Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 2018/2019 Czy Tom wykorzysta potencjał i zrobi z KAT-a lidera?


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jakość podań Butlera do Townsa (warto obejrzeć mecze, żeby odnieść się do suchej statystyki), gdzie widać iż:

- jedynie 35% podań kończyło się rzutem (dla porównania 62% u Wigginsa, 40% u Gibsona)

- jedynie 16,5% kończyła się asystą (Wiggins 20% na niższej skuteczności, 18% Taj)

przecież te wartości są podobne dla prawie całej S5 (BTW, 16,5 nie zakończyło się asystą lecz FGM ;]):

 

PASS FROM   %FGA	%AST
Butler	    35,0	14,0
Wiggins	    28,0	9,2
Gibson	    34,9	10,5
Teague	    36,0	14,2
Butler do Townsa niewiele się różni od sytuacji, gdy KATowi podawali Teague oraz Taj. właściwie to Andrew - ku zaskoczeniu chyba nikogo - wygląda tu wyraźnie gorzej. w sumie w całej drużynie (minimum 200 passes) tylko Crawford lepiej kreował Townsa niż Teauge z Butlerem. ale to pewnie wynika z tego, że grali przeciw rezerwowym, a więc gorzej zorganizowanym defensywnie lineupom. Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obecna sytuacja to nie patologia?

Nadal by istniał salary cap,czy maksymalny kontrakt (to według mnie akurat największe badziewie, bo gdyby nie to, pewnie GSW by nie powstało.

Jaka patologia? Nikt butlera nie zmuszał do podpisywania długiego kontraktu. Jego wolna wola, może sobie podpisywać 1+1 jak KD czy LJ i nawet co rok zmieniać klub. ;)

A jeśli już w pełni świadomie zobowiązał się do odpracowania tych 4 czy 5 lat za takowe wynagrodzenie, to powinien to zrobić.

Edytowane przez microlab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka patologia? Nikt butlera nie zmuszał do podpisywania długiego kontraktu. Jego wolna wola, może sobie podpisywać 1+1 jak KD czy LJ i nawet co rok zmieniać klub. ;)

A jeśli już w pełni świadomie zobowiązał się do odpracowania tych 4 czy 5 lat za takowe wynagrodzenie, to powinien to zrobić.

masz trochę racji ale czy tobie nie zdarzyło się zmienić pracy bo w starej wkurwial cię szef albo nie dostałeś awansu?

Sportowiec to nie rzymski gladiator który musi zapieprzac bo mu każą

Oczywiście to co zapoczątkował ostatnio Leonard to już szczyt patologii

Nie mniej jednak butler po pierwsze nie wybrał sobie wolves kiedy Bulls go sprzedawali, po drugie nikt nie mógł przewidzieć że jego relacje z townsem i wigginsem tak się popapraja

 

Ja ostatnio rzuciłem papiery bo nie mogłem patrzeć na szefa imbecyla i jego pupilki która napierdala z ucha

 

Powiedziałem dość, poszedłem do szefa szefa i powiedziałem że odchodzę

 

Normalne w pracy w logistyce ale w sporcie już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież te wartości są podobne dla prawie całej S5 (BTW, 16,5 nie zakończyło się asystą lecz FGM ;]):

 

PASS FROM   %FGA	%AST
Butler	    35,0	14,0
Wiggins	    28,0	9,2
Gibson	    34,9	10,5
Teague	    36,0	14,2
Butler do Townsa niewiele się różni od sytuacji, gdy KATowi podawali Teague oraz Taj. właściwie to Andrew - ku zaskoczeniu chyba nikogo - wygląda tu wyraźnie gorzej. w sumie w całej drużynie (minimum 200 passes) tylko Crawford lepiej kreował Townsa niż Teauge z Butlerem. ale to pewnie wynika z tego, że grali przeciw rezerwowym, a więc gorzej zorganizowanym defensywnie lineupom.
To jasno wynika, że taktyka TT w wyraźny sposób nie wykorzystywała Townsa w ataku - pytanie czy świadomie to robił, czy po prostu nie potrafił? Wiggins to shooter (kiepski) - tak jak pisałeś chyba nikt się nie spodziewa od niego kreowania - nawet kolegi.

Nie skomentowałeś wzrostu FGA Butlera (ale też Wigginsa) od grudnia kosztem Townsa?

 

Ponawiam więc pytanie - czym spowodowany jest wzrost wykorzystania Butlera (i Wigginsa) w ataku, skoro Townsa jest znacznie lepszy od obu w ataku?

 

Jakieś racjonalne powody poza narastającym konfliktem na linii Butler-Towns i wyraźnym opowiedzeniem się TT za tym pierwszym i zrobieniem z niego lidera w ofensywie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz trochę racji ale czy tobie nie zdarzyło się zmienić pracy bo w starej wkurwial cię szef albo nie dostałeś awansu?

Sportowiec to nie rzymski gladiator który musi zapieprzac bo mu każą

Oczywiście to co zapoczątkował ostatnio Leonard to już szczyt patologii

Nie mniej jednak butler po pierwsze nie wybrał sobie wolves kiedy Bulls go sprzedawali, po drugie nikt nie mógł przewidzieć że jego relacje z townsem i wigginsem tak się popapraja

 

Ja ostatnio rzuciłem papiery bo nie mogłem patrzeć na szefa imbecyla i jego pupilki która napierdala z ucha

 

Powiedziałem dość, poszedłem do szefa szefa i powiedziałem że odchodzę

 

Normalne w pracy w logistyce ale w sporcie już nie?

 

 

ale ty to serio piszesz? porównujesz prace zwykłego Kowalskiego z gwarantowanym kilkuletnim kilkumilionowym kontraktem w sportbiznesie, gdzie wiadomo że w przypadku rozwiązania następnego dnia przykładowy Butler dostanie 15 telefonów z propozycją nowej umowy?

Leonard to już dla Ciebie szczyt patologii, a Butler jest spoko?

seriously-dude-is-there-a-name-for-whats

Sportowiec to nie rzymski gladiator który musi zapieprzac bo mu każą
 
 
 
no, pewnie że nie musi, może przyjść do roboty do mnie albo do Ciebie i się wykazać i móc zrywać umowy kiedy tylko zechce i  w ogóle zakosztować rozkoszy życia szarego obywatela. Zapraszam, w zasadzie to nawet zatrudniamy teraz.
Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Normalne w pracy w logistyce ale w sporcie już nie?

To żeś poleciał z fantazją... Myślisz, że jak ktoś w logistyce byłby na kontrakcie managerskim, mającym na celu stworzenie jakiegoś wielkiego huba transportowego, i zarabiał mln to może sobie bez konsekwencji rzucić papiery bo szef/właściciel lub kolega z pracy go denerwuje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pokazałem ci, że Butler nie przestał podawać do Townsa na przestrzeni sezonu. jeśli więc temu drugiemu spadło USG* (to lepsze do pokazania roli w ataku niż samo FGA), to przyczyn należy szukać gdzieś indziej: różni przeciwnicy, lepsze wdrożenie się Butlera w system, decyzje trenera. swoją drogą trzeba by sprawdzić jak w przeszłości to wyglądało w podobnych przypadkach, tzn. gdy do ~25 PPG PF/C dochodził ~22 PPG wing. coś mi się bowiem wydaje, że zwykle wysoki tracił piłkę na rzecz niskiego.
 
*

KAT	USG%	FGA/36	G
October	25	16,5	7
November23,3	14,7	15
December21,6	12,7	15
January	20,6	13,4	17
February23,8	14,1	10
March	26,1	16,6	13
April	21,8	14,7	5
			
			
Butler	USG%	FGA/36	G
October	20	12,4	5
November23,1	14,8	15
December26,8	16,6	15
January	26,2	14,7	13
February26,3	16,4	8
April	30,1	16,1	3

skrajne miesiące oczywiście najmniej nam mówią ze względu na ilość meczów i poza tym to widzimy, że np. Butlerowi wzrosło USG o te ~3 (moim zdaniem ze względu na oswojenie się z zespołem/systemem), ale u Townsa są te zmiany na tyle randomowe oraz niewielkie, że trudno je czemuś przypisać (oprócz marca rzecz jasna). np. w grudniu i styczniu miał niższe USG niż w listopadzie, ale w lutym znowu wróciło do tego poziomu, a nie powinno jeśli twoja teza byłaby prawdziwa.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś poleciał z fantazją... Myślisz, że jak ktoś w logistyce byłby na kontrakcie managerskim, mającym na celu stworzenie jakiegoś wielkiego huba transportowego, i zarabiał mln to może sobie bez konsekwencji rzucić papiery bo szef/właściciel lub kolega z pracy go denerwuje? :smile:

 

Dla mnie generalnie rzucanie pracy bo kolega z pracy mnie denerwuje jest dziecinne. Ale to juz kazdy sobie sam decyduje co robi z własnym życiem. No i mnie sie nie zdarzyło pracowac z jakimiś debilami, to moze mam złą perspektywe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butler spotkał się z gmem i poprosił o trade, czyli zrobił coś co w lidze jest normalne, wciąż słabe ale popularne

 

Leo uznal że go boli i nie będzie grał

 

Tak więc owszem

To co zrobił KL to nowy poziom patologii

Dla mnie generalnie rzucanie pracy bo kolega z pracy mnie denerwuje jest dziecinne. Ale to juz kazdy sobie sam decyduje co robi z własnym życiem. No i mnie sie nie zdarzyło pracowac z jakimiś debilami, to moze mam złą perspektywe

jeśli masz ch7jowego szefa a konkurencja proponuje ci 15% podwyżki to się raczej nie zastanawiasz

 

To żeś poleciał z fantazją... Myślisz, że jak ktoś w logistyce byłby na kontrakcie managerskim, mającym na celu stworzenie jakiegoś wielkiego huba transportowego, i zarabiał mln to może sobie bez konsekwencji rzucić papiery bo szef/właściciel lub kolega z pracy go denerwuje? :)

gracz to nie jest gm!

Śmieszne jest zexleonard mógł sobie olać sezon i musieli mu placic natomiast jeśli klub chce zwolnić musi wypłacić całość kontraktu

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gracz to nie jest gm!

 

 

 

i tak właśnie wygląda w praktyce Twoje porównywanie NBA do normalnego rynku normalnej pracy. W NBA 'szeregowi pracownicy'  [gracze] są opłacani wielokrotnie wyżej niż GMowie, co pokazuje jak specyficzny i rządzący się swoimi zasadami jest to rynek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gracz to nie jest gm!
Kontrakt menadżerski to odniesienie do rodzaju umowy, możesz sobie to nazwać zleceniem o określonych parametrach i odpowiedzialności. Gracz NBA to też nie typowy pracownik... bliżej mu do gwiazdy kina/muzyki.

 

Śmieszne jest zexleonard mógł sobie olać sezon i musieli mu placic natomiast jeśli klub chce zwolnić musi wypłacić całość kontraktu
Mógł sobie olać bo kontrakt mu to gwarantował, od stron (i przepisów NBA) zależy co się w nim znajdzie. Podejrzewam, że gdyby Kawhi miał jeszcze 3-4 lata kontraktu przed sobą to by poszli z nim do sądu i powołali biegłych, a Leo szybko by ozdrowiał :) Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już 3 chyba przypadek w ostatnim roku, gdzie gracz, którego każdy klub chciałby miećw składzie, jest niezadowolony z sswojego obecnego teamu i musi błagać o transfer.

 

Mam nadzieję,że następne CBA rozwiąże ten problem, najlepiej jakby zawodnik miał opcję rozwiązania umowy.

Tak to wygląda trochę jak niewolnictwo.

Mam nadzieję , że źartujesz

 

Koszykarze dostają 51% a koszykarki 18% obrotów ligi

Zanim było CBA to gracze zarabiali grosze

Poza tym swoboda rozwiazania umów albo dotyczy obu stron albo źadnej

 

Nie mówiac o tym , źe jakby w dowolnym momencie by sobie zawodnik mógł rozwiązać umowę i przechodzić gdzie chce to byłby niezły bajzel

 

kluby są teraz bardziej uwiązane niż gracze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.e-nba.pl/topic/4287-minnesota-timberwolves-1516/

 

polecam zaparzyć herbatkę, niesamowita lektura o przyszłym superteamie ;)

 

podziękowania dla c_m

drugi komentarz, Pan Styczen:

27 cze 2015

Fantastyczny rebuilding (o ile można to tak nazwać, ledwie jeden sezon tankowania, sick!)

 

fantastyczny komentarz!

;)

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się rumorsy, że Thibs nie ma wyjścia i odda Butlera, może dlatego nie czekał. :smile:

niesamowicie bohaterska postawa, poświęcił własny interes dla dobra organizacji

 

wzruszyłem się ash

 

 

Thibodeau’s general manager, Scott Layden, had been shutting down trade inquires for Butler in recent days, and Taylor has demanded that Layden not only take calls on potential deals, but reach out to initiate conversations, league sources said.

 

<muzyczka z Benny Hilla>

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby burdel ale poki co nawet niezle postepuja.

towns podpisany przed dealem, wiec sa zabezpieczeni

niby odrzucaja oferty za JB ale okazuje sie, ze wlasciciel nie chce dlugiego procesu i jak najszybciej chce dealowac, butler dostal zwolnienie z media day.

 

wiec pozostaje tylko pytanie, ktore doniesienia sa prawdziwe, ktore pochodza z obozu wolves a ktore od jb...

Edytowane przez badboys2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.