Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2018/2019


iglo13

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem sobie właśnie meczyk, 140-134. Kiedyś to bym pomyślał ze było zajebiście, 3 dogrywki. Dziś to po prostu 50 trójek i chore tempo. Rzut w 10, 12 sekundzie akcji? Można było zrobić to szybciej...

 

Finney Smith, Brunson, Powell to moje chłopaki. Pierwszy świetnie broni, drugi mam nadzieje ze wygryzie Harrisa z rotacji na dobre, 3 dominuje rezerwowych podkoszowych rywali. Jak już Dirk i Barnes wrócą, ta ławka nie musi być tak słaba jak się rożnym ekspertom wydaje. Tylko ze wtedy tempo akcji moze spaść, coś za coś. 

 

Luka znacznie lepszy mecz niż ten z Suns, szczególnie 2 kwarta grze zagrał świetne 6-7 minut, i końcówka 4 kwarty gdzie wyraźnie dostał polecenie grania tyłem do kosza na Róże. W takim matchupie spokojnie wykorzystywał swoją przewage fizyczną. Wiem ze to rookie i na pewne rzeczy sie nie poradzi od razu, ale większe skupienie na podaniu/dryblingu i ograniczenie strat to teraz dla niego priorytet.  

 

Ale najbardziej mi sie japa cieszy jak widze Jordana. 5 bloków, wygrana walka o tablice(kiedy ostatnio coś takiego sie zdarzyło?), żyje z drużyna, żyje z kibicami. Jak schodził odpoczywać dostawał owacje. Powiem wam ze jednak fajnie mieć środkowego w drużynie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły sie ploty ze Mavs zainteresowani Butlerem. Nie wiem jak to niby ma wygladać, przecież DSJ, Luka są nietransferowalni, jest paru fajnych ludków których bym nie oddał

 

Ale za takiego Barnesa to bym skakał z radości, nawet jakby nie przedłuzył za rok. A pod Carlislem moze mu sie spodoba. Dallas to jednak druzyna bez tej jednej gwiazdy, która wyniosłaby to wszystko poziom wyżej. 

 

O czym ja pisze, gwiazdy do Dallas z własnej woli nie trafiają, a Butler wybierze sobie przyszłego pracodawce  :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno racjonalnie wytłumaczyć to, co zrobili w dzisiejszym spotkaniu Mavericks. Dwadzieścia punktów przewagi po pierwszej kwarcie, jechali z Hawks jak z kupą gnoju, by ostatecznie przegrać wygrane zdawałoby się spotkanie. Miałem graczy z Atlanty za większych patałachów, ale Mavericks przebili nawet tak słaby team jak Hawks.

Edytowane przez shadowy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale głupi mecz z Atlantą. Przegrali jak juniorzy. Porażka z Suns, porażka z Atlantą. Nie sprawdzałem jeszcze kiedy termin meczu z Sacramento ale juz sie boje

 

Postuluje wyjebanie Matthewsa. Heroball od gościa który jest góra 4 opcją, 14 trójek, połowa z złych pozycji? Ja rozumiem ze jest era szybkiego rzucania i to często trójek ale to co sie działo w koncówce to przesada. Rick, czemu na to pozwalasz? W dodatku Wes lubi sobie urządzić post up, najczęsciej bez efektu za to stopuje ruch piłki. 

 

Booker-35

Rose-28

Lavine-34

Bazemore-32

 

A to ludzie z jego pozycji których miał powstrzymać w obronie. W sumie nic on tej druzynie nie daje ciekawego. Słaby z piłką w ręce. Jego kreowanie rzutu to step backi, które nie są zwykle efektywne. 3.8 trójki na mecz ktoś powie? Jak sie rzuca 11 razy to coś wpada. A moze to ja jestem do niego uprzedzony i w sumie dobrze gra, niech mi ktoś powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale głupi mecz z Atlantą. Przegrali jak juniorzy. Porażka z Suns, porażka z Atlantą. Nie sprawdzałem jeszcze kiedy termin meczu z Sacramento ale juz sie boje

 

Postuluje wyjebanie Matthewsa. Heroball od gościa który jest góra 4 opcją, 14 trójek, połowa z złych pozycji? Ja rozumiem ze jest era szybkiego rzucania i to często trójek ale to co sie działo w koncówce to przesada. Rick, czemu na to pozwalasz? W dodatku Wes lubi sobie urządzić post up, najczęsciej bez efektu za to stopuje ruch piłki. 

 

Booker-35

Rose-28

Lavine-34

Bazemore-32

 

A to ludzie z jego pozycji których miał powstrzymać w obronie. W sumie nic on tej druzynie nie daje ciekawego. Słaby z piłką w ręce. Jego kreowanie rzutu to step backi, które nie są zwykle efektywne. 3.8 trójki na mecz ktoś powie? Jak sie rzuca 11 razy to coś wpada. A moze to ja jestem do niego uprzedzony i w sumie dobrze gra, niech mi ktoś powie

 

Chyba uprzedzony jesteś. Przeciwko Raptors był dobrym GTG. Jedyny który brał na siebie trudne rzuty, gdy obrona Raptors wchodziła na wysokie obroty i sporo trafiał.

 

Smith tak jak w poprzednim sezonie cegli. Barnes dziś wrócił strasznie zardzewiały, nawet dunki na pusty kosz nie potrafił kończyć. Doncic bez pierwszego kroku nie nadaje się na pierwszą opcję, by pociągnąć zespół. Dzisiaj ładnie trafiał na dystansie czy to open shot czy też kilka efektownych step backów, ale pod kosz ma duże problemy by się wbić.

 

Były momenty fajnej gry, chociaż głównie jak Raptors bawili się drugim unitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba uprzedzony jesteś. Przeciwko Raptors był dobrym GTG. Jedyny który brał na siebie trudne rzuty, gdy obrona Raptors wchodziła na wysokie obroty i sporo trafiał.

 

Smith tak jak w poprzednim sezonie cegli. Barnes dziś wrócił strasznie zardzewiały, nawet dunki na pusty kosz nie potrafił kończyć. Doncic bez pierwszego kroku nie nadaje się na pierwszą opcję, by pociągnąć zespół. Dzisiaj ładnie trafiał na dystansie czy to open shot czy też kilka efektownych step backów, ale pod kosz ma duże problemy by się wbić.

 

Były momenty fajnej gry, chociaż głównie jak Raptors bawili się drugim unitem.

dzisiejszego meczu jeszcze nie widziałem  :nevreness:

trzeba go ogarnąć w ataku i bedzie chłop idealnie na 3-4 opcje

Edytowane przez iglo13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te kontuzje odpuściłem Bucks i obejrzałem Mavs ze Spurs. Naprawdę całkiem przyjemne spotkanie do oglądania. Trochę dziwne w tej lidze były picki na 5-6 metrze, pick&pop na mid range i ogólnie rzuty z tego obszaru. Spurs chyba tylko trzy próby z dystansu do przerwy mieli, a Bucks pewnie w jedna kwartę rzucają więcej za 3 niż oba zespoły razem wzięte w 1 połowie. 

 

No ale taka odmiana nie była zła, bo to lekki powrót do przeszłości. Wrocil Barnes, który na pewno da kolejne opcje w ataku Mavs. Ogólnie ich s5 prezentuje się bardzo solidnie. Mavs do będzie bardzo niewygodny rywal dla większości drużyn i nawet jak będą przegrywać to po walce jak z SAS. 

 

Podoba mi się Brunson, z którego będzie solidny roles. Widać doświadczenie z NCAA.

 

Jak na zespół Ricka to w Dallas za mało szacunku do piłki i za duzo strat. Trochę próbują pójść w coś efektywnego czasem za bardzo. Coś jak niepotrzebny no look Luki w 1 kwarcie zakończony głupia strata. No i w końcówce tez strat za dużo, ale to efekt grania ich przez debiutanta i sophomore. Przyszłościowo to jednak dobry ruch, bo Luka ze Smithem ileś tych końcówek musza przegrać, grunt żeby wyciągali wnioski. 

 

Fajnie, ze DAJ nie jest tylko od zasłon. Sporo piłki w ręku. Handoffy i ogólnie robi więcej różnych rzeczy niż z czasów Clippers. Jak dobrze pamietam z grafiki w transmisji to ostatnio rekord kariery asyst miał. Tej jakości weteran i wreszcie dobry center od czasów Tysona się na pewno przydaje. 

 

 

Jedyne co mnie martwi to minuty grane przez Doncicia. To rookie, który ze wszystkich debiutantów ma najwiecej minut w kościach dotychczasowo. Reprezentacja, liga hiszpańska i puchary, a tu na dzień dobry dostaje jakieś chore minuty w Dallas. Boje się, ze zostanie zajechany, bo to jednak inna dyscyplina sportu niż w Europie. Rubio tez grał mnóstwo przed NBA i potem sporo problemów zdrowotnych było. Oby tutaj nie było powtórki, bo to byłoby ze szkoda dla koszykówki. 

 

Doncic jako debiutant jest ósmy w lidze względem minut na mecz. Gra ich prawie 36 w każdym spotkaniu i to bardzo dużo, zwłaszcza jako debiutant z Europy. Co ciekawe najwiecej grają LMA i DMR, wychodzą problemy Spurs ze zdrowiem. 

 

Luka to jedyny rookie w pierwszej pięćdziesiątce klasyfikacji minut na mecz, tez wymowne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 punkt w plecy z Lakers. Matthews świetna 1 połowa, 2 taka se, ostatnią akcje zagrał jak junior. 2-6 ale to znowu niska porażka. Taki to urok tej druzyny 

 

Słaby mecz Doncicia, słaby Jordana. Pod koniec sie rozkręcili i Mavs doszli rywala.  Ale to co grał DSJ wołało o pomste do nieba. Tak słabej gry w jego wykonaniu to ja nie pamietam, nie trafiał otwartych rzutów z 2 metrów po ponowieniach, masakra. Z resztą to chyba mówi wszystko:

DSJ- 23min- minus 29

Barea- 24min- plus 28

 

Cieszy ze Barnes zaczyna wracać, a Carlisle miesza z ustawieniami i Finney Smith grywa ze starterami, a Matthews z rezerwowymi. Ta druzyna cholera ma potencjał, a w dodatku przyjemnie sie to ogląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSJ jest wybitnie irytujący. Gość po prostu gra strasznie głupio i nieefektywnie.

Nigdy nie był wybitnym shooterem a mimo to co chwila odpala jakieś kompletnie nieefektywne 18 ft stepbacki czy inne gówna.. Już chyba nawet Westbrook ma lepszą selekcje rzutową.. w dodatku ilość posiadań gdzie Luka stoi w rogu aby ten musiał próbować swoich czarów za duża.

 

O Barnesie się nie wypowiadam bo to zwykłe raczysko. Przeciętny scorer, dużo rzutów, słaba defensywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSJ jest wybitnie irytujący. Gość po prostu gra strasznie głupio i nieefektywnie.

Nigdy nie był wybitnym shooterem a mimo to co chwila odpala jakieś kompletnie nieefektywne 18 ft stepbacki czy inne gówna.. Już chyba nawet Westbrook ma lepszą selekcje rzutową.. w dodatku ilość posiadań gdzie Luka stoi w rogu aby ten musiał próbować swoich czarów za duża.

 

O Barnesie się nie wypowiadam bo to zwykłe raczysko. Przeciętny scorer, dużo rzutów, słaba defensywa.

1- bez przesady, we wczorajszym meczu miał właściwie same dobre pozycje, wszystko ładnie wypracowane przez druzyne. Po prostu nie wpadało. Ale tak, jest chimeryczny. Albo gra na 10 albo na 30 punktów. I na razie cześciej na 10

 

2- bez przesady. W Dallas za duzo spadło na jego barki, był 1 opcją. To nie jest jego rola. W tym sezonie duzo piłki ma Doncic, od 2 sezonów jest DSJ. Barnes juz nie potrzebuje tylu posiadań, wiec jego efektywność wzrośnie. A jak bedzie mógł odpocząć w ataku to wróci do dobrej obrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co grał DSJ wołało o pomste do nieba. Tak słabej gry w jego wykonaniu to ja nie pamietam, nie trafiał otwartych rzutów z 2 metrów po ponowieniach, masakra. Z resztą to chyba mówi wszystko:

DSJ- 23min- minus 29

Barea- 24min- plus 28

 

DSJ to PG, a Carlisle gra nim na SG, gdzie jest trzeci do pilki po Doncicu i Barei. Kolo jest slabym shooterem wiec wyglada to jak wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smith wygląda jakby miał focha na Lukę. Nie wiem, może to mylne wrażenie, ale wydaje mi się, że to on chce być liderem. Liderem, którym nigdy nie będzie. Co do samego Doncicia to chłopak wygląda rewelacyjnie wręcz. Gra jak stary wyga, ma przegląd, dobrze zbiera i świetnie rzuca. Zapowiada się na superstara i jestem zdecydowanie na jego bandwagonie. Imho pewniak do ROTY, bo jest za dobry by zwolnić. Czekam jedynie kiedy Rick postawi na niego jako PG (jego naturalna pozycja) i tam pokaże pełnie talentu. I szczerze to jestem zdeka zdziwiony jak dobrze sobie radzi na PF( damn bowi!). Czysty talent. A jeśli faktycznie Smith jr ma jakieś fochy to spuścić go za jakiś pick lub coś sensownego, bo Luka twarzą tej drużyny będzie na lata. Niesamowite, że 19 letni chłopak z europy już w tym momencie jest najlepszym graczem Mavs. Brawo.

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matthews miał podobnież rozmowę z Carlislem i Nelsonem na temat ostatniej gry i co można poprawić. Wiec jednak moje uprzedzenia nie są bezpodstawne. Ale wiecej o grze pisac nie trzeba, bilans 0-6 w ostatnich meczach mówi wszystko. Dzisiaj popatrze na starcie gigantów vs Waszyngton, to sie przekonam co tam pozmieniali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.