Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 2018/2019 Czy Tom wykorzysta potencjał i zrobi z KAT-a lidera?


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

Z niewolnika nie ma pracownika.,Dodatkowo trzymanie po złości Butlera na siłę to najgłupsze rozwiązanie. Takie vendetty nie są magnesem dla innych graczy ,a już teraz Mineapolis nie jest wymarzonym miejscem dla graczy.,Dodatkowo Towns jeżeli będzie musiał kolejny rok dzielić szatnie z osobistym wrogiem może zabrać dupę w troki, a zespołów chętnych na zatrudnienie KATa może być nawet 29 w tej lidze (no może 28 bo do Lakers i tak by Towns nie zechciał) ., 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotka: Ponoć Thibs ma w dupie i nie zamierza handlować Butlerem, niezłe jaja :>

Tylko straci. Kwas w drużynie będzie nieziemski, Butler i tak się na nich wypnie, a w zamian Wilki nie dostaną nic. Teraz Thibs mógłby jednak coś wyciągnąć.

Wg mnie to tylko oznacza, ze czakaja na grudzien gdy bedzie mozna handlowac kontraktami z tego offseason.

Bo teraz to faktycznie moze byc ciezko sklecic paczke, ktora jest godna klepniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowe dolaczyl do dyskusji robiac przeglad opcji: http://www.espn.com/nba/story/_/id/24753362/zach-lowe-trade-market-minnesota-timberwolves-jimmy-butler

 

Pomijajac 3 druzyny z listy Butlera koncepcja z Wizards wydaje mi sie ciekawa i o niej chyba nikt tu nie wspomnial:

"Otto Porter, Kelly Oubre, and Markieff Morris for Gibson and Butler?"

 

Ale ogolnie jako faworyta traktuje Clippers.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowe dolaczyl do dyskusji robiac przeglad opcji: http://www.espn.com/nba/story/_/id/24753362/zach-lowe-trade-market-minnesota-timberwolves-jimmy-butler

 

Pomijajac 3 druzyny z listy Butlera koncepcja z Wizards wydaje mi sie ciekawa i o niej chyba nikt tu nie wspomnial:

"Otto Porter, Kelly Oubre, and Markieff Morris for Gibson and Butler?"

 

Ale ogolnie jako faworyta traktuje Clippers.

jak dla mnie zbyt wysoka cena za rok Butlera.

 

jeszcze Wall, Beal, Howard i Butler w jednej szatni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko o lepszy przykład eye-test vs. reality :smile:

Teraz sie tak zastanawiam... nie masz przypadkiem czegos podobnego ale dla samej 4Q lub clutch-situations? Byc moze to w takich wlasnie sytuacjach na styku eye-test bedzie sie bardziej pokrywal z rzeczywistoscia?

Cieszy mnie, że zreflektowałeś się, że jednak jest coś na rzeczy. Proponuję obejrzeć kilka meczów - 2-8.02.2018 styknie,żeby zrozumieć o czym pisałem.

 

Butler ma tylko 1 asystę w clutch do Townsa a to jest ponad 100 minut wspólnej gry w clutch

Usage KATowi spada najmocniej ze wszystkich wysokich w clutch. O prawie 8%  z 23 na 15%

Butler kompletnie nie ufał KATowi w zaciętych końcówkach

Ja bym tutaj jeszcze dodał, że usage Butlera w kwartach 1-3 wynosiło 23% (Towns miał minimalnie większe), w 4 kwartach 32%, a w dogrywkach 46% (Towns odpowiednio 24% w 4Q i 21% w dogrywce). To tez pokazuje pewien trend.

Dzięki za wstawki, trochę roboty za dużo miałem i nie było kiedy poszperać, ale to tylko pokazuje dokładnie to co widać było na parkiecie.

I nie matu nic do rzeczy zaufanie, Butler go nie cierpi i robił to z pełną świadomością, ale winny jest TT który na to pozwalał.

 

było pytanie o podania a nie asysty.

Generlanie w Twoim zestawieniu i tak widać spadki w podaniach (%), ale tak jak pisałem, trzeba by się odnieść szerzej do tematu, bo kilka % nie wyjaśnia eye-testu.

Ja dodam jeszcze dwa elementy:

1. Jakość podań Butlera do Townsa (warto obejrzeć mecze, żeby odnieść się do suchej statystyki), gdzie widać iż:

- jedynie 35% podań kończyło się rzutem (dla porównania 62% u Wigginsa, 40% u Gibsona)

- jedynie 16,5% kończyła się asystą (Wiggins 20% na niższej skuteczności, 18% Taj)

2. Zmiana w sezonie w ilości podań otrzymanych/wysłanych (średnia dla Butlera to 48/40, KATa 41/50 - oczywiście zbiórka ma tu znaczenie, więc 1/1 nie porównujemy):

Butler w pierwszych miesiącach (do grudnia) grał bardzo zespołowo bo na 43 otrzymane podania oddawał blisko 40, żeby potem na 51 oddawać tylko 41, co tylko wprost mówi o tym, że tę piłkę zatrzymywał dla siebie i zwiększał ilość rzutów

z 13,3 do 16, gdzie jego eFG nie przekraczał 55%, a KAT miał blisko 65% i spadły mu FGA... WTF???

 

czyżby Kobe oraz Wade byli obrażeni na O'Neala i unikali podawania do niego...

Akurat Kobas i Shaq to dobry przykład i SHAQ przyznał po latach, że gdyby Kobas nie wziął na siebie 4 kw to nie byłoby tytułów. Tylko, że KAT nie SHAQ, a Butler to nie Kobas...

 

 

jasne, ktoś przecież musiał zastąpić 22ppg scorera. pytanie z czego wynikał niższy USG gdy Butler grał - czy z naturalnej dynamiki w takich duetach (zwykle to elitarny wing bierze piłkę w clutch) czy też celowego sabotażu Jimmiego.

Raczej problem ofensywy Tibodo, bo Butler miał 21% USG w 1q, 24% w 2q, 22% w 3q i 32% w 4q i ponad 40% w clutch - ciężko stawiać tezę, że Butler specjalnie nie podawał Townsowi akurat w czwartej kwarcie, skoro w lineupie z Wigginsem, Butlerem i Townsem w całym sezonie - pierwszy miał 21%USG, drugi 25%USG, a trzeci 22% USG.

Skrzydła mają w końcówkach wyższy USG, wtedy jak mają pod koszem graczy w stylu Drummond, DAJ, DH, Mozgov, Whiteside, Noah itp. a naskrzydłach masz LBJ, Duranta czy PG13.

Jak masz jednego z najlepszych ofensywnie graczy ligi i być może najbardziej utalentowanego ofensywnie C w ost 30 latach, to nie pozwalasz na prowadzenie gry Wigginsowi czy Butlerowi w takim stopniu.

 

Generalnie ta teoria o Townsie obrażonym na brak rzutów jest o tyle kiepska (albo fatalnie świadczy o Townsie, można sobie wybrać)

Za to na pewno Butlerowi/Thibodeau można zarzucać grę w clutch, bo z tymi 53%TS to on chyba był poniżej średniej g2g w NBA.

Winny jest TT, który na to pozwolił i na kontrakt Wigginsa i na grę Butlera i na ograniczenie Townsa i na rozpierduchę w szatni. Dodałbym jeszcze do grzechów minimalizowanie Jonesa i Dienga, kosztem Rosa, Crowforda i Gibsona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"There is a "real possibility" Jimmy Butler may not report to training camp if a trade has not been consummated, according to Jon Krawczynski of The Athletic."

 

k**** uwielbiam Jimmiego jako Defensywnego anchora i 2 opcję w ataku, za podejście do treningów itd, ale jego wyjebane ego... nich go nie dealują i siedzi na ławie przez rok.

Zobaczymy kto mu da maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już 3 chyba przypadek w ostatnim roku, gdzie gracz, którego każdy klub chciałby miećw składzie, jest niezadowolony z sswojego obecnego teamu i musi błagać o transfer.

 

Mam nadzieję,że następne CBA  rozwiąże ten problem, najlepiej jakby zawodnik miał opcję rozwiązania umowy.

Tak to wygląda trochę jak niewolnictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że następne CBA  rozwiąże ten problem, najlepiej jakby zawodnik miał opcję rozwiązania umowy.

Tak to wygląda trochę jak niewolnictwo.

 

Ale jak to widzisz ? To by musiało działać obustronnie tzn. że klub też musiałby mieć taką możliwość, nikt na to nie pójdzie na Twoją opcję kluby, na tę drugą zawodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już 3 chyba przypadek w ostatnim roku, gdzie gracz, którego każdy klub chciałby miećw składzie, jest niezadowolony z sswojego obecnego teamu i musi błagać o transfer.

 

Mam nadzieję,że następne CBA  rozwiąże ten problem, najlepiej jakby zawodnik miał opcję rozwiązania umowy.

Tak to wygląda trochę jak niewolnictwo.

prosta droga do patologii jak w piłce kopanej. Nie podoba mi sie, dajcie podwyżke. I tak co rok. I takie gwaizdeczki co rok przedłużają kontrakt juz na nowych zasadach, co rok zarabiając coraz wiecej. 

A graczami spoza świecznika nikt sie nie interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to widzisz ? To by musiało działać obustronnie tzn. że klub też musiałby mieć taką możliwość, nikt na to nie pójdzie na Twoją opcję kluby, na tę drugą zawodnicy.

No dla mnie np to by była opcja, powiedzmy zawodnik ma czas do 1 lipca wykorzystac opcję (coś jak player option).

 

Np Kawhi by poinformował SAS ze wyoptuje, no to SAS miałoby czas ewentualnie do końca czerwca na ewentualną wymianę, ale raczej nic by w zamian nie dostali (bo Kawhi by wyoptował także w tym drugim klubie).

 

Tak czy siak, realnie pewnie masz rację, że to nie do zrealizowania, jednak problem myślę będzie się pogłębiał.

 

 

prosta droga do patologii jak w piłce kopanej. Nie podoba mi sie, dajcie podwyżke. I tak co rok. I takie gwaizdeczki co rok przedłużają kontrakt juz na nowych zasadach, co rok zarabiając coraz wiecej. 

 A graczami spoza świecznika nikt sie nie interesuje

A obecna sytuacja to nie patologia?

Nadal by istniał salary cap,czy maksymalny kontrakt (to według mnie akurat największe badziewie, bo gdyby nie to, pewnie GSW by nie powstało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"There is a "real possibility" Jimmy Butler may not report to training camp if a trade has not been consummated, according to Jon Krawczynski of The Athletic."

To moze trzeba bylo dac druzynie wiecej czasu? Wg mnie to zwykle straszenie, niech sprawdza ten blef.

 

Mam nadzieję,że następne CBA  rozwiąże ten problem, najlepiej jakby zawodnik miał opcję rozwiązania umowy.

Tak to wygląda trochę jak niewolnictwo.

Takie rozwiazanie juz istnieje i nazywa sie buyout ;-)

Ale jak w kazdej umowie potrzebna jest zgoda obu stron...

 

Ale jak to widzisz ? To by musiało działać obustronnie tzn. że klub też musiałby mieć taką możliwość

Ano wlasnie.

 

Odnosnie upominania sie o tranfer to na pewno zla rzecz?

Wolelibyscie by Butler przez pol roku udawal, ze wszystko jest okej [choc widac golym okiem, ze nie jest], a potem bez ostrzezenia sie zmyl w offseason? Przeciez z upomnieniem druzyna ma szanse podjac decyzje majac pelna swiadomosc jak wyglada sytuacja, a nie sie ludzic, ze moze Butler jednak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw jedna poprawka, choc sam pisalem pare dni temu co innego, ale, w zwiazku z bardzo duzymi roznicami w wysokosci podpisywania kontraktow na prawach Birda a bez nich [roznice te w ostatnim CBA sa, wydaje mi sie, duzo wieksze niz we wczesniejszych CBA] - na 98% kto kupi Butlera [to samo tyczy się LEonarda, to samo było z CP3], dostaje go nie na rok ale na znacznie dłużej. Choć akurat w przypadku Butlera nie wiadomo na ile dłużej :smile:

 

też dlatego te dramy teraz robione są rok przed zakończeniem kontraktu, bo nikt [nikt w znaczeniu czołowych zawodników, którzy mogą sobie na robienie dram i walenie fochów pozwolić] nie chce podpisywać kontraktu jako  FA z nową drużyną bo jest na tym mocno stratny.  Te przypadki któe wymieniłem + pewnie parę innych które pominąłem bądź które niedługo się objawio.

 

btw jesli ktos moze wrzucic faktyczne wartosci [byly one podawane np w przypadku Leonarda] to byloby super / jasniej.

 

Nie pamietam szczegolow, ale byly to raczej spore roznice, nie / trudne do odrobienia na podatkach czy przecenianych przez wiekszosc endorsements 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zreflektowałem się, że "jest coś na rzeczy", tylko uznałem, że możemy mieć jeszcze lepszy dowód na to, że eye-test to bardzo zdradliwy sposób "analizy" zdarzeń.
Może i banał teraz napiszę, ale weź proszę barca obejrzyj te mecze co pisałem. Nie sądzę aby wiele osób na tym forum (co widać było i po aktywności na forum) śledziło tak bardzo mecze Wolves, tym bardziej że ich gra dzięki TT była męcząca do oglądania... a teraz mam wrażenie, że każdy tu ich śledził niczym January Lakersów, ely Jazz czy BMF Sixers.

 

BTW. cd...

Here's what Woofson had to say on the matter:

 

"I’m led to believe that a big reason why he hasn’t signed it is that he – through his agent, Leon Rose – went to the Wolves and said, 'Hey, I can’t coexist with Jimmy. Do something about it.'

 

So, Figure out the Jimmy situation. On top of that – whether it’s right or wrong, this is the way he feels – that it’s been Jimmy and Thibs ganging up on him."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.