze wrócić do Rubio. 

Oddanie Saricia, zbyt dużą stratą tu nie jest. Wilki potrzebują jakiegoś defensywnego pf do KATa. Zawsze też można przedłużyć Gibsona. 

Po kontuzji powinien też wrócić Covington, którego - i zresztą słusznie - zarząd Minnesoty nie chciał puścić za #4 pick.Miejmy nadzieję, że Covington w formie ograniczy nieco minuty tego przygłupawego Kanadyjczyka. 

Jestem optymistycznie nastawiony co do walki Wilków o playoffs. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Alonzo napisał:

Jestem optymistycznie nastawiony co do walki Wilków o playoffs. 

Bez większych szans szczerze powiedziawszy, jeśli Kings podpiszą kogoś mocnego w tym roku, to bardziej miejsca 10-12. Culver może w drugim sezonie da sensowny impakt, a podpisanie Russella na snt to abstrakcja, bo szanse na to są minimalne. Jedna gwiazda (Towns), świetny roles (Covington), kilku rolesów (Teague, może Gibson jak go przedłużą) i młodzież - na Zachodzie trzeba się zakręcić w okolicach 50W, żeby zrobić te playoffy, a tutaj dochodzi kolejny mocny team (Lakers) i potencjalnie kolejne (może Mavs i Kings). Do tego musieliby oddać tego Culvera, żeby ktoś wziął kontrakt Wigginsa w tym momencie za spadające umowy, a samo posiadanie cap space za rok bez mocnego teamu nie będzie zbyt dużym atutem, więc to nie ma większego sensu. 

Fajny ruch z tym Culverem, ale to dopiero początek drogi. Ciekawe ile Townsowi wystarczy cierpliwości, bo może sobie lubić Minnesotę, ale bardziej prawdopodobne, że za dwa lata Wolves będą szykować się do jego oddania gdzieś w okolicach lutego. Na Zachodzie chyba tylko Spurs i Suns mają na ten moment gorsze perspektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment wygląda na to, że Zarząd tam mogą miec na bardzo dobrym poziomie, co jest pierwszym krokiem do przodu.

Drugi dobry ruch to draft - Culver i ich tradeup to była świetna decyzja. 

Na sprzedaż wystawiony jest Wiggins. Ja bym się nie zdziwił, jakby Miami po niego poszło za Waitersa i Whitesidea (lub Andersona). I do tego Wolves wcale by nie musiało dopłacać Culverem :)

FA się dopiero zaczyna, obaczymy co na nim zwojują Wilki. Początek jest obiecujący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są ze trzy organizacje, które mogłyby coś odwalić z tym Wigginsem, i jedną z nich może być Miami, ale jednak nie sądzę.

Teraz chyba wchodzi to extension Townsa, więc mają pewnie trzy offseasons na zbudowanie mocnego teamu, trochę brzmi to jak wyrok (bo teraz nic dużego nie zrobią, więc w sumie to dwa), ale to NBA, dwa lata to jak wieczność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BMF napisał:

Bez większych szans szczerze powiedziawszy, jeśli Kings podpiszą kogoś mocnego w tym roku, to bardziej miejsca 10-12

Trochę mocno pesymistyczne podejście, a prawda jest taka, że Wolves są o takiego doświadczonego Millsapa na PF od bycia na poziomie DEN, które jeszcze Sapa nie podjęli opcji... Także zanim będziemy opiniować jak to SAC, DAL (mające na dziś gorszy toster) będą lepsze, poczekajmy na FA...

Przypominam tylko, że zdrowy skład Wolves (bez Curvera) z Gibsonem powinien wg Cranjisa i JG robić bilans w okolicy 47-48 W... i gdyby nie kontuzje to pewnie rok temu walczyliby do końca o PO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sota po podjęciu opcji Covingtona będzie ponad capem, może uda im się przedłużyć Gibsona. 

MOŻE uda im się zrzucić Dienga za spadający kontrakt jeżeli oddadzą 1st roundera. Jak podpiszą same jednoroczne umowy teraz (i nie wezmą QO Jonesa/nie wyrównają go), to będą mieli ok. 30 mln za rok do wydania przy szóstce Towns-Wiggins-Culver-Okogie-Covington-Bates-Diop, ale pewnie bez swojego 1st roundera.

Jak nie zrzucą Dienga, to będą mieć jakieś 10-12 milionów za rok przy ósemce Towns - Wiggins - Dieng - Covington - Culver - Okogie - Bates-Diop - pick, zakładając, że salary to będzie 116 mln. 

Moim zdaniem Sota nie zrzuci Dienga, bo mają tylko swoje first roundery, a raczej wiedzą, że nie zrobią (albo mogą nie zrobić, jak chcemy być poprawni politycznie) playoffów, więc nie oddadzą lotto picku za potencjalne kilkanaście milionów więcej na rynku, które może im nic nie dać.

Wiggins ma 122/4, więc nie wiem, co musieliby za niego oddać, żeby w perspektywie dwóch lat wyczyścić go ze salary. 

Na sezon 2021/22 będą mieli może 30 mln w salary, jeżeli zachowają tylko Townsa, Wigginsa, Covingtona i młodzież, jeżeli salary wzrośnie do 122 milionów.

Jak nie trafią dobrze w drafcie i ich prospekci się super nie rozwiną, ew. jak nie trafi się szaleniec który weźmie Wigginsa, to zmarnują połowę kariery kolejnej gwieździe. 

Mniej więcej tak to realnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dannygd napisał:

Trochę mocno pesymistyczne podejście, a prawda jest taka, że Wolves są o takiego doświadczonego Millsapa na PF od bycia na poziomie DEN, które jeszcze Sapa nie podjęli opcji... Także zanim będziemy opiniować jak to SAC, DAL (mające na dziś gorszy toster) będą lepsze, poczekajmy na FA...

Przypominam tylko, że zdrowy skład Wolves (bez Curvera) z Gibsonem powinien wg Cranjisa i JG robić bilans w okolicy 47-48 W... i gdyby nie kontuzje to pewnie rok temu walczyliby do końca o PO :)

Może i Dallas ma gorszy toster ale o rosterze bym tego nie powiedział 🙂.

Nawet jeśli KP nie bd już tak dobry jak przed kontuzją to Dončić gorszy nie będzie. Przy ich cap space ten duet jest łatwy do obudowania.

 

Natomiast odnośnie tego że Minnesota jest o takiego Millsapa na PF od bycia na poziomie Denver to myślę że mamy na forum ludzi którzy się tym zajmą także wzywam oddział Jokicowców. Oni wiedzą co z tym zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TripylDabyl napisał:

Przy ich cap space ten duet jest łatwy do obudowania.

Primo nie ma DAL jeszcze Porzingisa, secundo - gdyby podpisali Horforda i zmatchowali KP, zgodnie z tym co się pisze to właśnie cap space by się skończył... O jakiej obudowie mówisz? A na rosterze (tak wiem, super że słownik T9 tyle radości daje 😋) oprócz tych 2 THJ z Powelem, Justinem Jacksonem i Lee za prawie 50 mln i KP po mega kontuzji. Duuuzy optymizm, nie wiem czy nie większy od sprzedania Wigginsa, którego i tak wolę od THJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperci bardzo wysoko oceniają draft Wilków w tym roku. Ja mam mieszane uczucia, czuję niepokój i niedosyt. Przyznaję się uległem wizji Russella w tym teamie. Do tego potrzebne jest wolne miejsce w salary i byłem wręcz przekonany, że Rosas coś wymyśli w tę noc. Liczyłem, że jeden z dwójki Teague lub Dieng zostanie wymieniony. Z informacji jakie docierały wynikało, że GM Wolves jest bardzo aktywny, ale zakończyło się tylko jedną wymianą. Awans z pick11 na pick6 kosztem Sarica? Sarica mi nie szkoda, ale myślę, że ten asset mogliśmy wykorzystać inaczej. Sądziłem, że Suns będą zainteresowani Teague, a oni sami chyba ostrzą sobie zęby na Russella. 

Sama wymiana z 11 na 6pick nie jest szczytem marzeń w takim drafcie. Tym bardziej, że z tego co donosiły media, awans był spowodowany chęcią wybrania Garlanda. Sprzed nosa sprzątnęli go Cavs. Dlatego trochę mam mieszane uczucia co do Culvera, tym bardziej, że z tego co czytałem w niczym nie jest tak naprawdę elitarny i brakuje mu szybkości w pierwszym kroku. Boję się, że będzie mu ciężko. To uczucie, że ta wymiana została klepnięta trochę zbyt szybko, że nie bierzemy tego kogo chcieli, pozostawia spory niesmak. Obym się mylił co do Culvera.

Należy zwrócić uwagę jak inaczej przywitali się z Nim KAT i Wiggins. KAT cieszę się z wyboru, zapraszam na salę do ciężkiej pracy, a Wiggins...cieszę się tą chwilą. Ehhh, temu leserowi jeszcze chyba nikt nie przetłumaczył.

Na mnie w tym drafcie, jako prospekt dobre wrażenie wywarł Sekou Doumbouya. I jeśli zostalibyśmy z 11pickiem chciałbym jego wyboru. To nie wzmocnienie na już, ale za 2-3 sezony to będzie gracz.

Brak wymian, może być też spowodowane tym, że w składzie pozostawiono Covingtona. To świetna decyzja. Gracz na znakomitym kontrakcie i z olbrzymim wpływem na grę. Jeden z ulubieńców, nie wiem czy cieszyłbym się z Russella jeśli miałby przyjść kosztem właśnie jego.

Co teraz zrobi Rosas?

Uśmiechałbym się w stronę CAVS po JR Smitha. Ma całkiem spory niegwarantowany kontrakt i starałbym się pozostawić przyszłoroczny pierwszorundowy pick w Timberwolves. Podobno będzie sporo ciekawych rozgrywających. Jednak jeśli są pewni Rassella, (nie tak jak teraz z dostępnością Garlanda z 6pickiem) to... należy oddać przyszłoroczny pierwszorundowy wybór w drafcie.

Timberwolves chcieli w końcu od początku z 6pickiem Culvera czy jednak Garlanda? Bo może wcześniejsze doniesienia zamydliły mi obraz sytuacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak krótkim czasie trudno od razu o ultra przebudowę, w końcu nie każdy dysponuje Zionem i AD oraz miejscem w SC jako klockami :)

Z plotek wynikało, że Garland byłby prawie jednoznaczny z puszczeniem JT i Dienga, a zostawieniem Wigginsa. Pierwszy bez sensu teraz sprzedawać, bo raz że to bdb rozgrywający w dobrej cenie i grający o kontrakt, a dwa - Dienga to jednak super backup dla KATa i zawodnik z którym może KAT grać razem efektywnie na boisku, a trzeba poniekąd do niego dopłacić podobnie jak do Wigginsa.

Curver to no brainer i być może pewniejszy pick od Garlanda, ale oznacza, że priorytetem (co Rosas już kilka razy zasugerował) jest oddanie Wigginsa. Spieszyć się nie trzeba, bo choć kasy i chętnych na FA jest sporo, to samych graczy jest mniej i będą przepłaceni.

Trzeba poczekać aż kilku graczy dostępnie te 30 mln na rok i okażą się że Wiggins już niekoniecznie jest tak tragiczny rynkowo. Można tez dać mu ponabijać staty (może akurat wstrzeli się z kilkoma tygodniami na wysokim TS) i ktoś połknie haczyk :)

No i najważniejsze... Cavs ciągle rozważają sprzedaż Garlanda. Także bez paniki. Będą chętni do 3 team deals jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TripylDabyl napisał:

Natomiast odnośnie tego że Minnesota jest o takiego Millsapa na PF od bycia na poziomie Denver to myślę że mamy na forum ludzi którzy się tym zajmą także wzywam oddział Jokicowców. Oni wiedzą co z tym zrobić.

 

Jokicowcom szkoda palcow na komentowanie glupotek od dannygd :)

Inna kwesta, ze jak rzeczywiscie Minny pozbedzie sie Wigginsa to moze byc mega duzy boost dla nich (kolo jak na zlosc sie nie kontuzjowal i regularnie cancerowal po te 35+ mpg - dramat).

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pełną świadomość, że moje oceny Wolves są często spaczone przez myślenie życzeniowe (choćby niestosownie długo wierzyłem w rozwój Wigginsa), ale póki co jestem pod wrażeniem pracy Rosasa. Na tę chwilę ciężko mu cokolwiek zarzucić, za to można pochawlić za:

- zachamowanie zapędów młodego Saundersa do stworzenia country clubu na ławce trenerskiej. Ryan pracował właściwie wyłącznie w Washingtonie i Minnesocie, więc dla niego naturalnym była chęć ściągnięcia na ławkę trenerską całej plejady paźdierzy która się wokół tych klubów w ostatnich latach kręciła (a było tego niemało). Na szczęście zostało to szybko spacyfikowane i ławka asystentów wygląda obiecująco. Inna sprawa czy Saunders jest rzeczywiście samodzielnym wyborem Rosasa, bo jego zatrzymanie bardzo mocno śmierdzi sentymentalnym podejściem papy Glena, które już nie raz rozkładało organizację na łopatki.

- koniec z pieprzeniem że Wiggins to druga gwiazda tego zespołu (dla tych co nie śledzą Wolves - serio, taka była jeszcze do niedawna oficjalna narracja). Jeśli KAT ma tu zostać, to trzeba znaleźć kolejnego all stara (byle tylko nie była to przepłacona bieda-wersja). I trzeba to zrobić szybko. Sytuacja jest nie do pozazdroszczenia, bo zwyczajnie może zabraknąć czasu. Premiera dramy "Towns chce odejść: akt I" planowana jest za ok 2-3 lata, więc trzba się spieszyć. Na szczęście nowy sztab zdaje się to doskonale rozumieć, więc jest jeszcze cień szansy, że to posklejają. Inaczej... "ah shit, here we go again".

- bardzo fajny draft. Zwłaszcza ruch z Saricem. Nie to, że go nie lubię, ale lada chwila trzeba mu odnowić kontrakt  i na pewno znajdzie się w nim coś więcej niż te pestki, które teraz dostaje. Pożegnanie bez żalu. Co do nocy draftowej to z tego co czytałem, ocenali oni garlanda i culvera na równi. Chociaż gdyby ostali się obaj, wybór padłby na pierwszego. Ale w sytuacji w której się znaleźli, nie mieli wątpliwości kogo brać... te pojawiłby się, jeśli obaj zniknęliby przed ich wyborem. Zastanawia mnie za to Nowell. Jest tu ktokolwiek, kto byłby w stanie go ocenić? Moja wiedza na temat prospektów jest jak co roku bardzo słaba, zastanawia mnie jednak dlaczego był on oceniany tak nisko. Trójka i TS na niezłym procencie, ponoć nie znika w obronie, wybrany graczem roku pac-12, głowa też raczej w porządku. Nie znam się, ale ciężko mi znaleźć tutaj powody dlaczego jest tak słabo oceniany w zdawałoby się przeciętnym drafcie. A Culver imo bardzo spoko, widać że potrafi zrobić wyraźny postęp rok do roku, a to powinno dobrze rokować na przyszłość. Chociaż kto wie, czy będzie dla nas grał. Nie zdziwiłbym się, gdyby został złożony w ofierze, bo to raczej nie koniec ruchów Minnesoty przed początkiem sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

Jokicowcom szkoda palcow na komentowanie glupotek od dannygd :)

Tiaaa szczególnie, że dobrze pisze i trudno się z nim nie zgodzić... a już tym bardziej przyznać to na forum! 

Miłego dnia "złośliwcze" :)

Ps. A tak w ogóle to bierzecie tego Sapa za 30 baniek czy nie? Może na super AW22 chcecie go wymienić? Przecież to taki dobry chłopak jest! 😁

 

Tak w ogóle to ciekawie będzie jak Nets podpiszą Irvinga (o ile w ogóle), ale nie podpiszą drugiej gwiazdy i zmatc***ą blisko maxa DLO który będzie od razu do sprzedania... i jakiś 3 team deal może być ciekawy z udziałem Soty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.